Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zebricek softwaru-Top 10.Co instalovat?

katowano (19)|25.3.2004 23:33
Muzu mi nekdo rici, co instaluje jako prvni?Co povazuje za nejdulezitejsi programy?At netravim vecery testovanim..:)
Diky
T-Mobile MDAI
ROM: A.30.09 ENG
RADIO: 4.21
Miloš Strouhal (3997)|26.3.2004 00:42
Muj top 10 po hard resetu:
Tohle dám do paměti MDA,dohromady to zabírá maximálně 3 mega
-1.čeština pro wm2003
-2.GPRS tweak wm 2003- utilitka pro vylepšení ovládání a přehlednosti připojení GPRS-ke ztažení v sekci freeware
-3.Byte counter-počítadlo GPRS
-4.Conman-SPStudio- utilitka pro synchronizaci smsek do PC
-5.NotaM- hlasový záznamník s výstupem v mp3
-6.SoftReset arm-soft reset bez stilusu
-7.Wimr-super věc na prozkoumání veškeré paměti v mda,zjistí co kde je a kolik to zabírá
-8.XDAskin chooser-změním skin telefonu na BIG BUTTONS a okamžitě odinstaluji
-9.Nahraju si do windows své oblíbené zvonění na sms a příchozí hovor,a také připojení a odpojení ze sítě,plus přidám Tahoma CZ do fontu ve windowsech,aby Mobipocketreader uměl česky..
-10.PocketToolman_PPC.ARM-fajn pomocník dolu na lištu
-(11). Pocket spark-náhrada macromedia flash playeru,lepší a menší
Tohle dám do paměti na 256mega kartu,zabírá to dohromady tak 30mega:
-1.Lingea lexicon-75000hesel slovník aj vs. čj
-2.Eidos Tomb Rider-nejlepší hra po grafický stránce,co jsem kdy viděl..
-3.Gxmark-testování grafiky MDA
-4.MobiPocketReaderPro_PocketPC_US-čtení knih
-5.PocketTVSetup-super přehrávač mpeg,podpora 12 bitových barev!
-6.TKCreater-tvorba pozadí obrazovky dnes,má oblíbená činnost! :o)
-7.-10.-záleží na tom,co nového stahnu,zkouším a testuji..dříve tyto pozice zabíral pocket slide show,na power point prezentace a acrobat reader,ale t-mobile umístil podobné programy již přímo do své ROM:yes: :yes: :yes:
-11.Real calculator-super grafická kalkulačka

Toto mam umístěno přímo v ROM,házim to tam při vaření:
-ICQ:yes: :yes: :yes:
-Batmemtime
-Chees
-Eval calculator
-TDclock-ale s přeprogramovanýma hodinama,zen jejich skin je tak neuvěřitelně hnusnej,až mne to dohnalo k tvorbě vlastního:D
-overclock-přetaktování MDA na 221MHz
-phone extra
-cabinstl:yes:
-pocket nav-bez něj by to ani nešlo..;)
-pocket tweak-jediná utilitka co znám,co dokáže Clear type v internet exploreru wm2003:yes: :yes: :yes:
-tdlaunch-ikony na ploše:yes:
-stop time-stopky
-a to je asi vše...:D
hrtak_ce4you (314)|1.4.2004 21:47
Povetsinou se shodnu s xp,
ale misto batmemtime pouzivam jen to bat-mem ... Time je hrozny.
Dale jsem tam nikde nevidel TotalCommander, bez ktereho se snad ani s XDA pracovat neda
Dalsi dobry soft jsou svatky ( Pocket NDays), ktere na TODAY ukazuji, kdo ma svatek
Potom je to browser- klasicky Internet Explorer je sileny, pouzivam MultiIE.
A prohlizec obrazku (i na editaci) opravdu skvely XNWiew
Dale uz jen PocketIRC,coz asi pouziva malokdo...
st.tom_ce4you (365)|1.4.2004 22:39
1. Resco File Explorer 5.0 - dokonaly pruzkumnik.
2. Resco Keyboard Pro - klavesnice obsahujici kalkulator atd...
3. Spb Plus - velmi vydareny spravce uloh, mimo jine.
4. Spb Finance - spravce financi
5. Spb Imageer - prolizec obrazku, velmi jsem si jej oblibil.
6. Lingea Lexicon - en slovnik
7. SmartMaps - Mapa Prahy 1:15000
8. GB Soft GPRS Tweak
9. Pocket Tweak - na zmenseni pisma
10. Microsoft Voice Command


a mnoho dalsiho...

- PHM Power Toys, Password Plus, iDos, Photo Contacts Tomb Rider..... je toho jeste hodne.
lout_ce4you (118)|2.4.2004 03:03
Microsoft Voice Command ti tahne nebo mas tak dobrou vyslovnost ???
st.tom_ce4you (365)|2.4.2004 08:59
[QUOTE="lout"]Microsoft Voice Command ti tahne nebo mas tak dobrou vyslovnost ???
[/QUOTE]

vcelku to jde, chce to ale hodne americkou vyslovnost, trvalo mi asi tri dny nez jsem si zvykl, ale ani tak to neni 100%, asi proto je u toho hlaska for US and Canada only...:)
nerovski (3)|2.4.2004 23:20
For XP

Zjišťuji, že svého Datafounka nepoužívám ani na 10 %. Potřebuji radu, kde všechny tyto programy seženu? Jo a zasvěťte začátečníka do termínu "kuchtění". Moc děkuji za odpověď a rady.
katowano (19)|3.4.2004 08:51
Jo, taky zjistuju, ze to vyuzivam na pul plynu :)
Morte_ce4you (261)|3.4.2004 10:44
1. Photo Contacts-Bez fotky pres celej display u prichoziho hovoru si mda uz neumim predstavit
2. Resco Keyboard-nejlepsi klavesnice na kterou jsem narazil
3. Pocket Ndays
4. Vito voice Dialer
5. MobiPocket Reader
6. Pocket Music
7. Resco Picture Viewer
8. Journal Bar-hlavne kuli počasí
9. Fonty,vyzváněni,Mp3,
10. Hry-nejoblibenejsi je diamond Mine,Atletiku a dalsi dalsi dalsi hry
jerzy_ce4you (230)|3.4.2004 23:03
Některé moje, spíše pracovní tipy na top + 10, o kterých tu nebyla řeč....

11. z2 PocketLAN
12. vxUtil
13. pocketpc FTP client
14. pockeTTY
15. eWallet
16. RDcalc
17. Personal Secure Notes
18. Pocket Controller
19. PHM Task Manager
20. SK Remover

Zdravím všechny.
:)
jerzy_ce4you (230)|3.4.2004 23:29
Některé tipy mojí ženy - hry...
a. 5cross
b. Classic Checkers
c. Easy Reversi
d. Hark0 Solitario
e. Irked2
f. Jawbreaker
g. LinesFG
h. Mastermind

Musím je zde uvést, protože někdy mám pocit, že patří zcela bezpečně do top 10. Vlastně to vím, protože ....
:(
jerzy_ce4you (230)|3.4.2004 23:42
A abych nemusel odpovídat na reklamaci, tak doplňuji jedničku třikrát podtrženou, ženskejma milovanou - Solitaire. Ale to netřeba instalovat. Pořád mě uhání na Canastu, ale nevím, co vy na to?
Miloš Strouhal (3997)|3.4.2004 23:58
..:) tak ted uz je mi jasny,proc se Slavka s Vendulou porad nemohly od tech karet odtrhnout..

..kazdopadne pro mne zustava bezkonkurencne nejlepsi Tomb Rider for Pocket PC..
Morte_ce4you (261)|4.4.2004 10:15
TopTen-Hry
1.Diamond Mind
2.Pocket Athlete
3.Kasparov Chess
4.Video StripPoker2
5.Shame Game
6.Done In 50 Seconds
7.The Fade
8.Siberian Strike
9.Pow Wow
10.Gangsta Race
solory (201)|4.4.2004 14:50
tomb raider ppc... jak jej ukončet? standartně je pro iPaq a ten ma spodní čudlíky 4, já mam sice taky na MDA 4, ale dva pro tidlifón. a zrovinka tento jeden z nich je potřeba pro ukončování hry a návrat na today. jinak bomba hra. už jsem ji musel odinstalovat, po hraní mě reset moc nevyhovoval.
Morte_ce4you (261)|4.4.2004 14:56
Tombraider celkem usel ale prave kuli tomu resetu jsem to moc nehral.
st.tom_ce4you (365)|4.4.2004 17:54
[QUOTE="solory"]tomb raider ppc... jak jej ukončet? standartně je pro iPaq a ten ma spodní čudlíky 4, já mam sice taky na MDA 4, ale dva pro tidlifón. a zrovinka tento jeden z nich je potřeba pro ukončování hry a návrat na today. jinak bomba hra. už jsem ji musel odinstalovat, po hraní mě reset moc nevyhovoval.[/QUOTE]


u xda1 jde hra koncit tlacitkem pro ovladani hlasitosti. Vyvola se zde zakladni menu (wm 2003). u ppc 2002 neni jina sance nez sw reset.

u xda 2 je to tlacitko fotoaparatu.
hrtak_ce4you (314)|5.4.2004 00:04
ad hry-
Simcity je bezva, aleasem omrzi

Anthelion- naprosto dokonala grafika, skvely pribeh, vesmirny simulator, ktery jsem dokoncil jednim dechem

Age of Empires- skvela sategie, predelana na ppc, zaujme snad kazdeho, kdo uvidi

Christmas rush- kratka freewarovka, hrajete za santu, rozvazite darky, bezva 3d

Leo's flight simulator- opet freeware, simulator civilniho letectvi
mstenchl (132)|5.4.2004 06:30
Poradte mi pls nejaky dobry softik na sledovani domacich financi. Bylo by dobre, aby program podporoval vice uctu, pohyb mezi nimi, opakovane platby bez nutnosti zadani data ukonceni a dalsi ptakovinky.. Co je podle vas nejvhodnejsi ?
Pavel Koza (4761)|5.4.2004 08:08
[QUOTE="mstenchl"]Poradte mi pls nejaky dobry softik na sledovani domacich financi. Bylo by dobre, aby program podporoval vice uctu, pohyb mezi nimi, opakovane platby bez nutnosti zadani data ukonceni a dalsi ptakovinky.. Co je podle vas nejvhodnejsi ?[/QUOTE]

Spb Finance - je rychly, jednoduchy (ve smyslu, ze nema 1000 zbytecnych funkci, ale ma vsechny porebne), dobre se s nim pracuje...
Miloš Strouhal (3997)|15.4.2004 00:58
[QUOTE]u xda1 jde hra koncit tlacitkem pro ovladani hlasitosti.[/QUOTE]

Ať dělám co dělám,nefunguje mi to.. Můžu to mačkat 10krát,a nic,hra jede dál.. Čím to?..:?:
indy_ce4you (33)|20.4.2004 21:33
Rád bych si nechal poradit, jestli existuje program na vyzváněcí profily. Po přechodu s klasiky (N6310i) mi schází možnost nastavit si pro různé skupiny různá vyzvánění a taky jednoduše přepínat mezi způsoby oznamování.
Dále nemůžu nikde najít prográmek na rozšíření možností upomínek. Kdysi jsem jej mněl na Cassiopeie a jde mi o to, že chci nastavit, aby mně úkol (událost) připomněl v daném čase, ne hned ráno. Nastavovat to v kalendáři s nulovou délkou je otrava.
Jinak můl TOP Teen :D :

Lingea Lexikon - angličtina, němčina
Spb GPRS monitor
podpora GSM+
- Pocket Kim
- Cykloatlas (SmartMaps)
TOM TOM (bohužel mám starou verzi ještě z iPAQu a nespolupracuje mi
s GPS přes BT)
ICQ
Klondike WAP browser
World off Line
eWallet
KSE True fax
Macromedia flash
Pocket Chess
Doom
PPc Checkers
acrobat reader
Wis Bar
tdLaunch
a nově nyní SunnyDays

Z dřívějška (Cassiopeia a iPaq) mně v šuplíku zahálí licence na GSM dialer a GSM manažer :cool:

není toho moc ani málo. Ještě potřebuji pár dobrejch kousků. schází mi třeba něco na otočení displeje, pár dobrejch her i užitečného softu. Taky pár vylepšení co se týká funkcí kontaktů, upomínek a zvonění.
A protože požívám oskara s MDA II, potřebuji něco na MMS
:mad:
solory (201)|21.4.2004 19:42
otočení displeje řeší PPC 2003SE, takže upgrade by mohl být i pro MDA2 snad zdarma. MMS konkrétně na oskara řešila tady diskuze s kompletním návodem, nejsem si ale jist o PPC2003, snad i todle tam je.
TomasCE (35)|24.4.2004 06:39
[QUOTE="mstenchl"]Poradte mi pls nejaky dobry softik na sledovani domacich financi. Bylo by dobre, aby program podporoval vice uctu, pohyb mezi nimi, opakovane platby bez nutnosti zadani data ukonceni a dalsi ptakovinky.. Co je podle vas nejvhodnejsi ?[/QUOTE]

Pouzivam MS MONEY 2k4 a naprosta spokojenost. Synchronizace s PC bez problemu, ale vetsinu slozitejsich plateb ci zadavani opakovanych plateb vkladam pouze na PC. Pocket verze je jen na rychle zadani dat v terenu :)
mstenchl (132)|26.4.2004 08:35
Nenasel by se link ?

Stahoval jsem to ze stranek Handago i MS. Jeden soubor je mnyppc04.exe 1.21 MB a druhy moneyman_share.exe velikost 218 kb. Zadny z nich neobsahuje verzi pro desktop PC....

MirekS
S474N (660)|24.9.2004 14:54
Muze me nekdo doporucit primo soft na zaheslovani slozek napr. s dokumenty a nebo obrazky? Diky.
váňa (242)|13.10.2004 19:38
Resco Explorer www.resco-net.com umí zašifrovat soubory, adresáře ap.
mad2707 (70)|18.10.2004 07:49
[QUOTE="mstenchl"]Nenasel by se link ?

Stahoval jsem to ze stranek Handago i MS. Jeden soubor je mnyppc04.exe 1.21 MB a druhy moneyman_share.exe velikost 218 kb. Zadny z nich neobsahuje verzi pro desktop PC....

MirekS[/QUOTE]
Verzi pro PC je nutné zakoupit. Problémem je, že Money 2004 jsou již "over" :O a nová verze 2005 (cca 1150 Kč) čeká na svoji verzi pro PPC. Další podrobnosti viz. http://www.microsoft.com/money/addons.mspx
Wuffi (1599)|18.10.2004 08:07
Money 2005 pro PocketPC uz je...
pdq (380)|27.10.2004 19:51
A co tak pripojit zoznam programov, ktore neodporucate nainstalovat.Pocul so o poskodenych PDA po nainstalovani niektorych programov.Mate konkretne skusenosti?
pufo_ce4you (113)|28.10.2004 08:41
[QUOTE="Wuffi"]Money 2005 pro PocketPC uz je...[/QUOTE]
A kde si to nasiel?