Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První dojmy z E-Ten Glofiish X500+

gorge_No.1_ce4you (191)|7.8.2007 14:20
Já ho zatím nemám, ale někteří tady už jo. Tak se prosím podělte s prvními dojmy z něj! :yes:
Losos_ce4you (1147)|7.8.2007 16:38
Bleeee ....
a) jak zabranim aby si stroj doinstaloval ty e-tenacky "vychytavky" - nechci je
b) jak zviditelnim extended ?
c) kde je nejake poradne forum o e-tenech "ala" xda-developers ? utilty,udelatory , cook ROM atd. ?????
Tomáš Kubec (749)|7.8.2007 16:55
geoRG77_ce4you (120)|7.8.2007 17:47
a) podržíš kamerku po HR
b) nelze
Losos_ce4you (1147)|7.8.2007 18:37
Dikes,alespon neco :-) trochu jsem mel obavu z rychlosti vykreslovani v souvislosti s VGA , ale obavy se nepotvrzuji ... rychlost srovnatelna s QVGA zarizenim ... jen ta viditelnost na slunci je hodne bidna - respektive zadna :-) .. ale to proste je VGA "problem" ....
orso_ce4you (65)|7.8.2007 18:44
Já nevidím na slunci nic ani na M700. Že by VGA & QVGA problém? ;) Docela by mě zajímalo, jaký vliv na to má fólie...
Losos_ce4you (1147)|7.8.2007 18:47
Tady je to spis problem "nicmoc" podsviceni u M700 , srovnavam s Trinity a tam je rozdil "nebe a dudy" :-D .... ne ze by me pismena z trinity na slunci oslnovala ale proste je to tak ze trinity = vidim , x500+ = nevidim vubec nic ....
orso_ce4you (65)|7.8.2007 19:06
Predpokladam, ze jas mas natvrdo na 100 %. Da se tam zapnout i ta automatika podsvetleni a pak je to pri vybitejsi baterii obvzlast bida. Jinak mas(me) asi smulu...
Furbo (323)|7.8.2007 20:20
[QUOTE="orso"]Já nevidím na slunci nic ani na M700. Že by VGA & QVGA problém? ;) Docela by mě zajímalo, jaký vliv na to má fólie...[/QUOTE]

bohužel skoro vůbec žádný
JanHavlicek (635)|7.8.2007 20:21
Nene, jen piš dál, tohle jsou ty správné zkušenosti. Nevím, jaké jsou ty správné podle Jardy Lukase, ale (první) zkušenosti nejsou o tom číst stále dokola, jak to ma úžasně jemný displej, jak krasne funguje GPS atd, to si přečtu všude. Spíš jaké jsou tam úskalí, zásadní nedodělky proč to nekupovat atd. atd., to už nikde v recenzích moc nepíšou :)
gorge_No.1_ce4you (191)|7.8.2007 20:40
no, co se týče viditelnosti na sluníčku, tak se docela spoléhám na folii Boxwave. Vím, že problém neodstráni, ale minimálně z části by měla eliminovat!

Taky by mě zajímala rychlost, podle testů by měla být v grafické části až desetinová i když je pravda, že to testovali v predprodejné verzi.

Losos_ce4you (1147)|7.8.2007 20:50
[QUOTE="geoRG77"]a) podržíš kamerku po HR
b) nelze[/QUOTE]

jeste mam dotazek - JAK se dela hardreset :-) myslim cudlikove a pak KDY se drzi ten fotak - gombik ??

Tomáš Kubec (749)|7.8.2007 20:57
PRO M600+ / G500+ / X500 / M700 / X500+ HR= SR + POWER pak současně uvolnit a stisknout END CALL a držet cca 10 sec. pak následuje nabídka na výmaz dat a registrů. To je nutné potvrdit přidržení tlačítka na cca 2 sec.

Po HR stačí držet tlačítko kamery, když customizace odpočítává... některé aplikace/patche jsou ale důležité a lze je doinstalovat přes Obnovení aplikací.
Losos_ce4you (1147)|7.8.2007 21:13
Dikes,konecne jsem spokojeny,jeste zjistim bez ceho se opravdu stroj "neobejde" a jdu ho prohnat zatezovym testem :-D
Tomáš Kubec (749)|7.8.2007 21:16
je to prakticky stejné jako u X500
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 08:37
Takže : zatím jsem testnul GPS - výsledek je prakticky neuvěřitelný , takovouhle citlivost jsem neviděl u žádného GPS zařízení - jak samostatného přijímače tak integrovaného . První start - fixnutých 7 satelitů během cca 3-5 sec je opravdu síla , zkoušeno v autě , ne na volném prostranství ... :-)
Shadow74 (117)|8.8.2007 08:55
Tak ho mam od vcerejska taky. Zatim se seznamuju, protoze je to moje prvni PDA s GSM. Zpozoroval jsem spatnou zpravu pameti. Po nejakem case co jsou spustene aplikace, nedojde ke zpristupneni pameti co zabiraji, kdyz je zavru.
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 09:22
S tou pameti to vidim tak nejak "castecne" - vraci se po ukonceni programu , celkem spolehlive , ale po delsi dobe se dostane na nejakych 15,5Mb ale ty uz pak dodrzuje , na puvodnich 21Mb se ale nedostane .
Horsi vec je ze funguje ceho jsem se obaval - procesor nestaci na VGA - konkretne treba TomTom 6 v landscape strankuje :-( To same je u videa ve vyssim rozliseni , to mi sice netrapi jako ten Tom , ale proste je to tak :-(
jedle_ce4you (98)|8.8.2007 09:31
Jsem si vědom toho, že má otázka není možná až zas tak úzce spojena konkrétně s tímto modelem, ale zajímalo by mne jak hodnotíte x500+ jako telefon?

Mám bohaté zkušenosti s používáním PDA. GSM modul bude však pro mne velkou novinkou. Vážně uvažuji o koupi x500+, ale stále trošku váhám, jestli pro mne není lepší kombinace PDA + telefon.

Včera jsem si chvilku hrál s kolegovým HTC TyTN a nepříjemně mne překvapila velmi omezené možnosti přepínání profilů. Jsem zvyklý přepínat mezi profilem office (pouze vibrace) / outdoor (vibrace + hlasité vyzvánění) / home (pouze vyzvánění - stupňující ;)). Jaké jsou možnosti na x500+?

Pokud mám správné informace, tak standardně dodávané kožené pouzdro je sice super, ale není možné ho nosit na opasku. To je z mého pohledu velké mínus. Víte o nějaké alternativě? Líbilo by se mi něco podobného jako je na obrázku v této recenzi :) => vertikální pouzdro na opasek
gorge_No.1_ce4you (191)|8.8.2007 09:43
Pokud vím, tak přepínání profilů je v platformě WM dost slabě vyřešeno, ale řeší se to externími prográmky, pomocí kterých se dá nastavit cokoliv! :)

Ad pouzdro: taky mě zajímá dodávané pouzdro na 500+ a jeho možnosti přichycení na opasek.

P.S: ale já v recenzi vidím pouze horizontální pouzdro, nebo se pletu? :?
BRunner (92)|8.8.2007 10:04
[QUOTE="Losos"]na puvodnich 21Mb se ale nedostane ....
Horsi vec je ze funguje ceho jsem se obaval - procesor nestaci na VGA - konkretne treba TomTom 6 v landscape strankuje :-( [/QUOTE]

No X500+ se mi moc líbí (v současnosti mám Mio A701), ale pokud je to tak jak píšeš, tak nechci vidět jak by se na tom vlekl Navigon.
Těch 21MB je po softresetu?
MilanSu (823)|8.8.2007 10:19
To Losos: v TT v režimu landscape stránkuje? Jak je to znát, to znamená, že se nepřekreslí celá obrazovka najednou? V normálním režimu je to v pohodě? Díky za informace
kopacek (466)|8.8.2007 10:27
Mám již skoro 3 roky hx4700 a na základě zkušeností si osobně myslím, že výkon procesoru a především velikost paměti pro programy nebude u x500+ s VGA stačit. Já jsem se zachránil jenom tím, že na hx-ko existují ROMky od uživatelů a jedná z nich naštěstí má i variantu, že jsou "vykuchané" pro mě nepotřebné věci - např. Office. Takže teď mám po SR 38 MB paměti pro programy a konečně můžu hx-ko používat. Se standartní ROMkou jsem měl po SR 32 MB paměti a např. Navigon 6 s mapou celé Evropy buďto okamžitě po startu nebo pár minutách navigace nahlásil "Nedostatečná kapacita paměti"...
Já nechápu, jak se stále vyrábí PDA s VGA obrazovkou a tak směšnou pamětí v době, kdy MicroSD 2GB stojí 800,- Kč. Snad to napraví Kaiser s alespoň 128 MB paměti, to by konečně mohlo být použitelné zařízení.
gorge_No.1_ce4you (191)|8.8.2007 10:32
Už mi je asi jasné, proč se u Glofiish X800 změnila specifikace k lepšímu CPU Samsung na 500MHz a paměti na 256 MB ROM
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 10:34
"Portrait" rezim je s TT6 v pohode,ale landscape se strankuje - zprava doleva :-) Inteligentni vydlabana ROM by urcite pomohla , vime co to dokaze u HTC zarizeni , staci ale vyhazet ty "vychytavky" co tam e-ten cpe , ziskate skoro 20Mb ulozneho prostoru navic - a o nic se neprijde :-)
htcjirka (1875)|8.8.2007 10:39
[QUOTE]Už mi je asi jasné, proč se u Glofiish X800 změnila specifikace k lepšímu CPU Samsung na 500MHz a paměti na 256 MB ROM[/QUOTE]

Ale porad je tam jen 64MB RAM coz v dnesni dobe ja malo.Ja uz bych do zarizeni na platforme Pocket PC a 64MB ram nesel.128MB ram a nemuset hlidat bezici aplikace je pro me velke a prioritni plus
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 10:50
Jde nejak zlikvidovat ta spodni lista - na ikony ? Docela mi tam s... :-)
mik78 (3)|8.8.2007 11:20
Jak je na tom X500+ se SimToolkitem Vodafone+eBanka? Držel jsem v ruce kolegovu M700 a tam to nefungovalo. Resp. to ohlásilo příchozí bankovní zprávu, ale dostat se k ní nešlo
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 11:27
S bankou se momentalne peru :-( = nejde se dostat - dam bankovni pin a skoci mi to zpatky =
DOTAZ na dovozce , je vubec mozne ze to nejde ???!!!??!!!
Pokud ne - vracim s diky zpatky !!
mik78 (3)|8.8.2007 11:30
[QUOTE="Losos"]S bankou se momentalne peru :-( = nejde se dostat - dam bankovni pin a skoci mi to zpatky[/QUOTE]
Takže stejný stav jako u předchozích modelů. Tím je pro mě X500+ passe
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 11:38
Takze v tuto chvili opravdu SIMtoolkit nejede = X500+ je absolutní mrtvola :-(
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 12:01
Ještě tu někdo někdy napíše něco o kvalitě servisu e-tenu - mnohem lepším nežli u HTC a já mu hacknu kompa a na dálku podpálím :-D Chtěl jsem se pustit kvůli tomu toolkitu do dovozce a ono to má háček ... nelze na něj na internetu získat spojení - pouze v případě registrace - to má ale také háček jelikož "nemá v databázi" moje S/N ani IMEI !!! E-Tene jdi do ... !!!!!!!
Máte li někdo čísílko na podporu - pošlete mi ho - díkes !!!
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2007 12:06
V CR jsou zastoupeni 2 - ELKO trading a MShop, takze se asi obracis na spatneho dovozce.
Tomáš Kubec (749)|8.8.2007 12:09
[CODE]to má ale také háček jelikož "nemá v databázi" moje S/N ani IMEI[/CODE]

Protože jsi to koupil o Elka a ne od E-SHOPU, tak číslo ani mít nemůžou. Pláčeš na špatném hrobě.
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 12:59
Byla to dřina , ale povedlo se , jsem v Asii :-) . Většinou jsem si vozil PDA s HK nebo SGP a v případě dotazů jsem se vždycky obrátil přímo na zastoupení regionu nebo výrobce . Dneska už není tolik potřeba novinky vozit , většinou se to v Evrope objevuje celkem včas - ale debata s dovozcem v Evrope - prodejcem je v těchhle záležitostech bezpředmětná . Celkem logicky - nic nevědí ani s tím dělat nemohou - maximálně v tom lepším případě udělají to co jsem udělal teď sám přímo :-) Nevím tedy jak e-ten ale HTC , nebo třeba Dopod byl v těchhle věcech nejen že rychlý , ale hlavně hodně konkrétní , ne jak tady že se kroutí a slušně vás pošlou do řitě a nic se nodozvíte . Tak uvidíme jak to funguje tady .....
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 13:32
K nefunkčnímu SIMtoolkitu přidávám další lahůdku - po softresetu se obnovují některá defaultní nastavení která si předtím uživatelsky změníte. Příkladně doplňování textu , zmizel mi nastavený e-mailový účet a vyzváněcí ton si naskočil na default .........
Shadow74 (117)|8.8.2007 14:12
K SIMtoolkitu posilam muj postreh. S T-Mobile SIM a eBankovou aplikaci pracuje naprosto bez problemu.
Co se tyka dnekterych defaultnich nastaveni, mam stejnou zkusenost ... obnovuji se :( Moje zkusenost je napr. s nastavenim "Recieve all incoming beams". Odskrtnul jsem a za nejaky cas (asi i nejaky ten reset) to bylo zase zaskrtnute.
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 14:16
SIM Toolkit nebezi na Eurotelu - eBanka ani Ceska sporka .... Dalsi zadrhel bude u BT , spojeni s BT handsfreeckem , bez varovani proste bez priciny najednou neni ..... bud reset , nebo stacilo i vypnout / zapnout BT modul .... pak treba 20x drzi , po 21te je out .....
Tomáš Kubec (749)|8.8.2007 14:33
Testuješ to s lokalizací nebo bez?
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 14:45
bez .....
gorge_No.1_ce4you (191)|8.8.2007 15:34
Možná na to zpřístupnění paměti by pomohlo Oxios Memory, je to freeware.
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 15:40
Na tohle + na haldu dalsich veci je asi bezkonkurecni "memMaid" ... ale ta prace je celkem v pohode , problemy to nedela s nicim ... horsi jsou ty ostatni veci :-( Super GPS , ale neutahne to mapu , SIMtoolkit , obnovování default.nstavení , dost hloupé ovládání s "křížem" .... na toto je potřeba lék :-)
Abych to zase jen nehaněl :-) celkem mi překvapuje výdrž - minimálně na úrovni qwga srovnatelných zařízení , z výdrže a rychlosti jsem měl obavu , ale ani v jednom se vga kupodivu nijak negativne neprojevuje

Ohledně SIMtoolkit ted momentalne masiruju ETel jak je mozny ze T-mobile karty funguji a ET ne :-) Takze mam pripravenou na prodejne fungl novy typ SIM karty , jestli to nahodou nepobezi :-)
plachow_ce4you (159)|8.8.2007 16:39
"Stránkování" TomToma IMHO spíš způsobuje zobrazování POI, než rychlost procesoru. Jezdil jsem teď po Kanadě a USA s gigabajtovou TomTom mapou a bez jakýchkoliv problémů...
Vypněte si POI v mapě a hned to bude lepší :-)
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 16:44
Zadne POI zapnute nemam , tam rozhodne chyba neni ......
babaq (309)|8.8.2007 19:28
[QUOTE="mik78"][QUOTE="Losos"]S bankou se momentalne peru :-( = nejde se dostat - dam bankovni pin a skoci mi to zpatky[/QUOTE]
Takže stejný stav jako u předchozích modelů. Tím je pro mě X500+ passe[/QUOTE]
U Trea750 to funguje tak, že se zpráva ohlásí, ale já si pro ni musím "dojít ručně" do SIM Toolkit aplikace (kokrétně u Vodafone a eBanka). Možná to u X500+ bude podobné?

Jinak je pravda, že SIM Toolkit od Mrkvosoftu je hluboko pod úrovní příslovečných Mlokií za 2 kKč i s předplacenkou... Třikrát FUJ do Redmondu.
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 19:42
Do SIMtoolkitu nelze zalezt z zadne strany a FUJ uz jsem dneska volal - ale do e-tenu , tohle si maji osefovat oni ......
Marian Veselý (662)|8.8.2007 19:51
Přidávám nějaké zkušenosti:
1. Odinstaloval jsem některé nepotřebné eteňácké zbytečnosti a nechal jsem tam pouze ty na obsluhu telefonu, čtení vizitek, foťák, nechal jsem i QUICK LINK (ale musel jsem ho upravit, aby nemizely ikony - je to sofwarová chyba) doinstaloval jsem si task manager.
2. Přes mem maid jsem vypnul grafické fíčury, který tam nepotřebuji a které zpomalují chod (Optimize for speed), stejně jsem to dělal i u WM5. Teď už to lítá jako blesk.(stačí stahnout trial, optimalizovat a pak můžete odinstalit pokud se vám za ten program nechce dávat 20 dolarů)
3. TOM TOM 6.030 funfuje, ale jak tu někdo psal, není to zrovna plynulé. Pravděpodobně je to ale daň za VGA, protože stejný problém jsem měl i na LOOX N560 s procesorem 624 Mhz! Možná by se nad tím měli zamyslet spíš výrobci Tom Toma.
4. Musel jsem si zvyknout na trošku jiný zvuk při telefonování než jsem byl zvyklý třeba u Nokie (takový dutější), hlasitost je v pohodě, neměl jsem problém, že bych někoho neslyšel, nebo někdo mě, mám to na předposlední hlasitosti.
5. S tím, že by se mi po soft resetu vracelo nějaké nastavení (zvonění, účty) na původní jsem se niky nesetkal - a že těch resetů bylo za první den experimentování.
6. Zvukový výstup - třeba při přehrávání videa je slabší než u N560, ale není to taková bída jako ACER n50 co jsem měl kdysi.
7. U TCMP jsem musel přepnout z přehrávání přes DirectDraw na GDI - pak to jde naprosto plynule. U DD se to kousalo.
8. SIM TOOL - T mobile vs E banka - autorizační SMS mají zpoždění.
Další zkušenosti přidám později a uvízám nějaké vaše poznatky -třeba jaký navigační soft na tom jede nejlépe apod.
thimlicek (89)|8.8.2007 20:02
No s tim TOMTOMem si myslim ze to neni zas takovy problem. nyni pouzivam benelux+major roads europe a jede skvele ale jakmile dam mapu eu tak to je konec a neda se s tim jezdit. Ty POI troskupomahaji ale jinak je to bida.Tak zkousejte jine mapy......
petous (17)|8.8.2007 20:27
To mi dělalo Mio A701 při fragmentovaném souboru map, stačí, když je na 2 kousky a už to dělá problém. Vyplatí se vše z karty zkopírovat do PC zformátovat SD a nakopírovat zpět.
Losos_ce4you (1147)|8.8.2007 20:35
tady to s nicim takovymhle ale nesouvisi , je to soucet neprilis povedeneho programu + nedostatecny graficky vykon stroje ...... velka,objemna mapa ma vliv na pomale vyhledavani a prepocitavani trasy , samotna navigace pak uz jede v poho .... hodne fragmentovana objemna mapa dokaze hodne pribrzdit - ale jak rikam - tady ale v tomhle problem neni