Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jaký český výrobce má nejlepší navigaci?

Grachus_ce4you (81)|4.8.2007 15:53
Velmi by me zajimalo jak jsou na tom podle aktualnich zkusenosti beznych uzivatelu autonavigace od ceskych vyrobcu. Vim ze vyslo pred letem nekolik novinek. Mapfactor zmenil stranky a vydal novou verzi stejne jako Beonroad a Dynavix (mozna jsou i nejaky ktere jsem nezminil). Vsechny vypadaji na obrazcich hezky, ale kterou potencionalne zvolit :)
Kocir (836)|4.8.2007 17:00
Pokud je podmínkou to ze navigace musi pochazet z ceske firmy, tak se da asi tezko na vasi otazku odpovedet. V soucasne dobe (rok 2007) na nasem trhu neni zadny cesky produkt ktery by hral nejak vyraznou roli ci ji vubec hral. Pritom jeste pred rokem, rokem a pul byla situace uplne jina a o trh tu zapasilo hned nekolik navigacnich programu, pak najednou vsechny zmizeli ze sceny a to kazdy ze svych subjektivnich duvodu.
Pokud padne otazka na navigacni program bez ohledu na narodnost vyrobce pak v CR mezi sebou souperi zejmena aplikace IGO a MioMap versus TomTom.
TomTom ma svou historii, velkou komunitu uzivatelu, prijemne prostredi. IGO a MioMap jsou novejsi aplikace, ale diky tez prijemnemu prostredi a zejmene velkemu rozsahu map (vcetne vychodni Evropy) je velice popularni a rozsireny.
Ktery z nich je lepsi se neda rici. Je spousta lidi co majo IGO nebo MioMap a prohlasuji ze TomTom je "omalovanka", zastupci programu TomTom naopak mohou prohlasit, ze IGO a MioMap je hure ovladatelne.

Takze rada na zaver: Sam si vyzkouset.

To co jsem zde popsal je jenom muj nazor.
Grachus_ce4you (81)|4.8.2007 17:52
Souhlasim s vami, pokud si chci koupit navigaci tak tu mame pouze TT a I-go, pricemz v oblasti PNA jeste prichazi posledni velky hrac Garmin. Aktivne jsem pouzival TT i I-go, nicmene me zajimaji zkusennosti s navigacemi, ktere neni lehke "sehnat" (a to s uvozovkami i bez :) ), pripadne videt ze je nekdo aktivne vyuziva. Vím že velkym hracem byl minuly rok Dynavix, ale ted uz skoro neni videt. Jsem taky "vlastenec" a rad bych vedel jak na tom my Cesi jsme :D (kdybych nahodou musel nejakou doporucit) Doufam, ze mi rozumite.:)
Eagle F1 (6)|20.8.2007 13:46
To Grachus:

Nesouhlasim s panem Kocirem, ze by v Cechach nebyl solidni navigacni soft. Pan Kocir pracuje pro Elko, coz je distributor zarizeni Mio, tezko cekat nestrannou odpoved. Pro me osobne je stale nejlepsi Dynavix, at si o nem nekteri jini pisi, co chteji. Lepsi hlasovou navigaci, nez ma Dynavix, jsem stale neslysel, Dynavix podporuje RDS-TMC, dodava nejnovejsi mapy, ostatni funkce jsou +- stejne jako u konkurence. I na zdejsich forech se lze docist, ze vsechno vzdy nefunguje na 100%, ALE TO U TECH OSTATNICH SOFTU TAKY NE.
Myslim, ze si lze poridit trial verzi Dynavixu ( www.dynavix.com ), takze riziko zmyleni se ve vyberu ( kdyby Vam Dynavix z nejakeho duvodu nevyhovoval) je male.
A za posledni rok nastala jeste jedna dulezita zmena - Dynavix je dnes nejlevnejsi.
urys (402)|20.8.2007 13:51
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24711


vydržet ještě pár dní a počkat si na tohle ;)
Pandora_ce4you (17)|25.8.2007 19:42
Dynavix je nejenom nejlepší česká navigace, ale podle mého je Dynavix Theta i nejlepší navigace v porovnání s ostatními konkurenty dostupnými v Čechách. Thetu jsem koupil otci k narozeninám, takže se z ní stala domácí navigace, se kterou jsem po malé úpravě zcela spokojen (úprava spočívala v tom, že jsem dokoupil upgrade Dynavix Evropa a mapy dohrál na SD kartu). S touto malou odbočkou jsem za 8k8 získal navigaci s kompletní Evropou.
To nejlepší ale přišlo nedávno. Dostala se mi pod ruku dnes asi nejprodávanější navigace Mio C520 a nestačil jsem se divit. Hlasová navigace Mio (I go) se naprosto nemůže měřit s Dynavixem; hlas zní jako špatná hlasová syntéza z nepovedeného sci-fi filmu, česky to umí s výhradami (ozývají se hlášky jako "po jednom celá jednom kilometrech") a když popojíždíte v koloně, Mio neváhá poslední pokyn zopakovat klidně třikrát. Další opravdu důležitý rozdíl je kvalita displeje Thety a C520 - když na C520 zasvítí sluníčko, je vidět velké k....é, s Thetou jsem s tímto nikdy neměl problém.
Mám Dynavix už víc jak rok na svém PDA a samozřejmě vím, že mu někteří vyčítali různé věci ( hlavně nestabilitu na některých PDA), ale Theta tyhle problémy prostě NEMÁ. Zatím mi ani jednou nespadla a navíc je mnohem rychlejší než můj LOOX 720, časy výpočtu trasy jsou u Thety cca na dvou třetinách LOOXu (výpočet trasy 300 km trvá dle okolností 10-15 s).
Theta nemá žádné další "rádobyvychytávky" jako Mio nebo Garmin, ale pro navigaci je to to nejlepší, o čem vím.