Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

a701 - kontakty, voice dialer

BGenJackONeill (139)|25.7.2007 12:36
Ahoj, mám 2 dotazy pro majitele a701. Mám ji asi 2 týdny s R64 firmwarem, a mám dva problémy. První je, že mi u kontaktů kteréjsou na SIM nejde hledat podle těch tlačítek v kontaktech (abc, cde, ) prostě jak se na ně klikne a najede tam, a při psaní SMS mi to při zadávání nebere v potaz taky jenom kontakty co jsou na sim i co jsou v mobilu, pouze u kterých je zadáno číslo v položce mobil. Přitom na všechna čísla lze poslat SMs, ale jen vybráním z kontaktů, nenabídne mi je když chci zadat jméno do čísla jako možnost. Co s tím, popřípadě dělá vám to taky? A druhý dotaz, u toho hlasového vytáčení se mi nějak podařilo pro kalkulačku namluvit tag, a od té doby mě to nenechá nic namluvit, jen tam po spuštění najede ten rozpoznávač, a at dělám co dělám nenechá mě to už skočit do tý namlouvací tabulky. Jak se tam dostat? Moc děkuji za každou radu.
carbik_ce4you (132)|25.7.2007 13:00
- "namlouvací tabulku" najdes v Start - nastaveni - Voice speed dial (ceksy to bude asi hlasove vytaceni)
- k drueh otazce, nepouzivam kontakty na SIM
BGenJackONeill (139)|25.7.2007 16:26
Jo, moc dík. Nevíš alespon jak dostat kontakty ze sim do PPC tak aby byly cisla ulozenyx jako mobil?
bogino (35)|25.7.2007 19:16
Vsetky kontakty, ktore mas na SIM, ale nemas v PDA, mozes prekopirovat zo SIM Managera volbou Copy All z menu.
Co sa tyka kontaktov, ktore su v PDA: Skontroloval som u seba kontakty, kde nemam zadane ziadne cislo v riadku "Mobile tel:", ale mam zadane cislo napr. v riadku "Home tel:". Po podrzani stylusu na kontakte sa zjavi menu, kde mam aktivne aj Send Text Message.
BGenJackONeill (139)|25.7.2007 22:31
To mám taky, ale když dám vytvořit novou SMS a do kolonky číslo píšu jméno, tak mi to vezme jenom lidi který mám jako mobil, jiný mi to nevezme.
bogino (35)|26.7.2007 21:20
OK, takze idem do Messaging, zvolim New, v menu vyberiem Add Recipient, otvoria sa mi kontakty, kliknem napr. na opq, zvolim Ondro, doplni sa mi Ondro ako prijemca. Potom som sa v kontaktoch pozrel na toho Ondra, mam u neho nastavene "Home tel:" a nemam nastavene "Mobile tel:". Daj vediet, ci je to u teba inac ...
bogino (35)|26.7.2007 22:09
[QUOTE]To mám taky, ale když dám vytvořit novou SMS a do kolonky číslo píšu jméno, tak mi to vezme jenom lidi který mám jako mobil, jiný mi to nevezme. [/QUOTE]
OK, to mas asi pravdu, lebo mne to nezoberie nikoho. Asi nikoho nemam ako "Mobile tel:", lebo vsetky moje kontakty pochadzaju zo SIM karty (A701 je moje prve PDA).
Preto pouzivam jednu z 2 metod, co som opisal v prispevkoch vyssie. Je to tiez len na par klikov ...

Pokial by si predsa len chcel zmenit vsetko na Mobiel tel:, schodnou cestou mozu byt programy, co skopiruju kontakty z PDA do PC v textovom formate, zeditovat subor (nejakym malym skriptom, mozno by stacil aj len lepsi textovy editor) a zmeneny subor nahrat naspat do PDA. Nerobil som to, ale ked nieco pohladas, asi to pojde. Mozno tymto toolom (neskusal som): http://www.freewareppc.com/database/pimbackup.shtml
bore67_ce4you (7)|13.1.2008 11:41
já mám zase jinej problém s kontaktama, když kliknu na záložku kontakty v obrazovce telefonu v levo dole, tak se mi kontakty nezobrazí ale začne to odesílat zprávu o chybách, v obrazovce DNES je vše OK, zkoušel sem nahrát i novou ROM (R65 Oki) a tato chyba je tu stále, dále mi vadí že při telefonování se neobjevuje možnost tel. klávesnice, to mi neumožnuje používat hlasové automaty např. u operátora, je nějaký vyzkoušený plugin který by to umožnoval?
Falty (107)|13.1.2008 15:04
[QUOTE="bore67"]já mám zase jinej problém s kontaktama, když kliknu na záložku kontakty v obrazovce telefonu v levo dole, tak se mi kontakty nezobrazí ale začne to odesílat zprávu o chybách, v obrazovce DNES je vše OK, zkoušel sem nahrát i novou ROM (R65 Oki) a tato chyba je tu stále, dále mi vadí že při telefonování se neobjevuje možnost tel. klávesnice, to mi neumožnuje používat hlasové automaty např. u operátora, je nějaký vyzkoušený plugin který by to umožnoval?[/QUOTE]

Hlasové automaty funguji, stačí jen kliknout stylusem během hovoru na telefon v dolním levém rohu a potom čísla. Včera jsem převáděl otce z O2 na Vodafone přes automat a v pohodě.