Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-mobile MDA Compact III bez T-mobile :-) aneb jak na systray

Stag_ce4you (59)|23.7.2007 12:53
Zdravím, před několika dny jsem si koupil T-mobile MDA Compact III. Ale nemám v úmyslu ho používat v síti tohoto operátora, ale v síti O2. Vcelku se mi povedlo odstranit všechny nežádoucí úpravy T-mobilu, ale až na jednu :( tou je ikonka web'n'walk v systrey (menuje se tak ta lištička nad softkey?) Opravdu mě rozčiluje, protože si na ni občas tapnu a ono se to pokusí připojit na wap T-mobile :-(

Včera jsem zkoušel HR a pak do 3 sekund SR. Zabralo to, ale zase jsem postrádal TomTom :-)

Takže můj dotaz, vlastně dva:

a) jde nějak rozumě odstrant ikonka v systray? (tím rozumě myslím userfriendly) :-)

b) pokud ne, tak jak docílit toho aby se z extendedROM tahal pouze TT a ne T-mobile s...... software sem chtěl napsat ....

Hledal jsem jak jsem mohl, našel jsem i nějaké diskuze na toto téma, ale i přes to jsem neůspěšný :( pomozte prosím ....
ElSoft (1244)|27.7.2007 21:51
ahoj, často aplikace které jsou systray se spouštějí z \windows\startup tak zkus kouknout tam.

jinak plán B by mohl být užitečnější. Stačí když po HR uděláš hned SR aniž by se něco nainstalovalo a pak pomocí napříkald totoal commandera najedeš do \storage_card\ (cestu musíš zadat ručně) a pak si z ní nainstalovat co budeš chtít. Předem doporučuji si jí za zálohaovat, třeba na kartu, nebo lépe do PC (člověk nikdy neví jestli ten CAB po instalaci nezmizí :) ale z ExtendedRom by neměl)
Stag_ce4you (59)|31.7.2007 13:13
Zdravím, tak bohužel ve startup nic takového není, už jsem tam koukal, ale raději jsem to ještě jdnou prověřil a opravdu ne :-(

Plán B se mi líbí, ale nějak nerozumím jak na to ... zkouším v TC zadávat \storage_card\ jak divý, ale nic :(

Mohu poprosit o podrobnější popis toho, co přesně mám po HR/SR udělat? Zároveň jsem zkoušel si zazálohovat ExtendedRom, ale nevidím do ní, TC tuhle adresu nebere :(

koukal jsem do nějakých dalších diskuzí, ale nejsem z toho říliš moudrý, neměla by se nějak odmknout?
ElSoft (1244)|31.7.2007 17:19
jsem se nějak překlep, má to být extended_rom
:) nj chybka se vloudila
Brco_ce4you (447)|31.7.2007 18:00
Takze mne pomohlo toto:
chod do registrov HKLM/Software/HTC/TrayAppelt a tam mas uvedene vsetky ikony v tray. Staci ak tie zlozky zmazes a potom SR a je to. Mozes zmazat tie ktore chces, ale i vsetky. Da sa to potom v pohode obnovit, takze ziadny strach.
Stag_ce4you (59)|31.7.2007 22:23
Tak ty registry by byly úplně nejjednoduší a nejzajímavější, jenže ....

Mám tam adresáře 0 - 8 a jen tři soubory :(

[CODE]
0
3
4
5
6
7
8

RotateIconSlot 4b
PowerIconSlot 4b
+Přidat hodnotu+ 0b
[/CODE]

V těch adresářích jsou soubory ResPath, LaunchApPath a zas to +přidat hodnotu+.

zobrazuji to v TotalComanderu. Jak poznám co z toho je to nešťastné webnwalk .... ???

Stag_ce4you (59)|31.7.2007 22:29
Cvičně jsem zkusil smáznout adresář 0. Smazal jsem ho, provedl SR a po naběhnutí zjistil že ikonky jsou tam všechny :-( kouknul jsem opět do registrů a k mému údivu adresář 0 tam byl znovu v plné kráse i s původním obsahem :-( několikrát jsem to zopakoval, ale bohužel se stejným výsledkem :-( Už si připadám jak blbec, ale opravdu se nedaří ... Prosím, popište mi co přesně a jak smazat :-)
Brco_ce4you (447)|1.8.2007 08:14
tie polozky 0-8 by mali byt ako klasicke adresare. Ked ich otvoris tak tam bude jeden kluc s oznacenim LaunchApPatch. Ten otvor a uvidis cestu a tiez nazov programu ku ktoremu je ikona priradena. Ta 0 tusim nejde zmazat koli tomu, ze je viazana na CommManager a ten byva prvy na liste. Cize by si musel posunut poradie. Ja som zmazal vsetky zlozky 3-8 okrem 0. Potom SR a ostal mi CommManager, Power a Rotacia displeja, ktore nie su viazane na tie zlte subory, ale maju vlastne kluce. Ked chces teda dat prec len webnwalk tak je to tusim 6, ale nie som si isty. Otvorenim kazdeho suboru zistis, tak ako som napisal vyssie k comu sa viaze.
Stag_ce4you (59)|1.8.2007 21:26
Tak je to 7, ale pokud smažu celý adresář, stejně po SR je tam zpátky :( stejně tak i když smažu jen jeho obsah .... Ach jo ...
Stag_ce4you (59)|1.8.2007 21:29
Nevíte někdo, co znamenají jednotlivé CABy v extended_rom ??? Podle názvu nepoznám co dělají :-(
Stag_ce4you (59)|1.8.2007 23:41
Tak a je hotovo .... použil jsem metodu HR + SR ikonku nemám, ale ať dělám co dělám nemohu načíst extended_rom (před tím to šlo) ... Takže jsem bez TomToma :-(