Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Kavalír je tu - recenze HTC S630 Cavalier [pocketnow.com]

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Dlouhoočekávaný a dnes asi nejlepší a nejvybavenější smartphone (zařízení s WM6 standard) se konečně dostal do prodeje. V USA je už možno ho zakoupit za cenu 542 USD. Jaký tedy kavalír ve skutečnosti je? To se snažil zjistit Robbie McGregor. Odkazy na jeho recenzi najdete zde: první strana, druhá strana, třetí strana.

Závěrečné hodnocení:
    PROS
    - 400 MHz processor feels fast
    - Significant number of bands, including HSDPA
    - Dynamic light meter

CONS
    - Battery does not sit flush
    - Key mapping incorrect for some applications
    - Sharp case edges noticeable in pocket, hand
    - No GPS

Value - 3/5
    Ease of Use - 3,5/5
    Features - 4/5
    Overall - 3,5/5

Překvapuje vysoká rychlost procesoru, o které si většina komunikátorů z dílny HTC může nechat jen zdát. A absenci GPS bych jako zápor neviděl. U špičkového zařízení se očekává spíše spolupráce s kvalitní externí GPS, jejichž kvalit zatím integrované GPS nedosahují. Integrovanou GPS očekávám spíše v levnějších lidovějších "spotřebních" zařízeních, kde si lid žádá "fšechno" (all in one).

Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

No nevim...mozna nebudu mluvit za vsechny, ale sebevykonnejsi stroj s tak malym displayem me nadsenim nijak nenaplnuje...a na telefon je zas moc velky

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

A absenci GPS bych jako zápor neviděl. U špičkového zařízení se očekává spíše spolupráce s kvalitní externí GPS, jejichž kvalit zatím integrované GPS nedosahují. Integrovanou GPS očekávám spíše v levnějších lidovějších "spotřebních" zařízeních, kde si lid žádá "fšechno" (all in one).
    To by mě zajímalo jaká je charakteristika kvalitní GPS. Buďto funguje, nebo nefunguje, samozřejmě musí být i rozumě citlivá. Tak co "kvalitní" GPS umí navíc? Je to akorát další krabička navíc, kterou bych musel tahat sebou a hlídat, abych jí někde neztratil, nebo mi jí někdo neukradl.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Sansom
    No nevim...mozna nebudu mluvit za vsechny, ale sebevykonnejsi stroj s tak malym displayem me nadsenim nijak nenaplnuje...a na telefon je zas moc velky
    Hlavně že máš nabušenou mašinku! Kdo vyžaduje bezva kvalitní display, tak si může dokoupit externí s extra napájením třeba rovnou ze zdroje a s baterkou na tři dny a nevídanou odezvou(o rozlišení ani nemluvě)..

....nesnažim si z vás utahovat, jen chci potvrdit, že souhlasim s Martinem V., protože dneska už většina přístrojů s integrovanou GPS umí vše(i to, co rádio okolo nepodporuje ).

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Já to nemyslel jako narážku... Jen mě zajímalo, na co u sebe nosit další krabičku (ještě ke všemu za 5000,-, protože "kvalitní" gps jistě nebude za 2000,-), když v podstatě od toho potřebuji aby mě to dovedlo z bodu A do bodu B. Co to má uvnitř je mi fuk, potřebuji aby to fungovalo, nic víc...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Nevím, jestli bych to nazval nejlepším smartphone na trhu. Je pravda, že jsi tam napsal "asi". Myslím, že velký konkurent a skoro stejné zařízení je Samsung i600. Nepíšu to jen z důvodu, že ho mám. Také jsem se měsíc rozhodoval, jestli i600 nebo Cavaliera. Nakonec rozhodla dostupnost. To znamená, že minimálně 2 měsíce spokojeně i600 používám a na Cavaliera bych ještě teď minimálně týden čekal.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Marian Veselý
    Já to nemyslel jako narážku... Jen mě zajímalo, na co u sebe nosit další krabičku (ještě ke všemu za 5000,-, protože "kvalitní" gps jistě nebude za 2000,-), když v podstatě od toho potřebuji aby mě to dovedlo z bodu A do bodu B. Co to má uvnitř je mi fuk, potřebuji aby to fungovalo, nic víc...
    No to rozhodně nesouhlasím, moje GPS stála do 3000 a nebyl s ní nejmeněí problém, dlouho jsem používal podobný model za necelé 2 000 a opět bez problémů - v autě, ve městě, i v budově.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od zdenpok
    No to rozhodně nesouhlasím, moje GPS stála do 3000 a nebyl s ní nejmeněí problém, dlouho jsem používal podobný model za necelé 2 000 a opět bez problémů - v autě, ve městě, i v budově.
    Špatně jsi to pochopil. Proto to je v uvozovkách :-). Já mám běžnou integronou a bohatě stačí, celé to naráží na začátek diskuze k tomu, že je přístroj určen pro "kvalitní" gps. Já se pouze ptám jak se pozná kvalitní gps???? viz zbytek diskuze :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2005

Taky by mne zajimalo co je to ta "kvalitni" externi GPS. Jako mit v one kvalitni externi GPS zabudovany Sirf III a v integrovane ho mit taky tak v tom neni v podstate zadny rozdil, mozna jen v citlivosti anteny. Uz jsem jich vyzkousel nekolik a musim rict, ze tahat dalsi krabicku na vic se mi fakt nechce. Integrovana GPS udela absolutne stejnou praci jako ta externi a k tomu nemusim tahat dalsi nabijecku. Autor by se mel zamyslet.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Ze sve zkusenosti dodavam, ze dnesni integrovane GPS (napr. E-TEN X500) jsou casto citlivejsi nez ty externi (napr. donedavna velmi opevovana i-tec BT 339). Pokud polozim tyto dve zarizeni vedle sebe, ta interni v X500 nabiha o poznani rychleji a rovnez prijima ve stejnych podminkach vice satelitu. A ze by napriklad HTC Advantage nebo HTC Trinity nalezely k levnejsim a lidovejsim zarizenim..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Popravdě souhlasím s názory, že takovýhle display je mi na nic a u zařízení, které aspiruje na post "nejvybavenějšího" je ta absence GPS smutná, ale na druhou stranu - proč rvát k tak malému displayi GPS? Asi nebudu cílová skupina pro toto zařízení, ani skupina chápající toto zařízení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Po dlouhých létech tahání externích GPS (MDA2/MDA3) a chaosu v kabelech v autě mám teď integrovanou GPS (E-TEN M700) a rozhodně bych si nekoupil zařízení bez GPS. Úplně jednoduše, jakmile mašinka nemá GPS, konec, i kdyby měla jinak vodotrysk a zpěv nymf místo vyzvánění (polyfonní :-)
    Co se týče citlivosti, tak měl jsem externí krabičku Navilock BT-338, považovanou za etalon citlivosti, výdrže a kdovíco ještě (ten název tuším, už půl roku mám etena) a interní GPS v E-TENu je o třídu lepší, než externí GPS. Jednak co se týče startu (a to nemluvím o spojování, párování, výpadcích BT atd...), jednak citlivosti...
    A názor, že gps není pro každého už je úplně vedle, jestliže mám zařízení se solidním procesorem a velkým displejem, je škoda ho nevyužít k navigaci, ať už v autě, v lese, nebo když člověk hledá nějakou přiblblou uličku v Kodani.

Podobná témata

1. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 04-08-2008, 21:02
  2. The Mobile Browser Wars Start - recenze Skyfire v0.55 Beta [pocketnow.com]
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 28-02-2008, 09:53
  3. The Agenda is One - nová Agenda Fusion (recenze) [pocketnow.com]
    Od Zdenek Malinsky v sekci Programy pro Smartphone
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-12-2006, 23:06