Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 2003 SE

Seff (73)|23.3.2004 17:55
Další verze se bude jmenovat Windows Mobile 2003 SE. Snad bude konečně fungovat rotace obrazovky a bude přepracovaný Bluetooth-stack. Jestli bude vydána za týden? Asi ne.

Microsoft Naming Tomfoolery Continues as Company Preps Windows Mobile 2003 SE

Who's naming products at Microsoft? Although I realize that adding yet another layer of bureaucracy to a company as complicated as Microsoft isn't such a great idea, the company seriously needs someone to be in charge of naming consistency. Now I hear word that the company is set to release Windows Mobile 2003 Second Edition (SE), instead of calling the product the more logical Windows Mobile 2004. In any event, the new Windows Mobile release will support VGA resolution, horizontal-display types, screen rotation, and other features and will launch next week. Hey, the product sounds great. Now call it Windows Mobile 2004, please.

Více:
Windows NT Magazine

H.
Seff (73)|23.3.2004 18:04
A ještě:

xda-developers.com

:O
Šeba_oldd (1184)|23.3.2004 20:21
Pro nás co neumíme anglicky (nechci říci tupce)
Kdo jmenuje produkty u Microsoft? Ačkoli já uvědomím si, že sčítání přesto další vrstva byrokracie k společnosti jak komplikovaný jak Microsoft není taková veliká myšlenka, společnost vážně potřebuje, aby někdo byl v důvěře jmenující hustoty. Nejprve, tento týden Microsoft oznámil Microsoft Provozního Ředitele (MAMKA) Vyjádřit (Co? MAMKA Standardní Vydání bylo příliš jednoduché ?), a nyní když já slyším slovo, že společnost je připravená uvolnit Windowsovský Mobilní Telefon 2003 Druhého Vydání (SE ), místo toho, aby nazýval produkt logičtějším Windowsovským Mobilním Telefonem 2004. A tam je více: Já jsem také páčil slovo tento týden to Symfonické propuštění Oken XP Média Centrální Vydání (MCE) by mohl vlastně být volaná Okna XP Média Centrální Vydání 2004 Aktualizací místo MCE 2005. Microsoft potřeby získat stopu. Žádná záležitost jak málo zlepšení produkt obsahuje, společnost potřebuje prostě túrovat name--Microsoft Úřad dělal tak po celé roky roky. Jestliže společnost bude používat roky v jeho produktových jménech, to by mělo jít plné naklonění boogey a přeskočit poloviční míry. V Každém Případu, nové Windowsovské Mobilské propuštění bude podporovat VGA rozhodnutí, vodorovná titulková písma, vysílat rotaci a jiné rysy a vypustí příští týden. Hey, produkt zní velký. Nyní nazývat to Windowsovským Mobilním Telefonem 2004, prosím.
I takto humorně se to dá přeložit.
CarlosL (126)|23.3.2004 22:50
Asi to špatně napsal anglicky Seff :D

Carlos
Seff (73)|24.3.2004 04:38
Smekám klobouk na překladem Seby...
:cool:
PavelR. (2184)|24.3.2004 07:58
... jsem také zvědav jak bude WM2003 SE vypadat ... a narozdíl od autora výše citovaného textu mi vůbec nevadí, že MS "jen" přidal přívlastek SE k WM 2003 a nepojmenoval toto rozšíření jako WM2004. Možná by to bylo ještě více matoucí ... :)

PavelR.
eXEden_ce4you (811)|24.3.2004 09:25
Tak WM2003 SE už byl představen. Určitě se nebudete zlobit za odkaz sem
Banana_ce4you (58)|24.3.2004 23:21
A bude to cely novy system nebo to bude jenom nejaky service pack, kterym by sel aktualizovat stavajici system???
hybo (3107)|25.3.2004 06:54
Ono to vyjde nastejno, co se tyce procesu updatu, takze to neni moc podstatne. Jediny podstany rozdil by snad mohl byt v tom, jestli clovek prijde o data, nebo ne.
eXEden_ce4you (811)|27.3.2004 10:03
[QUOTE="hybo"]...jestli clovek prijde o data, nebo ne.[/QUOTE] Přijde o vše ... dokonce i o iPAQ File Store
Mac_ce4you (128)|30.3.2004 19:44
Kdy to bude k sehnani :)
PavelR. (2184)|31.3.2004 07:54
[QUOTE="Mac"]Kdy to bude k sehnani :)[/QUOTE]

... řekl bych, že to ví zatím jen MS a výrobci PDA ... :-)

PavelR.
jkarasek_ce4you (22)|1.4.2004 11:18
Jsem na WM2003 SE docela natesenej. Zajima me hlavne to otaceni displaye. Desne mi to v systemu chybelo. Jenom by me zajimalo jesti HP bude pro h4150 davat SE zadarmo a nebo za nejaky poplatek. Ale asi bych do toho sel i za rozumnou "lidovou" cenu. Uz aby to vydali...
Pavel Koza (4761)|1.4.2004 13:00
To otaceni za chodu je asi nejvetsi bomba, na druhou stranu netusim, proc s tim MS tak otalel, kdyz konkurence to ma uz relativne dlouho...

Na podporu novych displeju (myslim tim ten ctverec) se taky tesim, otzkou je, jak nadseni budou vyvojari, a jak chytre bude udelane spousteni aplikaci na ruznych velikostech a formatech displeje.

Jestliito bude zadarmo, bude to skvely. Ale to otaceni displeje bude stat alespon me i za tech 30USD:)
yasmeene2 (794)|4.4.2004 01:31
Zajímalo by mě, jak to bude s kompatibilitou programů mezi wm2003 a wm2003SE
hybo (3107)|4.4.2004 13:20
Myslim, ze tam bude plna kompatiblita, problem muze nastat leda u rezimu landscape, protoze pokud je apliakce udelana na presnou sirku a vysku, pak by to mohl byt problem. I kdyz mozna to system dokaze pak nejak upravit, ale stejne to GUI aplikace asi rozhaze.
Pavel Koza (4761)|4.4.2004 13:50
[QUOTE="hybo"]Myslim, ze tam bude plna kompatiblita, problem muze nastat leda u rezimu landscape, protoze pokud je apliakce udelana na presnou sirku a vysku, pak by to mohl byt problem. I kdyz mozna to system dokaze pak nejak upravit, ale stejne to GUI aplikace asi rozhaze. [/QUOTE]

Obavam se, ze system sam si s tim neporadi, vyvojar tomu musi nejakym zpusobem pomoci (asi se oznaci prvky, ktere budou v landscape rezimu jinde... Ale uvidime, co jsem cetl, tak soucasna verze toho upgrade je hodne buggy, zarizeni je pry zatim nepouzitelne.
hybo (3107)|4.4.2004 19:01
ono zalezi na typu aplikace, treba v excelu to neni problem :-)
Pavlucha (1496)|6.4.2004 08:39
Jak se takováhle věc případně instaluje? Musí se flashnout ROMka nebo je to jen rozšíření podobné počeštění systému?
Protože pokud bych musel flashnout ROMku, mám po záruce, že jo? Leda by mně jí flashnuli u Siemense ...
Pavel Koza (4761)|6.4.2004 10:47
[QUOTE="Pavlucha"]Jak se takováhle věc případně instaluje? Musí se flashnout ROMka nebo je to jen rozšíření podobné počeštění systému?
Protože pokud bych musel flashnout ROMku, mám po záruce, že jo? Leda by mně jí flashnuli u Siemense ...[/QUOTE]

To se neda obecne rict. Podobny upgrade je na 99.99% vzdy zalezitosti preflashovani ROM. Ztraty zaruky se samozrejme bat nemusite, teda pokud pouzijete originalni, oficialni upgrade. Ale moznosti, jak se bude distribuovat, jestli bude zdarma nebo za penize, a jestli se vubec bude distribuovat, nebo jestli ho budou flashovat jen servisy, to je zatim predcasne tvrdit.
ZRH (47)|4.10.2004 14:43
Nevíte, kde sehnat Windows 2003 Mobile SE na LOOXe 610BT/WLAN?

Děkuji
Pavlucha (1496)|4.10.2004 14:51
[QUOTE="ZRH"]Nevíte, kde sehnat Windows 2003 Mobile SE na LOOXe 610BT/WLAN?

Děkuji[/QUOTE]

Bohužel upgrade není, nebyl a prý ani nebude ... :no:
elit (168)|9.10.2004 04:53
[QUOTE="hybo"]Myslim, ze tam bude plna kompatiblita, problem muze nastat leda u rezimu landscape, protoze pokud je apliakce udelana na presnou sirku a vysku, pak by to mohl byt problem. I kdyz mozna to system dokaze pak nejak upravit, ale stejne to GUI aplikace asi rozhaze. [/QUOTE]

No zatim co jsem instaloval( a bylo toho dost) jsem vzdycky dostal hlasku, ze muj system nepodporuje instalovanou aplikaci a ze je mozne ze nebude zobrazena korektne. Zatim to ale vsechno bezelo a bezi bez problemu.