Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výhody MIO oproti TOMTOM

M2M (54)|18.7.2007 09:07
Mám na Vás prosbu, firma přemíšlí o zakoupení navigací a chci se zeptat jaké má výhody MIO oproti TOMTOM. A proč by jsem si měli vybrat zrovna MIO. A ještě mám pár otázek.

1.Jaký je rozdíl mezi MIO a IGO
2.Kdo vyrábí MIO a TOMTOM. Jde mi o stát
3.Jak často MIO aktualizuje mapy.
4.Jak je to s updatem mapa, jsou na MIO zdarma nějakou dobu?
5.Kolik stojí update map na MIO (rozdíl mezi TOMTOM)
6.Je pravda že každý stát se dá jako mapa koupit zvlášť
7.Která navigace je špička mezi navigacemi
8.Je stále pravda že MIO na poslední chvíli hlásí odbočku?

Díky za rady
oltcit (1098)|18.7.2007 09:21
[QUOTE="MMMMM"]Mám na Vás prosbu, firma přemíšlí o zakoupení navigací a chci se zeptat jaké má výhody MIO oproti TOMTOM. A proč by jsem si měli vybrat zrovna MIO. A ještě mám pár otázek.

1.Jaký je rozdíl mezi MIO a IGO

-len v predajcovi a par kozmetickych uprav,inac je to totozny program

2.Kdo vyrábí MIO a TOMTOM. Jde mi o stát
-TomTom Holandsko a Mio(original iGO robia v Madarsku
3.Jak často MIO aktualizuje mapy.
-Zhruba dvakrat rocne
4.Jak je to s updatem mapa, jsou na MIO zdarma nějakou dobu?
-zatial boli zdarma
5.Kolik stojí update map na MIO (rozdíl mezi TOMTOM)
6.Je pravda že každý stát se dá jako mapa koupit zvlášť

-pozri na stranku igo a je tam uvedene ktore staty su samostatne a ktore v hromadnom baliku
7.Která navigace je špička mezi navigacemi
-o tom sa tu vedu vasnive debaty,co je tento web webom :D

8.Je stále pravda že MIO na poslední chvíli hlásí odbočku?
-to hlasi Tom tom,Mio hlasi pri 800m,300m,100m,pri samotnom odboceni,nehlasi.




Díky za rady[/QUOTE]

PS pozri si diskusie o navigaciach a najdes vsetko co potrebujes.
Pavlucha (1496)|18.7.2007 17:41
... k bodu |7| - po vlastních zkušenostech bych řekl, že nejlepší navigace je ta, která jako navigace byla navržena a vyrobena - pokusy s několika PDA/MDA/SP mně zcela vyléčily z představy, že "se to dá skloubit" ... ;)
... ale je to můj, subjektivní, názor :)
MilanSu (823)|18.7.2007 18:02
To Pavlucha: To je ciste subjektivni nazor, ja osobne pouzivam stridave navigaci na PDA (MDA Vario), na mobilu (N73), i cistou navigaci (Garmin 670) a kazde ma sve pro a proti.
Ja osobne preferuji na PDA (vcetne gsm modulu, dnes uz jsou bezna zarizeni vcetne GPS) protoze mam jedno zarizeni na vsechno a mam porad vsechno u sebe (kalendar, internet, telefon, navigace .....).
Ale jak rikam "Nekdo ma rad holky a nekdo zase vdolky"
cofi_ce4you (26)|18.7.2007 18:35
MilanSU: Mam taky vario a iGO a prijde mi ze mi odbocky a krizovatky hlasi pozde :( Kolikrat mi hlas rika ze za 100 metru odbocka ja uz jsem za ni a stejne tak i sipka je jeste pred odbockou.Vim ze se to tu dost resi ale nikde zadna kloudna odpoved.Neprisel jsi na to proc to tak je? Pripada mi totiz ze to nedela vzdy.
Tom tom slape v pohode.
MilanSu (823)|18.7.2007 18:54
Ja igo nepouzivam, testoval jsem ho sice kdysi, ale nejak mi "neprirostlo k srdci", jednak mi vadilo ze bylo dost ukecane a nez jsi se nekam doklikal. Ale to bylo uz asi pred rokem, dnes pry je mozne skin do IGO jako TomTom a pak to vypada prakticky podobne.
To ze nestiha je podle me vec OS a zpracovani programu. Ja kdyz jsem zhruba pred 2 lety zkousel MapFactor na Aceru N35, tak jsem byl i 1 km za odbockou, kdyz ji zacal hlasit:D
Dle meho nazoru to spociva v programovem nacitani dat do pameti, TT take nekdy "blbnul" pokud tam bylo moc souboru s BZ (ov2), nevim jak je to u IGO, jestli si tam take davas vlastni POI ....
Ono MDA Vario neni take zadne delo :no: , ale TT beha naprosto v pohode
htcjirka (1875)|18.7.2007 19:06
Ja uplne vypusti pouzivani TomToma a pouzivam pouze IGO.Jsem rad,ze jsem nikdy nenarazil na problem zpozdeni.Sipka vzdy ukazovala presne prujezd odbockou a nikdy se me nestalo,ze by nastalo zpozdeni.S cim me IGO stve,ale na co uz jsem si zvykl je priserna ukecanost.Jinak me IGO dela radost.Dříve na HTC Universal.Dnes na HTC Advantage.
Mudrunka (547)|18.7.2007 21:48
v těchto dnech jsem rozšířil svoje softwarové vybavení o TomToma. Špatný soft to není, ale má, podle mého názoru, 3 zásadní nedostatky:
1. Jeho grafika, zvláště mapy při navigaci je již značně překonaná. i-GO ji sice taky nemá nic moc, ale lze to, a poměrně účinně, vylepšit použitím vhodného skinu. V tomto směru je však naprostá bomba Navigon 6
2. Problémový je výpočet trasy. V navigacích dneška nejrychlejší a nejkratší trasa prostě již nestačí. V naprosté většině případů to vyžaduje tkz. ekonomickou. Jak i-GO, tak i Navigon ji má a oba softy vypočtou na mých, léty ověřených trasách, opravdu tu, kterou opravdu jezdím. Naopak rychlou trasou bych ve většině případů nejel ani náhodou.
3. Další zásadní problém u softu pro PDA je absence RDS-TMC. V dnešní době navigace bez TMC jest pouze navigací na navigaci si hrající. Pravdou je, že tato oblast je u i-GO řešena nedostatečně (obdobně jako u Dynavixu), Navigon ji má řešenu, v podstatě přijatelným způsobem, ale v oficiálních mapách v CZ je to pro absenci lokalizačních tabulek nevyužitelné. Sice vím, že mě mnozí namítnou, a k čemu to TMC u nás je. Na první pohled to vypadá, že mají pravdu, pravdou však je, že ze stávajícími softy a stávajícími lokalizačními tabulkami (pokud jsou, jsou jako „noty na buben“) ani nemáme šanci zjistit, jak to doopravdy je.
Takže, abych pravdu řekl, pro body 2. a 3, Velkého Tomíka bych nedoporučoval ani náhodou a spíš bych se poohlédl někam jinam. To, že jsem si ho pořídil je jiná věc, podle manželky jsem počítačový a navigační ouchyl…..
vodafor (24)|18.7.2007 22:36
[QUOTE="cofi"]MilanSU: Mam taky vario a iGO a prijde mi ze mi odbocky a krizovatky hlasi pozde :( Kolikrat mi hlas rika ze za 100 metru odbocka ja uz jsem za ni a stejne tak i sipka je jeste pred odbockou.Vim ze se to tu dost resi ale nikde zadna kloudna odpoved.Neprisel jsi na to proc to tak je? Pripada mi totiz ze to nedela vzdy.
Tom tom slape v pohode.[/QUOTE]
iGO vydal novú aktualizáciu 18.6.2007 kde túto chybu vyriešil tak že hlasový pokyn skončí v momente keď bola dosiahnutá aktuálna vzdialenosť ktorá bola ohlásená. Moja polovička ale zas tvrdí že ju to teraz mýli a zdajú sa jej pokyny hlásené moc skoro. Ide o zvyk a zosúladenie sa navigátorom.
[QUOTE="Mudrunka"]3. Další zásadní problém u softu pro PDA je absence RDS-TMC. V dnešní době navigace bez TMC jest pouze navigací na navigaci si hrající.[/QUOTE]
Založil som tu tému kde by som sa chcel poradiť a poprosiť o skúsenosti s TMC prijímačmi. Momentálne sa už dajú dokúpiť k PDA do 1000,- Sk. Ak máš niečo zaujímavé skús to tam hodiť.
MilanSu (823)|19.7.2007 00:04
To UIGJIRKA : No vsak jsem psal, ze Vario neni zadny delo, tve zarizeni je co se tyce vykonnosti trochu nekde jinde (si myslim).
Jinak na otazku "Jaka je nejlepsi navigace" odpovi kazdy dle sveho a je to ciste subjektivni nazor, v podstate nejlepsi navigace by byla ta, kdyby se ze vsech navigaci to dobre dalo dohromady (coz je ale samozrejme nerealny sen). Takze i nadale budeme kazdy vyuzivat "svou" navigaci a promineme ji nejake "nedostatky".
Jedno pravidlo na zaver: " Nejlepsi navigace je ta, ktera vyhovuje manzelce (i jí)", klid v rodine a za volantem je nade vsechny vymozenosti te ktere navigace :D
Pavlos_2004 (147)|19.7.2007 09:07
[QUOTE="Mudrunka"]... To, že jsem si ho pořídil je jiná věc, podle manželky jsem počítačový a navigační ouchyl…..[/QUOTE]

Tak to jsme na tom podobně :D .

Jinak k tématu:
TomTom
+ je nepřekonatelný ve své jednoduchosti, prostě zapni a jeď
+ grafické znázornění šipkou v křižovatkách na silnici pomáhá v orientaci na nepřehledných křižovatkách
+ znázornění mimoúrovňových křižovatek pomocí stínu silnice ( pouze u novějších map ) = je vidět, která silnice je nahoře a která dole
+ práce s POI - jednoduchý import , zobrazení, editace vlastních POI
- grafika z minulého století
- chybějící podpora RDS/TMC ( nikdo by nevěřil, jak dokáže rozhodit objížďka na naplánované trase v posledních 60 km z 500 km cesty
:D )
- landscape režim pouze při systémovém otočení displeje
- nutnost přepínání map nebo kompletní velké mapy na SD kartě
- mapy nejsou samostatné soubory a nedají se samostatně dokoupit, takže třeba mapa ČR je v Easten_Europe i v CZ_HU_PL .... mapovém balíčku

iGO/Mio
+ skinovatelná grafika
+ bezešvé mapy
+ propracované radary a upozornění na ně
+ možnosti různých nastavení ( pro zkušené uživatele )
- grafika je někdy až moc nepřehledná
- mnoho informací na displeji ( nechá se částečně vypnout ve skinu )
- horší hlasová navigace
- občas "zajímavé" plánování cesty
- dodáván pouze na vlastní SD kartě

Nejlepší navigace je NAVIGON 6 + POI Warner. Pouze politika firmy v otázce update map a aktuálnosti map východní Evropy je příšerná. Pro cesty na západ od ČR je ale nepřekonatelná.
tortoise (546)|19.7.2007 10:20
S tím, co napsal Pavlos, se dá vesměs souhlasit.
Já bych pro iGo přidal minimálně
+ výborná práce s POI (členění dle firem, mnoho informací)
- neumí hledat POI na trase
+ velmi podrobné možnosti plánování trasy

A TT:
- nepoužitelnost nejkratší trasy (vede po nekvalitních komunikacích)

S Navigonem jsem si několik hodin hrál a přišlo mi to jako parodie na navigaci. Velmi neergonomické ovládání, pomalé, mizerná funkčnost co do množství nabízených funkcí, o pokrytí ani nemluvím. Možná, že kdybych s ním měsíc jezdil, na chuť bych mu přišel, ale takhle ani omylem.
BRunner (92)|20.7.2007 02:02
Já bych také přispěl se svou troškou do mlýna, i když budu možná trochu opakovat ostatní.
S iGo jsem si nějak nepotykal. Letělo po 10-ti ujetých kilometrech, tu hlasovou navigaci jsem prostě nerozdejchal :-/ Dále mi přijde strašně nepřehledné. Sice hezké na pohled, ale při jízdě se pro všechny ty ozdoby nějak ztrácí důležité informace o cestě a na samotnou mapu taky moc místa nezbývá. Za velké plus ovšem považuju bezešvé mapy, kvaltiní pokrytí východní Evropy a dvě takové drobnosti. Automatické přepínání denního a nočního režimu a možnost nastavit pro tyto režimi i jas displeje.

TomTom příliš neosloví, pokud si s ním člověk hraje doma, ale při jízdě to funguje. Velké plochy tlačítek pro ovládání, velké písmo u informací o cestě a perfektní zobrazení manévrů šipkou v mapě. Obzvlášť na místě, kde následují dvě křižovatky těsně za sebou se složitějšími manévry to člověk ocení. Hlasová navigace výrazně lepší než u iGo, ale občas Miloslav s prominutím taky kecá kraviny, nebo naopak mlčí, když by mluvit měl. Ale už jsem s TomTomem zkoušel jezdit i bez hlasové navigace po Praze a také se to díky pěknému zobrazení průjezdů křitovatkami dalo.
Jinak absolutně jednoduché a bezproblémové přidání vlastních POI, alternativní trasa, je občas také fajn, když se člověk chce někam podívat a projet.
Mínusem je poněkud slabší grafika zobrazení map (chybí antialiasing) a při rychlé jízdě mi chybí v mapě větší "rozhled" okolo místa kde se právě nacházím. Jinak dvě důležité věci k TomTomu:
1.) než člověk spustí iGo nebo Navigona a zapne navigaci, tak za stejnou dobu už je většinou s TomTomem kilometr na cestě.
2.) pokud má člověk zařízení s malým displejem 2,8", TomTom jednoznačně doporučuju, na ostatních programech toho moc z informačních panelů v autě neuvidíte, pokud nechcete jezdit s nosem na displeji.

Ještě k tomu Navigonu. Jednoznačně špička co se týká hlasové navigace a zobrazení mapy ve 3D. Horší je to s pomalým nabíháním a vyhledáváním. Špatné jsou oficiální mapy od Navtequ pro východní Evropu, v Čechách v podstatě nepoužitelné, v menších městech chybí značení jednosměrek a pěších zón, takže program vás pak klidně pošle do jednosměrky v protisměru nebo do pěší zóny. Neoficiální mapy od TeleAtlasu fungují bez problémů, stejně jako v TT a iGo. Za další problém považuju malá písmenka informačních panelů, na malém displeji velice nepříjemné. Ovšem na hx4700 je to nádhera ;-)

Také ještě nejsem rozhodnutý co pořídit, osobně bych z těhle tří navigací sestavil jednu ;-)
tortoise (546)|20.7.2007 10:42
Zajímavý nápad. Já bych vzal jako základ iGo, přidal vyhledávání bodů na trase a rychlý start z Tomíka a přidal rychlý výběr země z Navigonu přes MPZku a bylo by to...
Mudrunka (547)|20.7.2007 11:46
doplním tortoise: z Navigonu bych přidal ještě téměř dokonalé grafické prostředí, celkovou hodnotu a úplnost navigačních informací, logiku ovládání programu a zejména práci s TMC :))
BRunner (92)|20.7.2007 13:11
Já bych to založil na Navigonu, kvůli hlasové navigaci, povedené grafice, propracované podpoře TMC a kvalitnímu výpočtu tras.
Z TomToma bych přidal rychlost programu, značení průjezdů křižovatkama, jednoduché přidávání vlastních POI a jednoduché přehledné zobrazení infromací na navigačním panelu.
Z iGo pak bezešvé mapy, mohutnou konfigurovatelnost a skinovatelnost pro hračičky ;-)
hpa (159)|20.7.2007 15:03
[QUOTE="uiqjirka"]Jsem rad,ze jsem nikdy nenarazil na problem zpozdeni.Sipka vzdy ukazovala presne prujezd odbockou a nikdy se me nestalo,ze by nastalo zpozdeni.[/QUOTE]

Mohl by jsi mi popopsat konfiguraci tvyho zarizeni? Jaka GPS, v jakym modu, jaky baudrate, je zapnuty TMC? Rad ych tomu prisel na kloub, jinak je iGO nepouzitelny. Divny na tom je, ze nektery krizovatky trefi jakz takz, ale nektery hlasi az uz z krizovatky vyjizdim. Tohle na TTN nenastava. Oboji provozuju na WM5 pres virtualni COM pri baudrate 4800, protokolem NMEA.

Predem diky za info.
Docent (1234)|21.7.2007 00:31
[QUOTE="Mudrunka"]2. Problémový je výpočet trasy. V navigacích dneška nejrychlejší a nejkratší trasa prostě již nestačí. V naprosté většině případů to vyžaduje tkz. ekonomickou. Jak i-GO, tak i Navigon ji má a oba softy vypočtou na mých, léty ověřených trasách, opravdu tu, kterou opravdu jezdím. Naopak rychlou trasou bych ve většině případů nejel ani náhodou.[/QUOTE]
Tohle už jsem tady psal asi 5x a vždy jsem sklidil výsměch zavilých vyznavačů TomToma :D .
Zkusím to ještě jednou :D : Vyznavači TomToma, naplánujte si trasu z Brna do Nitry... Normální člověk nepojede ani tou nejrychlejší, ani tou nejkratší... Normální člověk pojede ekonomickou trasou, kterou našlo iGo ;) .
Marek_026 (65)|21.7.2007 07:27
Ač používám iGO a navigona jsem měl dvakrát v ruce tak musim oponovat na ekonomickou trasu. Skus si naplánovat třeba do Chorvatska ( a místo Punat) tak když dáš nejrychlejší tak tě to povalí po dálnici na Vídeň a pak po dálnici k slovinským hranicím. Kdežto ekonomická tě potáhne na Budějice, Linz a jelikož z Lince na Slov. hranice je dálnice, ale placenejma tunelama tak jedeš po malejch silničkách. Takže v tomhle případě by normální člověk nejel.
jinak často jezdim do Prešova, ale bohužel jsem ještě neměl možnost jet s navigací.

Můj názor je ten že nebude ani tak chyba v systému (a to jak iGO, TomTom či Navigon) ale v mapách jaký používaj. Když má iGO v novější mapš chybu třeba v jedný křižovatce, kterou neprojede přímo, ale dá se na ní doprava pak se otočí jede zpět a zase doprava a ve starší verzi map to nedělalo tak to systémem nebude. Nicméně ovšem známýho TT to tou křižovatkou taky nevzal a objel jí.

Co se týká "různejch vychytávek" jednotlivých systémů tak souhlasim s tim co již tu bylo napsáno od kolegů přede mnou.
MilanSu (823)|21.7.2007 20:27
To Docent: Asi nejsem normalni, ja jezdim tudy, kudy mi rekne navigace, kor kdyz to nekde neznam :D :D, dá se rict, ze kvuli tomu jsem si ji i porizoval.
To ze kazda navigace to spocte trochu jinak je mozne a dokonce pochopitelne, to ze jsme kazdy zvykly jezdit jinudy a jinak je taky celkem pochopitelne:D :D , nekdo jede radsi po dalnici, nekdo se "kocha", ale rozhodne rezolutne netvrdim ze jedina trasa od-do je ta spravna. Mne osobne jde vzdycky hlavne o to dojet do cile v dobu kdy chci a jestli ujedu 227 po dalnici za x hod nebo 180 km po normalni silnici za x+y hod, zalezi jake mam v tu chvili casove moznosti