Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

displeje u HTC - viditelnost na slunci

bubo_ce4you (151)|15.7.2007 20:55
Rád bych se zeptal, jakou máte zkušenost s tím, jaká je viditelnost displeje HTC zařízení na slunci, a případně zda se tomu dá nějak pomoci?

Měl jsme MDAc, na které jsem si v této oblasti naprosto nemohl stěžovat a i při nalepené folii a vypnutém podsvětlení bylo krásně čitelné. Získal jsem TYTNa a očekával, jaký to při pokroku technologií bude zážitek, ale výsledek mne totálně zklamal - bez ohledu na podsvětlení tam není vidět skoro nic a displej se jeví jako skoro úplně černý...

Zažili jste podobné zklamání?

images (20)|16.7.2007 09:03
Viditelnost na přímém slunečním světle je u každéhé LCD displeje (zvláště dotykového) velice špatná. Každopádně dávám za pravdu, že i mě se na HTC Tytn jeví za těchto podmínek zobrazení ještě mizerněji, než třeba u MDA Compact. Před tím jsem viděl aspon obrysy, teď vidím velké kulové... :-)
Co pravděpodobně můžu doporučit, i když zatím ne z vlastní zkušenosti je:
https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=291.
Mám teď jednu objednanou, tak jsem zvědavý...
Taky jsem zjistil, že určitý vliv na viditelnost venku je barevné téma hlavní obrazovky. Třeba černou vůbec nedoporučuji.. :-)

Standa_ce4you (380)|16.7.2007 23:52
U každého ne, na mojí gps Garmin GPSmap Cx60 má displej tu vlastnost, že čím je víc na slunci, tím líp je na něj vidět. Nevím jak to udělali, a proč to nepoužívají všichni výrobci lcd hraček, ale je to tak.
Jinak na mé Universální cihle jde na slunci viditelnost taky do kopřiv...
zdenpok (207)|17.7.2007 09:49
Myslím, že Herald je na tom vcelku dobře, lépe než MDA compact. A to mám opravdu téma obrazovky černé.
hlp3 (18)|18.7.2007 11:28
Dobrý den.

Problém je v tom, že displej například u HTC P3300 není transreflexní (tak nějak se to píše), i když na některých webových stránkách je uveden opak.

V manuálu je ovšem uvedeno pouze LCD displej TFT, který se používá například u notebooků.

Transreflexní displej má tu vlastnost, že při vypnutí není zcela černý a čím vetší je tento displej a čím menší má rozlišení (větší pixel), tím více odráží při dopadu světla.

Takovýto displej může pracovat i bez podsvícení.
CommanderZ (1798)|18.7.2007 12:44
No, ja bych to s tim heraldem nevidel zas tak ruzove. Ja treba nevidim na playlist v Pocket Playeru, aniz bych displej zastinil rukou.
zdenpok (207)|18.7.2007 21:07
Nevím, když dám podsvícení naplno, tak i na přímém slunci je to slušné, lepší než u Compacta, s jiným PDA srovnávat nemůžu.
Termiter (147)|19.7.2007 15:54
Na tlačítku pro nahrávání mám namapovanou aplikaci vjlumosiii, která při spuštění vyžene jas jako když se pustí kamera. Při dalším spuštění ho zase vypne.

Takže pokud jsem na sluníčku a ni nevidím - blik! Tím je pro mne špatná čitelnost Hermese na sluníčku vyřešena. :yes:

Ještě doplním, že nepoužívám fólie.
JKL_KOLDA (31)|26.7.2007 12:52
Používám aplikaci STÍN... Je to freeware

:) Heh, tak já to vždy nějak skousnu... Na přímém světle na telefon nekoukám a když už mi někdo volá, není to tak hrozný přečíst, kdo to je...
Martin Ráž Hoch (1832)|26.7.2007 14:21
No, báječná je antireflexní BoxVawe a k tomu aplikace VJ Candela, nebo ten druhý, co zapne podsvícení displaye uměle (použije super režim pro fotoaparát) a zesílí jasnost. Je to pak docela dobrá kombinace.

Jo aha, viz příspěvek nahoře:)... tak alespoň ten link pro nasměrování.