Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

Marian Veselý (662)|15.8.2007 17:03
Thread ohledně prvních dojmů z X500+ se rozrostl, tak ho trošku zrekapitulujeme a zamkneme, aby byl přehled.

Současná aktuální ROM - 488
Informace Eten FAQ, tipy a triky by Mobilnaut: ZDE
Zahraniční forum: http://www.eten-users.eu/

Pro koho je určen:
pro uživatele, kteří hledají kompaktní, rozměrově zajímavé zařízení all in one nepožadující extrémní grafický výkon.

Výhody:
VGA, GPS s extrémě rychlým fixem, nový operační systém, kompaktní rozměry

Nastavení Tom Tom 6:
Jiná NMEA GPS, 56700 b, port AGPS

Prozatím nalezené problémy:
TOM TOM 6 - subjektivní pocit některých uživatelů - mírné trhání - spíš problém Tom Toma, protože IGO jede plynule
SIM TOOL KIT- nefunguje v některých kombinacích banka > operátor, prozatím potvrzené funkční kombinace: T-Mobile > Ebanka, Vodafone - Ebanka, T-Mobile > GeMoney zde je nějaký patch, instalace po HR, stahujte ZDE
MIZENÍ BT A WIFI NASTAVENÍ PO SR - existuje opravný patch, stahovat můžete z odkazu dole
MIZENÍ IKON V QUICK LINKU - stačí nastavit atribut u souboru quicklnkcfg.xml na pouze ke čtení - ten soubor se nachazí ve složce Windows
CHYBNÉ DEFAULTNÍ NASTAVENÍ MMS U T-MOBILE PŘES DEFAULTNÍHO GPRS WIZARDA - v mms nastavení nastavte IP: 10.0.0.10
TRHANÉ VIDEO PŘES TCPM - přepnout nastavení přehrávání TCMP na mód GDI
MIZENÍ EMAILOVÝCH ÚČTŮ A PIN KÓDU PO RESTARTU - opravný patch stahujte dole
PROBLÉM S UKAZATELEM BATERIE - existuje opravný patch viz odkaz dole
MALÁ RAM PO SOFT RESETU- pomůže zbavit se nepotřebných Eteňáckých programů a optimalizovat např. pomocí MemMaid, Sktools atd. Obecně by pomohla VYKUCHANÁ ROMKA, kde byly pouze aplikace skutečně potřebné, nikoli zbytečně zabírající místo

Link na patche ZDE
VŠECHNY PATCHE SE DOPORUČUJÍ INSTALOVAT NA ZAŘÍZENÍ PO HARD RESETU!

Posílejte nám další tipy, triky, zkušenosti a řešení, budeme je přidávat!
ipospa_ce4you (48)|16.8.2007 15:47
Vím že někdo psal že mu SimToolkit Vodafone-eBanka funguje ale mně NE. Objednal jsem si teď u Vodafone novou SIM (starou už mám asi 5 let) takže uvidím jestli to s novou pojede a dám vědět.
Ještě uvádím problém že po softresetu se nastaví vypínání obrazovky na 1min (update: teď už mi to po HardResetu nedělá - nevím kde byla předtím chyba.) a automatické doplňování slov na zapnuto, bez ohledu na původní nastavení. (což přetrvává)

UPDATE na problém SimToolkit. Dnes jsem aktivoval po výměně novou SIM od Vodafone a světe div se najednou SimToolkit funguje. Takže doporučuji všem kdo potřebují funkční ST s Vodafone zažádat o výměnu SIM karty (je to zadarmo). Moje stará SIM byla verze 1.1, nová je verze 1.3
Ještě nemám nahranou aplikaci od eBanky takže nemohu vyzkoušet na 100% ale do menu ST se dostanu...
bmk (117)|16.8.2007 18:24
zdravím všechny..chtěl jsem se zeptat, jak vypadají internetové stránky na VGA displeji ???? jsou menší a méně čitelné a nebo se jimi dá posouvat..Jak se vlastně tak velká stránka na tak malém displeji i když z dobrým rozlišením zobrazuje ????? díky za info...
DiDa (12)|16.8.2007 19:00
Nazdárek všichni, mám malý problém. Po nainstalovaní ActiveSync 4.5 a připojení x500+ se mi neukáže položka 'zálohovat-obnovit' v AS.
Díky za radu.
Marian Veselý (662)|16.8.2007 20:45
[QUOTE="bmk"]zdravím všechny..chtěl jsem se zeptat, jak vypadají internetové stránky na VGA displeji ???? jsou menší a méně čitelné a nebo se jimi dá posouvat..Jak se vlastně tak velká stránka na tak malém displeji i když z dobrým rozlišením zobrazuje ????? díky za info...[/QUOTE]
To záleží jaký prohlížeč použiješ a jak velké písmo si nastavíš. Obecně je ale VGA jemnější, tudíž i čitelné je menší písmo než u QVGA.
Marian Veselý (662)|16.8.2007 20:45
Co se týká synchronizace, je to spíš do sekce problémy se synchronizací.
reskator (71)|16.8.2007 22:44
[QUOTE="bmk"]zdravím všechny..chtěl jsem se zeptat, jak vypadají internetové stránky na VGA displeji ???? jsou menší a méně čitelné a nebo se jimi dá posouvat..Jak se vlastně tak velká stránka na tak malém displeji i když z dobrým rozlišením zobrazuje ????? díky za info...[/QUOTE]

v IE si muzes nastavit "Pouzit vysoke rozliseni" a pak mas pismo malinke, vyuzivajici vysokeho rozliseni. pokud to nezaskrtnes, tak jsou stranky stejne velike jako na QVGA, jen je pismo hladsi.
Fioni (11)|17.8.2007 07:52
Tak jsem od včerejšího dne majitelem E-ten X500+ , jestli spokojeným to ukáže až čas ale dám taktéž vědět :)
Již se hrabu v ExtRom a mám takovej dotaz, někde tu na foru je její výpis ale není v tom lokalizace a přitom se mě sama instalovala :?: Může mi někdo poradit jak ji spustím samostatně bez toho ostatního balastu?
ipospa_ce4you (48)|17.8.2007 09:06
Slyšel jsem o problémech s BlueTooth Handsfree zařízeními (odpojování , problémy se spárováním atp.) Někdo psal že s orig. Nokia BT nemá žádný problém. Můžete tu napsat své zkušenosti který BT je bez problémů a který nepracuje s X500+ korektně? Nerad bych se spálil při nákupu...
Děkuji
ipospa_ce4you (48)|17.8.2007 09:10
[QUOTE="Fioni"]Tak jsem od včerejšího dne majitelem E-ten X500+ , jestli spokojeným to ukáže až čas ale dám taktéž vědět :)
Již se hrabu v ExtRom a mám takovej dotaz, někde tu na foru je její výpis ale není v tom lokalizace a přitom se mě sama instalovala :?: Může mi někdo poradit jak ji spustím samostatně bez toho ostatního balastu?[/QUOTE]
Již jsem posílal dotaz na Sunnysoft a bylo mi řečeno že lokalizaci samotnou bez E-TEN aplikací nainstalovat dodatečně NELZE. Na opětovný dotaz odpověděli toto: Lokalizace je extendedROM a nejde vyvolat jinak než HW resetem. Což je myslím velká škoda. Mně osobně by stačila CS klávesnice BEZ celkové lokalizace...
Zdeněk_ (1)|17.8.2007 09:30
Nevíte jak rozchodit jemné písmo pod Adobe Readerem?
Měl jsem FS LOOX 720, kde VGA displej byl o něco větší, ale hlavně čtení dokumentů bylo skvělé - naprosto ostré písmo. Pro mne je min. 50% času zapnutého PDA s Readerem.

Jinak jsem s X500+ maximálně spokojen, pouze 2 nedostatky
1. TomTom 5 - včera jsem s ním strávil 7hodin v autě, neustále na nabíjení,
a najednou ve 13 hodin umřel, a rozběhl se až doma na klasické dobíječce. To je dost nemilé.
2. TomTom upraví při zapnutí hlasitost - běžně mám zapnuté pouze vibrace, které u X500+ bohatě stačí (ani na opasku v pouzdru Krusel na přezce to nejde přehlédnout), a při vypnutí navigace zůstane hlasitost zaplá, na minimu, a vibrace vypnuté, takže až po čase objevím zmeškané hovory...
Ivo Pokorný (400)|17.8.2007 10:55
[QUOTE="ipospa"]
Mně osobně by stačila CS klávesnice BEZ celkové lokalizace...[/QUOTE]

Toto jde obejit. Nech lokalizaci nainstalovat a pak ji vypni. Zustane ti jen ceska klavesnice. ;)
ipospa_ce4you (48)|17.8.2007 11:56
Jasňe ale já nechci ani instalovat E-TEN programy jako celek. Jenom doinstalovat potom par vybranych.
Když tu instalaci stopnu po HardResetu podržením tlačítka foto, tak už není cesta jak následně doinstalovat lokalizaci. :?
ipospa_ce4you (48)|17.8.2007 12:02
[QUOTE="Zdeněk_"]Nevíte jak rozchodit jemné písmo pod Adobe Readerem?
Měl jsem FS LOOX 720, kde VGA displej byl o něco větší, ale hlavně čtení dokumentů bylo skvělé - naprosto ostré písmo. Pro mne je min. 50% času zapnutého PDA s Readerem.

Jinak jsem s X500+ maximálně spokojen, pouze 2 nedostatky
1. TomTom 5 - včera jsem s ním strávil 7hodin v autě, neustále na nabíjení,
a najednou ve 13 hodin umřel, a rozběhl se až doma na klasické dobíječce. To je dost nemilé.
2. TomTom upraví při zapnutí hlasitost - běžně mám zapnuté pouze vibrace, které u X500+ bohatě stačí (ani na opasku v pouzdru Krusel na přezce to nejde přehlédnout), a při vypnutí navigace zůstane hlasitost zaplá, na minimu, a vibrace vypnuté, takže až po čase objevím zmeškané hovory...[/QUOTE]

S tím dobíjením v autě je to problém. Mám stejnou zkušenost. Při zapnutém TomTom s podsvícením prostě dobíječka (ne originál) nestačí dobíjet a kapacita baterie stále klesá i když je signalizováno dobíjení. Ve Standby se X500+ začne dobíjet. Stejná situace při dobíjení přes USB z PC. Je možné že originál dobíječka dává větší proud, nebo to bude problém X500. Má někdo originál dobíječku do auta. Nebo dobíjí se někomu X500+ v autě i s běžícím TTom?
ipospa_ce4you (48)|17.8.2007 12:08
[QUOTE="Zdeněk_"]Nevíte jak rozchodit jemné písmo pod Adobe Readerem?
Měl jsem FS LOOX 720, kde VGA displej byl o něco větší, ale hlavně čtení dokumentů bylo skvělé - naprosto ostré písmo. Pro mne je min. 50% času zapnutého PDA s Readerem. [/QUOTE]

Zkus program PocketXpdf
http://pocketxpdf.sourceforge.net/

Ivo Pokorný (400)|17.8.2007 12:50
[QUOTE="ipospa"]Má někdo originál dobíječku do auta. Nebo dobíjí se někomu X500+ v autě i s běžícím TTom?[/QUOTE]

Koupil jsem si do auta tuto nabijecku, ktera dava na USB az 1A. S X500 mi fungovala bez problemu, s X500+ jsem ji jeste tak dlouhou cestu netestoval,a le zda se mi ze nabiji dobre. Takze bych se podival, kolik A ta tvoje nabijecka muze dodavat, protoze 850mA muze byt malo.

Jinak X500+ se mi z USB pocitace dobije uplne bez problemu. Stejne jako s neznackovou USB nabijeckou primo do site, ktera dava az 2A.
Tomáš Kubec (749)|17.8.2007 13:36
Tahle i tato mi nabíjí v pohodě.
ipospa_ce4you (48)|17.8.2007 15:29
Mám takový problém, asi už úplně blbnu nebo jsem si rozvrtal systém, ale nejde mi vypnout alarm. Pokud se aktivuje - stále zvoní i po resetu. (Je to ten v nastavení-systém-hodiny a připomenutí) Stále mi teď bliká červená a oranžová led na pravé straně. Nevíte někdo co s tím kromě HardResetu?
KM (21)|17.8.2007 16:40
Zdravím! Nevíte někdo náhodou jak to je s podporou 4GB MicroSD karet? Bude v něm fungovat např. NOKIA 4 GB MU-41, která by měla být zanedlouho na skladech (nikde se nepíše, že by byla SDHC)? Objednal jsem si X500+ a stále váhám jestli na ni nepočkat. 2GB je po nahrání map dost málo...:( .
A ještě jedna věc: někde se údajně objevilo téma na přenosovou rychlost MSD karet. Nemůžu ho najít. Můžete mi dát link??
Díky.
ipospa_ce4you (48)|17.8.2007 16:53
Myslím že jsem četl přímo na E-Tenu že X500+ SDHC nepodporuje
Dráček (68)|17.8.2007 17:55
bmk (117)|17.8.2007 18:25
máte někdo ukázku jak vypadá internetová stránka zobrazená na displeji PDa ??? ještě jsem internet nikdy na PDA neměl a neumím si představit jak to funguje...přeci neni možné aby se na tak malém displeji zobrazila celé stránka..jak to tedy je ?? zobrazuje se jen výsek té stránky a posuvníky si ji můžeš posouvat a nebo je na to jiný systém ???díky za odpověd ...
Tomáš Kubec (749)|17.8.2007 19:21
Třeba takto:













Shadow74 (117)|17.8.2007 20:03
Neexistuje nejaky soft, ktery by umel obsluhovat fotak v PDA? Program co tam je docela spatne pracuje s tou diodou (bleskem). Hledal jsem, ale nic jsem nenasel.
Furbo (323)|17.8.2007 20:27
to Tomáš Kubec: z jakého prohlížeče jsou první dva slide? Opera? díky za info
Tomáš Kubec (749)|17.8.2007 20:54
Ano Opera pro Windows Mobile.
KM (21)|17.8.2007 21:52
[QUOTE]Vyzkouseno s touto kartou, SDHC to neumi ((

http://www.alza.cz/pametova-karta-sandisk-micro-secure-digital-transflash-4gb-sdhc-s-sd-adapterem-d79201.htm [/QUOTE]
To je mrzuté... Ale na tomto sandisku je přímo napsáno SDHC, kdežto na té nokii to napsané není.:? Karta je dle popisu kompatibilní např. s N95 - že by podporovala SDHC?? I když nokia je oem sandisk... ????
Máte někdo zkušenost, zda je výhodné kvůli rychlejšímu přístupu pořídit SanDisk 2GB Ultra II 60x?
ipospa_ce4you (48)|18.8.2007 00:59
[QUOTE="ipospa"]Mám takový problém, asi už úplně blbnu nebo jsem si rozvrtal systém, ale nejde mi vypnout alarm. Pokud se aktivuje - stále zvoní i po resetu. (Je to ten v nastavení-systém-hodiny a připomenutí) Stále mi teď bliká červená a oranžová led na pravé straně. Nevíte někdo co s tím kromě HardResetu?[/QUOTE]
No tak je to tím že jsem se příliš šťoural v registrech. Byl nutný HR nebo obnova ze zálohy...
ipospa_ce4you (48)|18.8.2007 07:28
Můžete někdo poradit jak nastavit X500+ propojeného pomocí USB nebo BlueTooth s PC aby sdílel INTERNET? (K Netu je připojeno PC)
bmk (117)|18.8.2007 10:49
ještě se chci zeptat...ty stránky jak jsou tu ale vypadají trochu jinak než třeba na 19" LCD ten formát je nějak tím internetovím prohlížečem upravován a nebo jek je to ???
JanHavlicek (635)|18.8.2007 12:02
Jistě, vypadá jinak, záleží jaký prohlížeč na PDA použiješ, v každém to bude vypadat jinak. Každý prohližeč v PDA tu stránku renderuje jinak a zase jinak ji renderují prohlížeče na klasickém PC

A necituj ty obrázky, člověk by se uscrolloval
Jardho (68)|18.8.2007 13:33
hledám informace o přehrávání filmů na X500+ ... software, nastavení, jak připravit filmy. prosím máte s touto problematikou zkušenosti nebo znáte odkazy, které ji popisují?
(jsem čerstvým a ne moc zkušeným uživatelem X500+)
Tomáš Kubec (749)|18.8.2007 13:57
Na úpravu videa použij freeware PockeDivXEncoder.

Na přehrávání TCPMP (the core pocket media player)
Dráček (68)|18.8.2007 18:06
[QUOTE="ipospa"]Můžete někdo poradit jak nastavit X500+ propojeného pomocí USB nebo BlueTooth s PC aby sdílel INTERNET? (K Netu je připojeno PC)[/QUOTE]

Okopiroval jsem kdysi odkudsi z internetu toto, a u me to pomohlo (tedy pokud jsem pochopil tvuj dotaz spravne):
******************************
Pro všechny, kteří mají problém s připojením PDA k internetu přes počítač nebo např. se synchronizací se serverem Exchange, poté co provedli upgrade ze starší verze ActiveSync na 4.2 nebo 4.5 (někomu se to mohlo podařit nevědomě). Problém se může projevit např. odmítnutím zobrazení stránky nebo připojení k Exchange s chybou 80072f78, prostě nefunkčním sdílením internetu a sítě.

ActiveSync 4 má změnu v síťové komunikaci, která se pro velkou skupinou uživatelů stala problémem, a instalátor zapomíná na jednu hodnotu v registru.
Změnu lze napravit vytvořením/úpravou tohoto klíče v registrech:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000

+ restart, a je to :)
******************************
Jardho (68)|19.8.2007 10:25
Tak jsem si stáhl The Core Pocket Media Player (TCPMP) 0.71 a zkusil spustit na X500+. Asi tušíte, že to nešlo. Tak další spuštění jsem provedl na počítači, kde, když je nainstalovaný ActiveSync (od Microsoft), proběhne instalace do Mobile Device (X500+).
Dále jsem pomocí PocketDivXEncoder připravil soubor pro X500+.

Prosím jaké používáte nastavení pro výstup z PocketDivXEncoder?
Mě běželo:
Kvalita videa: 80
Kvalita zvuku: 7
Rozlišení: 320x240 (myslím, že hodnota 240 byla menší pro zachování proporcí výsledného videa)
Tomáš Kubec (749)|19.8.2007 10:39
Tu kvalitu je nejlépe si otestovat na krátkém vzorku videa sám. Každý považuje za dostatečně kvalitní něco jiného.
gorge_No.1_ce4you (191)|19.8.2007 10:47
Dá se někde nastavit výkon procesoru?
vlasak (5)|19.8.2007 12:18
Nezkousel jste nekdo IM+ na X500+? Mam strasne velke fonty i kdyz v nastaveni mam 1. Vypada to na problem zobrazeni na VGA. Pritom vyrobce IM+ tvrdi, ze by to melo byt opraveno.
Jardho (68)|19.8.2007 12:44
Skype:
Díval jsem se na www.skype.com ohledně možnosti použít Skype pro X500+ (nejenom chat, ale především voice) a zdá se, že X500+ zatím není podporován.

Prosím máte zkušenosti s použitím Skype volání na X500+ (popř. Skype volání za použití wifi)?
Jardho (68)|19.8.2007 12:50
SIP:
Prosím existuje možnost volání z X500+ pomocí protokolu SIP?

Jedná se mi především o síť
www.802.cz. případně jiné sítě, které protokol SIP pro přenos hlasu používají. (Odhaduji, že by mohl existovat klient, která s protokolem SIP umí pracovat, ale zatím se mi žádného nepodařilo najít.
gorge_No.1_ce4you (191)|19.8.2007 13:55
zkus to přes WiFive323 Phone, nic lepšího se mi zatím nepodařilo najít, ale nesprovoznil jsem to zatím.
Losos_ce4you (1147)|19.8.2007 14:22
WM6 to zvladaji bez problemu bez dalsich softu - bohuzel WM6 v podani e-tenu jsou dost "pochybne" , ale zkuste tohle , treba se to ujme .
mijou (109)|19.8.2007 14:30
Nazdar, streol sa niekto s tym, ze obcas po zapnuti PPC nenabehne podsvietenie na nastavenu hodnotu, ale len na stupen 1 a neda sa potom v nastaveniach ani pridat? Pomaha len reset, alebo spustenie iGO a jeho vypnutie, a vtedy sa podsvietenie preberie a uz funguje OK?
Neviem, hladal som celu noc, ale nijaky liek som nenasiel!

Dik za odpoved
gorge_No.1_ce4you (191)|19.8.2007 14:57
Losos: ten soubor jsem už zkoušel, ale nemůžu nikde najít, kde se to nastavuje :(
gorge_No.1_ce4you (191)|19.8.2007 14:57
Losos: ten soubor jsem už zkoušel, ale nemůžu nikde najít, kde se to nastavuje :(
Losos_ce4you (1147)|19.8.2007 15:45
Jardho (68)|19.8.2007 16:34
Našel jsem toto: www.fring.com, ale netestoval jsem to.
Losos_ce4you (1147)|19.8.2007 18:26
poslete mi nekdo prosim melodii z pristroje "caanon.mid" ... dik
Marian Veselý (662)|19.8.2007 18:37
[QUOTE="mijou"]Nazdar, streol sa niekto s tym, ze obcas po zapnuti PPC nenabehne podsvietenie na nastavenu hodnotu, ale len na stupen 1 a neda sa potom v nastaveniach ani pridat? Pomaha len reset, alebo spustenie iGO a jeho vypnutie, a vtedy sa podsvietenie preberie a uz funguje OK?
Neviem, hladal som celu noc, ale nijaky liek som nenasiel!

Dik za odpoved
[/QUOTE]
Nemáš zaškrtnutou automatickou reguaci podsvícení?
mijou (109)|19.8.2007 19:14
Vsetko OK!

Musi tam byt zaskrtnute v Setings>System>Backlight>Turn on backlight when button is presed or ..........

Mislel som ze automaticky ako ho zapnem tak sa zapne display aj podsvietenie, ale ocividne bez tohto nastavenia sa zapne len display a podsvietenie zostane vypnute! vivat mrkvosoft!

DIK!