Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Perfect English Edition - WM 6 ROM pro Qtek 8310 - praktické zkušenosti

Bohumil Stejskal (414)|7.8.2007 13:38
tak tady budeme pokračovat ;)

řeč je o Perfect English Edition ROM od autora - andot, více zde :
XDA Developers

Postup/návod při flashování, odkazy na download a první čerstvé zkušenosti naleznete zde :
Qtek 8310 s WM6 <<<--- první příspěvek je stále průběžně aktualizován!
vpx (529)|7.8.2007 14:06
Automatic Keylock - zda se mi, ze to nechodi spravne
1) neukazuje profil "automatic", ale misto toho jenom ???
2) vzdy, kdyz se zamyka, tak nejak zbytecne prihlasuje/odhlasuje telefon od site (je to slyset v repro u PC, jako kdyz prichazi hovor)
3) nezda se mi, ze by korektne fungoval automatic profil

u predchozi verze wm6 mi uz automatic profile behal v proadku a nizsi verze keylocku nedela ty blbosti s radiem, na druho stranu v.3.87, ktera je v ROMce funguje tak, jak ma, tj. zmacknu klavesu a objevi se mi pouze layout screensaveru, zmacknu li tlacitko start, mohu odemykat


- hodiny na screensaveru windows ukazuji, ale datim je nejak zkrpnuty vlevo
Chrono Leggionaire (187)|7.8.2007 14:26
tak jste mě překecali a jdu ten váš zázrak otestovat:D už to hážu do qvítka a jsem zvědavý na to co mě čeká po zapnutí:yes:
armando (95)|7.8.2007 14:30
Po nahrání češtiny se mi přestal při zamčené klávesnici zobrazovat datum a čas před odemčením telefonu (klávesnice)

Před nahrávím češtiny se mi to zobrazovalo, ale musím říct, že mnohem menší než s WM5
Kyle (279)|7.8.2007 14:44
Pokud se dneska vecer podari zkopirovat uzivateli Navi.gator jeden soubor z VOXe, tak pripravim novou kompletni ceskou lokalizaci z VOXe, kde by tenhle problem moh odpadnout.
vodopadek (274)|7.8.2007 15:10
potrebuji poradit, chtel bych zvysit limit pro odesilani MMS ze 100kb na standartnich 250kb jako u WM5 nekde jsem to cetl (je to upravou registru) ale kdybyste me zastrelili tak to nemuzu najit...:D pokud nekdo vi kde hledat sem s tim...
vodopadek (274)|7.8.2007 21:42
tak jeden takovy poznatek, pokud chcete mit keylock v cestine, staci dokopirovat 2 soubory co jsou v zipu do adresare windows:yes:
Chrono Leggionaire (187)|7.8.2007 21:58
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]
a ještě tak přemýšlím nad tím rádiem, pokud je z VOXe, tak by mohlo naučit Qteka 8310 se umět připojit k wifi accespointům g ne ? :? [/QUOTE]


to jde nastavit i přes registry:yes:
Kajdax (19)|7.8.2007 21:59
jeste potrebujes ty registry na mms?
tak HKLM/Software/Arcsoft/Arcsoft MMS UA/Config/UI/SizeLimit a tady pak podle typu wap:
pro wap 1.2 string "Wap1SendLimit5"
pro wap 2.0 string "Wap2SendLimit5"
číslo ve "value data" si vynásob 2.5 a přepiš

já si to nastavil na 300KB tudíš jsem vepsal 307200
vodopadek (274)|8.8.2007 01:00
mam prosbicku.. chtel bych si na qteku zmenit ikonky u programu viz. zmenena ikonka u total comandera a tomtoma, coz jak vidite neni za pomoci resource hackeru problem.. ale kdyz to ulozim tak mi program hlasi ze neni digitalne podepsan.. hledal jsem navod jak to vyresit (prikladem budiz zmenena ikonka u Mass storage v nove ROMce) ale nic jsem nenasel.. poradi nekdo ci pripadne zna nebo vymysli postup?:))
00227637_1_mFh.jpg 00227637_2_N1OU.jpg
vpx (529)|8.8.2007 08:41
Ahoj,
tady tim zpusobem muzes vymenit ikomy bez resource hackera, sice nevim, jestli to je to co chces, ale mohlo by to tak byt. Je tam taky soubor se spustou vyladenych ikon...
http://www.gpcarreon.com/?p=14
vodopadek (274)|8.8.2007 09:22
[QUOTE="VP"]Ahoj,
tady tim zpusobem muzes vymenit ikomy bez resource hackera, sice nevim, jestli to je to co chces, ale mohlo by to tak byt. Je tam taky soubor se spustou vyladenych ikon...
http://www.gpcarreon.com/?p=14[/QUOTE]

na tohle jsem taky vcera narazil, nezkousel jsem ale podle navodu by to fungovat mohlo... spise je problem ze ty ikony jsou v externim souboru a na ten se odkazuje zastupce toho programu... ale postup vytvoreni toho balicku s ikonama je prilis slozity a zdlouhavy a je nutno doinstalovat dalsi knihovny do Windows by se to vubec mohlo vytvorit... no uvidim zda bude cas to zkusit a udelat si svuj balicek ikon.. spise jsem myslel zda neni nejaky jednoduchy zpusob jak digitalne podepsat znovu soubor u ktereho bych modifikoval ikonu...
vpx (529)|8.8.2007 09:27
No mne to pripada jednoduchy, proste vsechny ikony, ktery chci, nekam nakopiruju do storage a zmodifikuju shortcuty...
Myslim dokonce, ze tim parametrem pujde pouzit i bezny ICO file, pak bych si asi udelal do Windows podadresar Icons, tam bych je nacpal a je to..

Na druhou stranu vyhoda zmeny icon v shortcutech je v tom, ze kdyz nekdo porad vydava novy verze, nebudes muset proad menit ikony v exe...
vodopadek (274)|8.8.2007 09:33
no tvoje myslenka je zajimava.. vyzkousel bych to ale nevim jak jsi to myslel...

42#\Storage\Application Data\Home\gpc.icons.exe,-8 jestli se misto toho -8 dat napr. cecmd.ico
42#\Storage\Application Data\Home\gpc.icons.exe,windows\icon\cecmd.ico?

zkus to vice rozepsat jak jsi to myslel, mozna jsem moc hracicka, ale slo mi spise o to kdyz uz jsou ve WM6 takovy hezky vyhlazeny ikonky ze by bylo dobry a hezky mit i ostatni byt upraveny taky hezci...
vpx (529)|8.8.2007 09:47
jo, takhle nejak jsem to myslel, ted zkousim:

1) nakopirovani nejakyho exe souboru s ikonama, napr. do \windows\icons\myicons.exe
2) zmena zastupce, kde za puvodni EXE dam jenom cestu k tem ikonam a seriove cislo ikony v exaci ?\windows\icons\mysicons.exe,17

- funguje

a chci zkusit dat misto cesty k exe jenom cestu k ico....
vpx (529)|8.8.2007 10:04
Tak potvrzuji:
- kdyz je ikona v exe souboru, ktery je dan jako parametr shortcutu - funguje
- specifikace ikony souborem ICO - nefunguje

Nevyhodou tedy je, ze ikony, ktere chces pouzivat, musi byt v nejakem exe souboru.

Ohledne te vymeny ikon by me zajimalo, jake mas pekne ikony, muzes sem nejake dat ? Taky bych si neco vymenil, popr. sem muzes dat treba rovnou modifikovane shortcuty :)
Kyle (279)|8.8.2007 10:56
A kdybys to chtel prece jen zmenit primo v exe souboru ty aplikace, tak po zmene ikony pouzij sign.bat z prilozeneho archivu. Heslo je test.
vodopadek (274)|8.8.2007 11:18
[QUOTE="Kyle"]A kdybys to chtel prece jen zmenit primo v exe souboru ty aplikace, tak po zmene ikony pouzij sign.bat z prilozeneho archivu. Heslo je test.[/QUOTE]

a muzes napsat postup jak to udelat? asi jsem trosku tupej:D zkousel jsem to tu, myslel jsem upravim ten sign.bat doplnim tam jen nazev souboru kterej chci podepsat ale hazi to chybu.. muzes mi to prosim rozepsat?
Kyle (279)|8.8.2007 11:31
Nic neprepisuj.... nekam ten archiv rozbal (nestaci samozrejme jen ten sign.bat), prihraj si tam ten exe soubor, kterej chces znova certifikovat, do prikazovy radky zadej sign a jmeno toho souboru. Do okna, co se objevi, napis test a je to.
vodopadek (274)|8.8.2007 11:39
[QUOTE="Kyle"]Nic neprepisuj.... nekam ten archiv rozbal (nestaci samozrejme jen ten sign.bat), prihraj si tam ten exe soubor, kterej chces znova certifikovat, do prikazovy radky zadej sign a jmeno toho souboru. Do okna, co se objevi, napis test a je to.[/QUOTE]

no zkousim to tu: rozbaleni do adresare jasny, pak v prikozove radce pisu:
sign cecmd.exe pak se to zepta na heslo a napise to:

error. signing failed. result=80070057, <-2147024809>
muzes zkusit podepsat ty treba tento soubor treba je chyba na mojem prijimaci..
Bohumil Stejskal (414)|8.8.2007 11:51
vydána nová verze V3 :D

download : http://www.coolcode.cn/wp-content/upload/TornadoWM6-English/wm6-for-tornado-perfect-english-edition-20070807.zip
(poznávací znamení - soubor nk.nbf má čas 20:01)

added :
moBlue
Black Color scheme
Automatic keyLock 3.9 beta 10
Tornado Power Control 2.0 beta 4

removed :
removed A2DPfix (from Phil’s beta ROM, It caused high cpu usage!)
removed A2DP Setting. (but A2DP remains)
removed the dog head on boot screen.
removed English xT9 again!

tweaked :
Windows Live Login fixed.
New TV IR Driver from Iphone.(DSF@xda-developers supplied)
Cache tweaks to improve performance ;)
Bohumil Stejskal (414)|8.8.2007 12:29
:D Color scheme - Windows Mobile Black :yes:
Kyle (279)|8.8.2007 12:41
[QUOTE="vodopadek"]
no zkousim to tu: rozbaleni do adresare jasny, pak v prikozove radce pisu:
sign cecmd.exe pak se to zepta na heslo a napise to:

error. signing failed. result=80070057, <-2147024809>
muzes zkusit podepsat ty treba tento soubor treba je chyba na mojem prijimaci..[/QUOTE]

Aha, tak to se omlouvam, uz sem to dlouho nedelal. Kdyz modifikujes soubor, kterej uz certifikat ma, tak to sice taky jde, ale je to o dost slozitejsi. To uz ti asi tezko vysvetlim.
amput (13)|8.8.2007 12:52
v3 na rapidu LINK
Kyle (279)|8.8.2007 12:54
Uz je V4.... ;)
vpx (529)|8.8.2007 12:57
to all: nevim, jestli jste si toho vsimli, ale u te vecrejsi ROM je nastaveno pri dlouhem stisku tlacitka domecku NE navrat na HomeScreen, ale Task Manager. Dost dobry

to Bohumil: to je jeste nejaka novejsi ROMka nez vcera ? Pokud ne, tak u te vcerejsi verze je stale Keylock 3.87, ktery nefunguje korektne !

to Vodopadek: nechces nam prosim poskytnout nejake ikony ? :), specialne ta pro TomTom a Cecmd vypada dobre

Bohumil Stejskal (414)|8.8.2007 13:05
vydána nová verze V4

(poznávací znamení - soubor nk.nbf má čas 18:21 - 8.8.2007)

added :
Clock On Top
SMS Service on Connection Settings

removed :
removed Tornado Power Control 2.0 beta 4 again!(it is not stable)
removed Cyberon Voice Tag 1.7.0.16 (because it can work with the AKU2.0 joystick driver)
removed the shortcut of Multi Flash Light.


tweaked :
Picture & Video can preview more mediae than before.
AKU2.0 joystick driver included.(DSF@xda-developers supplied)
Make the SMS fonts big as Phil’s ROM.
Make A2DP better than before.
the feature of the selecting the Carrier on Home Screen comes back.
Correct the UI of the Clear Storage.

armando (95)|8.8.2007 13:14
dotaz na V4
cituji: removed the shortcut of Multi Flash Light.

Je odebrán jen zástupce v nabídce start, nebo je odebrán i program a horká klávesa (dlouhý stitsk - zesílení hlasitosti), který spouští právě tu baterku?

Bohumil Stejskal (414)|8.8.2007 13:21
nevím jak to bylo dřív, ale u V4 je na bočních tlačítkách nastavení hlasitosti sluchátka toto :

horní - dlouhý stisk spustí All notes - záznam zvuku
dolní - dlouhý stisk spustí MultiFlashLight - svítilna

VP má pravdu - dlouhý stisk "Domečku" zapne CeleTask, co teď budem dávat na pravé tlačítko ? *** přidal jsem si tam File Manager
:)

:D :yes:
Sugy_ce4you (0)|8.8.2007 13:29
Zdravím, narazil jsem tu na zmínku o různých klávesových zkratkách ve WM6. Mohli byste je sem prosím vypsat? Nebo se to dá někde najít?
vpx (529)|8.8.2007 13:35
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]nevím jak to bylo dřív, ale u V4 je na bočních tlačítkách nastavení hlasitosti sluchátka toto :

horní - dlouhý stisk spustí All notes
dolní - dlouhý stisk spustí MultiFlashLight

VP má pravdu - dlouhý stisk "Domečku" zapne CeleTask, co teď budem dávat na pravé tlačítko ?
:)

:D :yes: [/QUOTE]
nejspis REBOOT :) nebo nejlip nejaky preflashovaci software :sarcastic:
vpx (529)|8.8.2007 14:13
Co to je TV IR Driver from Iphone ?
jirisrba (44)|8.8.2007 14:50
[QUOTE="VP"]Co to je TV IR Driver from Iphone ?
[/QUOTE]

tipuji driver pro IR ovládání TV a podobných zařízení, všimnul jsem si toho v diskusi vlákna XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=320271

jen mi není jasný, který Soft pro IR použít
vodopadek (274)|8.8.2007 14:55
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]nevím jak to bylo dřív, ale u V4 je na bočních tlačítkách nastavení hlasitosti sluchátka toto :

horní - dlouhý stisk spustí All notes - záznam zvuku
dolní - dlouhý stisk spustí MultiFlashLight - svítilna

VP má pravdu - dlouhý stisk "Domečku" zapne CeleTask, co teď budem dávat na pravé tlačítko ?
:)

:D :yes: [/QUOTE]

bohumile bohumile...:D to cerny schema je i u verze V2 a ty tlacitka dlouze podrzet home - taskman, bocni atd. taky byly ve V2 akorat me stve ten keylock, chova se podivne zkusim ho vymenit za beta 10 nechce se mi kvuli tomu menit celou ROM:))
vodopadek (274)|8.8.2007 14:59
[QUOTE="Kyle"]
Aha, tak to se omlouvam, uz sem to dlouho nedelal. Kdyz modifikujes soubor, kterej uz certifikat ma, tak to sice taky jde, ale je to o dost slozitejsi. To uz ti asi tezko vysvetlim.
[/QUOTE]

no super.. tak ten cecmd nove podepsanej funguje bezchybne:yes: ted jen ten postup jak jsi k tomu dospel abych te nemusel otravovat s podepisovanim:)) jeste me taky teoreticky napadlo ze by to slo obejit tim ze by byl odkaz v .ink na modifikovany soubor, ktery sice neni podepsanej ale ma novou ikonu.. v teoreticke rovine by to mohlo fungovat ne? pripadne muzu pripravit soubory ktere bych chtel zmenit poslat ti je, ty bys je podepsal a bylo by hotovo:D
vodopadek (274)|8.8.2007 15:01
[QUOTE="VP"]
to Vodopadek: nechces nam prosim poskytnout nejake ikony ? :), specialne ta pro TomTom a Cecmd vypada dobre
[/QUOTE]

tak upraveny cecmd si muzes stahnout zde ve foru, je s novou ikonkou a funguje.. DIKY KYLE:)) ted jen vyresit jak to ten kyle podepsal:yes: a muzem vyrabet ikonky...
vodopadek (274)|8.8.2007 15:28
tak uz jsem na to prisel...:D

postup je nasledujici:
1) stahneme si resource hackera
2) z telefonu zkopirujeme soubor u ktereho chceme zmenit ikonu.. otevreme v resource hacker, provedeme zmenu.. ikony jsou vsude mozne po netu, pripadne z libovolneho .PNG souboru mozno ikonu vyrobit online zde: http://converticon.com/
3) figl spociva v tom ze si ulozime upraveny soubor s novou ikonou do adresare v mem pripade \Storage Card\Program Files\icons
4) pak uz jen upravime za pomoci notepadu .ink soubor z \Windows\Start Menu
napr. takto:
48#"\Storage Card\Program Files\Resco\RPicView.exe"?\Storage Card\Program Files\icons\RPicView.exe,101
v tomto pripade se jedna o resco pictview, to cislo na konci zjistite pri zmene ikony v resource hacker... no a voala:D funguje to... zde je vysledek:

az bude chvilka zkusim pripravit nejaky balicek, kam dam .ink soubory a upraveny .exe s novyma ikonkama...
:)
00227780_1_dtOO.jpg
vpx (529)|8.8.2007 15:54
[QUOTE="vodopadek"]tak uz jsem na to prisel...:D

postup je nasledujici:
1) stahneme si resource hackera
2) z telefonu zkopirujeme soubor u ktereho chceme zmenit ikonu.. otevreme v resource hacker, provedeme zmenu.. ikony jsou vsude mozne po netu, pripadne z libovolneho .PNG souboru mozno ikonu vyrobit online zde: http://converticon.com/
3) figl spociva v tom ze si ulozime upraveny soubor s novou ikonou do adresare v mem pripade \Storage Card\Program Files\icons
4) pak uz jen upravime za pomoci notepadu .ink soubor z \Windows\Start Menu
napr. takto:
48#"\Storage Card\Program Files\Resco\RPicView.exe"?\Storage Card\Program Files\icons\RPicView.exe,101
v tomto pripade se jedna o resco pictview, to cislo na konci zjistite pri zmene ikony v resource hacker... no a voala:D funguje to... zde je vysledek:

az bude chvilka zkusim pripravit nejaky balicek, kam dam .ink soubory a upraveny .exe s novyma ikonkama...
:) [/QUOTE]

vtip je ale v tom, ze vubec do tech EXE nemusis sahat ! staci je vsechny nahazet do jednoho exe souboru a odkazovat se na ne z .LNK souboru, takze muzes klidne v shortcutu na Total Commandera ukazovat ikonou z WMPlayer.exe..... a nemusis do zadnyho exe sahat. Uplne by stacilo, mne teda urcite, kdyby jsi vsechny ty lepsi ikony nakopiroval misto nejakych ikon treba do MYICONS.EXE a shortcuty si udelame a nemusis sem kopirovat vsechny mozne exe, to by zavanelo mozna i warezem. :(
armando (95)|8.8.2007 15:59
Tak mě napadlo pánové podařilo se někomu rozjet BTexplorer, jak to funguje, mě to totiž pouze hledá a občas najde nějaký telefon, ale to je tak vše.
Myslím si, že by to mělo sloužit snad k přemosu souborů mezi dvěma zařízeními, ideálně telefon-PC
PS: mimochodem ActiveSync mi jede i přes BT, IRDa i USB
vodopadek (274)|8.8.2007 16:00
no vidis to me vubec nenapadlo ze by to mohlo byti jeste takhle jednodussi..:) upravim ten soubor gpc.icons.exe tam tech ikon je hodne tak je tam povymenuju a dam to sem pak uz si jenom upravite .LNK soubory... vecer to sem dam jeste musim hoodne pracovat.. od rana jsem toho moc neudelal neb jsem si tu hral s telefunkem a prace stala.. dobrej napad vic hlav vic vi a pak se to zdarne dotahne do finise...:yes:
Kyle (279)|8.8.2007 16:06
[QUOTE="vodopadek"]
no super.. tak ten cecmd nove podepsanej funguje bezchybne:yes: ted jen ten postup jak jsi k tomu dospel abych te nemusel otravovat s podepisovanim:)) jeste me taky teoreticky napadlo ze by to slo obejit tim ze by byl odkaz v .ink na modifikovany soubor, ktery sice neni podepsanej ale ma novou ikonu.. v teoreticke rovine by to mohlo fungovat ne? pripadne muzu pripravit soubory ktere bych chtel zmenit poslat ti je, ty bys je podepsal a bylo by hotovo:D [/QUOTE]

Ono se to dost spatne popisuje. Je to prace z hex editorem a chce to trochu znalosti, jak ten certifikat funguje. Musi se nejprve odstranit ten starej a pak to znova certifikovat. Nejjednodusi je skutecne ten postup, co navrhuje VP. I proto, aby si to pak moh poskytnout ostatnim. Mimochodem, nemusi to bejt exe, ale muze to bejt i dll.
Bohumil Stejskal (414)|8.8.2007 16:22
[QUOTE="armando"]Tak mě napadlo pánové podařilo se někomu rozjet BTexplorer, jak to funguje, mě to totiž pouze hledá a občas najde nějaký telefon, ale to je tak vše.
Myslím si, že by to mělo sloužit snad k přemosu souborů mezi dvěma zařízeními, ideálně telefon-PC
PS: mimochodem ActiveSync mi jede i přes BT, IRDa i USB[/QUOTE]

mno tak to bude asi fungovat jako Sniper ne ? Když ti někdo pošle soubor přes bluetooth tak ho budeš moc přijmout a uložit, to samé ty můžeš někomu soubor poslat.Ale Sniper navíc ještě umí sms-ky/zprávy posílat přes bluetooth a tak dále. ;)
vpx (529)|8.8.2007 16:35
[QUOTE="vodopadek"]no vidis to me vubec nenapadlo ze by to mohlo byti jeste takhle jednodussi..:) upravim ten soubor gpc.icons.exe tam tech ikon je hodne tak je tam povymenuju a dam to sem pak uz si jenom upravite .LNK soubory... vecer to sem dam jeste musim hoodne pracovat.. od rana jsem toho moc neudelal neb jsem si tu hral s telefunkem a prace stala.. dobrej napad vic hlav vic vi a pak se to zdarne dotahne do finise...:yes: [/QUOTE]

tak jo, nebo ten myicons.exe, tam je taky spousta hezkych ikon, ale taky spousta k nepotrebe....
junm (9)|8.8.2007 19:35
Prosim mam prosbu, flashuju na wm6 poprve, verze 4 me presvedcila ze uz by mozna mohl byt cas. CID jsem zmenil bez problemu, postupoval jsem podle navodu, ale TeraTerm mi po vyberu Serial: USB a OK se mi napise Cannot open a ruzne tri znaky. Co delam spatne?
Dik za odpovedi. Milos
armando (95)|8.8.2007 19:37
1) Podařilo se prosím někomu předělat ten soubor na POČEŠTĚNÍ WM6.
2) Ještě jsem potřeboval aby se Dlouhý formát datumu zobrazoval 8.srpna 2007 místo 8.VII.2007 jak se to nyní v souboru na počeštění. :yes: díky
junm (9)|8.8.2007 21:12
Mam pomerne zajimavy problem. Muj qtek po updatu na v4 pise pouze cislice a nejde nijak napsat pismena. Nestalo se to uz nekomu, nebo nevite cim by to mohlo byt? Milos
Kajdax (19)|8.8.2007 23:08
musíš si nainstlovat T9 bez toho ten telefon umi jen čisla
vpx (529)|8.8.2007 23:24
[QUOTE="vodopadek"]no vidis to me vubec nenapadlo ze by to mohlo byti jeste takhle jednodussi..:) upravim ten soubor gpc.icons.exe tam tech ikon je hodne tak je tam povymenuju a dam to sem pak uz si jenom upravite .LNK soubory... vecer to sem dam jeste musim hoodne pracovat.. od rana jsem toho moc neudelal neb jsem si tu hral s telefunkem a prace stala.. dobrej napad vic hlav vic vi a pak se to zdarne dotahne do finise...:yes: [/QUOTE]
pokud to časově nestihnes dej sem alespoň ty ikony, já to zítra udělám. Zrovna tak ostatní-pokud máte dojem ze máte k něčemu nějakou super ikonu, tak sem s ni ;-)
vodopadek (274)|9.8.2007 01:19
ahoj.. tak jsem to tu zkousel a dospel jsem k jednomu poznatku, kdyz jsem to nahral do jednoho .exe souboru a udelal odkazy v .LNK souborech tak mi po restartu vzdycky zamrznul telefon.. jsem si zcela jist ze problem byl v nacitani z toho .exe souboru..
takze jsem na to sel od lesa:D vzal jsem jeden nejmenovamy maly .exe soubor u ktereho jsem vzdy upravil ikonu a pojmenoval podle programu pro ktery ikona je, pak uz staci jen nalinkovat.. takto to funguje bez problemu a system je rychly jako vzdy... zde jsou potrebne soubory: link

co jsem si zmenil vidite, ostatni se mi celkem libi.. jeste jsem chtel zmenit ikonku u Mbanky, ale ikdyz ji zmenim tak se mi vzdy prepise pri restartu odkaz v tom zastupci.. proc to nevim:)

no a zde jak to vypada: