Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A639 - výpadky GPS při napájení z auta

mops (5)|23.7.2007 12:29
Před týdnem jsem vrátil rok starý A636N a připlatil jsem si A639. Když jsem včera poprvé potřeboval navigaci použít, psal mi TomTom 6, že není dostupné GPS zařízení.
Když jsem ho nainstaloval, bylo všechno v pohodě.
Dnes jsem experimentálně ověřil, že GPS zařízení se TomTomu ztratí, když je je PDA napajeno z autoadaptéru, když napájení vytáhnu funguje GPS OK. Setkali jste se s něčím takovým? Je to vada konkrétního kusu nebo je to obecně problém u tohoto typu?
Samozřejmě jsem zkoušel i SW i HW reset a novou instalaci TomToma, ale nepomohlo to.
Zítra ho zkusím vyreklamovat, doufám, že mi ho vymění za jiný kus a ten už bude fungovat bez problémů. Původní PDA mi fungovalo skvěle, ale bohužel se odporoučel reproduktor.

Ještě dodám, že na PDA už byly předinstalované WM6.
kume (19)|23.7.2007 13:41
Tento problem tu uz bol opakovane preberany.
Je na to patch, ktory tento problem riesi.

Najdes ho tu: http://rapidshare.com/files/44529380/A639_CarCharger_GPS.cab
mops (5)|23.7.2007 14:03
Díky, vyzkouším. Zjistil jsem ještě, že se nechce PDA dobíjet přes USB, není na to taky nějaký patch?
kume (19)|23.7.2007 14:25
To neviem. Viem iba, ze cez USB to dobija 100 mAh, zatia co cez nabijaci dok 500 mAh...
Phil.cz (0)|23.7.2007 22:16
[QUOTE="kume"]Tento problem tu uz bol opakovane preberany.
Je na to patch, ktory tento problem riesi.

Najdes ho tu: http://rapidshare.com/files/44529380/A639_CarCharger_GPS.cab[/QUOTE]
A existuje něco takového i pro A730w? Protože ten mi dělá to samé. :(
mops (5)|25.7.2007 16:22
[QUOTE="kume"]To neviem. Viem iba, ze cez USB to dobija 100 mAh, zatia co cez nabijaci dok 500 mAh...[/QUOTE]

Tech 500mA to bere pres USB nebo do toho doku musím zapojit ještě i normální nabíječku?

Připadá mi dost nepraktické nosit s sebou pořád USB kabel nebo dok a ještě nabíječku.

U WM5 byly jasně popsaný ty nastavení USB jako 100mA a 500mA, ale u WM6 to mají popsané jinak. Která varianta by měla být ta 500mA?

Nejde totiž jen o to, že mi to nedobíjí z USB jako předtím u A636N, ale ono to nezvládá napájet ani to co je potřeba na provoz takže se postupně vybíjí.
yoli (63)|25.7.2007 18:00
Výstup USB je vec mainboardu, maximum z neho dostaneš do 500mA, preto niektore USB zariadenia majú paralel USB, len kvôli tomu, aby dostali viac prúdu, ako môj USB TV analog+digit.......takže s tým prúdom to môže byť všade ináč, ale pravda je, že minimálne by to PDA malo aspoň pridržiavať.
mops (5)|25.7.2007 18:48
[QUOTE="yoli"]Výstup USB je vec mainboardu, maximum z neho dostaneš do 500mA, preto niektore USB zariadenia majú paralel USB, len kvôli tomu, aby dostali viac prúdu, ako môj USB TV analog+digit.......takže s tým prúdom to môže byť všade ináč, ale pravda je, že minimálne by to PDA malo aspoň pridržiavať. [/QUOTE]
Možná jsem se nevyjádřil úplně srozumitelně, raději to upřesním.
A639 se vybíjí i při zapojení přes USB, ale předchozí typ A636N se mi z notebooku normálně dobíjel. Problém tedy podle mne není v USB, ale v PDA. Když se dívám ve Windows na notebooku tak to pořád bere jen 100mA. Předokládám, že by to někde mělo jít přepnout na těch 500mA, ale nevím kde.
Picard0147_ce4you (1)|29.7.2007 11:37
Ahoj lidi, mam stejnej problem s GPS na A639 jak je popsanej výše, jenže s tim rozdílem že tam ma WM5. Nevíte někdo co s tím? Nebo jaký problémy mě můžou potkat při instalaci WM6, protože bych tam nerad dával něco co mi nepomuze a nepude se toho zbavit;)