Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Skype a jeho podpora.

Mibeus (2)|25.8.2007 13:06
Zdravim Vas. Momentalne som hrdym majitelom PDA Acer n10.No vzhladom k absencii vzdusnej komunikacii WiFi(nastastie mam CF Wifi) a modreho zubu zvazujem kupu noveho PDA. Hlavnou poziadavkou je aby na nom plne fungoval Skype. Preto som najskor navstivil stranku www.skype.com, kde som si pozrel podporovane PDA. No z precitania par diskusii som zistil ze PDA na ktorych funguje skype je omnoho viac ako na officialnej stranke. Rad by som vas poprosil,keby ste mohli hodit svoje skusenosti s roznymi PDA vs skype. Dobre by m padlo aj aka verzia ROM je v tom pda a aj verzia Skype. Pripadne ak takato diskusia uz existuje tak ma na nu odkazte,mne sa nepodarilo nic tohto zanru najst. Vopred Vam moc krat dakujem.

-------------------------------------------------------------------------------------
Acer n10 , takt na 400MHz, AmbiCom WL1100C-CF, Sandisk SD 512MB
SPM (182)|26.8.2007 09:05
Skype je normální program. Pro svůj běh by mu tedy měly stačit akorát požadavky, jaká verze OS na tom PDA bude, aby to mělo reprák a mikrofon a nějaké minimální nároky na výkon CPU a velikost RAM... Pokud tohle nové PDA splňuje, neměl by být důvod, proč by to na něm nemělo jít.
Zdenek Malinsky (9781)|26.8.2007 10:42
To fungování a nefungování se zde řešilo v několika diskusích - jsou to spíše problémy určitých verzí Skype, že si "nesednou" s určitou ROMkou určitého PDA. Jak jsi se tam jistě dočetl, tak většinou předchozí a pak po krátkém čase vydaná nová verze funguje dobře.
K seznamu podporovaných PDA - moje Treo tam také není uvedené a přitom mi v něm běží.
A na závěr: nenapsal jsi, zda chceš skype jen na pokec nebo i na inet telefonování - k němu je potřeba alespoň 512 kbps. S EDGE to použitelně nefunguje.
Mibeus (2)|27.8.2007 12:39
Samozrejme ze aj telefonovanie.A to cez wifi. Tak to vidim,ze poziadavku na podporu SKype mozem odskrtnut ako samozrejmu pre vacsine pda,ktore sa mi pacia.Tak hura na vyber podla dalsich kryterii. Moc krat vam dakujem. :)
Zdenek Malinsky (9781)|27.8.2007 14:28
Palm Treo tam taky není a funguje mi. ;)