Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Asus MyPal A620BT

Pavel Koza (4761)|25.3.2004 17:53
Zařízení MyPal A620BT je již třetím Pocket PC, které spatřilo světlo světa pod značkou Asus. Asus se rozhodl nejít cestou technologického inovátora, nýbrž cestou dodavatele kvalitních zařízení za příznivou cenu, které nabízejí pouze vlastnosti užitečné pro naprostou většinu uživatelů. Nejinak je to i u tohoto zařízení, které si vám dnes dovolím popsat trochu podrobněji. Přečtěte si celý článek



Co si o tom myslíte vy? Vložte svůj komentář ke článku, který sepsal Pavel Koza.
eXEden_ce4you (811)|26.3.2004 10:28
Opět jedna ze super Pavlových recenzí ... kloubouk dolů a jen tak dále ;) :yes:
brn (114)|26.3.2004 17:49
Diky moc, tuhle recenzi jsem potreboval. Mozna trosinku chybi fotka PDAcka v ruce... Rozhoduju se mezi timhle ASUSem a nekterym z iPaqu - h4150tka stoji na cybex.cz a kasa.cz neco malo pres 16 tisic.

Z clanku to vypada, ze display A620BT je zabarven do zluta podobne jako H4150 - to mi pripada velmi zvlastni, na zadnem foru jsem o tom neslysel a to ani pri porovnavani se zminenym iPaqem. Jak by display dopadl vedle H1940? Bylo by to moje prvni PDA, tak nemohu posoudit prakticke dopady, ale myslim, ze kdyz pristroj lezi na stole prede mnou, tak bych zlutou videl celkem casto.
Sieno (70)|26.3.2004 21:38
to brn: Ono to zas není s tou žlutou barvou na displeji h4150 zas až tak špatné...
Ukázal bych ti, ale dnes jsem ho křápl :mad:

NoOne
hruby_oldd (2)|27.3.2004 17:30
Mám Asuse něco přes měsíc, tak bych zkusil recenzi trochu doplnit. Nemůžu moc srovnávat, protože je to moje první PDA a navíc si nejsem občas jistý, co je specifikum Asusu a co má na svědomí platforma PocketPC.

První dojem ze vzhledu mám stejný jako Pavel - tenký, ale překvapivě těžký přístroj. Do kapsy u košile se vleze, ovšem bez toho originálního pouzdra.

Tlačítko nahrávání je umístěné tak nešikovně, že jsem ho zapínal pokaždé, když jsem přístroj zasouval do kolébky, nebo když jsem se snažil vytáhnout stylus. Diktafon stejně nepoužívám, tak jsem to tlačítko raději zakázal. Mimochodem zpočátku bylo velice obtížné stylus vytáhnout, teď už se to trochu ochodilo a jde to líp.

Displej mi připadá bez chyby. Žlutý odstín pozoruji jen pod téměř nulovým úhlem a ještě záleží na osvětlení. Podsvícení je velice silné, běžně používám 30%.

Výdrž je při mém používání (stále zapnutý BT, žádná multimedia) asi 10h.

Na rozdíl od Pavla se domnívám, že se přístroj nedobíjí přes datový kabel, ale pouze přes adaptér. Soudím tak podle toho, že když není adaptér v kolébce připojen, nesvítí dioda nabíjení.

Ještě připomínám, že součástí dodávky je také CD s českou lokalizací, je jen na uživateli, jestli si nainstaluje lokalizaci malou, velkou nebo žádnou.

Raději už skončím, aby můj příspěvek nebyl delší než Pavlova recenze, kdybyste měli nějaké dotazy, pokusím se odpovědět.
PavelR. (2184)|27.3.2004 18:57
... jak jsem na ce4you vždy uváděl, ASUS 620 je opravdu velmi dobré PDA. Samozřejmě vždy je co zlepšovat (např. hodil by se ještě SD slot a vyměnitelná baterie), ale podobné věci jsou při návrhu PDA otázkou kompromisů a především cílové skupiny. Problém s neustálým spouštěním hlasového záznamníku jsem měl při zasouvání ASUSe do kolébky taky :)

PavelR.
lzap_ce4you (0)|31.3.2004 16:13
Prodám úplně nový ASUS MyPAL A600 STD včetně 128MB SD značkové karty, v záruce, vše nové, nepoškozené, téměř nepoužívané, koupeno v lednu 2004. Nejlépe, když se přijedete do Olomouce přesvědčit sami! Cena dohodou (jen dohoromady). Tel. 777-003843.
e.kocourek (43)|1.4.2004 07:47
K tomu "otevrenemu" slotu pro CFC: asi nejaka zarizeni, ktera potrebuji otevreny CFC slot, existuji. HP Jornada 568 to ma taky. Mozna to vyzaduje packardska kamera?
Obavy z prolomeni plastoveho krytu jsou zbytecne, aspon pokud je ve slotu CF karta. Uz se mi s PDA staly nejruznejsi katastrofy, ale tenhle kryt vsechno prezil.
Pavel Koza (4761)|1.4.2004 14:39
[QUOTE="hruby"]Mám Asuse něco přes měsíc, tak bych zkusil recenzi trochu doplnit. Nemůžu moc srovnávat, protože je to moje první PDA a navíc si nejsem občas jistý, co je specifikum Asusu a co má na svědomí platforma PocketPC.

......

Raději už skončím, aby můj příspěvek nebyl delší než Pavlova recenze, kdybyste měli nějaké dotazy, pokusím se odpovědět.[/QUOTE]

Jen houst a vetsi kapky:) Pro potencialni kupce maji postrehy skutecnych uzivatelu minimalne stejny, ale mozna i vetsi vyznam, nez sebelepsi recenze cloveka, ktery zarizeni mel v ruce maximalne tyden. Na delce nezalezi, opacne nazory jsou povoleny:)
Pavel Koza (4761)|1.4.2004 14:44
[QUOTE="brn"]Diky moc, tuhle recenzi jsem potreboval. Mozna trosinku chybi fotka PDAcka v ruce... Rozhoduju se mezi timhle ASUSem a nekterym z iPaqu - h4150tka stoji na cybex.cz a kasa.cz neco malo pres 16 tisic.[/QUOTE]
Kdyz mi nejaky dobrak tu fotku s Asusem v ruce posle, rad ji pripojim. Nejak jsem na ni pozapomnel...:oops:

[QUOTE="brn"]Z clanku to vypada, ze display A620BT je zabarven do zluta podobne jako H4150 - to mi pripada velmi zvlastni, na zadnem foru jsem o tom neslysel a to ani pri porovnavani se zminenym iPaqem. Jak by display dopadl vedle H1940? Bylo by to moje prvni PDA, tak nemohu posoudit prakticke dopady, ale myslim, ze kdyz pristroj lezi na stole prede mnou, tak bych zlutou videl celkem casto. [/QUOTE]

K te zlute barve asi tolik - pokud je to Vase prvni zarizeni, vubec si s tim nelamte hlavu, bez upozorneni na to ani neprijdete. Ten zluty odstin je patrny pouze pokud to primo srovnate s nejakym starsim iPAQem. A proc starsim? Protoze ty novejsi maji displej pravdepodobne uplne stejny. Navic - podle mych zkusenosti se lisi i jednotlive vyrobni serie, takze pokud mate vedle sebe 3 ruzna zarizeni stejneho modelu, tak mohou mit displej kazdy jiny.
e.kocourek (43)|1.4.2004 15:00
[QUOTE="Pavel Koza"]... bez upozorneni na to ani neprijdete. Ten zluty odstin je patrny pouze pokud to primo srovnate s nejakym starsim iPAQem. ... Protoze ty novejsi maji displej pravdepodobne uplne stejny. [/QUOTE]
Kdo se zminujete o techhle odstinech displeju, pouzivate nejake ochranne folie? Moje ochranne folie jsou namodrale a samozrejme to je videt, ale vubec to nevadi. Ze bych jel na "holy" touchscreen je pro mne dost silena predstava, obzvlast kdyz vidim, jak byvaji odrbane.
crz (82)|8.5.2005 09:29
prave jsem si A620BT poridil a musim konstatovat ze jsem snim (i na dnesni dobu (a me naroky;))) temer absolutne spokojen (navic ma uz dnes opravdu pratelskou cenu)

Avsak jedna vec mi OPRAVDU vadi!!! A proto bych se rad zeptal jestli mate podobny problem. Je uplne novy ale jakmile ho kdykoliv vemu do ruky tak mi zavrze!:evil:! Jedna so o zadni dolni cast jenz je proste volnejsi a pri sebemensim dotyku vrze!:mad:! A je to opravdu vice nezli neprijemne kdyz kdykoliv vezmete sveho drobka do ruky ozve se sKřŘíÍp:!:
:?: je to normalni:?: abych kdyz ho vratim a koupim si novy nedopadl stejne:/