Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rx4240

Starejbar_ce4you (0)|17.8.2007 21:41
Zdravím, plánuju si koupit toto pda. Přečetl jsem si i reakce tady v diskuzi a vypadá to že i uživatelé jsou spokojeni. Nemáte někdo odkaz na nějakou podrobnou recenzi, moc jsem toho nenašel. Beru i názory uživatelů, také by mě zajímalo jeký obal na něj používáte a jak padne do ruky, podle fotek toho moc poznat nejde. Toto jsou asi jediné otázky jinak se mi víc než líbí.
Děkuji za odpovědi
chromos (116)|18.8.2007 03:25
Mám ho asi měsíc a jsem spokojenej. Konstrukce je pevná, nikde nic nevrže. Chybějící kurzorový kříž mi nechybí, naopak jsem získal jogdial (se slzou v oku vzpomínám na stařičké clié). Příjemná velikost, když s ním chodím po lese (geocaching), ani skoro nevím, že mám něco v ruce. Obstojná výdrž, zapnutý tomtom s připojenou gps přes bluetooth si po šesti hodinách vzal 90% z baterky. Ale abych jen nechválil:

- potíže se zapínáním přístroje, někdy reaguje až na druhé stisknutí vypínače. Ale dá se na to zvyknout, prostě ho zapínám "dvojklikem". :-)

- nefunkčnost (nebo moje nešikovnost, ale po přečtení několika fór bych se spíš přiklonil k té nefunkčnosti) vestavěného Intermediate driveru GPS, pomocí kterého bych měl být schopen připojit k gps více programů zároveň (lze řešit např. softem gpsgate).

- na českém trhu neexistence jakéhokoliv příslušenství (stylusy, pouzdra, držáky do auta; fólii naštěstí koupit lze).

Zatím jsem na žádná jiná negativa nepřišel (a to jsem docela velkej šťoural), takže výhody u mě jasně převažují: výdrž na baterku, velikost, cena (!), 3,5mm jack, SD slot (žádné mini nebo mikro), jogdial.

EDIT: tak se mi konečně podařilo zprovoznit Intermediate driver GPS. Vyzkoušeno s aplikacemi OziCE a BeeLineGPS, a to jak současně tak i jednotlivě běžícími. Bohužel s TomTomem to pořád nechodí, ten musí být připojen přímo na hw COM port, v případě tohoto pda na COM5.
chevy_ce4you (32)|18.8.2007 15:16
Mám ho od dubna a zatím jsem spokojenej, stylusy se daj koupit třeba kombinovaný s propisovačkou, obal jsem zakoupil na foťák rozměrově odpovídající. A fungujou na něm i 4GB SD. Slušná recenze vyšla v Computeru. Hlavně nepoužívat přibalenou folii na display :)
Starejbar_ce4you (0)|19.8.2007 14:49
Díky za odpovědi, na 99% si pro něj zítra půjdu, tak se na něj docela těším :-) Líbí se mi hlavně cena a co za ni dostanu :-) škoda jen toho chybějícího příslušenství. Ale to nějak překousnu,nebo nějak nahradím :-)


P.S. Fakt to zvládne i 4GB SD? Všude píšou že max je 2GB.
chevy_ce4you (32)|19.8.2007 23:41
No na data mám 2 GB ale na filmy a muziku a mapy 4GB od Kingmaxe.
graver (22)|20.8.2007 10:43
I já jsem ho zvolil spíš jako cenový kompromis - jinak jsem spíš přítelem větších zařízení. Nicméně, vzhledem k rozměrům ušetříš za MP3 přehrávač ;)
Problém se zapínáním potvrzuju, absence křížového ovladače asi bude vadit hlavně ve hrách. Já nehraju, takže mi to zatím chybí jen u Mediaplayeru, kde prostě neudělám track forward/back.
4GB karta - nevím, sám používám jen 2GB.
Příslušenství se snad sehnat dá, i když Sunnysoft chvíli váhal :? Já nejsem náročný, takže jsem nakonec trefil na nějaké úplně noname pouzdro, určené původně pro MP3 přehrávače - velikost přesně sedí, dokonce +/- i otvory na ovládací prvky na konektory.
Jinak kdybys chtěl něco s integrovanou navigací, tak za cenu cca o 3k vyšší můžeš mít rx5730 - je téměř stejný, ale má už (kromě té navigace) a 64MB paměti.
Starejbar_ce4you (0)|9.9.2007 20:40
Tak zítra pro něho valím, děkuju za názory i za celé toto fórum :-) pak sem zkusím hodit nějaké zkušennosti až si sním trochu pohraju :D