Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Varovná hláška na A701

Sidon_ce4you (142)|26.7.2007 09:52
Nevěděl by prosím někdo co se to občas děje na mém PDA? Občas z ničeho nic zamrzne, tak provedu soft reset a místo toho aby naskočilo do normálního režimu, tak se na černém pozadí objeví varovná hláška:

Updating...
Attention:
Do not remove SD/MMC card.
Open image failed.
Any key to continue

Potom už nepomáhá vůbec nic, takže musím natvrdo vyndat baterku a potom už to naběhne normálně (ještě že nemusím dělat HR) Vymaže se čas, nějaké události a pár nastavení. Podotýkám že mám MIO tak jak jsem ho zakoupil, t.j. s originální ROM, nikdy jsem nic neflashoval ani se o to nepokoušel.

Vypadá to docela hrozivě, tak mám strach aby se něco nestalo co nemá...
00225389_MIO2_tMGo.jpg
Zdeno_ce4you (291)|26.7.2007 16:28
mě to dělá občas taky, při této hlášce stačí zmáčknout nějaké tlačítko ( any key to continue ), ale je fakt, že se datum a čas nastaví na půlnoc někdy v roce 2006. Jinak to nic neudělá.
Řešim to tak, že před resetem povytáhnu paměťovku, hledá to ten image taky, ale nezmění se čas ani datum.
Důvod ovšem neznám, někde jsem četl, že za to asi může IGO, ale tomu moc nevěřím.
hondaeg3 (20)|26.7.2007 16:40
Robi to nelegalna kopia IGO 2006 SE
iron side (253)|26.7.2007 19:44
tak tak,s origo Miomap ci Igo to nedela:D
stehan (114)|27.7.2007 01:17
treba si stiahnut iGO update3 a je po probleme
Sidon_ce4you (142)|27.7.2007 12:20
Asi to s tím IGO bude pravda, protože mě to začalo zlobit když jsem zkusil chvíli používat IGO. Chvíli jsem ho testoval a když jsem zjistil že je lepší zůstat u TomToma, tak jsem IGO odstranil a od té doby je opravdu klid.

Mimochodem pro šťourali ohledně používání nelegálního software uvádím že na svém PDA jako navigaci používám legální TomTom a IGO jsem chtěl jenom vyzkoušet a porovnat. Jelikož IGO nemá jako jiné programy žádnou časově omezenou zkušební verzi, byl jsem nucen to udělat takto. Rozhodně nebudu vyhazovat peníze z okna za něco co po pár týdnech zkoušení přestanu používat. Kdyby mě IGO oslovilo, koupil bych si ho.
BRunner (92)|27.7.2007 14:29
Není to nelegální verzí, je to chybou ve verzi z dubna. Je to prý opravené v nové verzi z června.
t-fuse (36)|27.7.2007 23:40
[QUOTE="hondaeg3"]Robi to nelegalna kopia IGO 2006 SE[/QUOTE]

Já mám u mého Mio A701 navigační soft MioMap V3 (což je jen přeskinované iGO), a občas to dělá totéž. MioMap mám samozřejmě legálně. Byl součástí balení. Když v Miu žádnou kartu nemám, tak to nabíhá normálně.
Možná bude finta v tom, že Mio hledá na kartě nějaký soubor pro přeflashování firmware a když ho nenajde, tak jenom vypíše onu hlášku "Open image failed..."
bogino (35)|28.7.2007 09:41
Pozrite http://www.miousers.co.uk/viewtopic.php?t=3322
Uzivatel GPSSlovakia tam vlozil linku s riesenim a dalsi uzivatel potvrdil, ze to zafungovalo. Ja to neviem potvrdit, pretoze ten problem nemam ...
stehan (114)|28.7.2007 09:58
tak ako pisem, treba si stiahnut update 3 a je po probleme, je to naozaj chyba starsej verzie....