Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Neoficiální upgrade na Windows Mobile 6 pro Dell Axim X50v!

Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2007 19:29
Je to již déle, co se společnost Dell rozhodla opustit svět Windows Mobile zařízení a zanechala majitele svých skvělých mašinek na pospas osudu. Proto je dnes pro majitele zařízení Dell Axim X50v (ale POUZE pro ně, upgrade není kompatibilní ani s X51v, ani s QVGA modely) malý svátek. Na serveru XDA-developers se totiž objevila ke stažení neoficiální ROMka, která kromě samotného systému Windows Mobile 6 nabízí i podporu pro SDHC karty až do kapacity 8GB.

O tom, že celá operace je jen na vlastní nebezpečí a ani případná reklamace zařízení s tímto systémem s největší pravděpodobností nedopadne podle vašich představ určitě víte, ale upřímně - kdo by odolal:)

Zdroj:
xda-developers
Zdenek Malinsky (9781)|14.8.2007 12:43
Ještě si dovolím připomenout, že pokud má někdo ještě původní 2003SE a chtěl by WM 6, musí nejdříve flashnout WM 5. V článku je to napsané (takže stačí jen pozorně číst), je tam i odkaz na tu pětkovou romku.
rockcz (32)|18.8.2007 00:48
Tak nevim co delam spatne ale me to nechce nabootovat z Ty SD karty tobe to slo bez problemu ??
SammaelBlack_ce4you (13)|19.8.2007 22:29
Flashnuto v pohode....cely proces trval asi 10-15 minut.....a pak cela instalace....ale je to luxXxus...je to podstatne sviznejsi nez WM5 A2 a hlavne podporuje SDHC karty do 8 GB (vyzkouseno)....jinak asi nic vic krome Bluetooth FTP.....ale myslim ze flashnutim se nic neztrati....uz na tom jedu 12 hod a jeste sem nezaznamenal zadnej pad.....
rockcz (32)|21.8.2007 00:06
[QUOTE="SammaelBlack"]Flashnuto v pohode....cely proces trval asi 10-15 minut.....a pak cela instalace....ale je to luxXxus...je to podstatne sviznejsi nez WM5 A2 a hlavne podporuje SDHC karty do 8 GB (vyzkouseno)....jinak asi nic vic krome Bluetooth FTP.....ale myslim ze flashnutim se nic neztrati....uz na tom jedu 12 hod a jeste sem nezaznamenal zadnej pad.....[/QUOTE]

hele a to ti to nacetlo uplne bez problemu z ty karty?me to pokazdy jen nahraje original z pameti a ne z karty ...je tam nejaky figl jeste ?mackam ty tri veci a pokazdy to same ...Factory Default
kobol (12)|21.8.2007 11:43
1. karta musi byt FAT32
2. zmacknes WiFi + Power a drzis
3. stylusem reset
4. stale drzis WiF + Power dokud se neobjevi bootloader
5. dalsi postup dle instrukci na obrazovcei
SammaelBlack_ce4you (13)|21.8.2007 16:28
Pouzil sem postup presne jak pise kobol...jen pro uplnost dodam, ze soubory musi byt rozbaleny a v rootu karty....jinak zatim zadny dalsi poznatky s WM6....je stabilni a naprosto v poradku...nemuzu si na nic stezovat....jeste abych dodal ma moznost kodovani dat na pametovy karty....pro nekoho pouzitelne ale ja to asi nevyuziju....
male_fatale (5)|21.8.2007 18:37
Take to zkousim, mam axim x50v s wm2003SE, zkousel jsem upgrade na wm5 (nasel jsem odkaz na xda-developers) a pak na wm6. Problem je v tom, ze kdyz jsem stahl rar soubor , rozbalil do adresare a postupoval podle instrukci, tak mi upgrade pokazde skoncil chybou. Upresnim, pouzivam Visty (zkousel jsem to ale i na XP SP2 ,AS4.5) a obdobu ASync, windows mobile device center. Kdyz kliknu na axim upgrade objevi se okno,kliknu na upgrade, objevi se hlaseni ze mam provset zalohu, pote kliknu na next a continue, dell se prepne do bootloaderu a ceka na signal z compu. Po par vterinach program spadne a dell nereaguje, takze H.reset. To same se mi deje i kdyz delam upgrade na XP.
Zkousel jsem provest upgrade i pres SD boot loadera primo z karty, stahl jsem si romku na wm5 a01, ale sd loader mi napise hlaseni, ze nemohl najit imgage soubor vhodny k upgradu, pritom jsem presne dodrzel postup na strankach xda....

Nevite nekdo jak to rozchodit?
DA se provest Upgrade z 2003SE na WM6 bez nahravani WM5?

Jinak do SD loaderu se dostanete tak, ze se podrzi wireless + power tlacitko a stylusem restart (jen jednou a kratce), pokud se objevi Hard reset hlaseni, tak to opakujte, jednou se vam to podari :)
rockcz (32)|22.8.2007 06:54
Tak se me to prece jen nakonec povedlo diky vsem za pomoc ... Ted si musim pohrat se sync mam to na Viste a jeste jsem to nespojil ale to uz nejak dopadne jinak Axim je ted mnohem rychlejsi moc se me to libi...
kobol (12)|22.8.2007 11:50
... k te Viste. Doporucuji zrusit soucasny "partnership" ve Windows Mobile Device Center, odinstalovat Windows Mobile Device Center a prebootovat. Pak dat
Axim do kolebky, nainstaluje se posledni verze Windows Mobile Device Center
a vse bezi jak ma.

Jeste pro jistotu. V settings - connections - USB to PC je dobre zrusit
"Enable advanced network functionality"

-kobol
male_fatale (5)|23.8.2007 12:07
Tak problem s upgradem jsem uspesne vyresil.
Pres pocitac mi to neslo tak jsem chvili laboroval s SD loaderem, zjistil jsem ze jsem mel starsi verzi SD loaderu, takze prvni co jsem musel upgradovat byl SDL na verzi A01, pote uz sel pgrade na WM5 a pote na WM6 v pohode.
Kazdopadne spojeni aximu s WDMC na vistach mi slape perfektne, stahl jsem si nove ovladace pro USB sync, postup je nekde na xda-developers. Problem je asi v tom ,ze na WM6 mi synchronizace s outlookem trva delsi dobu nez na Wm2003se a navic rychlost celeho WM6 neni nijak zavratna. Duvod proc jsem presel na WM6 byl diky nekompatibilite softwaru s WM2003se.
mistm (477)|4.9.2007 23:42
Prave se mi pri bootovani po softresetu stalo, ze se ten progress bar dole zastavi lasi tak v 9/10tinach a nechce dal. Softreset nepomaha. Jednou mi pomohl zmacknout jakoby na hard reset a pak dat zrusit ... nabehlo. Ted se mi to stalo zas a zasekava se furt. Nasel nekdo neco na netu? Dela to jeste nekomu?
mistm (477)|11.9.2007 02:14
pomohl update na A02 ...

Jinak predtim stacilo, aby kdyz se bootovani zasekne, tak zmacknout reset - ztmavne obrazovka a nejde resetovat a pak zmacknout jako Hard Reset a dat cancel... pak nabehnul vzdycky. Hlavne to nesmite Hard resetovat rovnou :) To pak se zasekne taky, ale nepomaha tenhle trik. Musi se drzet power+wifi+reset, aby naskocilo flashovani z SD karty a pak zase zrusit... :) Hruza, co? At zije A02
SammaelBlack_ce4you (13)|12.9.2007 10:58
Kde jsi sehnal A02 ??? Ted sem po tom patral a nic sem nenasel....docela by mi pomohla....
mistm (477)|12.9.2007 11:19
http://www.google.cz/search?q=x50v+wm6&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a

prvni odkaz ;)
SammaelBlack_ce4you (13)|12.9.2007 21:24
diky asi sem slepej :-D
cali (6)|21.11.2007 21:25
Zdravim, mam problem, mam Dell Axim x50v, chcem to upgradnut na wm 6, ale mi to nefunguje, moze byt problem v tom, ze pouzivam MMC kartu a nie SD? Po stisknuti Wifi+power+reset sa mi objavi okno, kde je ten loader, ale stale je tam len prazdne okno a nic sa nedeje, nic nie je na vyber, pomaha len hardwar. reset. Dakujem za odpovede.
mistm (477)|21.11.2007 22:41
a jaky tam mas system ted?
cali (6)|22.11.2007 11:40
Mam WM 2003 SE, viem, ze najskor musi ist WM 5, len ked to skusam, tak sa nic nedeje.
Vdaka
cali (6)|22.11.2007 13:07
Zdravim, tak som si kupil SD kartu, pustilo ma to dalej, ale mi to hned napisalo: No suitable image found a potom mi len pise, ze to mam skusit este raz, tak uz neviem, co robit, ci je ten image subor dobry, stiahol som to od XDA-developers.
Vdaka
cali (6)|22.11.2007 17:15
Prosim vas, neviete mi niekto poradit, co s tym? Nechce mi to najst ten image. Dakujem
Docent (1234)|22.11.2007 19:25
Tu kartu máš jinak čistou nebo na ní máš ještě další soubory? Mně pomohlo, když jsem z rootu karty vymazal všechny soubory, adresáře kupodivu nevadily...
cali (6)|22.11.2007 21:42
Kartu som naformatoval na FAT 32, cize bola cista. Stale to nefunguje
male_fatale (5)|23.11.2007 08:32
zdravim,
kdyz delas upgrade z WM2003se, tak musis nahrat novy loader jako prvni. Takze proved upgrade loaderu, potom upgrade na wm5, pote na wm 6.

Abych pravdu rekl, tak daleko lepsi vysledky jsem mel s wm2003se nez s wm6.
System wm6 je trochu lepsi nez wm5, ale doporucuji zustat u 2003

Kdyz jsem si upgradoval della x50v na wm6, tak jsem cas od casu mel problem s bluetooth a wifi
cali (6)|23.11.2007 14:06
Ja to potrebujem zmenit na WM 6 kvoli podpore SDHC kariet. Kupil som 4 GB SDHC a nejde, tak preto ten upgrade. Skusim ten loader. Dakujem