Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 1940 bootloader problem

buzz_lightyear (34)|29.3.2004 12:15
Nazdar,

mam nasledovny problem:
ipaq 1940 startuje len v bootlader mode. Vyzera to asi tak, ze hore su dva riadky s textom "1.70", potom niekde v strede je logo HP invent a to je asi tak vsetko.

Vo Window$ Device Manager mam pri normalnom zapnuti "Unknown USB Device" a ak ho zapnem "Power + Reset" objavi sa zariadenie "HP USB Sync".

Skusal som host11.exe, NDW.exe, MTTY, ale nijak neviem poslat ROM do IPAQu...

...ako to cele vzniklo...
Upgradol som iPAQ 1940 - vsetko bolo v poriadku... :o)
Potom som skopiroval fajly z upgradu na iPAQ, lebo som ich chcel preniest domov na moj PC...
Omylom som spustil na iPAQu "EnterBootLoader.exe"... :o(((
Odvtedy sa ho neviem zbavit...

Prosim Vas ak niekto vie co s tym, budem vdacny...

Buzz_Lightyear
blackf_ce4you (15)|29.3.2004 16:01
No nechce se mi to zkouset na svem, ale zkusil jsi POWER + REset a znovu pustit Updater?
Nevim to jiste, ale tohle jen ceka na zaslani image pro novy boot. Takze bych to zkusil takhle. Ale jinak bych to rad dostal do ruky. Celkem By me to zajimalo.

Jinak existuje moznost pres Blast tam nacpat nesmysl do ROM a pak tam telnetem uploadnout orig boot_image. ten se da sehnat a nebo ti ho udelam.
Není to moc bezpecne, ale je to stejne jako si tam nahrat Linux a pak zpatky Win.

Jeste k tomu NDW: Tim to jde taky. Image je primo u nich na strankach, ale radej bych Ti to m oc neradil. Staci uklep a uz Ti to nikdo neprobere!!!!
buzz_lightyear (34)|29.3.2004 18:41
Nazdar blackf,
dik za rychlu reakciu... :o)

Je to presne ten screen, ako pri normalnom update, akurat tam nie su dole tie dva progress bary. Takze, ako si povedal, caka to na nejaky upload image-u alebo niecoho...

Problem je v tom, ze tam nic neviem dostat...

Power+Reset som skusal vela krat... Tym akurat dostanem ten USB device "HP USB Sync"...

Ako si to myslel s tym Blast-om??? Ten by som asi musel mat uz nahraty na iPAQu, nie??? Alebo to bezi z Window$u??

Dik

buzz_lightyear
hybo (3107)|30.3.2004 19:38
Svojho casu som mal podobny problem a to ani nebolo spojene s updatovanim. POdarilo sa mi to po XXX full resetoch, resp. myslim po vybrani baterie a podobne zase rozchodit, ale potom sa to stalo znovu. Musel ho vymenit, neprislo sa na to, cim to je. Skus poriadne dlho drzat power+reset a ak nepomoze niekolko krat, vyber na noc baterku.
buzz_lightyear (34)|1.4.2004 08:22
Nazdar hybo,

dakujem za tip, ale bohuzial nejde to ani tak....
XXX krat Hreset.. baterka bola vonku dva dni... stale bootloader....

ale pozri sa sem:
http://www.pocketpcmag.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7020

mozno ta nieco este napadne... :o))

...a nasiel som taky celkom zaujimavy link:
http://michaelo.free.fr/pda/h2210/original_bootloader_commands.html

Dakujem