Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sync cez BT problem

bobby333 (75)|15.7.2007 22:38
Cafte. Kupil som si novy BT dongle od MSI a pokusam sa zosyncovat moj Universal s Outlookom, ale nedari sa mi. Na internete som nasiel x navodov, ale vzdy som stroskotal na jednej veci - vyberte COM port. Na ActiveSyncu su moznosti od 6 - 20, na zariadeni 1 - 9. Logicky som teda skusal moznosti od 6 - 9, ale zariadenie mi vzdy povie, ze sa port neda priradit. Skusal som secure pripojenie, aj bez. Inak, cez MSI soft som syncnuty. Vie mi niekto poradit, co robim zle?
bobby333 (75)|19.7.2007 08:39
Fakt nikto nevie odpoved?
JKL_KOLDA (31)|26.7.2007 13:03
Tak mám úplně stejný USB bluetooth od MSI... Věcí, kterou MUSÍŠ udělat je povolit službu ActiveSync v "Bluetooth Setup Wizard". Dostaneš se tam kliknutím na ikonku bluetooth na liště.

Takže: 1. Najdeš zařízení
2. Vybereš službu ActiveSync (dáš CONFIGURE a nastavíš port na stejný, jako je v ActiveSync... ten zjistíš, že klikneš na Active sync ikonu, dáš Nastavení připojení, já mám port 13)

2. plně spáruješ přes BT, pokračuješ kroky NEXT

3. Až to je, tak zkusíš otevřít ActiveSync v PDA -> Nabídka -> Připojit portem bluetooth... Na PC potvrdíš, ale jde tam nastavit automatická autentifikace

Doufám, že ti to půjde, ale na netu se dá najít hodně návodů... já to psal jen tak z hlavy...
bobby333 (75)|29.7.2007 17:24
Tak sa som asi uplne blby, ale nikde nevidim moznost zaskrtnut "povolit activesync". Ked kliknem na ikonu na liste, tak sa mi otvori samotny program Blue Soleil. Tam som presiel vsetky polozky, ale nic som nenasiel. Ani moznost zvolit porty.
zdenpok (207)|30.7.2007 17:22
Na bluesoleil povolování AS myslím není. Já to u Compacta rozchodil snad po roce. Největší problém byl, že mě nenapadlo ve vlastnostech služby v mo´du práce nastavit přistupovat k síti LAN nebo tak nějak. Jinak port je myslím potřeba nastavit v AS podle toho, jakej port máš v bluesoleil.
JKL_KOLDA (31)|30.7.2007 19:09
Sakra! Asi máš jiné ovladače pro BT... to je špatný, že tam není možné nastavit povolení pro ACTIVE SYNC, protože, když se shodují porty u AS v zařízení a PC, tak to jde v pohodě...

Doporučil bych ti změnit ovládácí software... Zkus si stáhnout nějaký novější od MSI...

Takhle vypadá moje nastavení...

http://www.valkerice.cz/navod.jpg
Hary_ce4you (93)|30.7.2007 19:19
Podařilo se mi rozjet synchronizaci pomocí BlueSolei.Nicméně jsem zjistil po restartu,že je to velmi nespolehlivý program neboť se mi již nepovedlo sesynchronizovat dokud jsem nestrčil dong do jiného USB portu.Přikláním se ke stáhnutí ovladačů přímo od MSI,kde jsem neměl žádné problémy.
bobby333 (75)|30.7.2007 22:45
No jo, dik za navod - presne tie kolonky tam nemam. Skusim niekde stiahnut novy driver.

Ja mam takyto dongle, ale je trochu viac do gulata:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7644627[/URL]
Hary_ce4you (93)|30.7.2007 22:53
Jestli chceš,mohu se ti pokusit pomoci zprovoznit tu synchronizaci přes ICQ.Páč pokud se nepletu,žádný driver,co jsem stáhnul mi nefungoval :-(
JKL_KOLDA (31)|31.7.2007 08:03
Tak to je záhada... Ten můj bluetooth je starý 2 roky, ale současné mají asi horší ovladače... Jinak to nevidím. Je ale docela dost možný, že existuje nějaký univerzál... Kde ho ale najít, to netuším... :sarcastic:
JKL_KOLDA (31)|31.7.2007 08:05
Zkus si tam hodit můj ovladač... Je to možná jen hokus pokus, ale možnááááá.
bobby333 (75)|7.8.2007 00:32
Nooooo, presne tento model mam. Pozrel som si ovladace na tej stranke, ktoru si odporuci, ale je ich tam nejak vela. Ci sa mi to len zda? Ktory z nich to je?
JKL_KOLDA (31)|9.8.2007 19:36
bobby333 (75)|15.8.2007 01:07
Tak som skusil ovladac, co navrhujes a zistil som, ze to nefunguje. Napise mi to nieco ako: tento product nema licenciu pouzivat tento software a skonci to. Ja som tiez v koncoch.
dansafe (144)|22.8.2007 14:59
[QUOTE="bobby333"]Tak som skusil ovladac, co navrhujes a zistil som, ze to nefunguje. Napise mi to nieco ako: tento product nema licenciu pouzivat tento software a skonci to. Ja som tiez v koncoch.[/QUOTE]
Mám taky stejný tyb BT jako ty a měl sem s tím taky problém, ale povedlo se po několika dnech vyřešit :)

1. Nabídka View
2. Service Window - tady všechno vypnout pravou myší "Stop Service" aby nebylo nic žlutý
3. Zapnout "Serial Port A" pravou myší "Start Service" a napíše to číslo COM (u mně COM7)
4. V Microsoft ActiveSync nastavit shodný číslo COM jako u BlueSoleil
5. V PDA zvolit Activesync - připojení pomocí Bluetooth a musí to frčet.

Nezapomenout než se do toho dáte nejpreve synchronizovat přes USB kabel !!!