Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sms nebyla odeslana a hodi se do konceptu i kdyz se odesle

rusher (7)|25.7.2007 11:21
Zdravim lidicky prosim vas mam problemek mam mio701 akdyz dam odeslat sms tak meto napise ze sms nebyla odeslana a hodi se do konceptu ale v 90% se odesle i presto asi semito stalo po nastavovani mms ale nesem si tim jist...nevite nahodou co stim dekuji?

carbik: upravil jsem ti nadpis, cim vystiznejsi budem, tim drive nekdo poradil
Tulkas_ce4you (8)|25.7.2007 22:55
Mám ten samý problém, může někdo poradit?
kardzi (13)|26.7.2007 08:38
Mám od včerejška stejný problém.Bud to vysrala nějaká aplikace nebo nevim.nepřišel jsme na to.Nic jsem nenastavoval...... Stahnul jsem flexmail 2007 a tam se odešle a nic to nehlasí.Je to asi věcí ty aplikace. TAky mi to hlasi tu hlasku že sms nebyla odeslana..nechce se mi delat HR jenom kuli tomuhle, když třeba někdo najde řešení......
Tulkas_ce4you (8)|26.7.2007 10:29
Já sem zkoušel i HS, bez výsledku. A je nejaký divný že to mají všichni od včerejška
iron side (253)|26.7.2007 12:56
taky resim tento problem,ale kdyz to mame vsichni teprv nejaky ten den,nebude to siti?Ja mam Vodafon a vy?
iron side (253)|26.7.2007 13:00
tak jsem zjistil,ze je to opravdu siti Vodafone,volal jsem tam a znate to-vse je v poradku,chyba je na vasem pristroji....
To je pech:evil:
kardzi (13)|26.7.2007 13:11
Taky mám Vodafone.........:-(( nechapu...... JInak jak říkám.Nainstaloval jsem pokusne FlexMAil 2007 a tam je vše ok.Netvaří se jako že by něco neodeslal a pak že by to hodil do konceptu...............
rusher (7)|26.7.2007 17:49
no taky mam vodaka:((( kuram takze asi neco ze siti pice...jim tam calnu...btw: ja si nastotvoval ty mms nedelali ste to taky?
kardzi (13)|27.7.2007 10:19
Tak asi takto..Mio mam asi týden.Nyní mě to hlásí tuto chybe že nelze odeslat. Ke všemu když odešlu zpravu, ktera je rozdělena do 2, tak druha ani uživatelům nepřijde.Provedl jsem zálohu a udělal Hard Reset.Ihned po spusteni jsem se pokusil odeslat a výsledek je naprosto stejný.Takže se nebojte, že vám to dělá nějaký SW.Ani flexmail se nechova korektne a sms rozdělenou do 2 taky neodešle.Ponevadž jsme se nikde nedočetl o podpoře, nezbyde mi nic, než mio pěkne vrátit, prootže SMS jsem pro mne důležité.Nehledě na to, že displej je venku absolutně neviditelný a zvukový výstup do sluchátek je taky k ničemu a tedy nemohu použít jako MP3(níííízká hlasitost..ach jo.Jinou SIm kartu od jiného operátora jsem nezkoušel, protože žádnou nemám........
Tulkas_ce4you (8)|27.7.2007 12:11
vodafona mám taky, a s tím displayem si musel počítat, to není jenom u mia, a mě se zdaj mp3 v pohodě - věc názoru.
Tulkas_ce4you (8)|27.7.2007 13:22
[QUOTE="kardzi"]Tak asi takto..Mio mam asi týden.Nyní mě to hlásí tuto chybe že nelze odeslat. Ke všemu když odešlu zpravu, ktera je rozdělena do 2, tak druha ani uživatelům nepřijde.Provedl jsem zálohu a udělal Hard Reset.Ihned po spusteni jsem se pokusil odeslat a výsledek je naprosto stejný.Takže se nebojte, že vám to dělá nějaký SW.Ani flexmail se nechova korektne a sms rozdělenou do 2 taky neodešle.Ponevadž jsme se nikde nedočetl o podpoře, nezbyde mi nic, než mio pěkne vrátit, prootže SMS jsem pro mne důležité.Nehledě na to, že displej je venku absolutně neviditelný a zvukový výstup do sluchátek je taky k ničemu a tedy nemohu použít jako MP3(níííízká hlasitost..ach jo.Jinou SIm kartu od jiného operátora jsem nezkoušel, protože žádnou nemám........[/QUOTE]
řekli ti tam něco?
kardzi (13)|27.7.2007 13:29
Samozřejmě že ne...asi MIO vráti.je pro men nepoužitelné....přechod k jinému operatorovi nemuzu (služebak) a hlavně je možné, že jak vodafone tak MIO na to hodi bobek a tento problém proste nebudou řešit. Přijde mi, že mio má nastavený delay reakce na odeslanou zpravu na nejaky cas, ktery vodafone zkrátil a ted samozřejme to hlasi onu chybu a rovnou to ani neodesle cast tej SMS..podle mne banalita, kterou asi nekdo pořeší, ale nemám čas ani chut na to čekat.Za ty peníze chcu funkční produkt.
Anydraj (17)|27.7.2007 13:53
Mozna za tim bude tohle
http://mobil.idnes.cz/vodafone-ma-na-ostravsku-problemy-se-siti-delnici-prekopli-opticke-kabely-15j-/mob_operatori.asp?c=A070727_105932_mob_operatori_hro
gebič (20)|27.7.2007 15:25
taky mam VODU a taky me to zacalo delat... Sere me to, ale co stejne ja radeji volam, takze sms pisi minimalne..:-)
t-fuse (36)|27.7.2007 23:25
Mám Vodovodyfone a Mio A701 a mám úplně stejný problém. Přišel jsem na to až dnes, protože včera, kdy to začlo všem ostatním, jsem žádnou SMS neposílal. Je to k vsteku :((
Tulkas_ce4you (8)|30.7.2007 10:50
[QUOTE="Anydraj"]Mozna za tim bude tohle
http://mobil.idnes.cz/vodafone-ma-na-ostravsku-problemy-se-siti-delnici-prekopli-opticke-kabely-15j-/mob_operatori.asp?c=A070727_105932_mob_operatori_hro[/QUOTE]
Myslím, že tím to nebude, bydlím na druhe straně republiky...
Ale je jasný, že kdyby se ta chyba vyskytla třeba u nějaké nokie tak se z toho vodafone pos**** a hned to řeší...
Tulkas_ce4you (8)|30.7.2007 21:34
Ještě se zeptám jaké máte verze firmwere? je totiž možné že se chyba vyskytuje jen u pda s verzí R64.
-BoarD- (24)|30.7.2007 22:33
já mám taky R64 a Vodafon.... :(
-=A=- (19)|30.7.2007 23:25
Také mám vodafone, ale problém s tím mám jen v oblasti s nízkým signálem (jedna čárka, občas dvě, občas to vypadne a to je přitom mio pořád na stejném místě). Vypadá to asi takhle: posílám SMS, ke konci mi vypadne signál a mio napíše že sms neodeslal. Po chvíli přijde doručenka, takže sms se prodrala, ale mio o tom nemělo ani páru. Je to nemilé, ale stalo se mi to jen třikrát za půl roku.
S pda se často dějou horší věci než tohle :sarcastic:
t-fuse (36)|31.7.2007 09:41
[QUOTE="Tulkas"]...je totiž možné že se chyba vyskytuje jen u pda s verzí R64.[/QUOTE]
To by odpovídalo. Taky mám R64. Na stránkách www.mio-tech.be jsem zahlídl ke stažení R65. Máte někdo zkušenost, jestli je ta chyba i zde? ...abych věděl jestli má cenu pouštět se do upgradu :)
BRunner (92)|31.7.2007 09:44
Mám R65 a Vodafone, dělá mi to taky. Nejdřív to bylo jednou za čas, teď u každé SMS. Uloží se do neodeslaný, ale doručenka mi přijde a SMSka dojde. Ale vždy pouze pokud má jen 160 znaků, jinak ji ořízne. Zkoušel jsem to se SIMkou Eurotelu a je to to samé. Chystám se na HW reset, tak uvidíme, co to provede.
kardzi (13)|31.7.2007 09:51
HW reset NEPOMUZE !!! Take jsem ho udelal. PDA jsem vratil dodavateli..Nastesti jsem ho mel asi jenom 5 dni, takze jsem mel narok.Nejsem zvedavej cekat na to, jestli se bud vyrobce nebo operatori rozhoupají k náprave........
t-fuse (36)|31.7.2007 12:43
Tak jsem do mojeho Mio A701 zkusil vrazit simku T-Mobile od kámoše. Odesílání SMS proběhlo naprosto korektně a bez problému. Pak zpátky můj Vodovodyfone a zase stejný problém při odesílání. Volal jsem proto na tu jejich Vodafonskou linku (ten jejich automat je otřes, než se člověk dostane na operátora). Tam jsem se dozvěděl, že jim tam s tímto problémem volá hodně lidí, a že to určitě půjde nějak řešit. Taky mi poradili, abych zkusil simku v jiným telefonu. To je sice fajn, že v mojem starým Siemensu to funguje, ale to neřeší můj problém. To Mio jsem si totiž koupil právě proto, že můj starej Siemens už mi po těch letech pomalu a jistě umíral. A kvůli problému někde u Vodafonu nebudu přece měnit mobil, zvlášť když ho mám cca teprve měsíc. Když už bych měl něco měnit, tak radši operátora. :disgusted:
kardzi (13)|31.7.2007 14:02
Taky jsem to řešil Volal tam atd....abych řekl pravdu, tak mě to sere! Proto jsem ho vratil a necham si asi svoji 6310i...alespon nemam ty starosti.Vrazit 8500 do zařízení, ktere ani nefunguje, at je to vinou operatora nebo Vodaf. To se neda.nehlede na to, kže jsem měl již 3 zařízení s pocket PC WM5 a GSM modulem a všehcny mě spíše sraly než že by mi ulehčily život.Bohužel...Muj nazor je, že je to nepoužitelné zařízení všeobecne s WM5.Musi se do toho nahrat hromada balastu aby to bylo použitelné, ale pak zas jsou odezvy atd. tak pomale, žeje to o nervy!!!fakt neštěsti! Zlatej palm
t-fuse (36)|31.7.2007 18:35
Docela by mě zajímalo, jestli je tu někdo, kdo má A701 a Vodafone a odeslání SMS mu jede bez chyb. To bych se ho zeptal, jakou má verzi ROM :))
carbik_ce4you (132)|31.7.2007 23:20
V zarizeni to nebude, ostatni uzivatele taktne mlci. Vcetne me. Mam A701 a T-mobile (ale je pravda, ze SMSky pisu prevazne z netu).
Vodafone proste neco zmenil na siti a MIO na to takto reaguje.
Preji uzivatelum Vodafone kratke cekani na jinou ROM (necekam, ze neco udela operator).
PetrS_HK (2)|1.8.2007 11:22
Nedalo mi to a nahral jsem R65. Nerad bych se unahlil v hodnoceni, ale vypada to, ze je vse OK.
Stanik_ce4you (77)|1.8.2007 15:52
Dobrý den,

problém s zprávami na zařízeních Mio A701 byl předán na technické oddělení Vodafone a měl by být v blízké době vyřešen.

Děkujeme za trpělivost, s pozdravem

Admin

http://www.techforum.cz [ TechForum :: overeno Technoidy ]

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Toto jsem dnes dostal jako odpověď od Vodafonel
t-fuse (36)|1.8.2007 18:10
[QUOTE="PetrS_HK"]Nedalo mi to a nahral jsem R65. Nerad bych se unahlil v hodnoceni, ale vypada to, ze je vse OK.[/QUOTE]
Taky jsem včera přeflashoval na R65. Problém ale zůstal.
Vally (91)|2.8.2007 08:03
mám stejný problem,vidím to u chyby u Vodafone.
Vally (91)|3.8.2007 08:37
včera jsem volal ta techniky na Vodafone a udělal jsem jim tam trošku halo a dneska rano už mi to odesílalo bez problému,co vy ??
PetrS_HK (2)|3.8.2007 09:31

Po tom preflashovani se mi to vratilo, zajimave je, ze nekolik testovacich sms dorucil uplne bez problemu a bez kecu. Mam pro to jedine vysvetleni, ze to zrovna Oskari stelovali.



iron side (253)|3.8.2007 12:33
hura,hura,Vodafone vyslysel nase prani a SMS uz zase spravne chodi.

Vodafone diky:D :D
Stanik_ce4you (77)|3.8.2007 15:03
:D :D :D Tak tak, vše funguje:D :D :D
t-fuse (36)|3.8.2007 19:45
Ani, i mě už to funguje :) ...teď jen aby to vydrželo ;)
-BoarD- (24)|3.8.2007 21:03
Jupí... dnes sem poslal asi 15 SMS a naprosto bezproblémů :) :) :) :)
Tulkas_ce4you (8)|4.8.2007 12:29
taky tak, konešně
Vally (91)|6.8.2007 07:36
v pátek mi ještě volali z Vodafone,že to opravdu byla chyba na jejich straně a že se mi omlouvají :)
gebič (20)|6.8.2007 10:18
jj taky uz mi to jde... Ale ja tak z neho poslu 5 sms za mesic, takze se me to ani moc netykalo..:-). Ale je dobry vedet, ze to uz jde...