Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB device not recognized

hpa (159)|16.7.2007 11:03
Ode dneska mi zacal notebook pri pripojeni A701 rvat ze USB device not recognized. Predtitm vse fungovalo pres pul roku bez problemu. Mezitim jsem neinstaloval zadny novy soft ani na ntb, ani na A701. Jen jsem ntb na vikend vypnul.
Zkousel jsem i jiny USB port, restarty obou zarizeni, dokonce i HR a obnovu. Stale ni.

Nemate tuseni, v cem je zakopanej pes?

Predem diky za napovedu.

PS: Nabijeni pres USB funguje.
Zdeno_ce4you (291)|16.7.2007 16:30
A co máš za OS? Zkoušel jsi odinstalovat Activesync?
Saman_ce4you (1451)|16.7.2007 17:01
hpa: Zkus kdyz tak i jiny comp, at vis, kde je chyba. Nemusis tam mit as, staci, kdyz to bude chtit driver, proste, ze to rozpozna zarizeni.
Jinak kdyz prohledas cely forum, tak se to tu nekolikrat resilo.
hpa (159)|16.7.2007 17:56
Nasel jsem zminku, ale nikde nic blizsiho.

Kdyz to pripojim k jinymu pocitaci bez AS, Tak mi to poprve zacalo instalovat novy device, pridalo to Unknown device. Pak jsem to odpojil a zase pripojil a uz mam stary znamy USB Device Not Recognized.

OS na desktopu je XP, na PDA je WM5.

Do reinstalace AS se mi moc nechce a ani si nemyslim, ze to bude vyst kreseni. Obavam se spis HW problemu.
komplikator (9)|18.7.2007 20:54
připojuješ to přes kabel předpokládám, vyzkoušej jiný kabel nebo BT. Měl sem podobný problém s CDMA modemem, byl vadný kabel...
hpa (159)|19.7.2007 09:05
Bohuzel to kabelem neni. Zkousel jsem 2 kabliky na 2 pocitacich.
Problem neni s AS, ale se samotnou USB komunikaci. Pres BT synchronizuju OK, pres USB to ani nenajde siganturu device.
Jeste by to teoreticky mohl byt poskozeny konektor na PDA, ale i tak netusim, jak bych to sam opravil.
Striker_ce4you (224)|19.7.2007 16:04
Zkus prepnout na rezim USB RNDIS (snad si to pamatuju dobre) - myslim, ze je to nekde u nastaveni ActiveSyncu
hpa (159)|19.7.2007 16:15
Myslis prepnuti modu mezi ActiveSync a usbstorage? To jsem taky zkousel -> USB device not recognized
Striker_ce4you (224)|19.7.2007 18:07
ne ne, to jsou dva rezimy komunikace pres ActiveSync, ale kdyz ti nechodi ani USBStorage tak bude problem jinde - zkusil bych zazalohovat - pak HR jestli to bude delat i na cisty cihle..
babaq (309)|19.7.2007 20:04
To mi dělá u Trea taky. Prý pomáhá soft reset, mně pomohl, ale zjevně je to další místo, kde udělali soudruzi z Redmondu chybu. Chci říct, určitě to není jenom problém Mia, ale spíš něčeho shnilého ve Windows nebo ActiveSyncu nebo možná přímo WM5. No a řešení problému by mě taky zajímalo - nerad bych každý den s Treem prováděl to, co včera (zasunout, vysunout, zasunout, vysunout, zasunout...) asi pět minut, aniž by to pomohlo :-(

(Už mám přístroj s WM5 tak 2 měsíce a začínám přicházet na věci, které mi u něj opravdu vadí. I když je tam taky pár věci, které jsou fajn.)
babaq (309)|3.8.2007 23:18
Tak abych to upřesnil - zjistil jsem dvě věci:

1) Treo se nepřipojí, pokud je aktivní GPRS připojení. Nutno vypnout.
2) Kromě toho, pokud běží na Treu ActiveSync, vypnu jej taky. Pak už se to většinou chytne.

Ještě bývá rozdíl, pokud dávám Treo do kolíbky zapnuté nebo vypnuté, a někdy stačí Treo vypnout a zapnout přímo v kolíbce.

Ne že by to bylo user friendly, ale už aspoň nebývá nutné restartovat.
hpa (159)|4.8.2007 15:35
Tady, bohuzel, nepomaha ani SR, ani HR, ani preinstalace AS. Spis ted uz jen premyslim, jestli risknu zarucni opravu a budu mesic bez mia, aby mi potom rekli, ze to neumi opravit a nebo se uplne vybodnu na zaruku a podivam se, jestli to trebas neni jen uvolnenej konektor.
hpa (159)|11.8.2007 21:55
Vyreseno
Problem byl ve vachrlatym konektoru. Stredni cast je uvolnena a 2 a 4 "kolik" byly ohnuty, takze v konektoru nedolihali.
Nastesti nebylo ani nutny device rozebirat a stacilo jen tenkou pinzetkou koliky pozohnout zpatky.