Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozdíl mezi Acer c530 a c531

Marixy (54)|30.7.2007 19:20
Pořídil jsem minulý týden Acer c531, takže pro zájemce zde uvedu rozdíly proti c530, která byla tu byla recenzována. Rozdílů je velmi málo, vlastně jenom dva: Chybí CD s Outlookem a jsou tam mírně novější verze ROM. Ještě chyběla záslepka na SD ale nevím, jestli ji tam jen nezapomněli dát. Dále uvedu verzi c530 z recenze a za lomítkem verzi c531:

OS: 5.1.342 / 5.1.476
build: 15096.3.0.0 / 15704.3.5.0
ROM revision: 20061016 / 20070404
ROM version: 1.10.15 / 1.10.20
Bootloader: 2.17 / 2.19

Jiných změn jsem si nevšiml.

Jinak k samotnému přístoji - nevím co výrobce vedlo k tomu, aby dal spínač na zadní kryt baterie ale trvalo mi asi hodinu, než jsem si ho všiml a zjistil tak, proč na externí zdroj to jede a na baterku ne. Po řádném zavíčkování se to rozběhlo normálně. Poněkud se nemohu zbavit dojmu, že dotyková vrstva není z nejpřesnějších, asi každý šestý znak napíšu špatně a ani posuvník vpravo v rohu se mi nechytá nejlíp ale možná je to částečně tím, že jsem měl dosud přístroj s 3,5" LCD a tam je holt všechno větší... GPS je naopak v pohodě, funguje i na prázdném sedadle spolujezdce nebo až dole u řadící páky. V tramvaji taky a to jsem ani neseděl u okna a v paneláku ještě asi 2 m od okna. Acer je línější než můj dosavadní stařičký iPaq 4150 ale s tím jsem počítal, o 100MHz pomalejší procesor se někde projeví. Citlivost WiFi se mi jeví stejná jako na iPaqu. Vysloveně pochválit musím displej, ten se povedl, barvy a kontrast jsou výborné a pokud nastavím nejvyšší jas, svítí to víc než leckterá LEDková baterka :-) I reproduktor je docela hlasitý a v dodávaném držáku je na něj otvor, takže by měl být slyšet v autě dobře. V držáku jsou "výdlubky" i na 3,5mm jack, stylus, miniUSB, konektor na ext.anténu, vypínač i hold přepínač, je tak přístupné vše až na SD kartu, ta je zakrytá. Statickou navigaci jsem zkoušel vypnout ale nejde to. Zůstane to trčet v SIRF režimu, kde to nereaguje, naštěstí, jak tu psal BasoBaso, pomohlo vytažení baterky na chvíli ven. Závěrem ještě dodám, že značku Acer jsem kupoval s mírnými obavami, zatím ale vše funguje jak má, musím to zaklepat na dřevo :-)

Ivoš
BasoBaso (4)|30.7.2007 21:48
Ano ano, je to tak, na geocaching bohuzial nevhodne, aj ked da sa. Takisto pesia navigacia je problematicka, ale kto ma rychlu chodzu nema ziaden problem. Ale zase sa neda ist 6-7km/h, pozerat do GPS, pozerat sa pred seba, cakat na semafore a pod..
Este mam dotaz, tyka sa to asi aj c531.

Ako sa tento stroj vypina ? Myslim shutdown. Ked chcem PDA jednoducho vypnut (neda sa to podrzanim power tlacitka). Power tlacitko stroj len vypne, ale veci co su pod nim bezia.. cize sa baterka vybija, ako to shutdownem ?! Dik
za radu

Baso
Marixy (54)|30.7.2007 22:14
V manuálu píší, že dlouhým stiskem se vypne displej a vše běží, což je vhodné třebas na přehrávání MP3 a krátkým stiskem se PDA uspí (něco jako režim spánku na PC). Procesor přestane pracovat ale RAM se napájí, takže po zapnutí se dostanu do stavu před vypnutím (tedy až na WiFi a bluetooth, tam se to musí připojit znovu). Úplné vypnutí obvykle PDA nemají, myslím, že z historických důvodů - do Pocket PC 2003 by to znamenalo hard reset... U komunikátorů jde vypnout GSM část (obdoba vypnutí telefonu) ale ten zbytek se taky jen "uspí"...
BasoBaso (4)|30.7.2007 22:32
Kamarat ma Aretmisa (HTC 3300 tusim) a ked podrzi power tlacitko tak mu vyskoci okno ze ci chce shutdown a ked da shutdown sa to vypne. Ja pouzivam PDA len obcas (kvoli navigacii) a je blbe, ked to chytim do ruky po tyzdni a je to vybite.

Baso
DavidBarborka (139)|1.8.2007 11:47
U E-Tena M700 je to vyřešeno tak, že když chci PDA úplně vypnout, tak musím odsunout kryt bateri, který se doýky spínače a PDA se tak vypne.

PS: nemá to za následek HR, po zapnutí vše ok
Marixy (54)|1.8.2007 14:26
No, odpojením baterky se to dá vyřešit taky :-) Jinak ten HR po odpojení baterky proběhne jen u PDA s verzí do 2003SE, kde je vše v RAM, takže ztráta napájení způsobí ztrátu dat (tedy mimo dat na kartě) a HR. Od WM5 se všechno dává do flash a RAM je jen pro běh programů, takže po odpojení baterky by měl naběhnout systém stejně jako po normálním restartu.

Jinak jsem trošku rozmrzelý z toho, že v mejlech je standardně nastaveno ISO 8859-1 a ani plná čeština to nepřestavěla, takže před odesláním každého mejlu to musím přepnout na 8859-2 nebo UTF. Naštěstí jsem zjistil, že poslední verze free prográmku nPOP to umí a je navíc podstatně rychlejší než Pocket Outlook (teda na WiFi asi ne ale např. ve spojení se SE T630, který neumí EDGE, to znát je). Navíc se dá mejl jen poslat (bez kontroly POP3), což šetří přenášená data.