Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin StreetPilot c510 od GE-Money !!! PROBLEM !!!

maja_kozmo_ce4you (4)|25.7.2007 18:14
Zdravím.
Chtěl jsem se zeptat jestli mi nemůžete poradit jak dostat z mého Garmin StreetPilot c510 s předinstalovaným Atlas CR v6 odemykací kód právě pro Atlas CR v6.
Chtěl bych si totiž doinstalovat do GPS mapy CZ-topo a SK-Topo a jiné volně dostupné, jenomže mapy se nahrávají jako jeden celek a když tam doinstaluju volné mapy tak mi to Atlas CR v6 vymaže. Musím tedy nejdřív odemknout Atlas CR v6 v PC, jenomže k tomu potřebuji unlock key. Ten je většinou součástí balení, jenomže ne v případě, že GPs je od GE-Money :-)

Zkoušel jsem také nahrát do přístroje pouze CZ-Topo, jenomže po zapnutí přístroje mi napsalo hlášku, že mapy nelze správně použít protože nepodporují autorouting. Přitom se jedná o mapu zadarmo. Nevíte někdo jestli je nutné odemykat i tyto volně dostupné mapy?

Děkuji za odpověď. Ahoj.
Alojz3 (46)|27.7.2007 22:38
Neviem ako si dosiel k tomu, ze tieto topo mapy su volne pouzitelne, ale gps od GE tusim nieje ziadne topo alebo nebodaj SK zadarmo. Su to len update pre drzitelov 25 miestnych kodov pre ich gps. Osobne nemas ziadnu sancu zistit, ktory kluc je tvoj, v gps, presnejsie v img file je ich cez 9000
maja_kozmo_ce4you (4)|28.7.2007 09:07
Ahoj.
Myslel som mapy CZ-Topo20 a SK-Topo20 zo stránky http://gps-maps.info/cz/index/download
Tieto sú free a použitelné v každom GPS bez nutnosti 25miestneho unlock key. ;)
Ďakujem za odpoveď. Pekný deň
Alojz3 (46)|28.7.2007 20:48
Nejak sa ti lame jazyk? Raz cesky potom slovensky.. neriesim.. tvoj problem.

Trepat vrstevnice do 510.. hmm ok.

1. Napojit GPS do PC
2. premenovat gmapsupp.img (s atlas CR v6) na gmapprom.img
3. Uploadnut dalsiu akukolvek dalsiu mapu
4. podla potreby v nastaveniach map si vypinat nepotrebnu mapu
maja_kozmo_ce4you (4)|30.7.2007 09:31
[QUOTE]Nejak sa ti lame jazyk? Raz cesky potom slovensky.. neriesim.. tvoj problem.[/QUOTE]

Láme sa mi, lebo navigacia patrí mojmu bratrancovi z CR, ktorý ma poprosil o pomoc a kedže som dost lenivý prepisovat jeho otázku, tak som ju nechal v českom jazyku. Aj tak sme bratia slovania. :)


[QUOTE]
1. Napojit GPS do PC
2. premenovat gmapsupp.img (s atlas CR v6) na gmapprom.img
3. Uploadnut dalsiu akukolvek dalsiu mapu
4. podla potreby v nastaveniach map si vypinat nepotrebnu mapu
[/QUOTE]

Tento postup skutočne funguje a som ti zaň nesmierne vďačný. :) Nahral som týmto sposobom do GPS c510 mapu "Slovakia Road Map 2.41", ktorá je free (bez nutnosti unlock key) zo stránky URL=http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist.php?cnt=196&rgn=]mapcenter.cgpsmapper.com[/URL]
Mapu som do GPS dostal pomocou programu IMG2GPS. Po nahratí mapy GPS fungovalo, ale keď som chcel vyhladať nejakú adresu, tak v menu pre zadavanie názvu Štátu/Provincie som mohol napísať čokolvek (aj nič) a vždy my to napísalo "Stát nenalezen". Mapa "Slovakia Road Map 2.41" je pritom s podporou autoroutingu. Nevieš náhodou či sa s t ým dá niečo robiť? Nemusí sa do GPS nahrať ešte nejaký dodatočný súbor (Img2GPS vytvorí iba jeden súbor s mázvom gmapsupp.img, ktorý som nakopíroval do GPS)?
Ďakujem za odpoveď. Ahoj.
Alojz3 (46)|30.7.2007 12:27
Ohladom Slovakia Road Map 2.41 sa obrat na autora. Pri existencii SlovakiaRoads v5 od Conanu ja fakt neriesim nic ine.
maja_kozmo_ce4you (4)|30.7.2007 15:40
[QUOTE]Pri existencii SlovakiaRoads v5 od Conanu ja fakt neriesim nic ine.[/QUOTE]

Nerozumiem. Myslel som, že SlovakiaRoads v5 je od Garminu a navyše nie je zadarmo na rozdiel od "Slovakia Road Map 2.41".

Skúsim sa informovať u tvorcu tej mapy. Ešte raz ďakujem za rady. Ahoj.
Alojz3 (46)|30.7.2007 17:14
Conan je vyhradny dovozca Garminu v SK a tvorca slovenskej digitalnej mapy Slovakia Roads a Slovakia TOPO. Snad nemyslis, ze Slovakia Road Map 2.41 je vhodne na aspon trocha serioznu autonavigaciu. Bud realista.