Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series - ROM update na Windows Mobile 6.x (WM6.x)

spigot_ce4you (130)|15.8.2007 10:07
Pokracovanie diskusie: Loox n5x0 series ROM update - WM5 AKU 3.5.0 a AKU 3.5.2 & WM6

Upozornenie!
Vsetky tu vykonavane ukony/operacie robite na vlastne riziko! V pripade pokazenia PDA a nasledneho neobnovenia povodnej ROM stracate pravo na zaruku.
Flashovanie ROM nie je mozne vykonat pod MS Windows Vista. Moznost je vykonat flash z prostredia virtualneho stroja.

Flashovaním přijdete o všechna data v PDA! Nezapomeňte synchronizovat PDA s PC nebo použít novější verze zálohovacích programů s podporou změny ROM.

Forum:
Loox n5x0 series rom update (EN)
FSC Loox N560 / C550 (RU) - pokracování 2#, pokracování 3#
Fujitsu Siemens N560 WM6 ROM upgrade (EN)
FSC Loox N500 / N520 - WM 6.0 (RU)

Original ROM:
Original FSC N560 ROM AKU 3.5.0
Original FSC C550 ROM

WM6 ROM - od Freepk:
N560/C550
WM6 ROM - opravujuca nefungujuci AS a GPRS cez BT - odkaz 1

Datum vydania: 22.08. 2007
Pridane: WPA, pridane certifikaty
Odobrate: Windows Live Messenger Enhanced
+nie je potrebe instalovat FSC Reg.cab
N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.1.rar


Datum vydania: 03.09. 2007
The Passport returned Panning, KeyLock (included in the Settings-> Buttons, the tab KeyLock FSC), GPS Locator, SystemInfo.
Pridane: OneNote, Remote Desktop
!alarm system is not working!
N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.3.rar

Datum vydania: 18.09. 2007
Alarm system is working
Global changes in memory
N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.4.rar
C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.4.rar - uz pripraveny pre C550

N520
Nova WM6 ROM - opravujuca nefungujuci AS a GPRS cez BT

Datum vydania: 25.08.2007
Odstranene: Windows Live, Catalog, Update, Sql Server, SQM
Pridane: Total Commander, Al Reader, Oxios Memory, Task Manager, Softkey Applet, XCPUSCalar
WM6 ROM

Datum vydania: 26.04.2008
Ovladac s podporou SDHC a Wifi pre N560/C550.
Rovnako je mozne subor stiahnut v tomto prispevku.

WM6 ROM - od Newplow:
Aktualna verzia: 038
Datum vydania: 18.07.2008

WM6.1 ROM - od Newplow: (pro zařízení s GPS Instant Fix)
Aktualna verzia: 063.07
Datum vydania: 05.04.2009

- vsetky subory a popis najdete na uvedenej adrese (ROM pre C500 a N560): http://fsc.newplowe.com/download.htm/

Postup pre flashovanie:
1. stiahnuť a rozbaliť "FlashTool" a "os_213u.nbf" do jedného adresára
2. Pripojiť PDA prostredníctvom kolísky s pripojeným napájaním
3. Pred "flashovaním" naplno nabiť batériu
Veľmi dôležité!!!!
Pred flashovaním je potrebné zrušiť všetky systémové heslá
4. Spustite "PocketLOOX5xxFlashTool.exe", počas flashovania neodpájajte zariadenie z USB
5. Po skončení flashovania vykonajte hardreset (veľmi dôležité)

Doplňujúce informácie:
V závislosti od verzie ROM je ešte potrebné doinštalovať: FSC Reg.cab z "OEM.zip" (FSC aplikácie)

Postup pre flashovanie ROM ak klasicky sposob nefunguje:
Flashing without ActiveSync, i try this on my N560
[l1st]
  • put rom file os_213u.nbf on c:[/*]
  • hold on device voice_record + power + reset -> device resets to bootloader. (screen with dolphins)[/*]
  • connect device to PC via USB[/*]
  • end process wcescomm.exe in task manager[/*]
  • rum mtty.exe, select "Port:" - USB, press OK button[/*]
  • if can't write - close mtty, and try one more time[/*]
  • enter command: l c:\os_213u.nbf - u have to see progressbar on your device and many strings in mtty[/*]
  • after all u see comthing like this:
  • Image Download Finish
    OEMFlashWrite(A0000000h,8C200000h,0230002Ah)
    Download Fails !!!
    OEMFlashWrite error(12)
    Error : DownloadImage return error (code = 0xFFFFFFFF)[/*]
  • close mtty, disconnect device from USB[/*]
  • run Flasher, push Next button, and wait, while not see - Recovery Mode[/*]
  • connect your device via usb with power supply[/*]
  • push Next[/*]
  • [/l1st]
    Vlastna ROM
    Navod ako si vytvorit vlastnu ROM

    Pre C550 je potrebne vykonat tieto kroky:
    [l1st]
  • potrebne zmenit prve styri bajty v ROMke na C550[/*]
  • pouzit pre LOOXe C550 i flashovaciu aplikaciu k puvodnej WM6 pro C550 (flashovacia aplikacia pripojena k tejto ROM nefunguje s C550)[/*]
  • [/l1st]

    WM6 - Vytvorenie APN pre spojenie s telefonom:
    V editoru registru najděte následující větev:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Unimodem\Init
    Do této větve se musí přidat další hodnota s názvem "3" (upozornění - kdo flashoval FSC Loox N560 od NewPlow, tak tuto hodnotu již má vytvořenou s nějakým ruským APN!) a buď vložit hodnotu nebo zeditovat stávající na:
    AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
    Po ukončení editoru registrů se již můžete připojit PDA se svým mobilním telefonem jakožto modemem.
    Za navod dakujem S474N
    Ak sa vam nechce vsetko robit manualne, tak na S474N strankach najdete uz predpripravene cab subory pre vsetkych CZ operatorov

    WM6.1 (Newplow) - Vytvorenie APN pre spojenie s telefonom:
    Tyto ROMky obsahují software Modem Init (EN). Pro nastavení slouží soubor "\My Documents\ModemInit.txt" a seznam APN je v řádcích ve formátu "název profilu" | "inicializační text".
    V samotné aplikaci (Settings\System\Modem Init) pak jde profily jednoduše přepínat.

    Příklad řádku: Vodafone CZ|AT+CGDCONT=1,"IP", "internet"

    Postup pro zálohování aktuální ROM
    - pro oba postupy musíte mít nainstalován ActiveSync

    Jednoduchý postup:
    [l1st]
  • stahnout FSC ROM Backup[/*]
  • rozbalit vše a spustit ROMBackup.exe[/*]
  • vybrat typ PDA, jazykovou verzi[/*]
  • stisknout tlačítko Start a vybrat adresář, kde bude záloha uložena[/*]
  • [/l1st]
    Původní postup:
    [l1st]
  • get itsutils (4pda.ru) and unpack[/*]
  • run pdocread 0 0x2300000 nk.nb0 to load the pure rom to your pc[/*]
  • no add the 42 byte header to the nb0-file and store it as with nbf-extension
  • 4 bytes - the model N520, N500, N560
    11 bytes - empty
    9 bytes - version number
    1 byte - 0x20.
    3 bytes - language - ENG, GER, ITA, ESP and so on
    2 bytes - empty
    4 bytes - checksum of the nb0 file in reverse order, without header
    4 bytes - unencrypted space size in reve
    peciss (12)|16.8.2007 10:50
    Ahoj,
    mate taky problem s outlookem a zobrazenim tela emailu? Vsechno se mi zobrazi normalne, jako od koho je email, komu atd. ale nevidim vubec to hlavni a to telo emailu...docela dulezity...

    Nejake napady?
    Carabei (611)|16.8.2007 16:40
    peciss: a jakou verzi outlooku pouzivas?
    tortoise (546)|17.8.2007 08:53
    peciss: ano, mám ten samý problém. Hlavička se zobrazí, přílohy taky, avšak tělo ne.
    vpa_ce4you (7)|17.8.2007 09:25
    Jsem sice nováček (4.den), ale mě to funguje. Kromě WM6 tam mám i Off2k7. Synchronizace ActiveSync 4.5 (XP2CZ) mi ale neběží přes cradle a USB (asi kolize s firewallem), ale přes Bluetooth.
    Pavlos_2004 (147)|17.8.2007 09:56
    Možná se mi to jen zdá ( a možná odchází baterie do věčných lovišť :( ) ale WM6 na N520 neskutečně žere energii. Doslova je to vidět na měřiči baterie :(( . S WM5 mi N520 vydržela navigovat s TT6 bez dobíjení kolem 4 hodin ( při low modu procesoru). S WM6 jsem to ještě nezkoušel, ale odhaduju to tak na 2 hodiny ( maximálně ).
    Carabei (611)|17.8.2007 12:47
    se zravosti baterky sem se tedy nesetkal, osobne mi prijde ze mozna looxik vydrzi na baterku dyl.

    a co se tyka toho problemu s activesyncem, tak je mozne ze se jedna prave o problem se starym outlookem, pac pokud se nepletu tak k zarizeni s WM6 je dodavan uz novy outlook, sice v trial verzi, ale stejne.
    Vigomat (20)|17.8.2007 16:49
    Už jsem to psal, ale nikdo mi neporadil. Prosím můžete se někdo podívat jestli je na 550/560 s WM6 přidána podpora WPA2 do wifi ?

    Díky
    spigot_ce4you (130)|17.8.2007 20:14
    Co som pozeral na forach tak si myslim ze v tejto ROM nie je.
    kamzikjardo (67)|17.8.2007 21:09
    No ja som vyskúšal 06 ale keďže nedá sa lokalizovať vrátil som sa späť k 3.5.2 osobne môžem potvrdiť že 06 je rýchlejšia ale je to tým že n560 častejšie beží na vyššej rýchlosti procesora ako v 05.takže sa asi aj vybíja baterka rýchlejšie.naj pozitívom je ale wifi to je ako blesk pri hľadaní sieti.v 05 to je pomalé.medzi NEGATÍVA 06 je podľa mňa nemožnosť v resco explórer dať do today pluginu take veci ako podsvietenie či spustené programy.
    frogale (447)|17.8.2007 22:17
    Pred par dny se mi baterka taky pres noc vybila. Vecer byla plna a rano stezi na 5%. Kdyz jsem to nabil a odpojil, tak bylo videt jak ubejvaj procenta. Kazdych cca 30 vterin jedno. Ale po vypnuti vsech Today pluginu to prestalo.. zatim jsem nemel cas to moc resit, ale bude to asi jiny problem, nez tady popisujete. Na Today jsem mel PocketPlus, Tasks Plus, SPB Backup a datum.
    spigot_ce4you (130)|18.8.2007 11:04
    Ja mam tiez zopar today pluginov /WA2, WAD, PB/ ale takyto problem nemam. Baterka drzi /aspon podla mna/ rovnako ako predtym.
    frogale (447)|18.8.2007 11:14
    Tak ty pluginy za to asi nemuzou... pustil jsem tomtoma a po jeho vypnuti se zacala baterka vybijet... Chjo.. dokonce kazdy restart mni ubral 25% baterky.. bud mi odesla baterka, nebo ta nova deska chybuje, nebo za to muzou WM6...
    Pufo Callo (165)|18.8.2007 11:59
    ja mam SPB mobile sell, spb weather a WM6 a baterka drzi ako s WM5.. ziadne zmeny. ale mam nastavene automaticke uspanie po 5min, neviem ci vy nahodou nemate nastavene len vypnutie osvetlenia nie uspanie pda, hm?:)
    frogale (447)|18.8.2007 12:27
    Haha tak to fakt ne :) Koukani na stav baterky neni tak nudny, kazdych 20 vterin jedno procento dolu. Kazdy restart 20 procent dolu.. docela blby..
    klonk_ce4you (23)|18.8.2007 14:18
    wm6 mam na looxovi daky ten piatok a jeho 'zravost' som si nevsimol. Vsetko teraz lieta ako blesk az sa divim ci to je este moja tehla:) broadcom bt funguje tiez v poriadku.. proste parada :D
    Hikoki (88)|19.8.2007 07:44
    [QUOTE="frogale"]Pred par dny se mi baterka taky pres noc vybila. Vecer byla plna a rano stezi na 5%. Kdyz jsem to nabil a odpojil, tak bylo videt jak ubejvaj procenta. Kazdych cca 30 vterin jedno. Ale po vypnuti vsech Today pluginu to prestalo.. zatim jsem nemel cas to moc resit, ale bude to asi jiny problem, nez tady popisujete. Na Today jsem mel PocketPlus, Tasks Plus, SPB Backup a datum.[/QUOTE]

    Musím se bohužel přidat. Nemám to ještě stoprocentně ověřené, ale dvakrát se mi Loox přes noc vybil, že nešel spustit. Je fakt, že večer tam byla už bylo málo šťávy, ale s WM5 se mi to nikdy nestalo. Vypadá to, jako by se baterka vybíjela i po vypnutí přístroje. Jinak, při používání , se mi ubývání energie zdá v pořádku, možná je dokonce i pomalejší než předtím. Je to záhada. Musím si to ale ještě ověřit.
    Pufo Callo (165)|19.8.2007 10:05
    ked to polovici ludi robi a polovici nie, tak v tom nieco bude :yes: Mate urcite vsetci ten isty build?
    Hikoki (88)|19.8.2007 10:47
    Já mám CE OS 5.2.1437 ( Build 17944.0.3.1)
    Pufo Callo (165)|19.8.2007 17:24
    To aj ja . Myslim ze to zacina byt zaujimave a zahadne, mozno to robi nejaky SW ktory nie je s WM6 a neofic. fw pre nase looxy (ocividne)dostatocne kompatibiliny

    alebo ste to niekto kto ma problemy skusal aj s cistym looxom?? Jedine tak to overime
    Hikoki (88)|19.8.2007 18:36
    [QUOTE="frogale"]Haha tak to fakt ne :) Koukani na stav baterky neni tak nudny, kazdych 20 vterin jedno procento dolu. Kazdy restart 20 procent dolu.. docela blby..[/QUOTE]

    Update: U mě to není rozhodně tak dramatické. Po 7 hodinách nečinnosti mě to spadlo asi o 4 procenta, což je možná v normě, u WM5 sem to nikdy neměřil.
    boogey (20)|19.8.2007 21:44
    Ja mam take WM6. Nejdriv se mi zdalo, ze s baterkou je to podivny, ale ted myslim, ze problemy prestaly pro me z neznamych duvodu. Ted jsem s baterii spokojen podobne jako ve WM5. Vetsi rozdil nepozoruju.
    Skeleton84_ce4you (0)|20.8.2007 09:31
    No tak mám pro mě dost závažný problém, nespouští se mi alarmy v SPB time, a to ani když je PDA zaplé, prostě se nic nestane.
    prtdlacka (179)|20.8.2007 20:16
    To me se alarmy taky prestaly spoustet a mam stale WM5 (a jeste tak rok a pul budu, nez dojede zaruka). Takze tim to asi nebude...
    Skeleton84_ce4you (0)|20.8.2007 20:47
    To mě fungovaly alarmy v pohodě, ale teď sem si nainstaloval CityTime Alarms a v něm mi alarmy fungujou i pod WM6 a je to celkem i slušnej program.
    Teddie (26)|21.8.2007 09:20
    [QUOTE="Hikoki"]
    Update: U mě to není rozhodně tak dramatické. Po 7 hodinách nečinnosti mě to spadlo asi o 4 procenta, což je možná v normě, u WM5 sem to nikdy neměřil.[/QUOTE]

    Po 7 hodinach o 4% dolu podle me neni v norme. Ted jsem to zkousel na WM5 a po 8 hodinach mi to nespadlo ani o 1%.
    Hikoki (88)|21.8.2007 09:53
    Tak nevím. Ještě to zkusím znova změřit.
    Carabei (611)|21.8.2007 10:08
    tak norma se taky meni podle stari baterky ne?;) se starou baterkou v norme s novou neunosne prekroceni spotreby:D
    Hikoki (88)|21.8.2007 13:00
    To Carabei:
    Ahoj, mám jiný problém. Nefunguje mě Softick CardExport, prostě to nejde přepnout. Kdosi radil na jednom fóru odškrtnout ´Enable advanced network funcionality´, ale to nepomohlo . Výrobce WM6 oficielně nepodporuje, ale většina softů mě funguje. Takže teď nevím, jak přesunout na kartu 1.3 gigový soubor. Přes ActiveSync se to nechytá. Dík za jakékoli nápady.
    Skeleton84_ce4you (0)|21.8.2007 13:07
    Tak si kup čtečku karet do kompu, a budeš to mít z kopírováním bez problémů a rychle, přes ActiveSync ti to musí trvat tak 30 minut ne? Soubory větší jak 10 MB přes ActiveSync nekopíruju z důvodu strašné pomalosti. Čtečka karet dneska stojí 150 což je nic.
    Carabei (611)|21.8.2007 13:43
    hikoki: ve wm6 jsou nejake zmeny v systemu, tudiz zde muze byt problem, navic wm6 pro looxe nejsou ofiko...

    skeleton84: neni duvod citovat predchozi prispevek. je jasne ze si muze koupit ctecku karet, ale hikokimu pujde spis o reseni daneho problemu a ne o obhazeni problemu jinym resenim.
    Hikoki (88)|21.8.2007 13:59
    Díky moc vám oběma za rady. Zkusím to s tou čtečkou. Přes ActiveSync to totiž vůbec nechce jít. Snychronizace jakoby začne, načte se jedno políčko, a pak zase na začátek a od nuly. Nechal sem to běžet asi hodinu a nic.
    Hikoki (88)|21.8.2007 14:59
    Ještě malý update: Psal sem do firmy Softick (opět ruská,BTW), že jestli chystají podporu WM6, protože na stránkách to nikde uvedené nemájí. Dostal sem během hodky email s tím, že jejich Card Export řadu WM6 zařízení podporuje. Takže to vypadá na nějaký bug v té naší ROMce. Zatím
    Hikoki (88)|21.8.2007 17:55
    Naštěstí ne. V dalším mailu jsem popsal jaké že to mám zařízení s WM6 a během chvilky sem dostal link na debug verzi CardExport 3.04, která se ještě oficielně neprodává, a tam mi funguje. Tomu říkám zákaznická podpora.:))
    Jose_Gonzalo (30)|21.8.2007 18:43
    Hikoki. Tak si to hlavně nenechávej pro sebe :D . Já ještě s WM6 váhám a nefunkční CardExport by mě hodně mrzel, hodně ho používám.
    Hikoki (88)|21.8.2007 20:50
    Ta verze by měla být venku během 4-5 dnů. Aspoň to mě sdělil zástupce tý firmy v mailu.:) trial:http://www.softick.com/files/debug/CardExportPPC304-en-debug.zip
    draceksoptik_ce4you (91)|22.8.2007 11:03
    [QUOTE=""][/QUOTE]

    !!! Help me !!!

    Tak jsem neodolal a chtel jsem to provest ten upgrade z AKU 3.5.2 od Alexe (tuto verzi mi probehlo beze problemu) na verzi WM6 a stala se mi vec. Probehlo to do pulky (delphin - cele to prosel) a pak hlaska Carry out update (nebo tak nejak) po restartu pocketu. cekal na pripojeni a neslo a skoncilo to hlaskou Carry out update. No a chtel jsem to udelat znovu zpet na AKU 3.5.2 a nedari se mi to. Dava mi tuto hlasku:
    >>>
    Error
    Communication to the device has failed.
    It is therefore not possible to carry out the update.
    Possible causes:
    - Missing program components
    - Image file missing or is not valid for this device mode
    =>Please contact our Help Desk (see Help Desk list)

    -Device "hangs"
    =>Carry out a cold boot of the Pocket LOOX and try again
    <<<
    a chtel jsem to zkusit tu variantu kdyby to neslo klasicky.
    Nemohu najit nikde ten soubor mtty.exe jak je uvedeno v postupu.
    Nebo nemate nahodou nekdo jinou variantu?
    Uz zacinam toho litovat, ze jsem to mel na to vykaslat, a ze kdyz vam to proslo, tak se stane mne, ze neprojde..
    Dekuji za rady ci pomoc..

    EDIT:
    Uz jsem to vyresil, ted to funguje.. Uff, aspon uz to jde. To se mi ulevilo..
    Stacilo tam dodat a spustit v Pocketu FSC_reg.cab ( z OEM.zip).. A pak udelat znovu.. A vse to funguje..
    spigot_ce4you (130)|22.8.2007 15:38
    Nova upravena WM6 ROM - pridane WiFi WPA Enterprise
    N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.1.
    frogale (447)|22.8.2007 15:40
    No pani.. to je pomalu lepsi updatovatelnost nez u MDA :)
    Carabei (611)|22.8.2007 15:59
    flashovali jste to uz nekdo?... zajimalo by me zda-li zase bude fungovat zaloha
    Hikoki (88)|22.8.2007 16:05
    [QUOTE="spigot"]Nova upravena WM6 ROM - pridane WiFi WPA Enterprise
    N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.1.[/QUOTE]

    Začíná to být docela napínavý; která bude nakonec TA finální verze? Myslíš, že stojí za to znovu upgradovat? A všechno znovu instalovat ? Nebo se dají použít backupy s předchozích verzí? A víš o této verzi nějaké větší podrobnosti ? Jsou tam ještě nějaké jiné vychytávky? Já vím, mnoho otázek, ale nevím, jestli do toho jít. Díky moc za odověď.:?
    Carabei (611)|22.8.2007 16:10
    zmeny: 1) security turned off
    2) RAPI enabled, no problem with reflash
    3) removed Windows live and Messenger

    Zalohuju, az dozalohuju tak flashnu a dam vedet
    spigot_ce4you (130)|22.8.2007 16:17
    Co som pochopil, je tam nove:
    nove WPE
    vypnute certifikaty
    zmazany Windows Live Messenger

    Takze ak to niekto nepotrebuje nema to vyznam skusat.
    Podla mna by mala fungovat zaloha, kedze je to viacmenej ta ista ROM.

    Carabei: Si ma trosken predbehol :)
    Carabei (611)|22.8.2007 16:48
    staci babelfish a rozumim i tomu co pisou na ruskym foru:D

    jo jeste jsem tam nekde cetl ze by ta romka mela byt stabilnejsi, sice mi pripada ze byla dost stabilni i ta predchozi(tyden bez resetu nebyl problem), ale za pokud mi to stoji.... uz bezi nova romka, pokud zaznamenam nejake vetsi rozdily, napisu je sem.

    EDIT: tak po obnoveni zalohy restart rychlejsi cca o 5 vterin oproti predchozi romce
    vpa_ce4you (7)|22.8.2007 18:59
    Carabei: a čím to zálohujete. Už jsem si to nakonfiguroval a nerad bych to dělal každý týden:cool:
    Carabei (611)|22.8.2007 19:02
    Spb Backup. pouzivam ho uz pres rok a max spokojenost, obnova po flashovani je bez problemu
    spigot_ce4you (130)|22.8.2007 20:01
    [QUOTE="Carabei"]staci babelfish a rozumim i tomu co pisou na ruskym foru:D [/QUOTE]

    Napodobne :D Ale zistil som ze googl-ov prekladac sa zda byt lepsi (zrozumitelnejsi), ale to je offtopic.

    Po obnove zalohy si nezistil nejake problemy s aplikaciami? Dlhsie spustanie a tak, alebo problem s kontaktami. Pytam sa len pre istotu.
    Dik.
    Carabei (611)|22.8.2007 20:04
    zatim funguje vse stejne nebo lip
    Hikoki (88)|23.8.2007 09:26
    to Carabei: Mě to háže klasickou chybu: buď : error-communication failed-missing components atd., a teď zas : the connected device is not a Loox...
    Co s tím ?:?
    Carabei (611)|23.8.2007 09:32
    reseni je pravdepodobne na predchazejici strance;)

    Staci z toho archivu OEM dohrat do pda a nainstalovat ten reg.cab nebo jak se to jmenuje, pak je flashovani bez problemu, to byla jedina chybka v puvodni pupps romce:-)

    Kteryho mas LOOXe? kvuli ty druhy chybe