Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX 550 a indikace nabíjení

Vigomat (20)|25.7.2007 11:21
Dobrý den,

Mám Loox 550 a několikrát jsem již pozoroval zvláštní chování při dobíjení. PDA jsem včera na 21% připojil na originální USB kabel. PDA signalizovalo dobíjení a asi po 3h když jsem ho odpojil byl stav baterie stále jen 21%. Poté jsem ho připojil v autě na adaptér a během cca 30 minut se PDA nabilo z 21% na 36%. Doma jsem ihned poté PDA vložil do kolíblky s připojeným originálním síťovým adaptérem. PDA okamžitě začalo signalizovat že je dobité na 100%. Zkoušel jsem ho v zátěži vybíjet a baterie je opravdu na 100% protože klesá jen pomalu. Podobně jsem to již pozoroval vícekrát. Mám tedy následující dotazy:

1) Je toto u 550 normální?
2) Může to být odstraněno jinou ROM?
3) Pokud PDA ukazoval nabíjení ikdyž byla již baterie na 100% nepřebíjelo jí. Jak je známo pokud by Lion baterii dlouho přebíjelo tak kromě jejího poškození může dojít i k požáru.

Díky



Zdenek Malinsky (9781)|25.7.2007 19:32
1. To je normální asi u všech PDA. USB to prostě "neutáhne". Pokud je baterie nabitá na méně %, je většinou potřeba nabíječka (nebo autonabíječka).
2. Asi ne. Ono taky na tvůj model moc ROMek - ROM update nebude (pokud vůbec nějaký byl-bude).
3. Li-Ion bateriím spíše vadí vybíjení do "poslední kapky" = k 0% kapacity. Časté nabíjení není na škodu. A 100% je hlídáno, takže k přebíjení nedochází. Někde jsem četl, že by PDA (baterka) neměla být na nabíječčce déle než 2 dny. K požáru dojít nemůže. Vše je samozřejmě za předpokladu, že je vše v pořádku.

Nemusíš se bát, že baterku poškodíš. Stejně při pravidelném větším používání po roce-roce a půl začne kapacita klesat, takže si koupíš novou (klidně s větší kapacitou) a tu původni si necháš jako záložní.

Já nabíjím buď když na mě zařízení křičí, že chce nabít, před cestou či přes noc - to je ráno baterka plná a mohu vyrazit do klokotu života. Zas to tolik neprožívej, netrap se tím a PDA prostě užívej a využívej. Oni výrobci myslí za nás a snaží se dělat zařízení co nejvíce blbuvzdornými. ;)
incubus (15)|26.7.2007 09:15
Jj vubec se tim netrap. Ono u FSC si to vse kolem baterky dobre ohlidali :O) Jakmile by teplota baterky at uz vinou nabijeni, skratu ci jen okolni teploty presvihla urcite stupne, nabijeci cyklus se prerusi. Baterka je automaticky odpojovana po dosazeni 100% kapacity. Jinak nabijeni z usb opravdu nedostacuje... vsak si sam porovnej max co dostanes z usb je 500mA, optimum co potrebuje pda je 1A a autonabijecka poskytuje 2A.

A co se tyce toho zapojeni v zasuvce vice jak dva dny... mno co si pamatuji ze skoly na elektrotechniku je to prevazne tim ze se vyrobci snazi nezhorsovat ucinik v siti, tim pasivnim odberem adapteru kdyz nenabiji. A pripadne to je take asi tim ze cca za dva dny ubyde cast kapacity a mel by znova nabijet, ale pak to asi nefunguje optimalne a ty cykly nejsou tak rozpoznatelne pro hlidaci elektroniku??? Fakt netusim co presne...
Vigomat (20)|26.7.2007 11:46
Díky za rady.
Ještě jsem si nahrál sw co ukazuje napětí baterky a ten mi při nabíjení z adaptéru ukazuje až 4,19V. Optimum pro Lion je 4,1V ale budu tomu tedy důvěřovat. Přeci jen je otázka přesnosti toho měření.
amigo6 (10)|26.7.2007 15:46
Zalezi od typy Li-Ion akumulatora. Niektore maju pri plnom nabiti 4.1V a niektore 4.2V (vacsinou novsie).
incubus (15)|27.7.2007 09:09
[QUOTE]Zalezi od typy Li-Ion akumulatora. Niektore maju pri plnom nabiti 4.1V a niektore 4.2V (vacsinou novsie).[/QUOTE]

Jj presne tak, mam 3mes. starou baterku a take ukazuje 4.19V.
burticek (211)|5.8.2007 14:32
Ahoj,

nechtelo se mi zakladat novej thread a kdyz uz se tenhle tyka nabijeni, tak ho hodim sem.

Nedavno jsem si poridil Looxe n560 a ipaq 514. Ten ipaq ma resenou sitovou nabijecku tak, ze se do zastrcky zasune mini usb kablik, ktery nabiji. Do stejny zastrcky by se dal zasunout i usb kablik od Looxe. Myslite, ze by se tim dal nabijet i ten Loox? Na nabijeckach jsou sice naspany mensi rozdily a to HP: Input 200 mA a Output: 1 A MAX a na FS je Input 300 mA a Output 2A MAX, ale imho by se ten Loox nabijel akorat dyl? Mam pravdu nebo jsem uplne mimo? Nerad bych si neco odpalil.

Diky za odpoved.
cendaa_ce4you (50)|5.8.2007 22:27
[QUOTE="burticek"]
Do stejny zastrcky by se dal zasunout i usb kablik od Looxe......Nerad bych si neco odpalil.
[/QUOTE]
polarita bude v pořádku, napětí taky - je to USB, a na proudu moc nezáleží, když je max 1A, tak to nabíjet bude.