Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

P535 jak na GPS

HoRa_ce4you (0)|12.8.2007 20:21
Zdravím mám nově P535 a zatím se mi nepodařilo rozchodit GPS poradíte mi někdo?

Je nutné mít miniSD kartu?
Zkoušel jsem různé freeware či trial, ale ani jeden se nechytl (např. gps test 1.03, RunGPS version is 1.2.8 build 257 trial 14d).
Co je potřeba nastavovat mám WM5 CZ?
Který COM mám nastavovat COM2?
Můžete doporučit nějaký prográmek na testování, jakmile si to vyzkouším chci jít asi do TOMTOMa.
Bobek_ce4you (27)|13.8.2007 08:56
Ten samej problem mam i ja. GPS mam nastavenou standartne na hardware port COM2 4800 BAUD,software port COM 5, sdileni zatrzeno.Vsechny mozne programy co jsem zkousel tuto GPS najdou (zacne blikat i modra kontrolka), ale ani po 10 hodinach prijmu na volnem prostranstvi se neobjevi jediny satelit.Zkousel jsem factory reset GPSky,hard reset zarizeni i vytahnout baterku na noc.Nemate prosim nekdo nejakej napad na zprovozneni?
GOTO_ce4you (19)|13.8.2007 15:06
[QUOTE="Bobek"]Ten samej problem mam i ja. GPS mam nastavenou standartne na hardware port COM2 4800 BAUD,software port COM 5, sdileni zatrzeno.Vsechny mozne programy co jsem zkousel tuto GPS najdou (zacne blikat i modra kontrolka), ale ani po 10 hodinach prijmu na volnem prostranstvi se neobjevi jediny satelit.Zkousel jsem factory reset GPSky,hard reset zarizeni i vytahnout baterku na noc.Nemate prosim nekdo nejakej napad na zprovozneni?[/QUOTE]

RMA!!!
Mel jsem stejny problem gps se detekuje, ale nechytne zadne sat. 3x jsem to reklamoval a 3x se me to vratilo s vymenenou deskou, nicmene porad to nefungovalo. Tak jsem si nechal poslat jinej kus. :no:
HOSTel (16)|13.8.2007 19:09
Už se to tu někde probíralo... Já to mám takto a vše je OK

Nastavení - Systém - GPS:

Odzkoušeno: IGO, TomTom, Smartmaps.

Taky je potřeba v samotných programech konfigurovat GPS (někdy) :)
kroso (6)|13.8.2007 19:21
Ahojte,

No mal som tiez tento problem, ale za 5 minut som ho vyriesil. Riesenie je jednoduche. Staci svoje p535 zobrat mimo barak, dom. Jednoducho nefunguje to vo vnutry.
Takze sup sup do zahrad alebo na parkovisko.
Bobek_ce4you (27)|14.8.2007 08:24
Samozrejme nastaveno to mam stejne a GPSka byla na volnem prostranstvi asi 10 hodin.Vsechny programy ji fyzicky najdou, ale ona nezafixuje zadny satelit.Kdyz si dam vypis NMEA protokolu, tak se tam porad opakuji ty same cisla dokola.Nepomaha ani factory reset GPSky.Neni mozne nejak nahrat pocatecni almanach do ni?
palacinka. (20)|15.8.2007 00:07
na GPS nemam nastaveny zadne porty, jen rychlost je na 4800. tomtom, ozi, igo atd. nemeli nikdy zadny problem
insomnia (2)|8.12.2007 11:14
zdravim... muzete mi nekdo pomoct? mam nainstalovanej tomtom do p535, ale pise mi to "Chybi zarizeni GPS" ...zkousel jsem i ruzne nastaveni, jak tady pisete, ale nic nepomaha.

diky za rady
klanet (1)|20.12.2007 10:42
Zdar, mám ten samý problém, už se vám ho nekomu podařolo vyřešit, Pořát se mi ukazuje "chybí zařízení GPS (režim letadla). Už mě to začíná štvát, nevíte co s tím
jvodvarka (3)|21.12.2007 08:42
[QUOTE="insomnia"]zdravim... muzete mi nekdo pomoct? mam nainstalovanej tomtom do p535, ale pise mi to "Chybi zarizeni GPS" ...zkousel jsem i ruzne nastaveni, jak tady pisete, ale nic nepomaha.

diky za rady[/QUOTE]

Ahoj, musis kliknout v TOMTOM na vlevo dole na tu hlasku : Chybi zarizeni GPS, potom zvolit NMEA JINA GPS , nastavis rychlost na 4800 a port myslim na GPS port nebo jak se to jmenuje a das ok... tak 30 s to bude neco delat a pak uz by jsi mel schopny chytat signal. Pak chytnes signal a jedes :-)