Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Symbian vs Windows Mobile

PepaR_ce4you (35)|14.8.2007 17:56
Dobrý den,
uvažuji o koupi mobilního telefonu a vybral jsem si SE M600i, hodně lidí, mě ale od Symbianu odrazuje. Nemá někdo prosím konkrétní zkušenosti se Symbianem, popř. telefonem výše zmíněným?

PocketPC s WM 2005 jsem již zkoušel, je to sice dobry systém, ale plně jej nevyužiji, porot jsme přístroj s ním prodal.

Předem děkuji za odpovědi.
Zdenek Malinsky (9781)|14.8.2007 18:36
Na Symbian je podstatne mene aplikaci a na uiq jeste mene.
Hlavne si ujasni, k cemu vsemu to potrebujes, na co vse to budes pouzivat.
A po tom, co pises-nestacil by ti jen hloupy mobil? I kdyz treba HP 514 stoji mene nez vetsina Nokii a umi toho mnohem vice.
Sliboval jsem mnohokrat, ze nebudu pit, aleze symbianu jsem definitivne vylecen.
JanHavlicek (635)|14.8.2007 18:51
Spíš bych se zkusil zeptat na mobilmania foru, nebo nějakém symbianforu, tady je to opravdu o těch WM a se symbianem to plno lidí nechce nic mít :)

Pokud nedokážeš plně využít potenciálu WM (zřejmě PPC), co zkusit smartphone ? Například HTC S710 Vox je myslím super zařízení. U M600i by mě asi trošku štvala absence WiFi a EDGE. Jak již říkal Zdeněk, není na něj ani zdaleka tolik aplikací co na WM (i když pravdou je, že na smartphone jich je také méně jak na PPC)
PepaR_ce4you (35)|14.8.2007 19:12
Díky za info, jde mi především o telefonování, psaní sms, poslech mp3 a kontakty, nic víc, nic míň.
Saman_ce4you (1451)|14.8.2007 20:06
Tak tohle snad umi dneska uz kazdej obyc. mobil..
babaq (309)|14.8.2007 22:13
Nebo z jiné strany: problémem WM je děsná uzavřenost a pohrdání standardními řešeními. Např. synchronizace - můžete použít jenom ActiveSync proti Outlooku na PC s Windows nebo proti Exchange Serveru. Když máte více PC nebo speciální požadavky (např. Linux), budete to mít mnohem těžší. Symbian lze přes SyncML synchronizovat se vším možným... WM neumí pořádně ani vCard (blbne čeština, nepozná je a neumí použít v mejlu, i Outlook Web Access dělá že neví vo co gou). Prostě Microsoft a nic než Microsoft.

Měl jsem Siemens SX1 se Symbianem a teď mám Treo 750v s WM. Software je ale asi opravdu na WM více, a zdá se mi tak nějak dotaženější, o UIQ ani nemluvím, na ten je software velmi málo. Hardware je u WM různorodější, u Symbianu máte v podstatě na výběr nějakou Nokiu nebo nějakou Nokiu :-) případně SE (ale pozor, je tam málo sw).

Upřímně, WM by slušela větší otevřenost, protože synchronizace a la Microsoft je fakt blbá. Pokud jde o hw nebo sw, řekl bych, že má navrch. Bohužel Microsoft otevřené standardy nenávidí, a když je k nim dotlačen, dělá to značně "po svém".
Rosie (63)|17.8.2007 12:38
Nechci se nikoho dotknout, ale ja osobne sem presne stridal zarizeni s WM a Symbian. NK7650, MDA I, NK6600, MDA2, SX1, MDA Vario a ted mam NOKII N70. A reknu Vam, N70 umi to same co Vario - jenom je polovicni. Jinak nejsem zarytej fanda ani jednoho systemu - proto to stridam - ale pro normalni lidi s normalnima pozadavkama je Symbian lepsi...
JanHavlicek (635)|17.8.2007 18:08
Otázkou je, co myslíš těmi normálními lidmi s normálními požadavky :)

Např. požadavky uveřejněné nahoře splňuje dnes už pomalu každý mobilní telefon bez OS

A že N70 umí to samé ? Nepřijde mi šťastné to srovnávat, Nokia třeba nemá WiFi, které dnes stále více lidí vyžaduje. Třeba displej u Varia nabídne lepší rozlišení, což se projeví na prohlížení internetových stránek, videí, ale i celkově v přehlednosti

šlo by pokračovat dále, opravdu je to spíše o preferencích, pro někoho například to samé, co umí Vario, Nokia nezvládne
Rosie (63)|17.8.2007 20:08
jasny, Wifi nema. Ale i kdyz Vario ano, radsi si zapnu notebooka nez abych lezl po webu na mrnavym displeji...
Pochopitelne kdybychom srovnavali treba HTC Universal s N70, tak je vitez celkem jasny:) ale takhle si myslim ze je to opravdu na kazdem z nas...
kopacek (466)|18.8.2007 00:44
Jsem už pěknou řádku roků fanda do PDA. Teď mám 14 dnů Nokii E90 a pánové můžu vám s těžkým srdcem říct, že se asi budu s ce4you pomalu loučit... :O
Ale nikdy neříkej nikdy, faktem ovšem je, že jsem z tohoto zařízení značně příjemně překvapený.