Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak otevřít SFS soubor

Pavlos_2004 (147)|6.8.2007 14:54
navigon používá *.sfs soubory jako soubory s hlasovou navigací . Neví náhodou někdo čím se nechá tento soubor editovat ?
libor_m (1026)|6.8.2007 15:36
co chceš na hlasu editovat??? vždyť je to dokonalost sama :D
Mudrunka (547)|6.8.2007 18:28
Libore, například věta "Jeďte 333 km po silnici" mě vždycky přivádí do šílenství. Jinak řečeno, z vynikající informační hodnoty celkových navigačních informací, je navádění hlasem slabým článkem. Tedy, co upravovat je a ne, že ne.
libor_m (1026)|6.8.2007 19:38
No musel jsem vás tak trochu pošťouchnout, Mudrunko :D

Ale na druhou stranu musím říci, že kromě toho Tebou zmíněného ohlášení příští změny po najetí na jinou silnici (viz Jeďte 458km po silnici) mi jinak hlasová navigace připadá jako nejpřirozenější ze všech. A rýpat se v tom a používat nějaké syntetické hlasy mi přijde jako blbost.

I když někdy to může být ku prospěchu - viz fórum POI.cz a ženské hlasy pro TT.
Pavlos_2004 (147)|7.8.2007 07:19
Na hlasové navigaci v Navigonu nic měnit nechci ( i když hláška " jeďte 257 km po silnici ...." :D kdyby mi to ta paní neřekla tak fakt nevím kudy jet :D ). Chci se pokusit použít hlasovou navigaci z Navigonu právě v TT.
libor_m (1026)|7.8.2007 08:46
Hmm, dobrý nápad. Jen ta realzace bude asi trochu obtížnější.

Rozklíčování souboru s hlasem asi bude obtížnější než u TT. U TT se dělalo mnoho komerčních hlasů a někde to prostě nějak uniklo. U Navigonu máš pouze jeden hlas v daném jazyce.

Dalé by byla oříškem intonace v TT vzhledem k tomu, že každá navigce má jiný typ hlášek a případně i jiný slovosled.

Nicméně přeji hodně zdaru při hledání, pokud někde na něco narazím, dám Ti vědět ;)
Pavlos_2004 (147)|7.8.2007 09:36
[QUOTE="libor_m"]Dalé by byla oříškem intonace v TT vzhledem k tomu, že každá navigce má jiný typ hlášek a případně i jiný slovosled.
[/QUOTE]

Struktura hlasové navigace u TT ( = povely ) je cca. stejná jako u Navigonu.
V Navigonu chybí některé hlášky , např. "POPLATEK" , ale ten nebude takový problém nechat v originále od Miroslava. Horší je to s hláškou " Blíží se ... sjezd...odbočka doleva...". Tam bych musel improvizovat.