Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Poraďte - přestup z N73 (symbian) na HTC TyTN

ripeed (5)|29.7.2007 17:26
Zdravím všechny!

Nokia N73 a Symbian mě v poslední době přestal vyhovovat. Potřeboval bych něco jako je TyTN. Ale spíš se bojím abych nešlapl do hovna. Jaké máte zkušenosti s HTC TyTN nebo všeobecně s podobným zařízením? Chtěl bych slyšet názory Vás příznivzů Windows mobile a HTC.

Pokud chcete slyšet názory na tuto samou otázku na N73 forum tak tady je.
OTEVŘI
Je to celkem zajímavé počtení.

Díky za Vaše názory...
babaq (309)|29.7.2007 19:50
Nedávno jsem přecházel ze Symbianu (trošku starý kousek, Siemens SX1) na Windows Mobile (Treo 750v). Obával jsem se, ale k mému úžasu byl přechod prakticky bezproblémový.

Hardware - velikost dobrá, Treo je tlusté, ale o to líp se drží :) rychlost většinou dostatečná (300MHz ARM od Samsungu), klávesnice je naprosto nedostižná vzhledem k velikosti. Chybí mi Ctrl, ale ne mnoho.

Software - je všechno, jediná výjimka je nahrávání telefonních hovorů (to se mi hodně hodilo, když jsem stavěl barák). U WM PocketPC Edition to běžně nešlo, až nedávno snad jo (Resco Audio cosi), ale už nestavím, tak mě to tak nebere.

Jinak - výborná Today obrazovka, o tom se Symbianu ani nesní. Překvapilo mě, že WM mají souborový systém poskládaný "linuxově" do jednoho stromu a nezná klasická písmenka, to je nádhera, Symbian je paradoxně písmenkový... jsou to věci.

Prostě já jsem spokojený. (Těžiště mých aktivit s Treem není poslouchání hudby, filmů nebo obecně multimédia, spíš je to moje druhá hlava.)
JanHavlicek (635)|29.7.2007 19:53
Myslím, že na Nokii nás tu nedostaneš, my už máme svůj systém vybraný, ten jediný správný :) . Ne, jasně, plno lidí tu má N73 jako svůj druhý telefon třeba k Universalu

A teď odpověď na tvoji otázku - myslím, že je to výborné zařízení, některé kusy ovšem docela poruchové. Dnes už bych se ale asi rozmýšlel, zda-li nepočkat na nový HTC Kaiser, což je v podstatě TyTNův nástupce, má navíc lepší fotoaparát, integrovanou GPS a hlavně 128MB RAM namísto 64MB, což je veliký rozdíl. Bohužel nikdo pořádně neví, kdy se začne prodávat, mluví se až o září, u nás to může být klidně říjen díky případným problémům s lokalizací atd.

Záleží, co od tohoto zařízení očekáváš, zda-li chceš zařízení s klávesnicí, je tu ještě např. HTC P4350 Herald, tomu ale chybí rychlá data UMTS/HSDPA nebo rychlý procesor. Také tu máme ETEN M700, který má oproti TyTNu int. GPS, ovšem také bez rychlých dat.
miv_ce4you (66)|29.7.2007 20:03
ak by som ja mal povedat svoje skusenosti a pocity tak: mal som ppc ipaq- to bolo fajn ale chybala tomu klavesnica a tak trochu telefon. potom som si zadovazil eurotel sda- to uz bolo velmi fajn ale zase chybali mi rychlejsie data, pretoze sda ma iba gprs. a nakoniec mam uz aj tytn. som absolutne spokojny. mal som moznost mat dvakrat po mesiaci aj symbian nokiu typ si nespomeniem ale kuknem doma a dopisem.
osobne sa mi viac paci windows mobile ako synbian...
este mozno postreh troska som mal moznost sa vyhrat s m700, ale tam mi uz veeeelmi chybaju tlacitka ako ma tytn. ver mi, ok a logo windows su nenahraditelne a ked si na ne zvyknes... nedas za nic. mozes namapovat iny tlacitka, to je jasne, ale ked ich mas ako na tytne dost je to len plus. ja odporucam tytn...
ripeed (5)|30.7.2007 10:13
A co říkáte na Sony Ericsson P1i

A to nechci dělat reklamu Sony Ericssonu, ktery nemám rád jako značku

Ale ma to Symbian UIQ 3.0, Wi-fi, 3,2Mpix, dotykový display

Recenze
http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana/Sony-Ericsson-P1i-velkynbsptest/sc-21-sr-1-a-1116201/default.aspx
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2007 12:34
Na UIQ je na to jen pár aplikací. :no:

EDIT
A po týdenní osobní zkušenosti se symbianem v Nokii E61 bych se tuto kombinaci netroufl doporučit ani největšímu nepříteli. :mad: :evil: :dead: :no:
JanHavlicek (635)|30.7.2007 15:47
No jak jsem řekl, tady ti málokdo doporučí symbian, na fóru o WM :)

K tomu P1I - citelně by mi u něj chybělo EDGE, v Praze/Brně nebydlím, tak je mi UMTS k ničemu. A pak samozřejmě ten systém - tolik aplikací, jako je na WM pro UIQ neseženeš. A pak, řekl bych, že bude zaostávat i v rychlosti, reakcích atd., co jsem tak zběžně četl recenzi na MM
Martin Ráž Hoch (1832)|30.7.2007 16:10
He, he, to je pravda... :) Symbian tu moc neletí. Nedavno jsem měl možnost pohrát si s N95 a tak jsem přemýšlel, jestli by pro mě bylo akceptovatelné přestoupit z PPC - a nebylo:)

Ostatně ono i samotná koncepce HTC TyTN je docela návyková - teď mám na mysli hlavně klávesnici. Je to dost o preferencích, ale já používám zařízení k práci poměrně hodně a pokud je toto cílem, tak bych nedoporučil nic jiného než Windows Mobile - ať už je to plná integrace s prostředím MS Windows, či neskonalé možnosti rozšíření. HTC TyTN je zařízení především koncipováno jako pracovní nástroj a pokud k němu takto přistupujete, tak budete spokojen 100%.

Přechodu se nebojte:), když je tu Ce4you:)

Připojím se ale k názorům ostatních, že spíš než TyTN bych opravdu počkal na Kaiser!