Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Copak je to za tranzistory, cim je pripadne mohu nahradit a kde se daji sehnat?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

V jednom starem, avsak skvostne hrajicim zesilovaci k hifi aparature mi zrejme vlivem zkratu umrelo nekolik tranzistoru. Vim presne ktere to jsou, zjistil jsem to vylucovaci metodou a prepajenim "zdravych" na mista "mrtvych". Momentalne mi hraje jen jeden kanal, chtel bych to tedy opravit. Jenze se v elektronice nevyznam, nevyznam se ani v tranzistorech a uz vubec ne v jejich oznacovani. Takze mi tu lezi pet mrtvych tranzistoru, ovsem nevim co jsou zac a kde bych je mohl sehnat, pripadne cim je nahradit v pripade ze uz se nevyrabeji nebo se k nam nedovazeji. Neporadite mi please nekdo kdo se v tom orientujete? Hodim sem presne nacrtky tech soucastek i s presnym popisem ktery na sobe maji napsany. Koukal jsem na online katalogy GM a Conradu, ovsem nic takoveho jsem tam nenasel a pokud jdou necim nahradit, absolutne netusim cim.. :? Predem moc diky!
    Připojené obrázky Připojené obrázky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Tak, tranzistor cislo 1 uz mam doma (pomohlo GM Electronic), tranzistory 4 a 5 uz jsou na ceste (pomohl kolega PatrikL), ted uz jen vypatrat a ziskat tranzistory NEC cislo 2 a 3, to bude malinko orisek, nahrady pry nejsou.. :sarcastic:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Tak zkus napsat presne z ceho to je - jestli to nahodou nekomu doma nelezi ladem...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

2000 A HiFi integrated stereo amplifier, 2x100W + 2x100W.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Mel bych jednu technickou, pokud mi nekdo dokaze poradit. Cim je u zesilovacu tvoren "brum", ktery muzeme nekdy slabe slyset z repraku? Sum tusim zpusobuji starsi vyschle kondenzatory, ale co ma na svedomi ten "brum", ktery se casem u starsiho silice objevi?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Brum u prístrojov napájaných zo siete spôsobuje v prvom rade chybný kondenzátor v napájacej časti, prípadne usmerňovač.
    //napísal otec

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Ok, diky, vymenim je za nove a uvidim.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Tak diky Bartovi uz vim, jake maji ty tranzistory NEC parametry. Je to 120V, 6A, 70W a 14Mhz, jeden je NPN a druhy PNP. Jenze s temito parametry nemuzu nikde nic sehnat jako nahradu. Vi nekdo co se stane, kdyz ty chybejici NEC tranzistory v koncovem stupni zesilovace nahradim jinymi, ktere maji jiny pracovni kmitocet, ale priblizne stejne napeti, proud a vykon? Se 14Mhz nemuzu nikde nic najit.. :?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

těch 14MHz je mezní kmitočet?Pokud ano,může být kldině vyšší a nemělo by to vadit.Neměl by být ale v žádém případě nižší,tranzistor by pak nemusel stíhat.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Tak jsem NEC tranzistory o hodnotach 120V/6A/70W/14Mhz nahradil tranzistory Toshiba o hodnotach 140V/10A/100W/70MHz a ono to hraje a hraje to dobre, pouze se trosku zvedla dynamika a hlasitost zesilovace. Okolni soucastky se po tomto zasahu nijak neprehrivaji a rovnez zdroj i pri dlouhodobejsim zatizeni nejevi znamky nevole. A zesilovac zase hraje tak jak ma. Ted uz chci pouze vyresit ten tichy brum, ktery se z repraku ozyva za kazdych okolnosti a pri kazde urovni hlasitosti. Zatim jsem vymenil vsechny kondenzatory pred a za trafem a na vstupu do vykonoveho zesilovace, to ovsem nijak nepomohlo. Vymontoval jsem a rozlozil trafo, ovsem to take nejevi znamky poskozeni ci jakehokoliv zkratovani. Zkusim ted vymenit kondenzatory ve vykonostni casti silice? Dal uz nevim kde hledat problem..

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2004

Jsem si zrovna vzpoměl. Vím že ses mě na to již ptal. Chodím kolem obchodu s tranzistorama a jinejma serepetičkama skoro každej den.
    Ve Václavský pasáži - ul Na Moráni je po pravýá straně obchúdek, kde maj snad uplně všechnu elektroniku ve formě "prefabrikátů" pro kutily a radioamatéry. Prostě takový ty divný šváby, kterejm vůbec nerozumim. Zkus to tam.
    Čus K.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Zkusl bych ještě zkontrolovat zem,je všude řádně připojena a není někde přerušená na desce?Případně ještě zkusit očistit DPS

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Také můžeš zkusit dát tam ty filtrační kondenzátory s větší kapacitou. Ale pouze ty za trafem. A nebo si můžeš zkusit udělat zdroj uplně na novo a dát tam pořádný stabilizátor. A to je taky další věc, kterou bys vlastně mohl skusit vyměnit. Je ten brum cca 50hz, žejo?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Přesně tak, zhruba tento kmitočet..

Podobná témata

1. Čím nahradit iPAQ2210?
    Od Brothers v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-12-2006, 22:42
  2. kde se dájí sehnat stylusy..
    Od diddle v sekci Jak a kde nakupovat?
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-03-2006, 06:16
  3. Mohu to smazat? :-)
    Od Tom&Tom v sekci + Soubory & Paměťová média
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-02-2006, 08:42
  4. Cim nahradit PDA s PalmOS 4.1?
    Od Kill007 v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 07-12-2005, 10:19
  5. Cim nahradit ActiveSync?
    Od niky_ce4you v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-11-2005, 13:56