Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Klavesnice Freedom Universal a mapovani znaku

vaseo_ce4you (5)|9.8.2007 16:59
Dostal jsem tuto klavesnici a po martyriich s ovladaci rozchodil pres BT HID driver. Bohuzel nejsem schopen zprovoznit cestinu a to ani pomoci InterWrite ani mapovacich utilit.
AEKMap utilita pro psani vlastnich layoutu ma pomocny programek pro zachytavani klaves a zobrazovani keycodu, problem je, ze klavesnice pro drtivou vetsinu klaves jakoby zadne keycody neposila - nejsou detekovatelne ani v AEK, ani napr.v hrach pri nastavovani ovladani. Posila jen mezernik, del, bcksp a nektere Fn+ kombinace. Ostatni klasicke klavesy jakoby prebiral ovladac nekde v lowlevel a zpracovaval sam (?), tim padem nelze premapovat tyto klavesy.

Cetl jsem tu v diskuzich, ze u n560 s primou hid podporou neni problem, nicmene co na pda, kde je potreba pouzit bt hid driver? nesetkal se nekdo se stejnym problemem?
yipp (1)|21.8.2007 00:59
Tuhle klávesnici jsem si někdy v zimě koupil v Alzině, a když jsem se na ní tři nedělě, během kterých jsem ji stihnul podrápat, neúspěšně snažil rozjet cz layout, tak jsem se naštval a odnesl jsem jí tam zpátky s tím, že je nefunkční - že na ní nejde psát česky. Kupodivu mi to uznali a vrátili prachy. :)
bjirka (380)|21.8.2007 20:56
Nevím jak na tvém zařízení, ale na mém pomohlo nainstalovat InterKey Portable. Je to free z ruských stránek. Čeština (a vlastně jakákoliv znaková sada) na freedom universal keyboard mi funguje, přestože mám v zařízení pouze angličtinu (žádné počešťování pomocí Interwrite apod.). Program se nastavuje - aktivuje v Nastavení (ne v programech) -> Systém (ikonka ševcovskýho kladívka s klíčem a třikrát přelomenou klávesnicí do w).
vaseo_ce4you (5)|22.8.2007 00:08
To uz jsem taky zkousel. InterKey funguje stejne jako AEK a kterykoli jiny soft na mapovani znaku. Kdyz je nema jak odchytit, nemuze je premapovat :(
Je to proste spatna kombinace ovladace a WM2003SE. Zkusim tu reklamaci, mam to taky z alzace.
vaseo_ce4you (5)|23.8.2007 05:39
Alzasoft prijemne prekvapil, vraceni penez bylo otazkou chvilky. Ted ale nevim, jakou jinou klavesnici mam zkusit, jestli vubec nejakou.