Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolné vypínání A636N

petrve_ce4you (4)|26.8.2007 08:39
S A363N mám neustálé problémy.Samovolné vypínání, po opětovném zapnutí proběhne restart nebo je potřeba 5x stisknout tlačítko pro zapnutí.Dále naskakují při psaní textu malými písmeny náhodně velká písmena.Mám ho přes rok, závady se vyskytují stále častěji.O naprosto hluché a slepé wifině ani nemluvím.Posílám ho na reklamaci.
mates2 (133)|26.8.2007 12:46
Ahoj.
Mám 639, pů roku, měl WM5.
První závada byl v kontaktu na dvířkách baterky, špatně najustovaný a vypínal "stroj". Díky tomuto fóru se podařilo odstranit- drobné podlepení výstupku na dvířkách.
Následovalo tebou popsané samovolné vypínání, které se neustále shoršovalo. Po hard reset se situaci trohu zlepšila, nicméně rychle se vrátila do původního stavu. Na radu podpory AsusTek jsem upgradoval na WM6 (velmi nerad). Situace se nezlepšila, ba naopak výrazně zhoršila. Momentálně je týden v záruční opravě, takže jsem v naději.
Jinak příjemné překvapení - pro PDA si přijeli a zase sami přivezou.
petrve_ce4you (4)|26.8.2007 19:03
Tak jsem podle návodu tady na foru podlepil ten nesmyslnej kontakt na krytu baterie a za celej den ani jeden zátuh.PDA jede na 100 procent.Jestli byl tohle ten zádrhel tak jenom lituju, že jsem na toto forum nezabloudil dřív.A toho číňana, co tak skvělej kryt vymyslel, bych poslal zametat chodníky.
j3nda_ce4you (25)|27.8.2007 10:37
ty nahodne velky mismena jsou zpusobeny tim, ze mas zapnute rozsirene funkce klavesnice - umi to udelat velke pismeno, backspace, mezeru pouhym potazenim stylusu na dane klavese.
petrve_ce4you (4)|9.9.2007 07:20
Právě že tyto tzv.Speciální tahy v nastavení klávesnice mám vypnuté a nastavené malé tlačítka.Přesto to občas přeskočí.
Kruger !!! (26)|9.9.2007 13:23
Zkus spise nainstalovat klavesnici jineho vyrobce... toto se opravdu bezne deje i kdyz je polozka nezasrtnuta... znam vice zarizeni ktere to delaji : E-Ten X500, Asus A639, A620. Mohu doporucit treba Resco Keyboard, k dispozici je tusim 30 deni testovaci verze a u te se ti to nestane. Jine vyrobce nemohu komentovat neznam, ale to co popisujes se deje bezne. Kde je chyba u tech defaultnich nevim a proc tam ta chyba je, take ne ! Mozna by to bylo mozne nalezt nekde v registrech ;)
-F- (13)|11.3.2008 09:57
Pls vyresil nekdo uplne to samovolne vypinani??? Dela mi to taky a podlepovani nozicky u krytu baterky nepomaha . Po HW resetu je chvilu klid, ale postupem casu to zase zacne delat a co me stve nejvic, tak napriklad kdyz ma neco pda pripomenout , tak zamrzne a nepripomene a pak zapnuti znamena najeti po SW resetu (nedela to vzdy, ale obcas). Ma s tim nekdo jeste zkusenost ??? Nevim jestli to je na reklamacku, pac kdyz udelam HW reset tak to urcite technikovy delat nebude a posle to zpet :?
mates2 (133)|11.3.2008 16:36
No, já měl podobné problémy s 639. Kousalo se to, vypínalo, samovolné restarty. Něco dělala "nožička" na víčku, podlepením se to zlepšilo, ale nevyřešilo.
Průběh byl takový, že se to postupně zhoršovalo. Po HR výrazné zlepšení, několik dní bez problémů ale postupně se závada opakovala.
Šlo to na reklamaci. Vyměnili celý vnitřek a je po problému. Trvalo to necelé 3 týdny od odvezení po přivezení.
Se systémem reklamace přes web a odvezení/přivezení spediční službou spokojenost.
Nasty_ce4you (18)|11.3.2008 20:21
Já jsem si s vypínáním a restarty na 636 taky užil svoje, vloni na konci léta jsem poslal na výměnu baterku, což proběhlo bez problémů, ale zlobilo to dál. Pak mě nějak osvítila vzpomínka na problémy s vypínáním starého mobilu Nokia a nacpal jsem pod krytku baterie osvědčený poskládaný papírek. Od té doby mám už půl roku pokoj a 636ka chodí docela ke spokojenosti, přestože s ní občas provádím různé zhovadilosti.
Holt mechanicky udělali soudruzi z ČLR někde chybu :)
Marra_ce4you (5)|29.4.2008 20:08
cau, mam Asus 639 a taky se mi samovolně vypíná, chci se zeptat co ste tam podlepovali aby to přestalo?
-F- (13)|29.4.2008 20:56
Jinak sem vypozoroval, ze podlepena nozicka nepomaha, proste pomuze vyndat a zandat baterku, pak je chvili klid. Az budu mit cas (resp. chut PDA postradat) tak budu resit taky reklamaci
Koval (15)|16.5.2008 11:00
Takže já jsem tento problém s náhodným vypínáním vyřešil pravděpodobně navěkdy dokud se to PDA nepokazí jinak, přemostil jsem ten spínač co vypne PDA při vytáhnutí zadního krytu a mám klid... Vzal jsem tenký drátek a mikropájkou jsem jej přemostil...
-F- (13)|16.5.2008 11:13
Zajimavej napad diky, pls napis jak dlouho ti to funguje bez problemu a jestli bys mohl podrobit testum ( dat vykon na max a hrat si stim v oblasti baterie pod 50%) Me se totiz nezda ,ze by za to mohl jen ten spinac, protoze u me je to zavisle na stavu nabiti baterky.
Koval (15)|16.5.2008 19:50
No zatím jsem to zkoušel jen jeden den si s tím hrát a nevyplo se to ještě, jinak ta baterka má celkem dobrý přítlak, nezdá se mi že by to mohlo být špatným kontaktem při pohybech s PDA. Mě se to vypínalo i když jsem měl 80% baterie, ale po tom přemostění už problémy nejsou.
wendabr (11)|8.6.2008 11:36
Mám Asus A632 a pořád se mi to taky vypínalo, což mi silně vadilo při delších cestách, kde jsem chtěl vytvářet celodenní trasu v OziExploreru. Podlepení tlačítka u baterky pomohlo pouze krátkodobě, takže nakonec jsem kouskem cínu přemostil celé tlačítko pod krytem a je pokoj. Protože jsem musel rozdělat kryt PDA, tak jsem zároveň spravil držák stylusu, protože už začal vypadávat.
-F- (13)|8.6.2008 12:06
Ja se musim priznat, ze me to tak nejak uz dlouho nekleklo,v podstate od posledniho prispevku vubec. Ale zajimavi,ze staci to premosteni, jinak dotaz, ted vam to tedy funguje tak, ze pokud odendate kryt, tak PDA furt bezi (abych mel jasno,ze to tak je) a dalsi, vec, taky mi zacina vypadavat stylus (ten pry nejde vyreklamovta,resp de ale musi se to zaplatit) takze mohl by nekdo strucne naznacit v cem spociva oprava? (pokud je to reseno v jinem tematu tak by byl lepsi odkaz) nasel sem diskuzi o tom pomatlat stylus sekundakem, ale to zas nema nic spolecnyho s odstranenim krytu :)
Koval (15)|8.6.2008 13:00
Tam u toho držáku stylusu se vylomí takový zobáček a pak tam ten stylus nedrží, tak jsem tam narval takový kousíček gumy který tlačí trochu na ten stylus jak se zasune, ale zas se hůře vytahuje, ale drží... ;) Ale oddělával jsem zadní kryt PDA.
pugzley_ce4you (12)|10.8.2008 15:47
Pred rokom sa mi tiez zacalo vypinat PDA A636, putovalo na zarucnu opravu, vymenili dosku, do teraz po vymene bez problemu.
Pred tyzdnom sa opat zacalo PDA samovolne vypinat, podlepenie mikrospinaca nepomohlo, uz nie je v zaruke, tak som ho rozobral a mikrospinac vyletoval a nahradil prepojkou. Odvtedy OK.
Viac podrobnosti s fotkami na: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,1117.msg11133.html#msg11133
-F- (13)|10.8.2008 17:13
Super prispevek i s fotama, ocenuji. Me to delalo celkem dost, podkladal sem spinac a nic, pak sem se na to vykaslal a vse vyndal,a nekde sem cetl ze je problem i diky nastaveni usponych rezimu, jakoze vypni pri necinosti , vypni svetlo pri necinosti atd. toto sem vsechno vypnul, a od te doby nic, pak sem mel problem kdyz sem si rozkrapl display, takze oprava celkem drahy :( , ale k tomuto mi opravili i vypdavaci stylus a take od te doby zadny vypnuti,ale nevim jestli delali nejaky zasah i k tomuto problemu, takze su zvedav. No uvidime, pripadne dalsi zkusenosti tu taky napiste. Az bude zase blbnout a budu po zaruce, tak urcite vyzkousim.
Sanour (15)|12.8.2008 14:49
Taky jsem se začal poslední dobou trápit se samovolným vypínáním, včera mně PDA dostalo, když jsem přijel do města, kde jsem v životě nebyl a měl jsem tam jednání, tak navigace umřela (i přes zapojení k napětí a podlepeném krytu baterky) uprostřed změti neznámých uliček... už je na cestě na reklamaci, tak jsem zvědav co mi řeknou
Koval (15)|13.8.2008 22:09
Já si myslím že oni to bestak taky občas můžou přemostit aby bylo po problémech, lepší než furt dokola měnit desky a pak vracet prachy kvůli takové pakárně co se kazí...
-F- (13)|13.8.2008 22:24
Po dej info jak jsi dopadl. Ja sem tento problem elektronicky diskutoval primo s Asustek a ti to svadeli na nejakou aplikaci, ze pry mam zkusit HW reset a jestli to dela i kdyz se tam nic nenainstaluje. Mimochodem ma nekdo zkusenosti s tim ze to dela i po HW resetu v cisty instalaci? Pac po HW resetu mam pocit ze je chvilu klid a kdo by vydrzel dlouho s cistou instalaci :?
Koval (15)|13.8.2008 22:31
V Asusteku tomu taky moc nerozumí, tam to je technická podpora a nemluví přímo s technikem. Oni ti stejně ani nemůžou říct jak ten problém vyřešit hardwarově. Jen ti budou furt radit resety a také blbiny...
pugzley_ce4you (12)|14.8.2008 08:51
[QUOTE="-F-"]Po dej info jak jsi dopadl. Ja sem tento problem elektronicky diskutoval primo s Asustek a ti to svadeli na nejakou aplikaci, ze pry mam zkusit HW reset a jestli to dela i kdyz se tam nic nenainstaluje. Mimochodem ma nekdo zkusenosti s tim ze to dela i po HW resetu v cisty instalaci? Pac po HW resetu mam pocit ze je chvilu klid a kdo by vydrzel dlouho s cistou instalaci :? [/QUOTE]

Mne uz raz dosku koli samovolnemu vypinaniu menili, pred tym, ako som to poslal do servisu som robil 3x hardreset, dokonca som "natvrdo" nahodil rovnaky firmware a 636 sa dalej vypinala...

Teraz po premosteni slape ako hodinky, 3 hodinky geocachingu v utorok v pohodicke ;) Takze ziadna aplikacia ale mikrospinac :)
ciao43_ce4you (0)|21.8.2008 11:00
Dobrý deň. Mám ASUS A639 od Vianoc a asi pred dvoma mesiacmi sa mi zacalo samovolne vypinat. Neviete kam ho poslat na reklamaciu? Treba ho poslat na adresu internetoveho obchodu kde som ho kupil alebo ma asus v cesku alebo na slovensku nejake stredisko? Dakujem predom
-F- (13)|21.8.2008 18:19
Reklamaci vyrazne urychlis pokud PDA posles do Ostravy do SIL (http://www.sil.cz zalozka reklamace), predem si vygeneruj RMA a napis na krabicu atd , mel sem opravu - prasklej LCD, bohuzel za svoje a byl to fakt fofr jeden den poslal postou - profibalik za 60KC, druhej den to dostali, zavolali co a jak a vecer to jelo zpatky a 3 den v 14h sem to prebiral od PPLka :D
ciao43_ce4you (0)|27.8.2008 08:16
Tak dnes idem ho dať reklamovať. Chcem sa opýtať treba do krabice dáva len PDA alebo aj prislusenstvo? Treba tam aj prilozit fakturu o zaplateni? Ďakujem
-F- (13)|1.9.2008 16:30
Staci jen PDA a misto faktury bych dal kopii faktury (original si vzdy nechavejte u sebe!) Ale jeste si vygeneruj RMA na SILu , vyrazne se vse urychli. :yes: