Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketCM Keyboard - konecne poradna IPhone klavesnice pro PPC

boer (9)|8.8.2007 20:27
Zdravim,
dnes jsem obevil PocketCM Keyboard



Vice informaci na:
Autor
XDA

tipy:
1,Program umoznuje automaticke opravy s vestavenym ENG a FR slovnikem.
Koukal jsem na moznost vytvorit Cesky a neni problem staci TXT soubor v
\Program Files\PCMKeyboard ale radeji jsem vymazal obsah puvodniho a vytvarim vlastni pridavanim slov.
2, klavesy jsou plne nastavitelne viz forum autora
Jak zmenit nastaveni klavesnice - qwerty/qwertz atd.
3, v pripade problemu s instalaci udelejte reset vicekrat.

Snad se bude hodit.
okno (115)|11.8.2007 02:06
bohuzel se u toho neda vypnut nahrazovani slov, takze je to pro CZ nepouzitelne, a nebo sehnat slovnik slov.


jinak super vec.

jestli nekdo da dohromady slovnik a nebo prijde na to jak vypnout suggestion.

Honzam75 (130)|12.8.2007 19:31
Klávesnice je super,pokusil jsem se o vytvoření české klávesnice...tak ji připojuji, kdyby ji nekdo chtěl vyzkoušet.
Honzam75 (130)|12.8.2007 19:31
Klávesnice je super,pokusil jsem se o vytvoření české klávesnice...tak ji připojuji, kdyby ji nekdo chtěl vyzkoušet. Soubor stačí nahrát do složky, kde je nainstalovaná klávesnice.
okno (115)|12.8.2007 19:43
jake upravy jsi prosim provedl? nez to zacnu stahovat :-)
Honzam75 (130)|12.8.2007 19:48
Jsou tam navíc české znaky a trošku jsem pozměnil rozložení kláves...
phaeton_esc (261)|12.8.2007 23:12
super vec, díky

2 Honzam75
dik za cestinu (za obe, i na pocketcm) dobra prace:yes:
jval (453)|13.8.2007 08:27
http://www.pspad.com/cz/download.php

Tady si muzete stahnout slovnik ceskych slov. Pokud by nekdo chtel bez diakritiky, tak staci v pspadu otevrit a dat odstranit diakritiku.

Ale ma to 8 MB
Honzam75 (130)|13.8.2007 10:14
Tak jsem to zkousel a je to dost velky :)....zaseklo se mi PDA ....chtelo by to nejakou light verzi ;)
pekro (346)|13.8.2007 11:21
[QUOTE="okno"]bohuzel se u toho neda vypnut nahrazovani slov, takze je to pro CZ nepouzitelne, a nebo sehnat slovnik slov.

jinak super vec.

jestli nekdo da dohromady slovnik a nebo prijde na to jak vypnout suggestion.

[/QUOTE]

Stačí jen nahradit soubor "dict.txt" prázdným souborem "smazat anglický slovník" pak se ti nebudou automaticky prepisovat slova na anglická.
Standa_ce4you (380)|13.8.2007 14:37
Už je k dispozici verze 0.2, která podporuje VGA, super!
Geoffrey_ce4you (189)|13.8.2007 15:30
Nevím proč, ale nemohu ho spustit. Mám ho v nabídce, ale vůbec neraguje...:no: Je tam jen ten origo MS WM 6.
ZAKY_ce4you (53)|14.8.2007 09:04
Slovnik českých slov samozřejmě bez diakritiky.
Honzam75 (130)|14.8.2007 12:07
Děkuji...rozhodne lepsi nez mit 4 MB sobour a mit tuhy PDA ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|14.8.2007 12:23
Chlapi, díky za upozornění na tenhle báječný kus SW a vaše přizpůsobení pro CZ - dobrá práce. Popravdě jsem nebyl příznivcem těchto klávesnicí vzhledem k HW QWERTY TyTN, ale tenhle koncept je super:)
Geoffrey_ce4you (189)|14.8.2007 12:39
Nechci být otravnej, ale jak ho zpustíte v PDA. Já ho vidím v nabídce ( šipka vedle klávesnice ) ale prostě nejde pustit. Kliknu na něj nebo ho zadám jako default, ale stále se mi pouští jen původní systémová klávesnice. Fakt nevím :evil:
Honzam75 (130)|14.8.2007 15:03
Udelal jsem klasickou instalaci a pri psani nejakyho textu jsem si vybral uprostred dole tuhle klavesnici...zkus se podivat na jejich stranky do fora, jestli tam nekdo nema stejny problem. Netusim v cem by to mohlo byt.
Geoffrey_ce4you (189)|15.8.2007 10:36
Tak jsem pročetl forum výrobce i XDA a nic nepomáhá. Problém bude asi obecný, protože mě přestala fungovat i samostatná česká klávesnice, kterou jsem na anglické verzi WM6 měl. Dělá to to samý, totální ignorace....
urys (402)|15.8.2007 10:54
tohle se mi taky stalo s jednou WM6 ROM, nešlo vybrat nic kromě defaultní klávesnice. ROM se mi cihle naštěstí moc dlouho neohřála ...
Geoffrey_ce4you (189)|15.8.2007 11:22
No až na tenhle problém jsem s WM6 naprosto spokojenej. :yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2007 11:33
No, ono to pro Artemis asi nebude s buildama nových ROM ak horké, ale Urys má na mysli to, že pro TyTN vychází skoro 2x do měsíce nový build OS, který většinou opravuje podstatné, či nepodstatné bugy. Proto když něco nejede jednomu a všem ostatním ok, tak stačí zvolit jiný build, resp. sestavení a pak je opraveno. Fakt nevím, jak je tomu s WM6 u Artemis, ale asi bych zkusil totok;) (pochopitelně po HR a ozkoušení, jestli SW jede na čistém OS).
vario (441)|15.8.2007 19:40
mě to nejede na Artemisu ani na původní WM05 :oops:
Martin Ráž Hoch (1832)|16.8.2007 11:29
No, tak bych osobně tipnul na konflikt specifický pro Artemis - build WM bude mít zřejmě odlišnost, která nepodporuje tento SW. Ostatně jako u PC - některý SW na specifickém stroji také nespustíte - a může to mít za následek grafika atp.
pekro (346)|16.8.2007 13:44
Tak je tu verze 0.3

What's new in 0.3?
Performance optimization
Bug fixes
Skin support
More settings
Ability to disable auto-correction

http://www.pocketcm.com/keyboard.php

00229500_pcmkeyboard1_Yd7.png
Honzam75 (130)|16.8.2007 14:31
Diky za info...prisel jsem na jednu vec, ktera potesi....mozna uz to vite, ale kdyz se stiskne a drzi tlacitko 123#?, tak se objevi novy radek, kde jsou ".,?!:;&@()". Nevim jestli to uz delala verze 0.2 nebo je to novinka v 0.3.
pekro (346)|16.8.2007 14:46
Již to uměla 0,2

Pěkně je to vidět na videu
http://www.pocketcm.com/screenshot.php?v=3
Honzam75 (130)|16.8.2007 14:55
To jsem pekne slepej :oops:
Laca (154)|16.8.2007 16:33
Vyzkoušeno na Artemisu resp. Hero (MDA Compact III) a v pohode. Bezva SW, uz se tesim na SMS vytukane palcem :)

Instaloval jsem verzi 0.3
CommanderZ (1798)|16.8.2007 18:48
V cem je tohle lepsi nez normalni on-screen klavesnice? Vzdyt na to pismenko se stejne musite palcem trefit :?
Laca (154)|16.8.2007 19:22
[QUOTE="CommanderZ"]V cem je tohle lepsi nez normalni on-screen klavesnice? Vzdyt na to pismenko se stejne musite palcem trefit :? [/QUOTE]
Chce to zkusit. Proste se to lepe trefi :) Drzenim lze "jezdit" po klavesnici a vybrat spravne pismeno, kdyz se netrefis.
Laca (154)|16.8.2007 19:25
[QUOTE="Laca"]Vyzkoušeno na Artemisu resp. Hero (MDA Compact III) a v pohode. [/QUOTE]

Oprava ... po nastaveni jako default vynuceny HR. Nepomohl ani safe mode. :? Obnovil jsem MDA ze zalohy a jestli vyjde cas, zazalohuju si vsechny aplikace, udelam novy HR a zkusim to na cisty MDA. O zkusenost se pak podelim ;)
ZAKY_ce4you (53)|16.8.2007 21:57
To laca - měl jsem stejný problém jak tuto klávesnici nastavit jako defaultní - ke štestí ti stačí nainstalovat utilitu SIPCHANGE - "umožní ti nastavit vybranou klávesnici jako defaultní" je zde ke stažení v freeware a máš po problému.Mrkni se do adresáře windows a dej vyhledat soubor sipchange.exe a spust./v některých WM je součastí romky,ale jaksi soudruzi zapoměli na zástupce programu/.Ostatní pokusy typu změn v registrech či SKTOOLS .... atd. skončily HR.
Laca (154)|16.8.2007 22:59
[QUOTE="ZAKY"]Ostatní pokusy typu změn v registrech či SKTOOLS .... atd. skončily HR.[/QUOTE]
Delam dalsi Hreset ... mel jsem si to precist driv ... vyzkouseno, pres SKTools to nastavit nejde :D
Laca (154)|17.8.2007 09:46
Tak opraveno, pres SIMChange to slo. Na webu uz je take verze 0.3b
V ceske klavesnici od Honzam75 chybí znak _, jde snadno doplnit, kam kdo potrebuje.
Ted jdu studovat jak zmenit barvu (ta bila se mi libi vic) a jak editovat znakovou sadu, ktera se ukazuje po dlouhem stisku 123#? ;)
Honzam75 (130)|17.8.2007 10:41
Tu znakovou sadu, ktera se ukazuje po dlouhem stisku 123#? jsem hledal a zatim jsem nic nenasel :( . Tak doufam,ze budes uspesnejsi. Jinak aplikace umi nastavit az 8 klavesnic. To uz nevim, co bych tam daval za znaky :)
Laca (154)|17.8.2007 12:37
[QUOTE="Honzam75"]Tu znakovou sadu, ktera se ukazuje po dlouhem stisku 123#? jsem hledal a zatim jsem nic nenasel :( . Tak doufam,ze budes uspesnejsi. ...[/QUOTE]
Tak jsem to našel. Do SETTINGS.INI souboru je třeba doplnit řádek, např:
separator_letters=._?!:;&@()/\\=[]{}\

Tady je "," nahrazeno "_" :D Vice zde
Honzam75 (130)|17.8.2007 17:21
Dobra prace...jenom dotaz....standardne se mi tam objevi 10 znaku, ale ty jsi jich tam napsal vic, to je moznost tam zobrazit vic znaku?
Laca (154)|17.8.2007 17:29
anglictinou moc nevladnu, ale pochopil jsem, ze pouzito bude prvnich 10. Ty znaky jsem zkopiroval z napovedy a jen jeden opravil. Ani jsem si nevsiml, ze je jich vic :?

Mam ale jiny problem. Kdyz pisu, aplikace mi nabizi pridani slova (v cervenem okne s + na zacatku), jenze jak pisu natahne se to na delku vety. Po zadani tecky okno zmizi a zacina to nanovo. Mate podobnou zkusenost?
Honzam75 (130)|17.8.2007 17:41
Dela mi to taky...je to divny...melo by to byt po slovech a postupne je pridavat.
Pridavam novou klavesnici, pokud by mel nekdo zajem....cesky znaky jsem dal do separators_letters...

keyboard_layout_1=qwertzuiop\nasdfghjkl\N\n\2\2yxcvbnm?\n\M\M.( :-\B\B
keyboard_layout_2=QWERTZUIOP\nASDFGHJKL\N\n\1\1YXCVBNM!\n\M\M,) "_\B\B
keyboard_layout_3=!@#$%&*789\n~`<>/()456\n\B\B?{}[]123\n\M\M;* =-0+
separator_letters=ěščřžýáíéú/
David_ce4you (199)|17.8.2007 21:21
Tak jsem taky vyzkoušel tuto klávesnici a zaujala mě.
Ale potřeboval jsem klasickou českou klávesnici (s diakritikou) s možností přepnutí na anglickou (bez diakritiky, ale čísla) plus klasickou numerickou s dalšími znaky.
Nenašel jsem, tak jsem si ji udělal :) Dávám k dispozici. Ale spec.znakovou budu muset doladit, nějak mi nejde pod prsty.

EDIT: Nová verze
- První shift změna malá/velká aktuálního rozložení, u numerické česká malá.
- Druhý shift vždy to druhé rozložení, tj. z české na anglickou a naopak, u numerické anglická malá.
- Trochu zmenšen layout klávesnice.
David_ce4you (199)|17.8.2007 23:58
Tak jsem si ještě chvíli hrál a zjistil jsem, že v abecedě máme ještě o trochu více znaků než jsem si myslel :oops: Úplně jsem vynechal třeba ď, ť, ň, ó, středník a další. Přehláskovaná a se stříškou ignoruji, v životě jsem je nepoužil. Takže tady je další upravená verze (dnes už poslední).

U numerické/znakové je změna: první shift dává velká pro zbývající české znaky a další rozšířené znaky, druhý na výchozí českou.
Honzam75 (130)|18.8.2007 08:59
[QUOTE="David"]Tak jsem si ještě chvíli hrál a zjistil jsem, že v abecedě máme ještě o trochu více znaků než jsem si myslel :oops: Úplně jsem vynechal třeba ď, ť, ň, ó, středník a další...[/QUOTE]

Dobra prace....uz to zkousim ;) ...Na spodnim radku klavesnice mam pres cely radek bily pruh...docela mi to tam vadi, ma to tam taky nekdo?
Martin Ráž Hoch (1832)|18.8.2007 10:34
[QUOTE="David"]Tak jsem si ještě chvíli hrál a zjistil jsem, že v abecedě máme ještě o trochu více znaků než jsem si myslel :oops: Úplně jsem vynechal třeba ď, ť, ň, ó, středník a další. Přehláskovaná a se stříškou ignoruji, v životě jsem je nepoužil. Takže tady je další upravená verze (dnes už poslední).[/QUOTE]
Paráda, díky Ti za to, odvedl jsi kus skvělé práce a s tímhle nastavením je to prostě báječné!
[QUOTE="Honzam75"]...Na spodnim radku klavesnice mam pres cely radek bily pruh...docela mi to tam vadi, ma to tam taky nekdo?[/QUOTE]
Provedls po změně settings restart zařízení? Mě se klávesnice podobným způsobem rozhodila - takový bílý rozsysapý pruh, ale po SR ok.
Laca (154)|18.8.2007 12:49
fakt dobra prace. hlavne ten radek navic a jine rozlozeni. Nechal jsem se inspirovat a tvorim si take vlastni :) Az ji odzkousim a vychytam, podelim se :)
David_ce4you (199)|18.8.2007 15:57
EVOLUCE POKRAČUJE

Tak a je tady další úprava mého rozložení. Po dnu práce jsem zjistil, že je enter blbě umístěný, že anglické rozložení moc nepoužívám (jenom kvůli číslům) a shiftování klávesnic je moc složité (až překombinované).

Změny:
- odstraněna anglická klávesnice
- lépe umístěný enter a větší backspace
- místo entru používané uvozovky a apostrof (vykřičník je na znakové)
- pár drobných změn ve znakovém rozložení, hlavně chybějící enter.
jval (453)|20.8.2007 10:45
Boha mojho, ja uz fakt nevim, jeslti neco delam spatne. Ani za svet ho nemuzu donutit aby mi nabizel ceska slova ze slovniku ktery taky vystavil ZAKY.

Je to nejaky divny. Stale mi nabizi asi anglicka slova, nebo co.

Napisu napriklad jenom pismeno Q a on mi nabizi A. Nahradil jsem slovnik anglicky timto souborem a dokonce jsem zkousel nahradit i dict.fr.txt tim ceskym. Ale stale se to chova nejak divne.

Nevite nekdo co s tim??

Honzam75 (130)|20.8.2007 10:55
A je tady dalsi nova verze 0.4

Zmeny:
Option dialog (deactivate autocompletion, choose layout and skin)
New skin: "Dream"
Speed optimization
Better support for more row: now the number of row is determined by the layout, you can even have different number of row for each layout.
Better localization support
Suggestion box positioning improvment
Bug fixes
For VGA Support, please download a VGA skin, for instance here (Thanks Damian!)
Clean uninstall: uninstalling the keyboard should cleanly remove the keyboard from the list
Sansom_ce4you (22)|20.8.2007 11:00
No uprime, ta autokompletace byl duvod, proc jsem tu klavesnici zase zavrhl...zkusim novou verzi :)
Honzam75 (130)|21.8.2007 18:29
Tak a je tady dalsi verze v.0.5

Zmeny:
Build-in copy/cut/paste (press enter key for 250ms)
Automatic back space repeat
Double tap on shift key to lock
Customizable symbol pad (available on any key trough settings)
Customizable image on every key (through settings)
More key available for layout: tab, esc, home, end, etc...
Feedback window now is always centered
Bug fixes (row number, etc...) and optimization
Laca (154)|22.8.2007 00:13
Čím dál lepší. Jen v této verzi nefunguje (alespoň mě) separator_letters
Bohužel nevládnu EN, abych to postnul autorovi
Můžete to někdo zkusit?

UPDATE: Tak jsem to pochopil, prekladac pomohl. Separator_letters jsou nejen znaky schovane pod tlacitkem 123#?, ale je to zaroven seznam "oddelovacu" tzn. znaku, ktera ukoncuji slova. Dobre vysvetlene je to tady