Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tipy & triky pro PNA Evolve X261 a Xsite XSN-350

Ustas (39)|22.8.2007 23:28
Nestaci Vam puvodni nabidka software a myslite na moznost pouziti dalsiho software? Jakakoliv instalace na techto PNA neni vubec jednoducha kvuli tomu,
ze Windows CE je tam velice zkraceny. K tomu jeste muze vzniknout spousta dalsich problemu. Je nutne upravit moc, ale bude to vsechno na nic, kdyz se Windows
zasekne a budete muset pouzit Hard Reset a tim vsechny upravy zmizi. A co kdyz to bude na ceste, treba v aute? Prave proto jsem udelal nekolik druhu balicku,
ktere jsou urcene pro ruzne skupiny pokrocilosti uzivatelu. Zakladem tech balicku je to, ze se vsechna nastaveni a doplnkovy software da nahrat na pametovou
kartu a v pripade restartu Windows se vsechno automaticky nahraje zpatky do RAM. Vyuziti techto balicku nemuze zadnym zpusobem poskodit Firmwire nebo ROM
Vaseho Evolve ci Xsite XSN-350. Po Hard Reset vsechno na pocitaci bude v puvodnim stavu, jak od vyrobce.

Postup na instalaci vsech tri druhu balicku je stejny. Nez zacnete, mate pripravit pametovou kartu. To znamena, ze je nutne prejmenovat slozku MobileNavigator
s puvodnim navigacnim software na smart2go. Pokud tato slozka obsahuje jiny nez puvodni software, to na jmene slozky nezalezi. Stazeny archiv rozbalte do karty,
a pak vlozte tu kartu do PNA. Pokud mate nekolik karet, tak radeji nakopirujte balik do tech karet taky. Balik se spousti automaticky, kdyz zmacknete tlacitko s
autem v puvodni nabidce menu.


Balicek Shell
je urcen pro nenarocneho uzivatele, kteremu vyhovovuje puvodni graficke prostredi a zakladni nabidka software, ale chtelo by se mu mit moznost spoustit vic software
bez uprav a ladeni. Na to je v balicku graficke prostredi, ktere umoznuje spousteni nasledujiciho seznamu software:

smart2go
iGO My way
Navigon Mobile Navigator6
TomTom 5.2
GSPlayer 2.25a
HaaliReader
TotalCommander CE 2.0
HPC Media Player 1.05 (Nastupce TCPMP 0.72)
EzBackup 1.0

Software v balicku je volne siritelny, ale neobsahuje navigacni software. To same plati pro balicky Free a Share.
Kdyz uz mate na karte ten software, tak cesty musi byt:
smart2go /SDMMC/smart2go/MobileNavigator.exe
IGO My way /SDMMC/iGO/iGO.exe
TomTom 5.2 /SDMMC/Navigator/TomTom Navigator.exe
Navigon Mobile Navigator6 /SDMMC/MN6/MN6.exe


Balicek Free
Je urcen pro pokrocileho uzivatele a umoznuje spravne odblokovani Windows CE. Balicek obsahuje docela velky seznam volne siritelneho software, ktery je pripraven k pouziti ihned.


Balicek Share
Stejny balik jako Free, ale ma v sobe shareware a placeny software. To znamena, ze nektery software muzete pouzit jenom po nakupu licence od vyrobce.


TIP
Pro praci s Windows CE doporucuji hned po bootovani rekalibrovat obrazovku. Aby tuto rekalibraci neopakovat po Hard Reset, doporucuji nahrat hodnotu kalibrace do souboru
MobileNavigator.mscr. Cesta v registru je HKLM\HARDWARE\DEVICEMAP\TOUCH\CalibrationData.


Dobre zname problemy a reseni:
1. Po spusteni iGO My way mizi panel ukolu Windows.
Reseni: Pro spusteni panele ukolu lze pouzit transpatentni tlacitko, ktere je u dolni hranice obrazovky.

2. Pred spustenim TomTom panel ukolu Windows byl videt a po spusteni je chyba na obrazovce.
Reseni: Pred spustenim TomTom odstrante hacek v menu Start/Settings/Taskbar and Start Menu/Always on top.


Pokud Vas tyto balicky zaujaly, ale chcete neco zvlastniho, napriklad novy skin nebo svuj balicek software, kontaktujte me prosim pres soukrome zpravy.
Kdyz se Vam moje prace libi, tak me muzete v tom podporit.
mira_tempx1 (33)|23.8.2007 20:40
:) To je hezké. Jenže to chce možnost rotace obrazovky.
Je tam nějak řešena?
Řešit se to dá. I u WM4.20.
viz např.
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms894677.aspx
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms901864.aspx


SMDK2440\DIVERS\DISPLAY\S3C2440LCD
CLEARTYPE=0 (HKEY_LOCAL_MACHINE/System/GDI/ClearType)
ROTATE=1


TopMainWindow
BITSPIXEL


#ifdef ROTATE m_iRotate = DMDO_90

SetRotateParms();
#endif //ROTATE


[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Drivers]
"Display"="s3c2440disp.dll"

((GPESurfRotate *)m_pPrimarySurface)
SetRotation (m_nScreenWidth, m_nScreenHeight, m_iRotate);

Jinak pokud se objevuje lišta v programu a chceme ji zrušit tak někdy pomůže bananaPC.exe. Ikdyž musím přiznat , že jsem s tímto prográmkem zaznamenal i potíže. Tj. spodní lišta sice zmizla, ale obrazová část aplikace se nezvětšila. Ale např. u zmiňovaného TomToma by to prý udajně fungovat mělo.
Ustas (39)|29.8.2007 22:32
Ja nevim, na co je rotace obrazovky v aute :-) Nicmene, zkusim se na to podivat.
S TomTom a spodni listou jsem bojoval dost dlouho. Dosud idealni reseni toho problemu neni,
ale uz mam na to nejake myslenky :-) Na uzavreni a otevreni spodni listy lze pouzit soubor
\SDMMC\Program Files\Utils\taskbar.exe, ktery je v baliku, ale stejne na TomTom to nema vliv.
mira_tempx1 (33)|31.8.2007 20:39
Proč bych to měl využívat jenom v držáku auta?
Rotací obrazovky jsem měl na mysli změnu, aby byla na výšu (Portrait mode) a ne na šířku (Landscape mode).
Protože většina programů kromě navigačních je právě dělaná na rozlišeni 240x320 nikoli 320x240. Pro VM5 existují nějaké aplikace jako např.
makerotation.exe vyžaduje SRSWrapper.dll
ScreenRotate.exe vyžaduje ScreenRotateService.dll


mikicek (6)|8.10.2007 12:13
Ahoj,
z toho programku vyššie som veľa nepochopil, ale potreboval by som otočiť na XSN-350 obrazovku, je to možné?
Môže mi niekto poslať nejaký polopatistický návod ? Dík
nedrobil_ce4you (1)|12.3.2010 18:37
Dobrý den.Měl bych prosbu.Chtěl bych se zeptat mám navigaci XSN-350 a zlobí mě.Ukazatel šipka se posunuje skokově nejde mi ukazatel rychlosti a čas GPS.Někde na fóru jsem četl ,že by mohlo pomoci odpojit baterie na cca 24 hodin.Měl jsem je odpojené asi 23 hodin ale nepomohlo to,dělá to stále.Nevíte jestli by pomohlo něco jiného.Děkuji.