Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS X-SITE XSN - 350 a NAVIGON

cepo_ce4you (5)|19.7.2007 09:29
Ahojte,

Chcel by som sa spytat ci niekto z Vas nema skusenosti s GPS X-SITE XSN-350 . Niekde na nete som sa docital ze toto zariadenie je podobne zariadeniu Evolve x261 a preto som chcel rozbehat na nom program NAVIGON.



Tech. parametre XSN-350:
- navigační software Smart2Go
- barevný dotykový displej TFT 3,5", rozlišení 320x240 bodů, 65000 barev
- procesor Samsung S3C2440A, 400 MHz
- paměť 64 MB RAM
- neviem ze aky GPS modul to ma :(

Postupoval som podla navodu na:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23056
ale nakoniec sa mi to nepodarilo a aplikacia sa ani len nespustila.

Ine navigacne softy som neskusal. Nemate niekto s tymto GPS skusenosti alebo radu ako rozbehat NAVIGON alebo iny soft?

Dakujem
cepo_ce4you (5)|20.7.2007 13:22
Tak nakoniec som to rozbehal. Stacilo si len poriadne precitat navod :cool:
Ustas (39)|25.7.2007 15:04
Ahoj,

to jsem rad, ze se ti to podarilo rozbehnout podle meho navodu. Jenom koukam na tvuj obrazek a vidim, ze jsou tam vic ovladacich tlacitek nez na Evolve. Muzes ta tlacitka nastavit v souboru UserSettings.xml, aby ovladani MN6 za jizdy bylo pohodlnejsi.
mira_tempx1 (33)|28.7.2007 15:37
Stanislave nevím jak tobě to funguje. Já vyzkoušel tvůj návod a bohužel sklamání. Sice se mi podařilo rozchodit aplikaci Navigon MN6. Jenže poloha GPS jaksi nefunguje. Software prostě s GPS nespolupracuje. Vše jsem nastavil jako v návodu. Další věcí je, že se mi zdálo , že to najednou hodně vyšťávilo baterii. Je to možné také tím , že byly pokusy o hledání satelitů.
Bohužel signál ze satelitů jaksi nenalezlo.


Zařízení EVOLVE X261
Ustas (39)|28.7.2007 20:11
Udelej si GPS Reset a kdyz to nepomuze nastav v souboru UserSettings.xml rychlost GPS portu 38400 a pak znovu udelej GPS Reset. MN6 na Evolve funguje urcite, problem muze byt tim software, co mas. Muj soubor UserSettings.xml. Nakopiruj ho do slozky Settings. Jsou tam zapnuta vsechna tlacitka a hlasitost. Baterka skoro nic nevydrzi, mam to vetsinou na nabijecce. Jak skoncim s otevrenim windows v Evolve, budu se zabyvat baterkou a RDS-TMC.
mira_tempx1 (33)|28.7.2007 21:03
:? GPS reset jsem zkoušel. Zas tak blbej nejsem. To byla jedna s prvních věcí co jsem vyzkoušel. Dokonce jsem to zkusil i resetovat celé a nic zatím nepomohlo.

Je fakt, že nemám tu rychlou SD kartu, ale to by snad nemělo mít až tak vliv.
Zkoušel jsem na ni smart2Go a jede to jak z originálkou.
Video v DivX přehrává taky slušně bez nějakého většího znatelného škubání i když drobný záškubek občas ale vzhledem k procesoru 400MHz.

Film 700Mb
velikost 608x366 procesor musel převádět velikost
zvukový kodek MpegLayer3
obrazový XviD MPEG-4

tak slušná kvalita na to všechno

Zkouška souboru userseting negativní.
Pořád hlásí: GPS signál není momentálně dostupný. Navigace se spustí jakmile bude dostatečný příjem GPS.
S tím novým souborem maximálně nesvítí červeně v rohu ta ikonka pro přítomnost GPS.
Ustas (39)|28.7.2007 23:05
MN6 obcas vubec nevidi GPS prijimac i kdyz vsechno nastaveno spravne a po druhem startovani uz jede v poradku. Ale to je spis vyjimecne. Rychlost karty na funkci GPS zadny vliv nema. Zkousel jsem to na obycejne SD nebo MMC karte a bezi to, jenom mapa jede hrozne pomalu. Problem asi souvisi s rychlosti COM portu nebo s vadnou ci nekompatibilni verzi software.
Ustas (39)|29.7.2007 01:20
[QUOTE="Mira_A"]S tím novým souborem maximálně nesvítí červeně v rohu ta ikonka pro přítomnost GPS.
[/QUOTE]

Cervena ikonka znamena, ze nejsou zadne signaly ze satelitu. Bila ikonka znamena, ze signaly jsou a je urcena poloha. Kdyz neni zadna ikonka satelitu, to znamena, ze MN6 nekomunikuje s GPS prijimacem.
mira_tempx1 (33)|29.7.2007 07:15
:(( Tak já měl ikonku pořád červenou.

A právě mě napadá okolo té mapy a jejího načítání jestli to nemá něco společného. Sám uvádíte , že to občas taky nechce načítat.
Je fakt, že se mapa, obrovsky, škube když je moc malá. Zajímavé, že to dělá
i u smart2go, když hledá polohu, ale tam je to rychlé přeškubne pětkrát přes mapu a má polohu, kde jsem cca 3 sekundy. Tak mě napadlo , možná je i tady problém , že prochází mapu a nestačí se starat o GPS.

Mapa smart2Go má cca 111MB kdežto MN6 ji má nedělenou cca 1,8GB,
což je škoda. Mohla by být dělená na úrovni států.


Ještě je tu ta věc , že když odejdu z programu tak se přístroj vypne a pak jako by se restartoval.


Verze software v 6.1 build555
Navigace Evolve X261
Ustas (39)|29.7.2007 13:05
[QUOTE="Mira_A"]Sám uvádíte , že to občas taky nechce načítat.[/QUOTE]
Ale mne MN6 mapy vzdy nacita. Jenom zridka blbne COM port.
[QUOTE]Mapa smart2Go má cca 111MB kdežto MN6 ji má nedělenou cca 1,8GB, což je škoda. Mohla by být dělená na úrovni států.[/QUOTE]
Mapy mate na vyber.
[QUOTE]...když odejdu z programu tak se přístroj vypne a pak jako by se restartoval.
[/QUOTE]
Soubor ApplicationSettings.xml. ExitBehaviour musi byt 0.
mira_tempx1 (33)|29.7.2007 18:35
Ještě jsem si všiml jedné zajímavé věci u Evolve a Smart2Go.
Doma mám nulový signál to znamená , že přístroj nenajde žádný satelit, ale chová se korektně. Je možno bez signálu zkoušet mapy a sestavit trasu navádění. Samozřejmě, že vás to i někdy hodí do místa kde jste GPS naposledy vypli.

Kdežto MN6 se chová pak nekorektně. Nelze si volit trasy, když nemáte signál. Možná , že by to šlo v setingu nějak nastavit , to by snad mělo tak být pevně předdefinováno , že není-li signál tak mi to alespoň umožní definovat a prohlžet si mapy.

Jeden odkaz na levné RDS-TMC .
Třeba by na to šla upravit i navigace EVOLVE a jiné.
http://www.elektro-garden.cz/produkt/externi-prijimac-rds/tmc-myguide-3060/
cepo_ce4you (5)|31.7.2007 08:20
[QUOTE="Ustas"]Ahoj,

to jsem rad, ze se ti to podarilo rozbehnout podle meho navodu. Jenom koukam na tvuj obrazek a vidim, ze jsou tam vic ovladacich tlacitek nez na Evolve. Muzes ta tlacitka nastavit v souboru UserSettings.xml, aby ovladani MN6 za jizdy bylo pohodlnejsi.[/QUOTE]

Ahoj, mohol by si mi podbrobnejsie popisat ako priradit tie tlacidla k jednotlivym funkciam?

...a este jedna otazka nevies ci by sa dalo rozbehat aj IGO na XSN-350 resp. na tom EVOLVE

Dik
Ustas (39)|31.7.2007 13:25
[QUOTE="Mira_A"]Jeden odkaz na levné RDS-TMC .
Třeba by na to šla upravit i navigace EVOLVE a jiné.
http://www.elektro-garden.cz/produkt/externi-prijimac-rds/tmc-myguide-3060/[/QUOTE]
Ten RDS-TMC prijimac nema mini USB konektor. Momentalne pracuji s prijimacem od NAVILOCK, ktery ma ten konektor a Evolve ho podporuje.
[QUOTE="cepo"]Ahoj, mohol by si mi podbrobnejsie popisat ako priradit tie tlacidla k jednotlivym funkciam?
...a este jedna otazka nevies ci by sa dalo rozbehat aj IGO na XSN-350 resp. na tom EVOLVE [/QUOTE]
Mas sehnat v registru kody tlacitek, co chces nastavit. Muzes na to pouzit treba TotalCommander s "registry" plaginem. Cesta v Evolve je: \\\registry\HKCU\ControlPanel\KeyMap\.



Pak ty kody je potreba nahrat do souboru UserSettings.xml a do sekce HWKeys.



Urcite, iGO bezi na Evolve a myslim si, ze taky v poradku pobezi i na XSN-350.

Muj Evolve a jeste neco navic :)


cepo_ce4you (5)|2.8.2007 18:24
No dajak sa mi nedari rozbehat to IGO :(

Stale vypisuje :Exception in EndPaint
cepo_ce4you (5)|2.8.2007 18:26
Ustas ako si rozbehal Windows prostredie ?
Vidim ze tam mas vela nav. systemov :)
Ustas (39)|3.8.2007 01:03
Prave ted' pripravuji navod jak na to, ale nemam na to moc casu. Takze za nekolik dni by mel tady byt. Zakladem je balik software, ktery se spousti automaticky z pametove karty a upravuje registr a taky kopiruje do Evolve potrebne soubory.
mira_tempx1 (33)|3.8.2007 18:10
Nevím na co nemá Ustas čas. Je to jednoduché.;)

Popis jak rozběhnout Windows na navigaci EVOLVE je jednoduchý.
Stačí si na jakoukoli CF kartu nakopírovat Total Comander pro PDA.
Uložit jeho soubory do složky MobileNavigator. A jeho spouštěcí soubor nazvat mobilenavigator.exe. Pokud máš správnou verzi a program se ti spustí tak stačí vejít do složky Windows a následně Programs a spustíš soubor Windows Explorer (.lnk)

Vše můžeš vrátit do původního stavu tvrdým resetem PDA přímo na přístroji.
Kdykoli se ti to třeba kousne nebo uděláš něco co si nechtěl.

Dalším zajímavým souborem je např. v kořenovém adresáři control panel (.lnk)
nebo soubor v adresáři Windows reader.exe je určen k prohlížení textů (ikona vlevo dole na Evolve). Ten se dá nahradit samozřejmě i jiné smysluplnějšími programy nebo aplikacemi.

Co mě na tom štve je , že stále zůstává spuštěna aplikace
YFShell.exe (YFGPS.exe). Nedá se to uzavřít žádným manažerem uzavírání souborů.
Např. pBar 1.3 (docela povedený pro EVOLVE akorát prográmek)


Problém mám zatím z obrazovkou. Chtělo by to něco na otočení o devadesát stupňů a nebo systém více oken. Něco jako na NVidii.


Ustas (39)|3.8.2007 21:06
[QUOTE="Mira_A"]Nevím na co nemá Ustas čas. Je to jednoduché.;)[/QUOTE]
Nazor je docela pochopitelny, protoze Mira_A povida asi jenom o 1/1000 me prace s Evolve a taky neumi uzavrit process YFShell.exe (YFGPS.exe), coz je moc jednoduche.
[QUOTE="Mira_A"]Např. pBar 1.3 (docela povedený pro EVOLVE akorát prográmek)[/QUOTE]pBar je docela nekompatibilni software pro operacni system wince.net 4.2 a nechova se spravne.
[QUOTE="Mira_A"]Problém mám zatím z obrazovkou. Chtělo by to něco na otočení o devadesát stupňů a nebo systém více oken. Něco jako na NVidii.[/QUOTE]
Momentalne takovy software pro Evolve neexistuje.
mira_tempx1 (33)|4.8.2007 16:46
Tak možná jsem na to zatím nepřišel jak tyto procesy uzavřít. Problém je , že jsou pevně v ROM paměti. Jediné co mě napadá vytvořit v EVOLVE profil nového uživatele, ale tuto možnost jsem v předinstalovaném WidowsMobile2003 nenašel.

Je zde jinak problém se zobrazováním spuštěných programů. Většina je jich totiž dělaná na rozlišení 240x320 nikoli 320 x 240 takže část obrazovky nevidíte.

K MobileNavigátoru6 od Navigonu. Při použití instalční verze např. 6.2 nastává problém. Starší soubory dll , které MN6.2 jsou v ROM paměti a nelze je asi tedy přepsat.

Když musíte tvrdě restartnout PDA nebo se úplně vybije baterie , popřípadě se to z nějakých důvodů kousne, přijdete o všechny pracně nainstalované programy.

Dále jsem zkoušel USB. Připojit např. čtečku a flash paměť. Výsledek negativní. Hned první věcí je , že EVOLVE nemá na tom mini USB napájení.
Naměříl jsem tam pouhé cca 3V. Standart napájení po USB je 5V.


Sytém ukazuje , že má Evolve 64MB ROM , ale využito je asi nějakých 11MB.
Tady bych viděl šanci nahrát vlastní systém nejlépe např. WM5 a dalších aplikací.
m.londa (1)|16.8.2007 13:16
Ahoj všichni,
mám jenom chvíli navigaci X-SITE 350 a běží na ní upr. soft od IGO- je to soft pro MyGuide, bohužel nevím jak se dá nastavit nebo nějak udělat upozornění na radary. Nejlepší by bylo zozchodit IGO, ale při naběhnutí hlásí "Hardvare error", podobné je to se softem pro Mio- nenalezne kompatibilní zařízení.

Může někdo poradit jak rozběhat IGO na této navigaci. Díky moc.
lake_ce4you (48)|19.8.2007 16:38
[QUOTE="Mira_A"](...) MN6 se chová nekorektně. Nelze si volit trasy, když nemáte signál. Možná , že by to šlo v setingu nějak nastavit , to by snad mělo tak být pevně předdefinováno , že není-li signál tak mi to alespoň umožní definovat a prohlžet si mapy.[/QUOTE]
MobileNavigator 6 pravděpodobně při spuštění programu resetuje GPS a zapomene poslední známou polohu. Proto po startu MN6 následuje známá pauza pro načtení dat ze satelitů - program "ztuhne" a 3 až 5 minut se odmítá s uživatelem bavit (GPS cold start). V místě bez signálu zobrazí nakonec polohu uprostřed aktuální mapy - pro střední Evropu je to někde mezi městy Debrecen a Oradea.
Ovšem pokud přístroj při běžící navigaci pouze uspíte, po probuzení získá GPS fix během minuty (hot start).
Pokud se probudí v místě bez signálu, nabídne bez prodlení poslední známou polohu.
Řekněme, že to není CHYBA, ale VLASTNOST programu ;-)
Ještě dodám, že plánování trasy nelze provádět přes položku "Zobrazit mapu", nýbrž přes Nový cíl nebo Moje cíle. Po výběru prvního bodu trasy zvolíte Možnosti/Přidat k trase a plánujete.
Položka "Zobrazit mapu" by se spíše měla jmenovat "Zobrazit současnou polohu", protože to je přesně to, co dělá. Můžete ji přejmenovat v language_files\Czech.lng.
lake_ce4you (48)|20.8.2007 14:47
[QUOTE="Ustas"](...) uzavrit process YFShell.exe (YFGPS.exe), coz je moc jednoduche.[/QUOTE]
Musím se přiznat, že jsem na nějaké úplně jednoduché řešení zatím nepřišel. Proces YFShell.exe se spouští v registru hned po device.exe a gwes.exe. Registr je na XSN-350 read-only (pro Evolve to asi bude totéž).
Takže spustím TotalCommander převlečený za MobileNavigator, přes něj explorer.exe a jotkbd.exe. Zavřu TotalCommander.
Na klávesnici jotkbd stisknu Alt+Tab. Zavřu jotkbd - na obrazovce je proklatě málo místa...
V okně Task Manager dvakrát potvrdím End Task. YFShell je odstřelený, samozřejmě jen do nejbližšího resetu.
Jde to prosím i nějak elegantněji?
Ustas (39)|20.8.2007 15:38
lake_ce4you (48)|21.8.2007 19:51
Pro ustase: Díky!
(upraveno 2007-08-24) Poznámka o OziExplorerCE na XSN-350 byla off-topic, přesunul jsem ji pod Diskuze/OziExplorerCE/.
JanaBern (1)|26.2.2008 19:50
Dobrý den,
vlastním navigaci XSN - 350 ve stavu tak jak jsem ji koupila, po ČR spokojenost ale problem nastal se Sloneskem. Nyní tedy nutně potřebuji do ní dostat podrobnou mapu Slovenska, lze to vůběc nějak udělat? a k tomu nějak jednoduše??? Jsem v tomto směru totální laik.
Za případnou odpověd či podrobnej návod mockrát děkuji
Mahel (7)|24.5.2008 15:16
[QUOTE="Ustas"]Urcite :) [/QUOTE]Da sa to nejak vratit spet teraz ked som to nahral na sd kartu tak tam ma ten windovs da sa vratit spet ta obrazovka co tam bola s ikonamy?
Ustas (39)|24.5.2008 16:16
Ano, staci smazat z SD karty slozku MobileNavigator a pak udelat Hard reset.
Mahel (7)|25.5.2008 08:33
Vybraal som SD kartu a stlacil som ten cudel na boku ale stale je tam ten windovs musi tam bit ta SD karta strcena? Hard reset sa rrobi tim cudlikom na boku? To povodne menu viem spustit cez ten windovs ale ked to restrtujem zase sa mi tam da win Mam navigaciu X-SITE 352S
Ustas (39)|25.5.2008 10:48
Podle popisu problemu, pristroj ktery mas nema zabespeceni firmware. Jeden chybny krok, a navigace bude jiz neopravitelna! Pro obnoveni automatickeho startu menu, mas nahrat do registru jmeno souboru toho menu. Cesta v registru je: HKLM/init/Launch50/XXYYZZ.exe. XXYYZZ.exe je jmeno toho souboru menu, ktere mas ve slozce Windows.
Mahel (7)|25.5.2008 11:16
A ako spustim register ked dam do spustit regedit tak to hodi nejaku chybu a nic v zloske windows nemam tiez nejaky register.
Ustas (39)|25.5.2008 11:57
Zkus pouzit na to Total Commander CE
Mahel (7)|25.5.2008 12:39
Pokaslal som to islo to len som zadal zlu cestu nedal som tam koncovku exe pristroj sa spusti len je tam tmava obrazovka nepomaha ani restart zobrazi sa uvodna obrazovka a potom uz nic ked to pripojim na PC tak sa tam zobrazi connetted a to je fsetko. Pojde to nejak spravit Da sa tam dostat aj nejak z pocitacu lebo total v PC mi tam nenajde tu GPS. Dik
Ustas (39)|25.5.2008 13:26
Zkus se pripojit pomoci ActiveSync. Pak poslu specialni editor.
Mahel (7)|25.5.2008 13:38
Spojit sa s nim viem cez activ aj mi to v PC otvori tie zlozky. Posli prosim ten editor dik.
Ustas (39)|25.5.2008 13:50
Mahel (7)|25.5.2008 14:06
Nezobrazy sa mi tam ten GPS v tom programe v PC ho vidim ale ten editor ho nevidi.
Mahel (7)|25.5.2008 20:28
Jej diky pomohlo to diky Ustas :yes: :)
magnos (1)|30.9.2008 18:52
Nechcem zakladať nové téma, tak sa opýtam tu:
Jedná sa o NAVIGON 7110. Problém je nasledovný : Kúpil som si novú SD kartu 8 GB, lebo nová mapa sa mi na tú pôvodnú 2 Gb nezmestí. Nakopíroval som na ňu mapu aj MN 6. ale bol tam nieaký problém, tak som všetko odstránil a že to nakopčim znova. Ale zostal tam nieaký súbor a nešiel odstrániť. Tak som tú kartu sformátoval v čítačke na PC a tým ju vyčistil. Potom nakopčil všetko potrebné, ale nefunguje to - navigácia to nevie prečítať. Zistil som že pri formátovaní sa na SD karte zmenilo FAT na FAT 32. Pôvodná SD karta , tá dvoj gigová je vo FAT.
No a teraz otázka : ako to sformátovať do systému FAT? V PC mám WIN XP a tu mi to nejde, ponuka to len možnosť FAT 32.
[color=red]viz Přenosné navigace PNA
platí pro celý thread

zamykám
[/color]