Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vypocet MM1B hodnoty v souboru map OziExp...

Accept (12)|16.8.2007 18:29
Zdravim potrebuji poradit... nevite nekdo obecny postup vypoctu udaje MM1B, ktery je obsazen v map souboru??? viz. posledni radek kousku nejakeho map souboru

MM0,Yes
MMPNUM,4
MMPXY,1,0,0
MMPXY,2,17120,0
MMPXY,3,17120,10204
MMPXY,4,0,10204
MMPLL,1, 13.237609, 49.337222
MMPLL,2, 13.820330, 49.394230
MMPLL,3, 13.870842, 49.167244
MMPLL,4, 13.290715, 49.110520
MM1B,2.478395

pole popisu by to mela byt hodnota metry na pixely viz.

The scale of the image meters/pixel
It is calculated each time OziExplorer is run, the value in the file is used when searching for maps of "more detailed" scale.

Jasne ze se budu pokouset to spocitat, ale nebudu mit jistotu jetli to pocitam spravne byl bych moc vdecny za ten obecny postup... predem moc dik za jakokoliv odpoved...
lake_ce4you (48)|27.8.2007 16:05
Hodnota se počítá pro vodorovné měřítko. Počet pixelů mezi bodem A a B se dá zjistit pomocí libovolného grafického programu, který zobrazuje souřadnice pixelů. Vzdálenost mezi nimi v metrech se dá změřit jedině tehdy, máte-li zkalibrovanou mapu a měříte v některém mapovém programu.
lake_ce4you (48)|27.8.2007 16:27
Doporučil bych nic nepočítat. Nainstalujte si na PC program OziExplorer Trial version. Otevřete mapu (Load from File - Check Calibration of Map) a uložte. V Helpu se píše, že hodnota se vždy znovu přepočte při otevření v OziExploreru.
Pokud to chcete opravdu udělat ručně, pak asi zase v OziExploreru:
- povelem Position and Set Waypoints a umístěte dva body do levého a pravého dolního rohu mapy.
- Show Distance between Waypoints ukáže vzdálenost mezi nimi (v km)
- počet pixelů znáte, je to šířka obrázku a je též zapsaná v souboru .map
- spočítejte hodnotu v metrech na pixel.
Správně by se to mělo měřit vodorovně uprostřed výšky mapy, nebo zprůměrovat z měření podél dolního a horního okraje.
Accept (12)|29.8.2007 08:12
Zdravim dik moc za odpoved, ale jde me asi o toto... mam pristup k mapam (graficky obrazek napr *.bmp) a mam k nemu nejake souradmice rohu atd. No a nebavi me to kalibrovat v OziExploreru tak jsem si napsal vlastni program, krery me vyplivne ten *.map soubor na jedno kliknuti, no a to cele po konverzi zasoupnu do mobila... a pres MapWievGPS to beha... No a jediny muj problem je ten udaj MM1B... zatim do nej dosazuji hodnotu nula a celkem to "beha" (moc casu jsem testovani v terenu zatim nevenoval)... Nemam predstavu jak dalece je ten udaj vyuzivan... Jinak nasel jsem diskuzi kde jsou nejake algoritmy popsane, ale jsem se k tomu zatim nedostal. Tak zatim...
lake_ce4you (48)|29.8.2007 11:49
Údaj MM1B se při navigaci nijak přímo nevyužívá. Je tam kvůli tomu, že v přístroji mohou být mapy téhož území v různých měřítkách. Lze pak jednoduše přepínat mezi nimi - zobrazují se postupně podle měřítka, tedy podle hodnoty MM1B, od nejhrubšího po nejpodrobnější.
V navigaci XSN-350 to ovládám pohybem křížového ovladače doleva-doprava. U chytrých mobilů nevím, ale určitě to jde taky. (Nemám na mysli softwarový zoom, ale skutečné střídání map.) Pochopitelně to funguje jen pokud je pro aktuální pozici na výběr více map.
Trik: pokud mám totéž území na více mapách stejného měřítka (např. mapa turistická, základní a historická z http://www.mapy.cz), zobrazí se pouze jediná z nich. Abych je mohl střídat ručně, nastavím v .map souborech měřítka trochu odlišná.
Accept (12)|3.9.2007 07:43
Moc dik!!! Tak jsem to v sobotu testoval v terenu a vypada to, ze mas pravdu nema cenu ztracet cas vypoctem, mapa se chovala stejne jako ta sama mapa zkalibrovana v OziExploreru budu testovat dal tak zatim moc dik