Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rychlost interní GPS v HTC

vario (441)|17.7.2007 22:19
Nejde mi o porovnávání navigačních aplikací, ani o navigaci jako takovou. Proto jsem si dovolil založit toto vlákno zde, protože se mi jedná převážně o schopnost zařízení HTC.
Než jsem pořídil HTC P3300, ledacos jsem k němu přečetl. Jedním z argumentů, proč jsem chtěl Artemis, byl interní chip GPS. Také jsem se ale na několika místech dočetl náznaky toho, že start interní GPS na Artemisu není kdovíjak rychlý, dokonce, že je snad lepší nekupovat HTC s interní GPS, ale řešit to externím modulem. No a teď mé zjištění, se kterým se s vámi chci podělit a event. zjistit, zda náhodou také nemáte obdobnou zkušenost, byť na jiném typu HTC s GPS. Po chvíli užívání navigace TomTom Navigator, dodané s přístrojem, se kterou mám již zkušenosti na smartphonech, jsem nyní testoval i navigaci iGo My way 2006 plus. Je pravdou, že TTN nestartuje na Artemisu nejrychleji a chvíli mu opravdu trvá, než se fixne a začne navigovat. Přesto jsem byl s onou dobou prodlevy spokojený. Po více jak týdnu používání aplikace iGo musím konstatovat, že problém není v HTC, ale v aplikaci TTN. iGo totiž startuje téměř ihned, oproti TTN se velmi rychle fixne a začíná vlastní navigace. Dokonce jsem zjistil, že GPS s aplikací iGo je o poznání citlivější na příjem v budově, resp. v bytě, zkrátka tam, kde sem se nepřipojil s TTN, se připojím s iGo. Nemáte někdo také podobnou zkušenost. Já jsem přesvědčen, že HTC umí pracovat s GPS velmi dobře, je tedy jen otázkou, jak se na tom "podepíše" software. (Pozn. toto není proti TTN, z mnoha jiných důvodů jsem si více oblíbil právě jej.)
sikula05 (272)|17.7.2007 22:59
Já bych řekl,že je to dost srovnatelné...a v budově se nechytám teda vůbec...ale ono s tím fixem asi záleží na víc okolnostech-myslím i třeba kde a i kdy bylo zařízení použito naposledy.