Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: Výhody MIO oproti TOMTOM

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Já bych to založil na Navigonu, kvůli hlasové navigaci, povedené grafice, propracované podpoře TMC a kvalitnímu výpočtu tras.
    Z TomToma bych přidal rychlost programu, značení průjezdů křižovatkama, jednoduché přidávání vlastních POI a jednoduché přehledné zobrazení infromací na navigačním panelu.
    Z iGo pak bezešvé mapy, mohutnou konfigurovatelnost a skinovatelnost pro hračičky ;-)
    Odpovídat lze po přihlášení

hpa hpa je offline
    Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od uiqjirka
    Jsem rad,ze jsem nikdy nenarazil na problem zpozdeni.Sipka vzdy ukazovala presne prujezd odbockou a nikdy se me nestalo,ze by nastalo zpozdeni.
    Mohl by jsi mi popopsat konfiguraci tvyho zarizeni? Jaka GPS, v jakym modu, jaky baudrate, je zapnuty TMC? Rad ych tomu prisel na kloub, jinak je iGO nepouzitelny. Divny na tom je, ze nektery krizovatky trefi jakz takz, ale nektery hlasi az uz z krizovatky vyjizdim. Tohle na TTN nenastava. Oboji provozuju na WM5 pres virtualni COM pri baudrate 4800, protokolem NMEA.

Predem diky za info.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    2. Problémový je výpočet trasy. V navigacích dneška nejrychlejší a nejkratší trasa prostě již nestačí. V naprosté většině případů to vyžaduje tkz. ekonomickou. Jak i-GO, tak i Navigon ji má a oba softy vypočtou na mých, léty ověřených trasách, opravdu tu, kterou opravdu jezdím. Naopak rychlou trasou bych ve většině případů nejel ani náhodou.
    Tohle už jsem tady psal asi 5x a vždy jsem sklidil výsměch zavilých vyznavačů TomToma .
    Zkusím to ještě jednou : Vyznavači TomToma, naplánujte si trasu z Brna do Nitry... Normální člověk nepojede ani tou nejrychlejší, ani tou nejkratší... Normální člověk pojede ekonomickou trasou, kterou našlo iGo .

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2007

Ač používám iGO a navigona jsem měl dvakrát v ruce tak musim oponovat na ekonomickou trasu. Skus si naplánovat třeba do Chorvatska ( a místo Punat) tak když dáš nejrychlejší tak tě to povalí po dálnici na Vídeň a pak po dálnici k slovinským hranicím. Kdežto ekonomická tě potáhne na Budějice, Linz a jelikož z Lince na Slov. hranice je dálnice, ale placenejma tunelama tak jedeš po malejch silničkách. Takže v tomhle případě by normální člověk nejel.
    jinak často jezdim do Prešova, ale bohužel jsem ještě neměl možnost jet s navigací.

Můj názor je ten že nebude ani tak chyba v systému (a to jak iGO, TomTom či Navigon) ale v mapách jaký používaj. Když má iGO v novější mapš chybu třeba v jedný křižovatce, kterou neprojede přímo, ale dá se na ní doprava pak se otočí jede zpět a zase doprava a ve starší verzi map to nedělalo tak to systémem nebude. Nicméně ovšem známýho TT to tou křižovatkou taky nevzal a objel jí.

Co se týká "různejch vychytávek" jednotlivých systémů tak souhlasim s tim co již tu bylo napsáno od kolegů přede mnou.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

To Docent: Asi nejsem normalni, ja jezdim tudy, kudy mi rekne navigace, kor kdyz to nekde neznam , dá se rict, ze kvuli tomu jsem si ji i porizoval.
    To ze kazda navigace to spocte trochu jinak je mozne a dokonce pochopitelne, to ze jsme kazdy zvykly jezdit jinudy a jinak je taky celkem pochopitelne , nekdo jede radsi po dalnici, nekdo se "kocha", ale rozhodne rezolutne netvrdim ze jedina trasa od-do je ta spravna. Mne osobne jde vzdycky hlavne o to dojet do cile v dobu kdy chci a jestli ujedu 227 po dalnici za x hod nebo 180 km po normalni silnici za x+y hod, zalezi jake mam v tu chvili casove moznosti

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. A-GPS (asisted GPS) - smysl, výhody?
    Od pdq v sekci Navigace zbývající
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-10-2008, 13:49
  2. Výhoda CF oproti SD kartě
    Od Bogas v sekci + Soubory & Paměťová média
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 10-02-2007, 13:13
  3. vyhody WM2003