Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA-jak připojit k vnitřní síti.

danieldavid (118)|25.3.2004 21:22
Zdravím....
může mi nějaká chytrá hlava poradit jak (pokud to vůbec lze) připojit MDA k vnitřní síti kterou v práci máme-je to proxi server přez který se dá připojit i k internetu cca 10Mbit/s rychlosí.Rád bych nějakým způsobem připojil k této síti MDA,existuje nějaká sítová karta do SD slotu,nebo raději nějaké externí zařízeníčko které bych s MDA propojil seriovým kabelem? -něco jako externí modem-resp. sítovka.Je mi jasný že přez sériák mi to pojede max.115kbit ale to by nevadilo.Vím že CompactFlash sítovka je , ale co SD nebo exterka? navíc MDA nemá SDIO :-( .... pokud někdo něco víte poradte jak na to, co to stojí,kde to koupit atdatdatd.......Dík
David
hybo (3107)|25.3.2004 21:26
Nepotrebujes nic, staci spravne nastavit pass trought v active sync na PC. Ten funguje potom ako mini proxy server a mozes z PDA pristupovat na net.
danieldavid (118)|25.3.2004 21:38
[QUOTE="hybo"]Nepotrebujes nic, staci spravne nastavit pass trought v active sync na PC. Ten funguje potom ako mini proxy server a mozes z PDA pristupovat na net.[/QUOTE]

Zdravím...
to musím zkusit,jestli víš tak mi to prosím blýže popiš....
A co kdybych chtěl MDA připojit do sítě přímo (místo toho PC)-máme po celé nemocnici sít a já bych se rád připojil třeba z jakékoliv přípojky která je snad i na každém záchodě.Nebo i jen z jednoho místa ale bez použití PC....mám samozřejmě aktivní prípojku i u sebe v dílně ale šéf mi tam asi PC nepovolí.....chápeš...a data nonstop si nemohu dovolit...navíc proč když je tu šance zadarno.Chci být stále on-line ale GPRS je zatím drahé...
David
hybo (3107)|25.3.2004 21:52
Hmm, tak to je jina. Mam pocit, ze SD LANka neni, jen WiFi. Takze co me napada je mit WiFi SDcko a WiFi APNko :-) Ale to je reseni drahe a dost nesikovne.
danieldavid (118)|26.3.2004 07:00
[QUOTE="hybo"]Nepotrebujes nic, staci spravne nastavit pass trought v active sync na PC. Ten funguje potom ako mini proxy server a mozes z PDA pristupovat na net.[/QUOTE]

Ještě jednou zdravím
No takže nic moc...tak mě napadlo že bych se mohl připojit k PC vedle v místnosti a k sobě natáhnout jen USB kablik....jak jsi psal nastavit ten Activ sync-můžeš mi to více přiblýžit?-pass trought apod...
Díky david.
PavelR. (2184)|26.3.2004 08:02
[QUOTE="hybo"]Hmm, tak to je jina. Mam pocit, ze SD LANka neni, jen WiFi. Takze co me napada je mit WiFi SDcko a WiFi APNko :-) Ale to je reseni drahe a dost nesikovne. [/QUOTE]

... i kdyby existovala, tak XDA1/MDA1 neumí SDIO (když tak mne prosím opravte) ... :)

PavelR.
HRomek_ce4you (36)|28.3.2004 06:49
zeptám se asi hloupě, ale čemu je v MDA toto?:
1) Nastavení -> Spojení -> Připojení -> Připojení síťové karty, s možnostmi "Internet" a "Práce" a
2) Nastavení -> Spojení -> Síťové připojení -> AsyncMac1...,NE2000...,PPTP1...
Zdravím vespolek
HRomek
hybo (3107)|28.3.2004 08:54
Je to soucast systemu, pokud by jste tam mel LANku, vyuzil by jste to.
hybo (3107)|28.3.2004 08:55
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="hybo"]Hmm, tak to je jina. Mam pocit, ze SD LANka neni, jen WiFi. Takze co me napada je mit WiFi SDcko a WiFi APNko :-) Ale to je reseni drahe a dost nesikovne. [/QUOTE]

... i kdyby existovala, tak XDA1/MDA1 neumí SDIO (když tak mne prosím opravte) ... :)

PavelR.[/QUOTE]

jo jo,pravda, kdyz ja ted, jak je tu II jine ani neuvazuju :-)
danieldavid (118)|29.3.2004 09:54
[QUOTE="danieldavid"]Zdravím....
může mi nějaká chytrá hlava poradit jak (pokud to vůbec lze) připojit MDA k vnitřní síti kterou v práci máme-je to proxi server přez který se dá připojit i k internetu cca 10Mbit/s rychlosí.Rád bych nějakým způsobem připojil k této síti MDA,existuje nějaká sítová karta do SD slotu,nebo raději nějaké externí zařízeníčko které bych s MDA propojil seriovým kabelem? -něco jako externí modem-resp. sítovka.Je mi jasný že přez sériák mi to pojede max.115kbit ale to by nevadilo.Vím že CompactFlash sítovka je , ale co SD nebo exterka? navíc MDA nemá SDIO :-( .... pokud někdo něco víte poradte jak na to, co to stojí,kde to koupit atdatdatd.......Dík
David[/QUOTE]



Tak už vím jak to udělat aspoň přez USB a activsync skrz jiné PC připojené do té sítě.
Stačí z toho PC opsat číslo proxi servru a to napsat do proxi připojení v MDA. Zapnout activsync a propoji PC-MDA usb kabelem,pak to PC funguje jako sítová karta pro MDA. A chodí to fakt super rychle,sít máme 10Mbitovou a na MDA to lítá jako nikdy před tím...ted zbývá ještě vyřešit problém jak natáhnout cca.25M kabelu pro usb připojení z jiné místnosti.
Jinak jde to i přez infrák ale jen 115Kbit \sec.
David.
hybo (3107)|29.3.2004 12:12
Dit tohle byla prvni odpoved :-))) Jinak 25m kabel, no to nevim.
ouio (65)|29.3.2004 12:34
Mám to doma podobně:1poč připojenej na net s winproxy a po síti 2poč a u něj MDA přes usb,na net můžou všichni ,ale z mda se nedostanu na zdílený disky.Programem pro mda "lan něco" se dostanu na disky a víc nic, třeba zpustit mp3 nebo film po síti mi nejde?
danieldavid (118)|30.3.2004 10:00
[QUOTE="hybo"]Dit tohle byla prvni odpoved :-))) Jinak 25m kabel, no to nevim. [/QUOTE]

ZDRRAVIM....
já vím,já jen nevěděl proč to nechce makat a už vlbec ne že musim nastavit proxi-stejně hako v PC,ale to je fuk,hlavně že to chdí a díkes za radu.
S tim kabelem - zatím to mám přez infrák,ten po menších úpravách jde na zarím 15M natáhnout kabelem,ale musí se to kapacitně kompenzovat protože infrák má šířkovou modulaci,pak to chdí těch 115Kbit ale přez USB by to makalo o dost rychleji,jenže nevím ńic o usb přenosu,jen že podle rychlosti se reguluje i napětí log.úrovní,takže nevím jak tam nabastlit zesilovač.....no zatím to přez infra stačí ,je to 1,6x ISDN což ujde.....
David
hybo (3107)|30.3.2004 20:11
15m pres infrak, nebo jsem to spatne pochopil ? :-)
david131 (67)|30.3.2004 20:48
neni lepsi si poridit router a sdio lan kartu pak muzes chodit kde koliv do vzdalensti 300 metru(odzkouseno, mam to doma).
mam mda2 , sdio lan karta(sandisk).router buffalo
PavelR. (2184)|31.3.2004 07:59
[QUOTE="david131"]neni lepsi si poridit router a sdio lan kartu pak muzes chodit kde koliv do vzdalensti 300 metru(odzkouseno, mam to doma).
mam mda2 , sdio lan karta(sandisk).router buffalo[/QUOTE]

... jistě, to je témeř ideální řešení :-) ... nicméně, jak bylo zmíněno, MDA1 neumí SDIO ...

PavelR.
danieldavid (118)|31.3.2004 10:22
[QUOTE="hybo"]15m pres infrak, nebo jsem to spatne pochopil ? :-)[/QUOTE]

ZDRAVIM
jo přez infrák,mám ten infrák ted nataženej kabelem z PC do jiné místnosti-délka kabelu nyní asi 22M a na konci je infračip ,funguje to sjvěle,jen je nutno do kabelu vložit zesilovač a kompenzovat jeho kapacitu.
Pak jen vedle infrčipu polužím MDA zapnu activsync přezinfra a už můžu na net,je to ůplně suprrrr...
David
hrtak_ce4you (314)|1.4.2004 08:19
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="david131"]neni lepsi si poridit router a sdio lan kartu pak muzes chodit kde koliv do vzdalensti 300 metru(odzkouseno, mam to doma).
mam mda2 , sdio lan karta(sandisk).router buffalo[/QUOTE]

... jistě, to je témeř ideální řešení :-) ... nicméně, jak bylo zmíněno, MDA1 neumí SDIO ...

PavelR.[/QUOTE]
to uz je pomalu levnejsi poradnej usb adapter do pc a jet pres bluetooth [100m]
xhladi07 (525)|5.9.2004 21:34
[QUOTE="hybo"]Hmm, tak to je jina. Mam pocit, ze SD LANka neni, jen WiFi. Takze co me napada je mit WiFi SDcko a WiFi APNko :-) Ale to je reseni drahe a dost nesikovne. [/QUOTE]

Toto zajima zase mne. Mame ve skole pristupove body na wifi a surfovat z prednasky by mne bavilo. :))) Kde by se to dalo sehnat? Za kolik? A jak by to bylo s Wifi vs MDA1? Co to je to SDIO
PavelR. (2184)|6.9.2004 07:10
[QUOTE="xhladi07"]Toto zajima zase mne. Mame ve skole pristupove body na wifi a surfovat z prednasky by mne bavilo. :))) Kde by se to dalo sehnat? Za kolik? A jak by to bylo s Wifi vs MDA1? Co to je to SDIO[/QUOTE]

... zde je jedna z SD Wifi karet, kterou bys mel v CR koupit napr. u KOBE. Nicmene jak jiz zde bylo receno, SD slot MDA1 neumi pracovat s I/O (cesky V/V neboli vstupni/vystupni) zarizenimi.
Pavel Koza (4761)|6.9.2004 08:33
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="xhladi07"]Toto zajima zase mne. Mame ve skole pristupove body na wifi a surfovat z prednasky by mne bavilo. :))) Kde by se to dalo sehnat? Za kolik? A jak by to bylo s Wifi vs MDA1? Co to je to SDIO[/QUOTE]

... zde je jedna z SD Wifi karet, kterou bys mel v CR koupit napr. u KOBE. Nicmene jak jiz zde bylo receno, SD slot MDA1 neumi pracovat s I/O (cesky V/V neboli vstupni/vystupni) zarizenimi. [/QUOTE]

...laicky receno, na MDA I se s WiFi bohuzel rozluc.;)