Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s RS232 na N560

Konzul (2)|27.7.2007 09:50
Mám plne odladenú meraciu aplikáciu v "WM50 Pocket PC Emulator" (VS2005 - C#) s primapovaným sériový rozhraním COM1 aj COM2 na mojom desktope. Sériový kanál používam ako nulový modem (len signál TxD a RxD) na obojsmernu poloduplexnú komunikáciu.
Po zavedení do PDA LOOX N560 s pripojeným synchro kabelom s 9pinovým Canon s vyvedeným RS232 neviem aplikáciu rozbehať.
V mojej aplikácii viem skúšobne meniť inštanciu portu od COM0 po COM9.
Na niektorých COMoch (COM1,COM2,COM5,COM8) sa program správa korektne a skončí na mojom timeoute, na ostatných skončí ošetrenou výnimkou o nemožnosti vytvorit žiadanú inštanciu.
Zrejme to súvisí s aktiváciou správneho COMn na PDA.
Ako na to...?
Kde by som našiel info o správaní COMov na N560, prip. čo znamená Incoming port a OutGoing port - prip. kde by som našiel nastavenie portov ako v Správcovi zariadeni vo Windows?
Konzul (2)|7.11.2007 10:38
Odpovedam si sam. Aplikacia je odladena aj so seriovym portom RS232 (COM1) aj na porte USB host (COM0). Pripajane su optické sondy osadzovane "232" obvodmi od FTDI (www.ftdichip.com) a Silicon Laboratories (www.silabs.com) s inštalaciou firmami ponukaných ovladacov. Ak niekto bojuje s týmto problemom a potrebujel poradit, nech mi napise.