Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlnění a701

BGenJackONeill (139)|1.8.2007 18:26
Ahoj, taky se vám displej při nastavení nejmenšího výkonu u a701 tak divně nahoře a dole vlní? Bliká?...
Vally (91)|2.8.2007 07:46
to buď rád,mě začal hrát displej všemi barvami,asi nějakej studeňák tam odešel,protože to dělá jen při pomačkání zboku.Ale jak píšeš o tom vlnění,tak mi to dělá též :disgusted:
hpa (159)|2.8.2007 09:39
Stejne tak se zmacknuti case projevuje na kvalite zvuku. Nemaj to dobre odstineny. :-(
BGenJackONeill (139)|2.8.2007 10:58
Já myslím, že to vlnění je spíš obnovovací frekvence ve spojení s nic moc odezvou...
BGenJackONeill (139)|5.8.2007 22:41
Vally, dělá ti to a701 od začátku, nebo po čase, a jak dlouho ji máš?
Vally (91)|6.8.2007 07:38
no,to vlnění si myslím,že od začátku,jinak to hraní barev je až tak po 8 měsících :((
BGenJackONeill (139)|6.8.2007 13:55
A taky se ti obrazovka když ji natočíš tak divně leskne? Je to tím, že jedno oko vidí displej tmavší, druhý světlejší. Jen nevím jestli to tak má bejt nebo ne.
Vally (91)|6.8.2007 13:59
při natočení se mi zdá displej normální,hlavně tam mám tu ochranou folii a ta není zrovna nejčisší,šmaptlám po ní prstama a jdou tam pak všude vidět otisky
BGenJackONeill (139)|7.8.2007 09:30
Tak když se na mio díváš v landscapu, a je na displeji tmavší místo, tak se ti to nezdá divný? Zkus jedno oko zavřít, a pak druhé a první otevřít. Mě to vypadá asi tak, že jedním vidím displej hodně tmavej a ruhým hodně světlej, a to způsobuje to, že se mi pak na něj špatně kouká oběma očima najednou.
aaischa (660)|7.8.2007 09:39
tim vlnenim trpi vetsina pda... hlavne na svetle slunicka je to hodne videt...mi mi to dělá taky...
hpa (159)|7.8.2007 11:41
[QUOTE="BGenJackONeill"]Tak když se na mio díváš v landscapu, a je na displeji tmavší místo, tak se ti to nezdá divný? [/QUOTE]

Neni to divny - vychazi to z fyzikalniho prinsipu LCD displaye.
BGenJackONeill (139)|7.8.2007 19:00
No, to věřím, ale spíš by mě zajímalo, jestli to dělá většina PDA, nebo jen moje, bratrova P535 to amozřejmě z principu LCD dělá taky, ale není to tak markantní jako moje. Když mám někde tmavší místo, tak mi ůplně světélkuje, jak ho jedno oko vidí normálně a druhý jako černej flek. Takže je to normální, i ve větší míře, nebo ne? V porovnání s P535 je to oravdu velký rozdíl.
hpa (159)|7.8.2007 19:57
Ja to na svy A701 temer nepozoruju.
aaischa (660)|7.8.2007 20:05
mdaI,II,III,IV vsechny to meli ale znatelny prakticky hlavne na slunicku jinak skoro neznatelny mio je na tom stejne nezda se mi ze by to bylo ńejak extremni aspon ma mim kousku...
jezekpetr_ce4you (0)|7.8.2007 20:15
Asi po 6 měsících používání se po stlačení na boku začaly ztrácet barvy, po zaslání do servisu provedli zdarma výměnu displaye. Takže neváhat a odeslat.
BGenJackONeill (139)|7.8.2007 22:50
Hm, to se mi právě moc nechce. Barvy mám OK, a je těžko říct, jak moc to mám, leda nějaký test, či tak něco. Je z tech. hlediska možný, aby mi nové mio blblo tímto způsobem? Jako stává se že se u displejů snižuje pozorovací ůhel s časem? Napadlo mě, pokud někdo z vás máte pocket heroes, tak pokud v něm dáte systémové menu, tak při vzdálenosti mia asi 20 cm od očí je při pohledu jedním okem vidět menu skoro černě, druhým tak trochu přisvětlený.
petous (17)|8.8.2007 20:31
To je blbost. Spíš napiš jakou máš folii na LCD. Ta originál je divná.
BGenJackONeill (139)|8.8.2007 22:18
Pokud je blbost aby to bylo z výroby, tak dobře. Pokud je blbost to s tím okem, tak to blbost rozhodně není, opravdu to tak je, jak už někdo psal dělají to všechny LCD. Folii nemám žádnou. Moc bych ocenil nějaké další potřehy, od dalších lidí co mají A701. Nemohu si pomoci, ale koukání na displej se mi zdá nepříjemný, v landscapu.
BGenJackONeill (139)|10.8.2007 20:18
Už přesně vím k čemu to přirovnat. Je to jako moje 19 LCD Benq FP 93 g z asi 20 cm vzdálenosti když hlavu nakloním abych simulovat landcape u PDA. Chtělo by to jasnou odpověd od někoho - bud něco s tím máš, nebo je to v pořádku, má to tak být.
piposek (4)|11.8.2007 12:49
Nojo, mi to dělá taky. Je to použitím méně kvalitního LCD displeje, který má užší úhel bezvadného pozorování. Všimni si, že na kvalitnější LCD monitory můžeš koukat zhora, zboku a všude vidíš obraz bez problémů, ale u starších levných LCD monitorů stačí 50 stupňů a už to přechází do negativu - přesně jako i u mého Mia, kde je však ten úhel ještě menší. Skoro se na tom nedají sledovat filmy, protože jedno oko bere obraz normálně a druhé už je z úhlu, kde to přechází do negativu.
Je to z výroby a nic s tím nikdo neuděláme :-(
BGenJackONeill (139)|11.8.2007 13:18
Ano, přeně něco takového jsem chtěl slyšet. Alespon vím, že to je normal. Ale zase tak hrozné to není. Stačí si film trochu přisvětlit, a hry bývají většinou světlé dost, a mylím že se na to dá i zvyknout.
wuzup (14)|11.8.2007 17:25
[QUOTE="Vally"]při natočení se mi zdá displej normální,hlavně tam mám tu ochranou folii a ta není zrovna nejčisší,šmaptlám po ní prstama a jdou tam pak všude vidět otisky[/QUOTE]

Zdravím MIOáky ... koukám na nový A701 a byly k tomu přibaleny 3 ks (jak píšou) náhradní folie. Znamená to snad, že na displeji z výroby nic není a je třeba tam nejprve jednu z těch tří folií nalepit ? :?:
BGenJackONeill (139)|11.8.2007 19:24
Ano, nic tam není. A co je horší, ty folie na tom ani nechtěl pořádně držet. Ale folie nefolie, ten displej....
wuzup (14)|11.8.2007 19:36
pro BGenJackONeill : dokončete prosím myšlenku :o) to má být nejaký povzdech ? :o) Jako že je ten displej špatný nebo špatně čitelný ?
BGenJackONeill (139)|11.8.2007 23:12
Asi jste nečetl předchozí 2 stránky diskuse. Tam jsou všechny poznámky o displeji. Já mohu poskytnout srovnání s Asus P535 - za o cca 6 tis. dražší cenu dostanete: Wi-fi - není tak důležitá, Bluetooth 2.0 - o moc lepší než 1, 2 Mp fotoaparát - má opravdu povedené snímky, a ted 2 hlavní odlišnosti - se stejným CPU dle mého názoru o dost větší výkon - v testech TCPMP až o 24%, a má výborně čitelný, neblikající, nevlnící displej. Vím, že je téměř 2x drahý jako a701, ale myslím že pokud máte možnost, ještě nějaký čas šetřete. Ne, že bych litoval a701, za 9000 to je opravdu super koupě, a nebýt toho displaye, bylo by to 1000x lepší.
aaischa (660)|12.8.2007 09:59
zas tak bych to neřešil u mýho mia nepozoruju v landskapu zadny extra zhorseni filmy i hry sou uplne v pohode, zarizeni mam na navigaci namotorce, na hrani her v metru, poznamky kalendar a dalsi vecicky a sem spokojenej za tu cenu je to slusna masinka, vykon holt nekdy pokulhava za jinejma zarizenima ses stejnym procesorem ale je tolik veci co to este ovlivnuje neda se to takhle soudit :sarcastic: kdyz to zase srovnam s Mda Vario(qtek9100) tak ten ma lepci displej ale to ze ma 195MHz cpu tak to je celkem hruza takze de o to co clovek chce :) kazdy zarizeni si najde svyho majitele :)
BGenJackONeill (139)|12.8.2007 12:56
Já neříkám, že jsem nespokojen. To ani omylem. Ale přeci jenom, zkus si v landscapu zavřít pravé oko, a tmavší místa na půlce displeje směrem k tlačítkům nebudou vidět. jen okem levým. To právě mě vadí.
Vally (91)|13.8.2007 07:26
[QUOTE="jezekpetr"]Asi po 6 měsících používání se po stlačení na boku začaly ztrácet barvy, po zaslání do servisu provedli zdarma výměnu displaye. Takže neváhat a odeslat.[/QUOTE]pošli mi prosím,kam jsi to posílal a zda jsi musel udělat zálohu dat,či zda je to vůbec zapotřebí.Díky.
mirablezi (92)|13.8.2007 10:53
[QUOTE="BGenJackONeill"]Já neříkám, že jsem nespokojen. To ani omylem. Ale přeci jenom, zkus si v landscapu zavřít pravé oko, a tmavší místa na půlce displeje směrem k tlačítkům nebudou vidět. jen okem levým. To právě mě vadí. [/QUOTE] Naprosto souhlasím s názorem tohoto uživatele, zkusil jsem to dát do landscape modu a HOMM jsem musel vzdat, jelikoz se na to nedalo divat. filmy me rovnez trosku trapej. mel jsem v ruce asus p535 a je to opravdu rozdil. holt 6 tisic je nekde videt. jinak spokojenost na cteni knih a navigaci to staci, navic ted kdyz se da koupit za 7 tisic je to naprosta bomba. my starsi majitele brecime jak to jde dolůůůůůůůůůůů
jezekpetr_ce4you (0)|17.8.2007 19:32
To:Vally
VSP Data a.s.
Údolní 2188
390 64 Tábor
Česká Republika

TEL: 0042-381489175
FAX: 0042-381489175
Email: mitac@vspdata.eu.
Hotline: +420 381 210 899
P.S. Odeslána pouze holá jednotka, bez karty,stylusu,kabelů, s kopií záručáku. Dokonce s neorig. FW. Po opravě FW orig.R65.
aaischa (660)|17.8.2007 19:40
[QUOTE="mirablezi"][QUOTE="BGenJackONeill"]Já neříkám, že jsem nespokojen. To ani omylem. Ale přeci jenom, zkus si v landscapu zavřít pravé oko, a tmavší místa na půlce displeje směrem k tlačítkům nebudou vidět. jen okem levým. To právě mě vadí. [/QUOTE] Naprosto souhlasím s názorem tohoto uživatele, zkusil jsem to dát do landscape modu a HOMM jsem musel vzdat, jelikoz se na to nedalo divat. filmy me rovnez trosku trapej. mel jsem v ruce asus p535 a je to opravdu rozdil. holt 6 tisic je nekde videt. jinak spokojenost na cteni knih a navigaci to staci, navic ted kdyz se da koupit za 7 tisic je to naprosta bomba. my starsi majitele brecime jak to jde dolůůůůůůůůůůů[/QUOTE]


je to divny ale nic takovyho fakt nepozoruju, aby to bylo nepouzitelny filmy uplne v pohode, hry kery sou s tmavym pozadim taky v pohode jeslti je to tim z e mam kousek ksterej je mesic starej jestli se uz polepcili a je jinej dodavatel nebo nejaka zmena u deispleje nebo tak ale fakt displej je srovnatelnej napriklad s qtek 9100 a este mi pripada trosku vyraznejsi... fakt nevwim :sarcastic:
BGenJackONeill (139)|18.8.2007 09:47
Já mám kousek kterej je z kasy.cz a taky je starej měsíc. Ale prostě když je třeba ve filmu v landscapu tmavší místo, jedním okem je ůplně černý, druhým je vidět krásně, to právě tak děsně mate. Na světlých scénách to vidět není. Třeba nějaká temnější mapa ve snails, jedním okem není skoro jedna půlka vidět, a druhým krásně. Jediný přístroj na porovnání jsem měl asus P535 a ten je bez chybičky. Fakt nevím. Zkus Pocket Heroes, a v hradu si dej nákup vojáků - To pozadí co tam je je jedním okem vidět ještě přesvětlený a druhým tmavý. Ale musíš to mít kolmo k očím. Prostě aby byl rovně. A ůplně nejlepší je když si tam dáš jakejkoli obrázek, a začneš naklápět mio jakoby reprákem k tobě, stačí pár stupnů a je tam negativ.
BGenJackONeill (139)|28.8.2007 09:58
Nechci to tady mlet pořád dokola, jen mě ještě zajímá, jestli je technicky možný aby se pozorovací úhled během času zmenšil.
piposek (4)|3.9.2007 20:00
Možné to není - je to dáno fyzickou konstrukcí displeje a ta je od výroby neměnná. Bohužel. Já mám stejný problém (už od novoty) :-(
BGenJackONeill (139)|3.9.2007 20:46
To mě tak štve, nebýt toho, tak bych dal miu 10 z deseti... takhle jen tak 8.5 až 9... Filmy a hry se jakž takž daj, to jo, ale koukat na statický obrázky se prostě nedá...
BGenJackONeill (139)|7.9.2007 23:26
Tak já už vážně nevím. Zde na foru se většinou shodneme, že displej není co do úkhlu pozorování nic moc, ale zde http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana/Mio-A701-komuni+...+46/default.aspx ho dost chválej, i úhly pozorování. Tak já už fakt nevím.
Dark_Mike (49)|8.9.2007 09:57
No mě to taky pozorovací úhel nijak nečubí..

Když koukam třeba na tmavý film, tak bez problému je oběma očima krásně vidět.. samozřejmě nesmím koukat úplně extrémně někde z boku a tak,.. ale když koukám normálně, tak absolutně no problem...
BGenJackONeill (139)|9.9.2007 08:51
Neříkám že je ten ůhel extra zhoršený, jen že jedno oko vidí obraz tmavší než druhý a to pouze v landscapu. Dělá to i bratrova P535. Jen to je skoro neznatelný. Takže nevím, když někdo s a701 píše že ano a druhý že ne, jestli to mám reklamovat, nebo jestli to je normální záležitost staršího LCD displeje.
Vilma (154)|30.9.2007 20:01
[QUOTE="Vally"]to buď rád,mě začal hrát displej všemi barvami,asi nějakej studeňák tam odešel,protože to dělá jen při pomačkání zboku.Ale jak píšeš o tom vlnění,tak mi to dělá též :disgusted: [/QUOTE]
hraje ti display barvama? koukni sem [CODE]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25103&dd=0&fi=100[/CODE]