Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN X500+ - problém - ozvěna při hovoru

ferlich (16)|23.8.2007 13:56
Každý kdo mi volá na moji X500+ tak nadává, že ve svém telefonu slyší svůj hlas dvakrát, jako ozvěnu. Má někdo stejný problém? Díky za info, případně jde s tím něco dělat?
Ivo Pokorný (400)|23.8.2007 14:40
Stejny problem jako na X500... me to rekl zatim jen jeden a ten volal z X500 na moji X500+. :cool:
PetrB01 (30)|23.8.2007 16:34
Já byt typoval, že to spíš souvisí s GSM sítí než s telefony. Pár aparátů jsem vyzkoušel a svoje echo jsem čas od času slyšel na každém.
lightning_ce4you (14)|24.8.2007 11:08
Kamarad to vyresil tim, ze o jedno ztlumil hlasitost hovoru
pecam (3)|19.10.2007 15:02
já mám problém ten, že v mé x500+ slyším sám sebe, ale fakt brutálně
Digis (30)|9.10.2008 11:19
Omlouvám se, že otevírám staré téma, ale přístroj jsem koupil nedávno a zkoušel jsem volat asi 6 ti lidem a ta ozvěna je fakt brutální. Co jsem četl tak je to problém tohoto přístroje, ale dá se to nějak vyřešit? Protože když člověk telefonuje tak je to v pohodě, ale když pak opačně slyší to, na co si stěžují lidé co mu telefonují tak se jim nedivím. Někdy je to echo stejně silné jako hovor samotný. Zkoušel jsem zeslabovat mikrofon a pod věci, ale ozvěna je tam stále. Nebo doporučujete reklamovat přístroj prodejci a vyhnout se napříště Etenům, nemám ho sice nový, ale mám na něj z bazaru půl roku záruky. Poraďte prosím, nebo se s tím všichni kdo mají ten aparát smířili? Pro mě to je totiž dost zásadní chyba a je jen škoda, že při koupi jsem tohle to přehlédl, že takovému zásadnímu problému bylo věnováno na fóru jen pár řádků. Díky
jacekh (7)|9.10.2008 19:27
jj, taky tento neduh na své X650 OBČAS !!!!! znám :( . Vsadil jsem na doporučení zkušenějších uživatelů etenů, a rád předám : zvuk stáhnout na druhou čárku pod maximum, telefon držet v první třetině zhora, tedy abych byl přesný, NE za spodek, tam kde je mikrofon !! - odráží zvuk, nevolat u okna - odráží , poznatek z dneška, když jsem echoval snad po 3 měsících;) , zjišťuji proč a von odraz od skla.A NEJVÍC, Absolutně nejvíc echuju při telefonování se značkou Nokia, nevím proč, ale tak to je.Snad jsem pomohl:)
Digis (30)|9.10.2008 22:36
Díky za nějaké rady. Pod tu Nokii se taky podepíšu, ale mě to echovalo např. i když jsem měl telefon zabalenej v dece a z druhýho na něj volal. Po pravdě jsem doufal, nějaký softwarový řešení a postup jak držet telefon mě utvrzuje v tom, že tento problém je asi neřešitelnej a kdyby to šlo, tak ten telefon půjde hned z domu....Je smutný, že se prodává tak drahá věc, která pořádně nefunguje.

Navíc teď jsem zjistil, že nechat si jej opravit jakkoliv v servisu je prostě zhola nemožné, protože všude chtějí jen opravovat přístroje od jejich prodejce a můj IMEI to nebere. Jako kdyby Acer ve Slatině zajímalo, od koho jsem n310 koupil, když potřebuju knoflík na joistick a nebo v autorizovaném servizu Siemens mě nevzali na opravu notebook, protože jsem to koupil od Franty a ne od Pepy... Tohle to opravdu svědčí o neserióznosti řetězce jménem E-TEEN
MeeVal (71)|10.10.2008 21:32
Už se to tu řešilo...jedno z možných řešení je přeflashovat ROM
Digis (30)|11.10.2008 09:37
Tu jsem ale už přeflašoval jedu teď na 543 i s echem
MeeVal (71)|11.10.2008 16:37
Záleží co máš za verzi tu 543... a jaké patche používáš... popř. bych zkusil volat s headsetem a jestli tam bude ozvěna, tak by jsme byli blíže k určení chyby...
Digis (30)|12.10.2008 20:36
Tak jsem to jeste risknul a nahral tam novou ROM ku s Win Mobile 6.1

http://data2.edisk.sk/stahni/74982/Upravena_rom_X500__31MB_pamet_bez_echa.rar_33.44MB.html

Musím říct, že se to Echo sice úplně neztratilo, ale minimálně o 70% se to zlepšilo.
Mildík_oldd (32)|3.1.2009 14:33
U svého E-Ten X500+ jsem měl stejné problémy (zakoupen v září 2007 v CZ verzi). Každý kdo mi volal z jakéhokoliv tlf. si stěžoval na echo (že se slyší dvakrát s ozvěnou). Teprve když jsme si vyměnili s kámošem telefony (on měl můj E-Ten a já mu volal z jeho SE, pak i z Nokie a rovněž HTC), tak jsem na vlastní ucho slyšel jak je to nepříjemné. Pídil jsem se všude možně po možné nápravě, až jsem od dalšího kámoše dostal návod jak na odstranění problému. Návod viz níže.
Po níže uvedeném update se echo téměř odstranilo. Dle mé zkušenosti ale v případě meximalní hlasitosti je ještě nepatrně slyšet. Když ale hlasitost sluchátka snížím, tak je to OK.

Návod aktualizace GMS ROM v E-TEN X500+
Popis: Tento update řeší možný problém s výskytem echa v mobilních telefonech volajících na E-TEN
X500+.
Návod:
1. Extrahujte soubor "UpdateGSM.zip" do PC.
2. Přeneste extrahované soubory "EDGEUpdate_Internal.exe" a
"en5n_pda_20070831_disSidetone.mot" pomocí ActiveSync do zařízení E-TEN X500+.
3. Zařízení resetujte tlačítkem RESET, ujistěte se, že je baterie dostatečně nabita, a pro jistotu
připojte zařízení k nabíječce!
4. V průzkumníku v PDA vyhledejte a spusťte soubor "EDGEUpdate_Internal.exe" :
5. Dále zvolte "Ano" :
6. Zvolte možnost "MOT" :
7. Vyberte soubor "en5n_pda_20070831_disSidetone.mot":
8. Spusťte aktualizaci povelem "Start ":
9. Tento proces trvá přibližně ¼ hodiny. Zajistěte, aby zařízení nedošla během této doby
energie:
10. Po úspěšném dokončení je třeba jednotku resetovat klepnutím na"ok" :
Milan Kosina (11)|5.1.2009 10:12
sniz citlivost mikrofonu a ozvena zmizi ;)