Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO a701 a GPS...to je ale doba a ještě.........

vmjv_ce4you (18)|13.8.2007 16:39
Ahoj všem , řekněte mě taky Vám tak dlouho trvá než se Mio a701 spojí se satelitem GPS ?? Já pustím TomTom v.6.10 a nejdříve mě to dole piše že nenašel žádnej GPS HW , musím do komfigurace a zase zadat co má TomTom v MIO používat, pak čekám i 5 minut než najde satelit a načte kde jsem , do té doby mám jen bilou obrazovku a na ní modrou šipku bez mapy. Jak se Mio konečně spojí se satelitem tak je vše OK a načte se mapa a přesně místo kde se nacházím.
V čéra bylo zataženo a tak se MOI nespojilo vůbec, zkoušel jsem to asi 20 minut a NIC, také máte problémy když je ošklyvo ...zataženo nebo prší ??
carbik_ce4you (132)|13.8.2007 16:57
Pocasi ma jiste vliv, ale hlavne pohyb.
Stuj na miste nez se MIO fixne na satelity.
t-fuse (36)|14.8.2007 00:10
Nejrychleji se signál chytí, když se GPSko zapne zhruba tam, kde se naposledy vyplo. To pak zaměření trvá cca pár sekund (používám MioMap V3 a pozici to zaměří dřív, než na hlavním menu vůbec přepnu na mapu nebo navigaci :) ). Jinak když zaměřuju jinde než na pozici, kde jsem GPS vypl, tak to trvá třeba i minutu. Dýl snad jedine když jsem v pohybu. Např v jedoucím autě.
BRunner (92)|14.8.2007 07:42
Doporučuju pravidelně stahovat Ephemeris file pomocí utility GPS Quick Position (Nastaveni -> Systém). Pak je zaměření vždy otázkou několika sekund.
TomTom 6.030 nastavený na jiná NMEA GPS, 57600 bps a GPS_HWCOM neměl žádný problém s nalezením GPSky.

A jinak samozřejmě jak píšou ostatní, pohyb, mraky, zástavba a stromy prodlužují dobu zafixování pozice.
petous (17)|14.8.2007 10:31
[QUOTE="BRunner"]Doporučuju pravidelně stahovat Ephemeris file pomocí utility GPS Quick Position (Nastaveni -> Systém). Pak je zaměření vždy otázkou několika sekund.
TomTom 6.030 nastavený na jiná NMEA GPS, 57600 bps a GPS_HWCOM neměl žádný problém s nalezením GPSky.

A jinak samozřejmě jak píšou ostatní, pohyb, mraky, zástavba a stromy prodlužují dobu zafixování pozice.[/QUOTE]

Nesmysl, Ephemeris ti pomohou jen a pouze na COM4, na gps_hwcom nemají vliv. Ta hláška u TomToma, že nemá nalezeno GPS je standardní, stačí chvíli počkat a zmizí. První zaměření by mělo u SirfIII trvat v průměru cca 48s (bez Quickfixu), za předpokladu dobrého příjmu a bez pohybu. Pokud nutně potřebuješ rychlý start GPS u TomToma, tak je možné se rychle fixnout přez aplikaci která funguje s COM4 (např. VisualGPS, BeeLineGPS atd.), nechat ji zavedenou v paměti a TomToma nastavit na COM4, ten lze sdílet. Případně stačí pustit aplikaci ClMap.exe, ale ta nechá otevřený com4 stále, ukončit jde jen resetem nebo nějakým taskmanažerem.
Stanik_ce4you (77)|14.8.2007 12:13
Mě to nabíhá téměř okamžitě. Samozřejmě si pravidelně stahuju pozice satelitů. Tipoval bych to na problém s neofiko aplikací TOMTOM. Pokud vím tak nejnovější pro PocketPC je 6.030 a ty popisuješ problém u verze 6.1
hpa (159)|14.8.2007 16:18
Ephemeris neaktualizuju, ale i presto mi TTN6 nabiha okamzite. Na kterym portu to mas pripojeny? naHW_GPS (com2) nebo na virtualu (com4). S virtualem mam dobry zkusenosti, pokud se pouziva OKI R024, nebo se ve startupu inicializuje port.
aaischa (660)|14.8.2007 22:17
jede mi to okamzite zapnu, asi 3s se ukazuje ze neni HW, pak cekani na signal tak 5-1Osec a uz mam signal.. pohodicka stejny je to s iGO taky rychlovka nemuzu si stezovat a to nepouzivam zadny empher... ani jiny softiky na pomoc..