Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kavalír je tu - recenze HTC S630 Cavalier [pocketnow.com]

Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2007 15:28
Dlouhoočekávaný a dnes asi nejlepší a nejvybavenější smartphone (zařízení s WM6 standard) se konečně dostal do prodeje. V USA je už možno ho zakoupit za cenu 542 USD. Jaký tedy kavalír ve skutečnosti je? To se snažil zjistit Robbie McGregor. Odkazy na jeho recenzi najdete zde: první strana, druhá strana, třetí strana.



Závěrečné hodnocení:
PROS
- 400 MHz processor feels fast
- Significant number of bands, including HSDPA
- Dynamic light meter

CONS
- Battery does not sit flush
- Key mapping incorrect for some applications
- Sharp case edges noticeable in pocket, hand
- No GPS


Value - 3/5
Ease of Use - 3,5/5
Features - 4/5
Overall - 3,5/5





Překvapuje vysoká rychlost procesoru, o které si většina komunikátorů z dílny HTC může nechat jen zdát. A absenci GPS bych jako zápor neviděl. U špičkového zařízení se očekává spíše spolupráce s kvalitní externí GPS, jejichž kvalit zatím integrované GPS nedosahují. Integrovanou GPS očekávám spíše v levnějších lidovějších "spotřebních" zařízeních, kde si lid žádá "fšechno" (all in one).

Sansom_ce4you (22)|1.8.2007 19:43
No nevim...mozna nebudu mluvit za vsechny, ale sebevykonnejsi stroj s tak malym displayem me nadsenim nijak nenaplnuje...a na telefon je zas moc velky ;)
Marian Veselý (662)|1.8.2007 19:56
[QUOTE]
A absenci GPS bych jako zápor neviděl. U špičkového zařízení se očekává spíše spolupráce s kvalitní externí GPS, jejichž kvalit zatím integrované GPS nedosahují. Integrovanou GPS očekávám spíše v levnějších lidovějších "spotřebních" zařízeních, kde si lid žádá "fšechno" (all in one).
[/QUOTE]
To by mě zajímalo jaká je charakteristika kvalitní GPS. Buďto funguje, nebo nefunguje, samozřejmě musí být i rozumě citlivá. Tak co "kvalitní" GPS umí navíc? Je to akorát další krabička navíc, kterou bych musel tahat sebou a hlídat, abych jí někde neztratil, nebo mi jí někdo neukradl.
speed-komi (278)|1.8.2007 20:30
[QUOTE="Sansom"]No nevim...mozna nebudu mluvit za vsechny, ale sebevykonnejsi stroj s tak malym displayem me nadsenim nijak nenaplnuje...a na telefon je zas moc velky ;) [/QUOTE]

Hlavně že máš nabušenou mašinku! Kdo vyžaduje bezva kvalitní display, tak si může dokoupit externí s extra napájením třeba rovnou ze zdroje a s baterkou na tři dny a nevídanou odezvou(o rozlišení ani nemluvě)..

....nesnažim si z vás utahovat, jen chci potvrdit, že souhlasim s Martinem V., protože dneska už většina přístrojů s integrovanou GPS umí vše(i to, co rádio okolo nepodporuje;) ).
Marian Veselý (662)|1.8.2007 20:39
Já to nemyslel jako narážku... Jen mě zajímalo, na co u sebe nosit další krabičku (ještě ke všemu za 5000,-, protože "kvalitní" gps jistě nebude za 2000,-), když v podstatě od toho potřebuji aby mě to dovedlo z bodu A do bodu B. Co to má uvnitř je mi fuk, potřebuji aby to fungovalo, nic víc...
TheMelin (1642)|1.8.2007 21:40
Nevím, jestli bych to nazval nejlepším smartphone na trhu. Je pravda, že jsi tam napsal "asi". Myslím, že velký konkurent a skoro stejné zařízení je Samsung i600. Nepíšu to jen z důvodu, že ho mám. Také jsem se měsíc rozhodoval, jestli i600 nebo Cavaliera. Nakonec rozhodla dostupnost. To znamená, že minimálně 2 měsíce spokojeně i600 používám a na Cavaliera bych ještě teď minimálně týden čekal.
zdenpok (207)|1.8.2007 22:06
[QUOTE="Marian Veselý"]Já to nemyslel jako narážku... Jen mě zajímalo, na co u sebe nosit další krabičku (ještě ke všemu za 5000,-, protože "kvalitní" gps jistě nebude za 2000,-), když v podstatě od toho potřebuji aby mě to dovedlo z bodu A do bodu B. Co to má uvnitř je mi fuk, potřebuji aby to fungovalo, nic víc...[/QUOTE]
No to rozhodně nesouhlasím, moje GPS stála do 3000 a nebyl s ní nejmeněí problém, dlouho jsem používal podobný model za necelé 2 000 a opět bez problémů - v autě, ve městě, i v budově.
Marian Veselý (662)|1.8.2007 22:17
[QUOTE="zdenpok"]
No to rozhodně nesouhlasím, moje GPS stála do 3000 a nebyl s ní nejmeněí problém, dlouho jsem používal podobný model za necelé 2 000 a opět bez problémů - v autě, ve městě, i v budově.[/QUOTE]
Špatně jsi to pochopil. Proto to je v uvozovkách :-). Já mám běžnou integronou a bohatě stačí, celé to naráží na začátek diskuze k tomu, že je přístroj určen pro "kvalitní" gps. Já se pouze ptám jak se pozná kvalitní gps???? viz zbytek diskuze :-)
palacinka (242)|2.8.2007 00:08
Taky by mne zajimalo co je to ta "kvalitni" externi GPS. Jako mit v one kvalitni externi GPS zabudovany Sirf III a v integrovane ho mit taky tak v tom neni v podstate zadny rozdil, mozna jen v citlivosti anteny. Uz jsem jich vyzkousel nekolik a musim rict, ze tahat dalsi krabicku na vic se mi fakt nechce. Integrovana GPS udela absolutne stejnou praci jako ta externi a k tomu nemusim tahat dalsi nabijecku. Autor by se mel zamyslet.
Miloš Strouhal (3997)|2.8.2007 12:48
Ze sve zkusenosti dodavam, ze dnesni integrovane GPS (napr. E-TEN X500) jsou casto citlivejsi nez ty externi (napr. donedavna velmi opevovana i-tec BT 339). Pokud polozim tyto dve zarizeni vedle sebe, ta interni v X500 nabiha o poznani rychleji a rovnez prijima ve stejnych podminkach vice satelitu. A ze by napriklad HTC Advantage nebo HTC Trinity nalezely k levnejsim a lidovejsim zarizenim.. :)
Martin Ráž Hoch (1832)|2.8.2007 12:55
Popravdě souhlasím s názory, že takovýhle display je mi na nic a u zařízení, které aspiruje na post "nejvybavenějšího" je ta absence GPS smutná, ale na druhou stranu - proč rvát k tak malému displayi GPS? Asi nebudu cílová skupina pro toto zařízení, ani skupina chápající toto zařízení;)
plachow_ce4you (159)|7.8.2007 09:15
Po dlouhých létech tahání externích GPS (MDA2/MDA3) a chaosu v kabelech v autě mám teď integrovanou GPS (E-TEN M700) a rozhodně bych si nekoupil zařízení bez GPS. Úplně jednoduše, jakmile mašinka nemá GPS, konec, i kdyby měla jinak vodotrysk a zpěv nymf místo vyzvánění (polyfonní :-)
Co se týče citlivosti, tak měl jsem externí krabičku Navilock BT-338, považovanou za etalon citlivosti, výdrže a kdovíco ještě (ten název tuším, už půl roku mám etena) a interní GPS v E-TENu je o třídu lepší, než externí GPS. Jednak co se týče startu (a to nemluvím o spojování, párování, výpadcích BT atd...), jednak citlivosti...
A názor, že gps není pro každého už je úplně vedle, jestliže mám zařízení se solidním procesorem a velkým displejem, je škoda ho nevyužít k navigaci, ať už v autě, v lese, nebo když člověk hledá nějakou přiblblou uličku v Kodani.