Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

redukce 2.5 jack na 3.5 jack u Asus P535

zuzkys (356)|30.7.2007 16:14
Zdravím,
poraďte jakou redukce z 2.5 jacka na 3.5 jacka použít u P535? Chci používat klasická sluchátka s 3.5 jackem.
Jestli stačí klasická redukce tedy jakákoliv, nebo musí být nějaká víc spešl,četla jsem někde, že u phone redukcí je potřeba nějaká zvláštní..
Případně pokud někdo nějakou máte, tak hoďte odkaz.
Díky.
cztweety (31)|30.7.2007 16:25
No, pokud chceš pouze sluchatka na hudbu, tak ti stačí obyč redukce za par korun. Pokud chceš aby to umělo i mikrofon, budeš si muset sahnout hlouběji do kapsy a asi se i hodně po tom porozhlednout, ja to u nas ve městě nikde nesehnal :((

BTW: Ja si nedavno kupoval tu klasickou jen na sluchatka cca za 70,-
JKL_KOLDA (31)|30.7.2007 19:18
Jestli máš rád kvalitní zvuk, tak není redukce jako redukce!!! Určitě ti jako "audiofil" nedoporučuji redukce od HAMY a podobných ťamanských značek... Koupil jsem si jí jako první a opravdu jsem se divil, jak je to možné, že to tak divně hraje... Sluchátka hrála s MP3 přehrávačem v pohodě, tak jsem se naštval, koupil novou redukci a bylo po problému...

Zkrátka ke kvalitním sluchátkům kvalitní redukci... :) :yes:
Já mám tuhle: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=31668
cztweety (31)|30.7.2007 20:48
jj, HAMA rozhodne NE !!!

Tu jak sem psal ze mam za tech 70,- byl vyprodej, sleva ze 130,- :D :D :D

TO: JKL_KOLDA
nebojis se ze se ti to nejak poskodi ? Myslim kdyz je to ten kolik ?
Ja si radsi koupil redukci na kabelu, tohodle sem se prave bal ze by se to mohlo nejak poskodit v PDA, prijde mi to dost masivni.
zuzkys (356)|30.7.2007 22:06
Díky za rady a postřehy. Rozhodně se tedy vyhnu HAMA redukci, prznit si zvuk nenechám :D
JKL_KOLDA (31)|31.7.2007 08:15
cztweety:

JJ, je to sice masivní, ale nemyslím si, že by tam byla větší pravděpodobnost poškození než s klasickým malým jackem... Já nevím, ale když jsem si kupoval tu redukci, tak jsem kabelovou hned zavrhl... teď mě napadá, že bych to měl taky zkusit... Až si něco objednám z nějakýho eshopu, koupím si i jí... :D
Zdenek Malinsky (9781)|31.7.2007 13:51
Ono u těch redukcí a konektorů je potřeba také brát v úvahu to, zda má vaše zařízení mobilní GSM část nebo ne. Na tzv.komunikátorech je navíc jeden "kanál" pro telefonování, takže klasický pokud se použije klasický konektor musí se vetšinou hladat správná poloha, aby hrála hudba z obou kanálů.
Ideální je úplně vyměnit konektor (Neutrik nezaškodí) a redukci nepoužívat. Pak také není špatné vyměnit kabel (lanko-postříbřená měď). No a nakonec to skončí většinou nákupem lepších sluchátek. ;)
zuzkys (356)|31.7.2007 14:04
O to mi právě šlo, že jsem někde četla, že s GSM modulem má konektor navíc kanál a že u některých redukcí dělá neplechu.. Máte tedy zkušenosti s redukcemi u zařízení s GSM modulem? Protože na palmpc.cz (jediný obchod, kde jsem něco podobného našla) mají redukci přímo pro mojeho Asuse viz:
http://www.palmpc.cz/p1229496-mda2-mda3-pocket-smartphone-audio-redukce-na-3-5-quot-jack-pro-asus-p535/

Ale zase nechce se mi dávat zbytečně 280kc, když nevím, jestli mi nestačí obyč redukce kolem 100kc.
Díky.
JKL_KOLDA (31)|31.7.2007 19:22
Víš, co Zuzkys... Zkus to dohledat v manuálu... Určitě tam bude alespoň zmínka o tom konektoru... Pak by ti stačil ten obyčejný... Já mám MDA COMPACT II a ten kanál pro mikrofon je umístěn tak, aby se nedotýkal plochy klasických jacků. Myslím si, že záleží na Tobě, jestli chceš dát přes tři kila a objednat si origoš příslušenství a nebo holt koupit za kilo kabelovou nebo konektorovou redukci... :)
kultus (418)|3.8.2007 11:28
mam P525 a koupil jsem od hamy kablik-redukci a ze neni vetsi moznost poskozeni jako u kabliku tak to se pletes redukce a la kabel se tvari jako normali kabel kdezto redukce kolik predstavuje delsi pevnou hmotu takze je vetsi sance ji o neco zavadit a zalomit si jack nebo neco poskodit ohybem uvnitr nemluve o tom ze to vypada divne takovej ptak co ti tam z toho trci takze jsem mozna uprednostnil prakticno pred kvalitou (kdyz je ta tva tak dobra) ale ta hama neni vubec spatna....
zuzkys (356)|4.8.2007 00:18
kultus: Takže pokud ti funguje obyč redukce k P525, tak by snad měla fungovat i k P535, snad mají podobný konektor. Ale osobně taky upřednosťuju na kablíku.
HOSTel (16)|5.8.2007 09:50
Včera jsem si koupil tuhle redukci v obchoďáku TESCO za 99,-

A funguje bez problémů.

Je od této firmy
http://www.bandridge.cz/cz/index.php?show_page=search&s+...+ch_phrase=ap111
gorge_No.1_ce4you (191)|5.8.2007 10:40
a máš v něm stereo, nebo jen rozdělené mono?
HOSTel (16)|5.8.2007 18:02
Ano je stereo a funguje stereo.:yes:
bungee (24)|7.8.2007 14:13
Tak sem taky koupil redukci, v sunnysoftu za asi 180 kacek, hlavne ma kablik, takze zadny zalomeni nehrozi a zvuk s koss plug je docela v pohode, zatim nejlepsi co sem z p535 slysel, hlasitost super, pac maj malou impendanci, zkousel sem sluchatk ke kompu a strasne potichu, pochybuju teda ze z koss porta pro pojedou nahlas, ty maj hodne vysokou impendanci
zuzkys (356)|7.8.2007 23:57
Tak já dnes koupila redukci hama na kablíku v electroworldu (stála jen 49kč), tak jsem si říkala prostě to zkusím a fakt mě docela překvapila, ke sluchátkům sennheiser cx300white je opravdu dobrá, nijak zvuk nedeformuje, takže super za tu cenu a účel to splnilo. :yes:

Jinak kdyby někdo věděl o bílé redukci na kablíku, dejte vědět, díky.
JKL_KOLDA (31)|9.8.2007 19:33
:) Tak přátelé, měli jste pravdu... na nošení někam (jak jsem se právě přesvědčil) je klasická redukce strašná... Pokud to leží někde u zesilovače, jak jsem to měl do nedávna, tak to je OK... Ale teď chci MDA používat jako MP3 a nezbývá mi nic jiného než kablíkovka... :D
kesu (548)|1.9.2008 16:18
To ja sem si objednal redukci na kablíku z PalmPC a ta nejela, tak se poohlížim po něčem jinym
mahraa_ce4you (6)|1.9.2008 17:23
Čau zuzkys bílou redukci má Nokia 5300 XpressMusic, tak když zajdeš do nějaké nokia prodejny tak by ju tam měli mýt.
HUdasp (29)|2.9.2008 10:16
Osobně na Asusu P750 požívám tuhle.
Má pozlacený konektory, je malá skladná. Zvuk príma=)
kesu (548)|2.9.2008 10:29
A kupoval si ji osobne nebo po netu? ten obchod je nejakej divnej,nejde tam zvolit ani typ dopravy
HUdasp (29)|2.9.2008 18:09
Je to velkoobchod a bral jsem to tam osobně v ČB. E-shop by měl fungovat, jde to nějak přes jejich dealery.