Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VOIP WM6

Zbyňa_oldd (64)|7.8.2007 16:50
Ahojte,

podařilo se někomu rozjet VOIP, který je součástí WM6?
Osobně to zkouším s účtem u VoipBuster.com, ale nedaří se mi to rozjet.
Zkoušel jsem to přes SIP konfigurátor i přes vytvoření vlastního CABu (obojí z xda-dev), ale bez úspěchu.

Pokud by někdo měl po ruce nějaký pěkný návod, ba i nakopnutí dobrý směrem stačí, budu mu vděčný.
thimlicek (89)|7.8.2007 19:50
ja uz 2 mesice volam jen prez nej z eten X500. Musel jsem ho sice doistalovat ale je to super vec. Lepsi nez nejake spec programy. Pouzivam nastaveni freecall-je tam volani na pevnou zdarma jen za registraci....Nastaveni freecall je na jejich strankach. Staci jen jmeno, heslo a proxi: sip.voiparound.com

http://freecall.com/en/sipp.html



jo a pouzivam sipconfigurator
Zbyňa_oldd (64)|7.8.2007 23:58
FreeCall jsem taky zkoušel, ale nedostanu se dál než Internet Calling: Off

Nemohl bys mi poslat ten CAB, kterým jsi to instaloval? Nebo jak na to ještě jinak?
thimlicek (89)|8.8.2007 07:32
vecer ti to poslu. aLe I tak si musis prvne nainstalovat freecall do pc a vytvorit ucet. pak napsat jmeno,heslo a proxi(sip.voiparound.com). no a hlavne s podivej do nnastaveni ppc jestli mas zapnuto volani pres internet(setting-pHone-Internet-whenever available)
Zbyňa_oldd (64)|8.8.2007 08:09
Účet u freecall i voipbuster mám. I nastavení whenever availiable, ale furt mám na today: internet calling: Off :-(
thimlicek (89)|8.8.2007 10:29
ja jsem ho musel po nastaveni sipconfigu zresetovat pda.
Zbyňa_oldd (64)|12.8.2007 14:53
Tak jsem to konečně rozchodil. Díky moc.

Stačí k tomu:
-VOIP - http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=40360&d=1180530748
-SIP config tool - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=303493&highlight=SIP+config
Zbyňa_oldd (64)|14.8.2007 20:09
Tak jsem to ještě pořádně testoval a mám následující dva problémy:
-zvuk nejde do telefonního sluchátka ale do repráku (jako skype); to by se dalo zkousnout, dá se volat s headsetem
-druhou stranu slyším poměrně dobře, ale já nejsem slyšet téměř vůbec, je slyšet pouze chrastění, ...

Jde s tím něco udělat?
thimlicek (89)|14.8.2007 20:55
no na prepnuti sluchatka muzes pouzit switchVOIP, ale nevim jestli funguje jen na etenech. Ja ho i tak nepouzivam a radeji si otocim tel z druhe strany. No a ohledne te kvality ti asi neporadim. Mne to fungovalo opacne-spatne jsem slysel volajiciho, ale po odinstalovani spb phone se to vratilo do normalu
Zbyňa_oldd (64)|14.8.2007 21:01
switchVOIP neznám, ani jsem nikde nenašel. Máš nějaký link.

Zkusím to teda eště po nějakém Hardresetu rozjet hnedka bez nějakých programů a uvidíme, esi mi to něco neprzní.
gatis_ce4you (0)|25.1.2008 03:01
Zdravim, potreboval bych poradit, jak zprovoznit na MDA Vario III VoIP...
Zkousel vyse uvedeny, doinstaloval jsem VoipWM6.cab a povolit port 5060 v registrech (HKLM\System\VoIP\SIP\EnablePort5060 = 1) a nastavil jsem ucet pres Sip Conf Tool 2.0.1, dokonce v nabidce Dnes mam Hovor pres internet k dispozici, ale ve fci telefon se mi poskytovatel (Viphone.cz) neobjevuje.
Do Description jsem napsal: Viphone
Sip Server: sip.break.viphone.cz Port: 5060
User Name: 42058XXXXXXX
Password: XXXXXXX
Save Configuration
Podarilo se mi zprovoznit VoIP (Viphone) pres X-Pro Softphone, ale primo v WM6 ne a ne... pokud nekdo vite jak na to, prosim pisnete sem radku...

G.