Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opravdu v Nemecku berou policajti navigace s POI radaru ?

Vlada165 (676)|14.8.2007 14:11
Nedavno jsem se dival na slovenskou TA3 a tam rikali, ze v nekterych zemich (Nemecko, Rakousko a jeste nekde, tusim ve Svycarsku) povazuji policajti navigaci, ve ktere jsou POI s radary za "antiradar" a na miste ji seberou.

Nemeckem jsem jezdil zatim s navigaci nastesti jen na kole a na tom se snad bat nemusim, ale je to tedy pravda a uz se to nekomu nekde stalo ? ;-(
dort (1212)|14.8.2007 14:44
jak vidno, letní okurková sezóna s novináři dělá své :D

tato zpráva se ozvala ze Švýcarska, kde jsou poměrně nekompromisní na všechny "vychytávky" na radary ( klidně Vám zabaví auto když máte antiradar ), ale prozatím ji snad nikdo oficiálně nepotvrdil
netron (129)|14.8.2007 21:25
Nieco som čital že vo Švajčiarku to tak funguje. Len neviem na koľko je to pravdivé. Asi niečo na tom bude.
Čítal som to na http://www.gps.favoriteam.sk/archiv/gps-navigacia-vo-svajciarsku.html
Stag_ce4you (59)|16.8.2007 00:18
Nepochyboval bych, že specielně ve Švýcarsku jsou toho schopni, ale na druhou stranu by mě zajímal zákon který umožní policistovy při silniční kontrole zapnout PDA, spustit TT atd .... Nemyslím že by se zabývaly nějakou kontrolou GPS zda POI s radary neobsahují. Ptal jsem se teď na ICQ i jednoho kolegy dlouhodobě žijícího ve švajcu a v zásadě mi to potvrdil, takže asi takhle:

Zákon tam zakazuje používání jakéhokoliv zařízení upozorňujícího na radary a umožňuje jeho zabavení, ale v praxi policisté GPS považují za GPS a ne zařízení upozorňující na radary. Ale možná při zastavení bych ji vypnul :-)
Docent (1234)|16.8.2007 19:58
Přesně popsaný rozdíl mezi Českou banánovou republikou a civilizovaným světem... Hned hledat, jestli je na to zákon, jestli se nelze nějak vykroutit, viz přestupky a odvolávání se na osobu blízkou...
A ta kontrola navigací tam nejspíš fungovat bude, jinak by do POI Warneru nepřidávali funkci, která vymaže všechny POI s radary:
Der PANIC-Button realisiert einen häufig geäußerten Wunsch. Der PANIC-Button kann so konfiguriert werden, dass ordnungswidrige Blitzer-Daten mit nur einem Knopfdruck vom Gerät entfernt werden.