Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Treo 750v a WM 6

milennium (336)|28.7.2007 14:37
Tak jsme se konečně dočkali...Tedy není to sice ofiko upgrade,ale už to mám ve svém TREU750 a funguje to !
Takže tady je link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=319898
George eLzyx (22)|28.7.2007 14:47
Já už to mám taky flashnutý

... našel jsi v té WM6 ROM něco převratnýho?
Já vůbec nic. Snad jen windows update a pár hezčích ikonek

A pravděpodobně funguje rozlišování edge a gprs přenosu změnou ikonky připojení

Je integrováno .NET CF2 rozhraní
milennium (336)|28.7.2007 15:08
No já jsem spokojený,protože používám jako e-mail Exchange 2007 a teď mám emaily kompletně v HTML. To jsem hodně postrádal u WM05.
Jinak mi připadá,že systém je rychlejší a to celkem o dost a ano,funguje indikace EDGE ikony (e). Taky displej je o trochu lépe čitelný,ale to je díky skinům WM06.
No pak ještě možná je rychlejší připojení na GPRS a jinak je v programech pár věcí navíc (díky tomu,že ROM je určená AT&T).
Další postřehy později...
P.S. Každopádně je to krok vpřed a vůbec nechápu proč to Palmu tak dlouho trvá...
Pavel Koza (4761)|28.7.2007 15:18
K tomu, proc to Palmu tak dlouho trva - je to jen moje spekulace, ale:

1. Palm jako takovy (Treo 750v) je podle meho nazoru jedno z nejvyladnejsich a nejstabilnejsich zarizeni s WM, co jsem kdy pouzival. Docilit toho da praci a chce to svuj cas, takze pokud se snazi o to same s WM6 (novy system), tak to proste neni hned.

2. Soucasti Palmu bylo plno extra utilitek, nekdy dost spjatych se systemem, a tak je tu dalsi misto, kde muzou byt problemy... A pokud to chce mit Palm vychytany, tak viz bod 1.:)
milennium (336)|28.7.2007 15:24
S tou vyladěností je to skutečně pravda. TREO750v je opravdu jeden s nejlepších strojů s WM a je jen škoda,že není využit plný potenciál přístroje (vnitřní GPS chip a grafický chip),to je fakt škoda...
Jinak psaní SMS je opravdovou lahůdkou a třeba vyhledávání kontaktu s to-day obrazovky je taky super...
George eLzyx (22)|28.7.2007 15:59
Funguje na tom i čeština od sunnysoftu - interwrite :D
milennium (336)|28.7.2007 16:05
To je sice super,ale po pravdě na češtinu kašlu...
George eLzyx (22)|28.7.2007 16:10
to já taky ... mám ji nainstalovanou jen kvůli podpoře české klávesnice.
Nejradši bych ji vykopnul ... ale vůbec netuším jak jinak psát české znaky s nějakou efektivitou ... tzn. písmeno + alt = výběr možných variant písmena, nebo dvakrát stisk písmena = písmeno s čárkou, resp. třikrát stisk písmena = písmeno s háčkem.
George eLzyx (22)|28.7.2007 17:25
další poznatky k WM6 na T750

pokud máte zapnuté bluetooth, tak zařízení po usnutí nelze probudit ... jen bodnout do resetu
Nejde TomTom6 ... padne na chybu v paměti

George eLzyx (22)|28.7.2007 19:01
Podstatná a velice užitečná aplikace ... Internet Sharing
Umožní počítači využívat konektivitu skrz treo (gprs, edge)
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2007 12:45
Bodově pár dalších informací:

Flashuje se z karty (formát FAT32)

ROM je pro AT&T (mobil.operátor v USA) - ROM WM 6.0 AKU 0.2.4 Build 17746, CE Image 1.25, Radio FW 1.47.25.00.

Nové (oproti WM5) je především HSDPA a podpora karet SDHC (i 4GB miniSD karty). Někde jsem viděl i zmínku o sdílení internetu jako o novince, ale já Treo používám jako modem k Dellu (tak nevím, co dělám špatně, že mi to jde nebo zda jsem autora špatně pochopil).
George eLzyx (22)|29.7.2007 13:55
To s tím sdílením netu jsem psal já ... ano lze to i přes WM5, ale tady je to dotažené do maximální jednoduchosti. Pustí se na Treu ta aplikace a tím je vše hotové .. windowsy si sami nainstalují ovladač a internet ihned funguje.

btw ... vám se treo nekouše pokud ho necháte v nečinnosti?
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2007 14:12
ad nastavení
Mám Treo z druhé (možná i třetí ruky :? ). Od předchozího majitele mi ho bral Pavel Koza. Když jsem si pro něj byl jsme samozřejmě zkoušeli, zda je funkční. Chtěl jsem Treo používat také jako modem k notebooku v práci a cestou do/z ní vlakem, takže jsem to chtěl takto nějako nastavit. Než jsem vykonal malou potřebu a umyl si ruce, měl jsem vše hotovo a funkční, takže žádné stahování a instalování ovladačů se asi nekonalo.

ad kousání
Mě se to nestalo. Tedy použil jsem to jen párkrát, protože teď jezdím celou cestu autem (a to se moc surfovat nedá) a signál mám v práci nějak čím dál tím slabší a horší, takže mě to nějak přešlo a noťas většinou ai nevybalím z batohu. Asi jsem pohodlný, protože už mě nebaví ani chodit s Treem ven kvůli signálu. No a doma mám ADSL 4 mego, takže to nepoužiju ani doma.
Wuffi (1599)|29.7.2007 17:36
eLzyx:

psani cestiny ALT + pismeno = pismeno s diakritikou umi bezvadne cestina od Mobilnaut.

Ad HSDPA:

- Treo 750 ma samozrejme HSDPA aktivni, to se vsak netyka Treo 750v...
Pavlucha (1496)|29.7.2007 20:03
... bohužel díky změněnému IMEI (poslední 2 čísla) je zřejmě potřeba přeregistrovat Mobilnautí klávesnici ... teda alespoň mně to sériové číslo nebere :(

Jinak rychlost systému (už od startu) je zatím parádní !!! :)
cemak_ce4you (22)|29.7.2007 20:07
[QUOTE="eLzyx"]další poznatky k WM6 na T750

pokud máte zapnuté bluetooth, tak zařízení po usnutí nelze probudit ... jen bodnout do resetu
Nejde TomTom6 ... padne na chybu v paměti

[/QUOTE]

- Zapnuté BT a probuzení z usnutí - bezproblému
- TomTom6 - bezproblému

Zatím mám problém s Mobilnaut CZ klávesnicí :-(
Ne že by nechodila, ale při instalaci hlásí špatné reg.číslo! Nevím, možná je to tím, že po upgrade se změní poslední dvě čísla u IMEI na 20.
Druhý problém je s iGO 2006 Plus, po s puštění se deformuje obraz do dvou třetin od shora displeje, dotekové plochy fungují normálně.
Pavlucha (1496)|29.7.2007 20:28
Po updatu se skutečně změní poslední 2 čísla IMEI (jsou tam navíc, měly by označovat verzi systému). U mne ze 16 na 20.

Snad to v Mobilnautu nebudou chtít znovu zpoplatnit. :)
cemak_ce4you (22)|29.7.2007 22:01
Tak klávesnice od Mobilnautu již běhá i na Treu s WM6, stačí napsat na Mobilnaut, s p.Hronem jsem se dohodl ještě teď večer a kláveska konečně funguje se zadáváním CZ znaků!
Tomu říkám servis. :yes:
George eLzyx (22)|30.7.2007 08:15
Už jsem zjistil, proč se mi to kouše. Měl jsem nastavenou automatickou kontrolu 2 emailových účtů ve stejnou dobu(po 1h). Zrušil jsem to, stahuju manuálně. Od té doby bez záseku.

TomTom 6 mi stále nejede. Co používáte za verzi? Já 6.030
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2007 08:27
Teď, když čtu tvůj příspěvek, tak jsem si vzpomněl, že mě Pavel na toto upozorňoval - pokud budu PDA používat jako hw modem, je dobré přepnout v PDA (start-AS-menu-schedule) sync during z "As items arrive" na "Manually".
cemak_ce4you (22)|30.7.2007 08:33
[QUOTE="eLzyx"]Už jsem zjistil, proč se mi to kouše. Měl jsem nastavenou automatickou kontrolu 2 emailových účtů ve stejnou dobu(po 1h). Zrušil jsem to, stahuju manuálně. Od té doby bez záseku.

TomTom 6 mi stále nejede. Co používáte za verzi? Já 6.030". [/QUOTE]

Já jedu 6.020 a jak říkám, zcela v pohodě. Zatím jsem podle něj na WM6 nejel, ale co jsem zkoušel doma (připojení s Nokia GPS) a offline používání, tak bez problému.
trminek (88)|30.7.2007 08:41
Tomtom jede parádně, s IGO2006 stejný problém se zhuštěným display. Ostatní aplikace OK. Rychlost je úžasná.... Například nabíhání složky Windows se zmenšilo z původníc cca 20 sekund na 3,....
George eLzyx (22)|30.7.2007 09:09
Tak to už vůbec nechápu. Všem všechno funguje, mají treo rychlejší atp.

Mě se stále seká ... pustil jsem si gsICQ, napsal pár zpráv, nechal treo usnout a už se neprobudí. Problém s GSM modulem nebude ... jako modem funguje bezvadně. TomTom mi nejde ani v jedné verzi (pro test jsem se schýlil k warezu ... fuj)

Přijde mi, že moje Treo s WM6 je o 25% pomalejší než s WM5.

Pavlucha (1496)|30.7.2007 10:48
[QUOTE="eLzyx"]
Přijde mi, že moje Treo s WM6 je o 25% pomalejší než s WM5.

[/QUOTE]

... asi bych zkusil znovu flashnout - minimálně HRknout.
trminek (88)|30.7.2007 11:14
u verze WM 5 jsem měl podobný problém, když jsem měl aktivovaný hlasový ovládání. Treo bylo celkově tak pomalý že málem šlo oknem z domu.... Pak jsem přišel na to, že mi to hlasový ovládání zaktivoval phonealarm. Poté co jsem ho vypnul se rychlost výrazně změnila.... No a tím jak to bylo pomalý se mi i stávaly záseky. Pustil jsem moc věcí najednou a pak to celý vytuhlo...
milennium (336)|30.7.2007 12:46
Další zjištění.
Nevím jestli jsem si jen u předchozí ROM toho nevšiml,ale při připojení Trea na USB kabel se teď Treo i nabíjí. Ale jak říkám,možná jsem si toho jenom dřív nevšiml...
trminek (88)|30.7.2007 13:24
to nabíjení 100% nefungovalo. kupoval jsem si extra nabíječku do práce...
Pavlucha (1496)|30.7.2007 13:57
[QUOTE="Jarda Lukas"]Další zjištění.
Nevím jestli jsem si jen u předchozí ROM toho nevšiml,ale při připojení Trea na USB kabel se teď Treo i nabíjí. Ale jak říkám,možná jsem si toho jenom dřív nevšiml...[/QUOTE]

... no jo, fakt NABÍJÍ !!! :D
Předtím opravdu nenabíjelo. :)
George eLzyx (22)|30.7.2007 13:58
mě nabíjení fungovalo po kabelu i s WM5 ... ale kabel mám neoriginální.

btw. už se mi treo nekouše ... HR, reflash WM6, HR a jede jako čert :D
Pavlucha (1496)|31.7.2007 11:24
Tak ještě jedna věc, který jsem si všimnul až teď - nefungujou mi zvuky otevírání nabídek, menu a podobné.
Jak jste na tom vy?
babaq (309)|31.7.2007 11:25
BTW, vy kdo máte WM6 - je tam lépe zvládnutý SIM Toolkit? Především jestli máte vyzkoušeno, jak se chová eBankovní aplikace při příjmu SMS.
htcjirka (1875)|31.7.2007 11:30
To je normalni,u WM6 jdi do settings(nastaveni)-sound and notifications(zvuky a upozorneni)-a zatrhni screen taps.U HTC Advantage ve wm6 je to take tak.Take jsem se divil ze po upgradu to nejde,myslel jsem ze je to bug romky a ono neni.
Pavlucha (1496)|31.7.2007 12:25
[QUOTE="babaq"]BTW, vy kdo máte WM6 - je tam lépe zvládnutý SIM Toolkit? Především jestli máte vyzkoušeno, jak se chová eBankovní aplikace při příjmu SMS.[/QUOTE]

... řekl bych, že se to chová stejně jako předtím - "obsazovací tón"
trminek (88)|31.7.2007 13:14
chová se mi to stejně jako na WM5
milennium (336)|31.7.2007 15:36
Bohužel SIM toolkit je stejný.Docela mně mrzí,že když příjde bankovní zpráva,tak toolkit pípá jak divej,ale to je vše. Musím ručně zajet do menu SIM toolkitu a otevřít si zprávy a tam je poslední zpráva s hvězdičkou...Takže prostě nic nového...
d.devil (44)|3.8.2007 18:11
PRavě zkouším flash na WM6 a mam dotaz jakou češtinu tam nahrát,o pár příspěvků výše se někdo zmiňuje, že čeština funguje, ale nejsem si vědom že by sunnysoft vydal už verzi na wm6 pro treo 750, bude tam tedy fungovat pro verzi wm5?
htcjirka (1875)|3.8.2007 18:21
Cestina ti z wm5 urcite chodit nebude,je tam spousta veci navic a take spouste veci jinak,napr ve zpravach.Nektere veci by ti vubec nechodili.
d.devil (44)|3.8.2007 21:15
[QUOTE="uiqjirka"]Cestina ti z wm5 urcite chodit nebude,je tam spousta veci navic a take spouste veci jinak,napr ve zpravach.Nektere veci by ti vubec nechodili.[/QUOTE]
...no dobře a o jaké češtině je tedy výše zmínka, prosím.
d.devil (44)|3.8.2007 21:26
Jinak čeština šla nainstalovat,něco bylo přeloženo,něco zůstalo v ANg.,nicméně když jsem nechal treo chvili odpočívat,pár minut,zhasl display a žádným způsobem nešel zapnout,pomohl až soft reset a následný uninstal lokalizace, poté treo začlo fungovat jak má
Pavlucha (1496)|5.8.2007 07:53
[QUOTE="d.devil"]
...no dobře a o jaké češtině je tedy výše zmínka, prosím.[/QUOTE]

Mobilnaut - jde jen o HW klávesnici ne o lokalizaci.
Hans 20 (91)|12.8.2007 17:46
Nová verze WM 6 :

Palm Australia Makes Windows Mobile 6 for the Treo 750 Official

http://www.pocketpcthoughts.com/index.php?action=expand,56257
enspigl (2)|24.8.2007 14:14
Ahoj, přijdu o všechna data v případě, že provedu upgrade na WM6? Nebo stačí udělat backup a pak už pod WM6 vše navalit zpátky. Než jsem Treo rozchodil k obrazu svému, stálo mně to spoustu nervů a nerad bych zase začínal od začátku. Díky za info
Hans 20 (91)|28.8.2007 00:22
Ano přijdeš, spousta programů na WM 6 ještě nechodí. Třeba Sunnysoftí čeština. Ale těch důvodu je víc. Navíc neprovedeš downgrade, aspoň já nikde tu původní WM 5 nenašel a ta WM 6 od AT&T má chyby. Snad se dočkáme oficiální.
Martas09 (63)|2.9.2007 22:37
DOWNGRADovat zpet na WM5-ky JDE!!
Uz se mi to povedlo a zalozil jsem i nove tema...je tam podrobny navod.K WindowsMobile-6 Professional se vratim az bude vyresen problem s ceskou lokalizaci...jestli ji tedy sunnysoft ve forme upgrade vubec vyda.T astavajici vetsinu veci prelozi ale pri kliknuti na ikonu signalu ci 3G/GPRS a jeste nekde se TREo kousne tak ze pomuze jen RESET.
pxcz (22)|29.9.2007 11:03
taaakze .. po upgradu ne wm6 je to opravdu rychlejsi ..
jen - nejde iGo, TomTom funguje...
ale zajimavy, ze at dam u jakyhokoliv cabu "install to storage card", tak to stejne narve do pameti ... coz teda nevim proc ..
JanHavlicek (635)|29.9.2007 12:47
Tak zkus použít třeba program CabInstl

Dělá to opravdu u každého CABu ? Třeba u toho TomToma to dělá na všech zařízeních, ale u většiny ostatních cabů nikoliv
pxcz (22)|29.9.2007 18:29
mno udelalo mi to i iGo .. ale vyresil sem to tak, ze sem to z program files presunul do storage card\program files a zmenil shortcuty :) a je to

nicmene ad iGo - spatne nastavuje rozliseni - detekuje to dobre (zobrazuje se 240x240 mod), ale windowsum reknu at zapnou 240x320 a ty uz ho umej automaticky interpolovat - takze igo ma dole cerny pruh a nahore je smrsteny (ale bohuzel uz neumi takto prizpusobit digitizer, takze nesedej tlacitka)

lze pres sys.txt vnutit igu 240x320 - pak je na celou obrazovku (i kdyz zmrseny na 240x240), jenze nelze mackat na obrazovce tlacitka pod 240px (logicky - digitizer je neinterpolovanej)

chyba bude v nove gx.dll, ktera je ve WM6 jina .. iGo ma s sebou svoji gx.dll - tu kdyz smazu, tak urcite pouziva tu systemovou - a to je asi spatne - a kdyz ji tam necham, tak je to to samy - z toho mi vyplyva, ze vzdy pouzije tu "spatnou" z \Windows. Jenze ta nejde ani zmenit, ani prejmenovat, ani smazat, protoze je v ROM.
Zkusim dal laborovat (zmenit v exe odkaz na jinou dll, a tam dam tu 'jeho' - aby nepouzival tu windowsi, atd ...) .. kdyby nekoho neco napadlo, tak sem s tim :)
Bude to nejaka kravina, ze se jen s Windows spravne nedomluvi na rozliseni.
Jinak vse funguje jak ma ..
pxcz (22)|29.9.2007 19:49
hm, tak tudy cesta nevede... gx.dll je GAPI, ktere je v WM6 zavrzene (deprecated) a ma se pouzivat DirectDraw .. takze to bezi pocitam pres nejakou emulaci (coz se divim, ze to vubec de!) - a oprava bude asi jen v tom, ze cele iGO prepisou do DirectXu
pxcz (22)|4.10.2007 12:54
a nefunguje (nic nedela) zelene tlacitko .. takze redial se musi slozitejc