Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 13 z 83 PrvníPrvní ... 311121314152363 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 181 až 195 z 1240

Téma: ASUS P750 - obecná diskuze o zkušnostech, tipech atp.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Sem se ti chtěl podívat, ale vůbec netuším kam, v nastavení nikde nic takového není.
    Mě bohatě stačí, že GPS funguje naprosto skvěle.
    Všechny programy co jsem zkusil zcela automaticky GPS našly a ihned začaly používat

GPSdash, GPStuner, iGO, TOMTOM, Smartmaps, Googlemaps.....
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

zd74 (asi z dánska ) jde zřejmě o přepínání static navigation? zřejmě kvůli geocachingu? to se dělá v APLsirf jestli se nepletu

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

ještě se zeptám, máte někdo folii na displej? je displej opravdu 2.6 palce? jaké má přesně rozměry?

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Pro Suri: diky za odpoved. Muj problem je, ze chci z GPSky dostavat primo mereni a dalsi udaje (tzv. pseudovzdalenosti, informace o drahach druzic apod.). To navigacni programy nepotrebuji, tem staci primo cipem vypoctena pozice (zem. delka, sirka, vyska) a mozna nekolik dalsich udaju, ktere prijimac poskytuje v NMEA zprave.

A ja bych potreboval prepnout prijimac do jineho rezimu, kdy misto NMEA posila v binarnim formatu zpravy s temi me potrebnymi nesmysly. U SiRF cipu se to dela tak, ze se pres seriovy port posle prijimaci specialni NMEA zprava a cip zacne produkovat binarni vystup.

Ja predpokladam, ze GPS cip je ke zbytku MDA pripojen standadnim seriovym pripojenim, a proto by to melo normalne jit. A proto me zarazil prispevek uzivatele "kubizs".

Diky za kazdou dalsi informaci.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

ja to potreboval pro tu statickou navigaci...aplsirf i sirftech funguji, ale jen v NMEA modu...pokud se pokusim prepnout do sirf, vypada to (dle meho laickeho pohledu), ze je cip jaksi bloknuty a nenecha se prepnout (jako by mel read only)...prikaz (NMEA) se vysle, ale zarizeni na nej zareaguje jen jakousi hlaskou a neprepne se...pokud se Vam podari zarizeni prenout, budu velmi rad, kdyz nas informujete, pac by se pak dala vypnout i ta nanicovata S/N...v pripade zajmu Vam dane chybbove hlaseni prepisu, ale pocitam, ze kdyz chcete zachytavat SIRF komunikaci, tak o tom uz asi neco vite...popripade jsem svolny s testovanim nejakeho programku...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

A co na vypnutí static navigation zkusit toto: ?
    spGPSview

tady ještě diskuze o tomto prográmku (sice u jinýho přístroje, ale...)
    diskuze (eng)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

vyzkousim...nemuzete kdyztak nekdo odzkouset taky a zkusit i ten SIRFtech nebo APLSirf...trebas mam zase jen ja nejaky vyjimecny zarizeni, grrr

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

pro kubicz: diky za informaci.

Ja se zabyvam zpracovani dat GPS a programovani SW pro GPS, vetsinou pracuji s dvoufrekvencnimi prijimaci (trochu jina cenova a kvalitativni kategorie). Tudiz technologii GPS celkem ovladam. Ale toto bude moje prvni setkani s MDA, o MDA skoro nic nevim, vubec nevim, co mohu ocekavat. Bohuzel bez GPS v SiRF modu je mi Asus P750 k nicemu (to si radeji koupim levnejsi MDA bez interniho GPS a pouziji ext. GPS podporujici SiRF binarni vystup).

Nemohl byste mi napsat, jakou hlasku zarizeni vrati? Nemuze to byt bug v onech programech aplsifr/sirftech?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

možná ozkouším zítra, musím P750 napřed koupit

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

jakou hlasku zarizeni vrati
    poslu log z programu...bude to tady v tehle zprave jako EDIT

tak este chvilu, nejak sem ukladal log a von se neulozil, potvurka...

SGPGedit
    tak tenhle program se taky pres SIRF nedokaze pripojit...a to zpomaleni PDA bude prave presne diky GPSce...po laborovani se zase komplet cely zpomalilo...

staticka navigace
    trochu nas postrasim ted jsem mluvil s technikem v ASUSu a ten rikal, ze nemoznost vypnout S/N se vyskytla i na P735...tam pry reseni neexistuje a je to nejak napevno v tom FW zabudovano...P750 je pry HW temer totzna s 735...P735 neznam, takze nevim, co je na tom pravdy...

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

kubisz: Jo, take jsem prave mluvil s Asus podporou. Nevedel presne, co to je SiRf binary output, ale byl ochotny a zaslal jsem mu emailem presny popis mych pozadavku. Pry se zepta na Taiwanu. Uvidime, jak rychle dostanu odpoved.

Bohuzel zacinam byt ponekud skepticky, a proto: nevite o jinem MDA (PDA + telefon (GPRS, EDGE) + GPS) kde je zaruceno, ze binarni SiRF vystup funguje?

Obyvatel SMob Avatar uživatele Lobo_ce4you
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od jeenik
    ještě se zeptám, máte někdo folii na displej? je displej opravdu 2.6 palce? jaké má přesně rozměry?
    Mám folii Brando a je to opravdu 2.6 palce. Stejně jako P526. Já kupoval folii přímo pro P526 a na P750 sedí přesně.

Starousedlík SMob Avatar uživatele pitka
    Registrace
    Oct 2007

VGA firmware je tady :
    http://asusmobile.ru/files/ROMs_P750/not_official/P750.VGA.WM6.1.v1.0.by.Sorg_GreateVK.zip

Jestli bude zajem i original CZ, ale ne VGA.Tak dejte vedet.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00272345_80331-151957_8QVY.jpg 
Zobrazení: 29 
Velikost: 40.5 KB 
ID: 7823  

Starousedlík SMob Avatar uživatele pitka
    Registrace
    Oct 2007

A jeste jedna VGAckova nadhera, dole je odkaz a nahore jen nahled:
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00272346_80331-152352_1Uld.jpg 
Zobrazení: 24 
Velikost: 51.9 KB 
ID: 7824  
    Připojené obrázky Připojené obrázky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

podle tohoto fora to ale jde nemate nekdo anglickou ROM, aby se to vyzkouselo??? nebo "pitka" at to prosim zkusi na te sorgove...stahnout trebas ten APLSirf a jen to prepnout do SIRF modu (pak kdyztak nezapomenout prepnout zpet!!!)

Strana 13 z 83 PrvníPrvní ... 311121314152363 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Od pitka v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 1823
    Poslední příspěvek: 04-10-2013, 11:05
  2. Asus E600 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-03-2011, 23:28
  3. Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 20-06-2010, 17:55
  4. ASUS Garmin M20 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 12-12-2009, 13:10
  5. Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 07-12-2009, 23:08