Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - pouze červená ledka

lld (19)|20.8.2007 10:35
Pořídil jsem si starší 8310 a měl jsem častý problém se zamrzáním při používání wifi. Po přechodu na WM6 a celkem bezproblémovém fungování se mi včera kousl při spojení BT s GPS. Musel jsem znova přeflašnout, zase šel blbě, tak jsem zkusil přeflaš na původní ROM s WM5 a dostal jsem se do stadia, že mi svítí pouze červená ledka a nezhasne (dokonce se rožne i při vyndané aku a zastrčení nabíječky). Žádné mi známé postupy nefungují.
A teď babo raď !
lld
vpx (529)|20.8.2007 11:15
a mas baterku v cajku ?
bootloader najede ?
Zkus stahnout original flash WM5 AKU1 treba z myqtek
lld (19)|20.8.2007 11:19
Baterka je dobrá, mám dvě, bootloader nenajede, nenajede vůbec nic, display je potmě.
lld
vpx (529)|20.8.2007 12:43
:( tak v tom pripade mne napada uz jenom servis ....
Kyle (279)|20.8.2007 13:28
Zkus hledat.. Mam pocit, ze sem podobnej problem uz nekde videl. Obavam se ale, ze bez nejakeho reseni.

Pokud neni v zaruce, tak ti v GSMobilu asi reknou, ze je nutny vymenit zakladni desku. Oprava za cca 5 - 6 tisic... resej tak skoro vsechno, zadny extra odbornici tam bohuzel nejsou :sarcastic:

Kdyby ses ho treba chtel zbavit, tak kamarad by ti za nej dal dva tisice... odesel mu displej a v GSMobilu chtej za vymenu 3300,- ... :(
vpx (529)|20.8.2007 14:09
to Kyle: ..si myslim, ze jsi Lld moc nepotesil :sarcastic:
Kyle (279)|20.8.2007 14:54
Tak to se omlouvam, jen sem napsal svoje zkusenosti. Na xda-developers je takovejch dotazu plno. Bez bootloaderu ale neumi nikdo pomoct. Vetsina lidi to nakonec proda na nahradni dily.

Pokud je telefon v zaruce, tak to klidne muze odnest do GSMobilu, nikdo tam nepozna, jak k tomu doslo. Pokud neni, tak muze dopadnout presne tak, jak sem psal a jeste zaplati 262,- kc za diagnostiku zavady.
lld (19)|20.8.2007 16:40
Nějaké také odpovědi jsem v podstatě čekal :(
nemáte někdo papíry na 8310 ?
lld
lld (19)|23.8.2007 10:19
Oni v tom GSMobilu umí (pokud to jde ) znovu tam natáhnout ten BL, nebo to taky řeší výměnou základní desky ?
lld
vpx (529)|23.8.2007 10:49
...nevim, ale kdyztak bych si z te tve desky odmontoval ten vibracni motorek :) :cool: :yes:
lld (19)|13.9.2007 19:14
Takže nové zprávy.
Sehnal jsem záručák, mobil šel okamžitě do servisu. Poslal jsem k tomu trochu úlisný dopis, jako že nemají nejlepší reference, ale já je pochválím atd. Po troše zmatků ( nemohli najít balík, který už tam tři dny byl) a ostřejších mailech, mi přišla zpráva (17.05), že mobil prošel příjmem a vzápětí začalo fungovat na jejich stránkách sledování zakázky. V 18.00 to hlásilo, že se to opravuje a večer již bylo vydáno !! Rychlovka.
Na faktuře je psaná výměna základní desky, cena cca 5200 + 600 práce. Starou desku mi nevrátili.
Radost obrovská.
Nainstaluju Operu, zkouším něco stáhnout a hle - opět zamrzne ( nainstalována na kartě, ve founu, s crackem i bez).Když si přes Operu na kartě pustím rádio, tak hraje celý den. To už mi hlava nebere. Ovšem když dám stáhnout třeba 100Mb soubor přes IE, tak v pohodě.
Další poznatek - když zamrzne a vytáhnu baterku, tak datum a čas zůstává.
Když jsem jim popsal problém ( chtěl jsem kontakt na technika, ale ten mi nedají ), tak mi řekli, ať jim to tam zase pošlu. Jenže nevím, aby mi to ještě nezmrvili víc než to je ( vyměnit už tam asi není co ).
Ještě dotaz - dá se superCID nějak vrátit na původní CID ? Záruku mám do prosince, ale rád bych šel do WM6.

Dík za názory
lld
TomKoho (25)|14.9.2007 13:03
Že datum a čas zůstává, dosvědčuje to že deska byla skutečně měněná. Na jednom ruském fóru psali, že padání datumu a času způsobuje vybitá záložní baterka, která je údajně připájená na základní desce a prakticky je tam pouze pro tento účel. Nikde jsem sice neviděl fotky jejího přesného umístění, ale logiku to má.
Kyle (279)|14.9.2007 13:50
Vymena desky se pozna docela snadno, telefon ma pak jinej IMEI... ;)